Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Wopat

Pro mě je Horizont události stará dobrá sci-fi klasika. Už když to byla novinka, tak mě to jako dítěte hodně bavilo. A to jsem ještě nechápal ty kecy o cestování pod prostorem ani jsem nedokázal docenit atmosféru, jakou zde Anderson vytvořil. Celou dobu je děj napínavý a řádím jej tak mezi těch několik málo vesmírných thrillerů, které se mi velice zamlouvají. ()

dandislav1991

I ve svých 20ti letech jsem se nakolik bál, že když jsem si to naivně pustil včera okolo 23 hodiny, tak jsem to zhruba v polovině musel stopnou, jak jsem byl napnutej k prasknutí. No dnes ráno jsem to dokoukal, už jsme se tolik nebál a tempo se taky trochu zpomalilo, nebo jestli to bylo tím, denním světlem. Na každý pád, tohle je pravé sci-fi s hororovým nádechem. ()

Rikky007

Velice zajímavý film, který je trochu neprávem přehlížen, možná kvůli kvalitativně odkloněnému konci. Tady tvůrce, jako mnoho jiných, dokazuje, že má pocit, že se divák bez konrétně ztělesněné nebo zobrazené pointy ve filmu neobejde. Jenomže díky absenci materiálních a asi i invenčních prostředků je její ztvárnění "filmsrážející". Ale celkově je to zajímavě provedený sci-fi horor, který má dost do sebe. Kdybych mohl dát 3,5 *, už je má. ()

papaguy

Kdybych měl tohle mrazivé scifi přirovnat k dortu - působivý sci-fi korpus pokažený lacinou hororovou polevou. ()

Stíba

Škoda, že v poslední třetině film sklouzl od té fantastické atmosféry lehce se přibližující úrovni Vetřelce do lacinější segmentu bezduché řežby. Horizont událostí je každopádně svébytný pocitvý zástupce žánru s mnoha výbornými úseky. ()

Ondr@932

Velmi kvalitní hororové sci-fi. Hutná atmosféra na vysoké úrovni. Herecké výkony tak též dobré. A příběh zajímavý. Na vetřelce to nemá, ale nechybí tomu moc. 70% ()

emdvojka

Kde bola vesmírna loď Horizont udalosti posledných 7 rokov? To rieši posádka prieskumného modulu na čele s kapitánom Fishburnom a doktorom (vied?) Samom Neillom. Bohužiaľ ich toto zistenie bude stáť mnoho nie moc pekných chvíľ. ()

helraiser

Parádní sci-fi horor, který opravdu pobaví. Vize pekla naprosto super, atmosféra jak řemen a slušné herecké výkony. Tohle se prostě povedlo. ()

geek.ondra

Geniální dílo které se postupně mění v nekonzistentní bordel. Škoda ale od Andersona už nikdy nic lepšího nečekám. 7,5/10 ()

Vabr

Horizont události, tak to byla megální sra*ka. S kamarádkou jsme to vydrželi, ale jako horko těžko. Později jsme se tomu už jen smáli. Hrozně dlouho trvá nějaký úvod, kde se stejně s postavami neseznámíme, takže mi byli všechny do jedné v podstatě jedno. Jedinej Justin se možná zdál jinej, ale když ho hned vyřadí, tak co s tím jako? Nic se tam neděje a najednou se objeví nějaká brána, která začne dělat strašně random nevysvětlitelný věci. Nedává smysl, co vlastně dělala nebo ukazovala, protože přes jejich ,,vysvětlení‘‘, to tak stejně nepůsobilo. První killy jsou nezáživné a další už zase random. Doktor se po čase stane vážně příšernou postavou a jeho náhodný přepnutí na mód, kdy je lodí posedlej, nebyl vůbec postupnej ani vysvětlenej. Postavy mají reálně 20 hodin na to vystartovat a dělá jim to neskutečnej problém. Není se čemu divit, když nedokážou udržet myšlenku. Jak je pak někdo mohl poslat do vesmíru? Navíc na záchrannou misi?! Finále je směšné a jedná se jen o klasické devadesátkové výbuchy a akci, kde se nasází asi 5 záběrů a úhlů na to, jak něco vybuchuje. Vyhodnocení: Reálně jsem nepochopil, co na tom bylo dobrého nebo kvalitního, když bylo všechno tak random. S takovým nápadem by šlo dělat milion+ divů a oni to takhle pošlou do černý díry. Tak to jedině doufám, že jako lidstvo takhle do roku 2040 něco nezhloupneme. ()

Razzor_82

"Zvítězila nad prostorem i časem." Mrazivá záchranná mise ztracené kosmické lodě, která si žije svým vlastním životem. Anderson zdařile přenáší na diváka strach z neznáma. Dusivá atmosféra jako v hrobce. Originální námět, super herecké obsazení a stylové triky. Psychologie postav i emoce vypadají skutečně. Temný mix sci-fi a hororu s pekelným koncem ve kterém není místo pro žádný happyend.  8/10 ()

kondor77

Škoda, že film neměl nějakou hezkou pointu, protože pak bych mu mohl odpustit poslední třetinu. Takhle jsem trochu v rozpacích, protože ty první dvě byly luxusní. Anderson není špatný režisér, ale chybí mu vize, která by přesáhla celý film a dala mu pevný tvar. ()

chlebos

Výborně atmosférická sci-fi. Povedené triky. To vše, ale schazuje hláška té mladé slečny: Černá díra, nejničivější síla ve vesmíru. To je tak špatně natočený, že to vypadá jak z nějaké parodie. Věřím, že původní sestřih byl mnohem lepší, ale svět na takové věci není ještě připraven.:) ()

Louie

Povedenej kousek a nebýt dvou naprostých hovadin v poslední třetině filmu, který ho bohužel dost srážejí, tak by to byla nádherná scifárnička mixlá s horůrkem. ()

LordMysti

Pro mě parádní překvapení, toto je to nejideálnější spojení žánrů, které mám nejraději. Vesmírné sci-fi s cestování časem, hororové prvky, napětí, temná atmosféra, neznámo, zvraty a překvapení. Mě to prostě dostalo jako máloco jiného. A Laurence Fishburne a Sam Neill tenhle film také hodně zvednuli. ()

Vafle

Dámy a pánové, držte si klobouky... jedeme z kopce. A to doslova, od slibně začínajícího sci-fi až k břečce smíchané z litrů krve a nechutností. Ne že bych byl nějaký lidumil, kterému vadí krev. Braindead patří k mým nejoblíbenějším filmům, ale to jakým způsobém nám to servíruje Anderson nelze nazvat jinak než ubohost. Film se tváří jako by měl nějakou hlubší pointu, ale není to nic jiného než laciné béčko. Jedna hvězda je ještě mírné hodnocení a nebýt toho začátku tak tu máme prvotřídní odpad. Zlatý vraždící emzáci... ()