Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

blacktomas

V první polovině jsem byl nadšený hudbou, skvělou kamerou a pečlivým budováním atmosféry, která byla později připravena k nakrájení. Domácí video původní posádky Horizontu bylo teda silné kafe. Bohužel na mne film v konečném důsledku působil nevyrovnaně a to i co se výkonů herců týče. Milionkrát viděné a opakované charaktery, sakra proč? Ovšem i tak se jedná o slušné scifi, na kterém se samozřejmě také podepsal zub času, ale atmosféru zla neztratil. ()

Dinsberg

Je to zvláštní, ale mnohem lepší a propracovanější je první polovina filmu, která se nese na ryze hororové vlně. Odhalení o "stavu" lodi je ač na první pohled nemožné, přesto jediné logické vysvětlení. Pak bohužel nastává těžká režisérská desiluze, neboť Paul Anderson jako by si uvědomil, že se film tváří příliš seriozně, tak cpe veškeré trikové záběry jeden přes druhý se snahou vytvořit atraktivní look. Nejen že se mu to jejich kvalitou ani trochu nedaří, ale utopil v nich onen filosofický námět. Paula Andersona však na filozofování moc neužije a jako fantasy rutinér nezklamal. Jako by skládal puzzle, v polovině ho popadl běs a skládačku polil benzínem se sirkou v ruce. Pokud tohle udělá režisér s atmosférou filmu, měl by dopadnout hůř než posádka Horizontu události. ()

AlexUnited

Tento horror som videl ešte ako mladý fagan v noci sám doma a skoro som sa posral. Ale iba pri jeho prvej časti, záver bol už len obyčajná vyvražďovačka. Napriek tomu mi navždy ostane v pamäti ako môj prvý silný filmový horrorový zážitok. ()

jafuska

tradiční sci-fi film který se odehrává v daleké budouctnosti uprostřed vesmírné lodi, určitě tento film není horor, sice sem tam nějaké napínavé prvky byli, ale to je tak všechno, film mě nijak nenadchnul, spíše se jedná o béčkový film, a tak stále čekám na film, z kterýho si sednu na zadek, tady se to bohužel nepovedlo, ale zase taková ztráta času to nebylo naštěstí. ()

petrik11

Viacerí tento snímok schválili, tak som si ho pozrel aj ja. Na úvod dobré, ale potom to začalo upadať. Bolo to nudné, tie strašné "preludy" aj niekho vystrašili? Kopec nelogičností ešte navyše. Takéto sci-fi sa radšej ani natáčať nemalo. ()

MeatFly_cz

Skvělý sci-ci/horor a jeden z mála filmů, které se mi od Andersona líbí. Atmosféra skvělá, příběh není nijak zmatený a herecké obsazení super, dávám 4* moc se mi to líbilo, navíc film hodně připomíná Dead Space, který mám osobně velmi rád! ()

kolosus

Andersonov najlepší film. Strach z neznáma má svoje grády a v EH funguje presvedčivo. Čím ale film trpí je istá nedotiahnutosť, ktorá sa prejaví hlavne ku koncu. Ako si film v polovici buduje napätie tak v druhej sa začína rozpadať. Dve hviezdičky za skvelý nápad a kameru, dalšie dve za postavu a herecký výkon Sam Neilla ako Dr. Weira, v ktorom postupne prerastá šialenstvo a vyusťuje do:.......nevieťe nič, peklo je len slovo, skutočnosť je oveľa horšia. Dovoľte mi ukázať vám. ()

konysua

Zklamání. Malé prostory na kterých se děj odehrává jsou hanebné. Stále to stejné, jádro motoru (které svým vzhledem nevypadá moc uvěřitelně), spojovací chodba, můstek a ze začátku loď na které přiletěli. Příběh je slabota a předvídatelný. 5/10 ()

pery352

Po dlouhe době zase jedno z kvalitnějších sci-fi. Dlouho se mi tento film vyhýbal a já vlastně nevím vůbec proč. Anderson v té době dokázal, že umí natočit kvalitní aniž by se držel nějaké předlohy. Moje hodnocení 80%. Rozhodně doporučuji ()

george82

Jak tu již zaznělo. Nejdřív se to tvářilo dost temně, ale s přibívajícím časem se z toho vytratilo napětí a vše co by tomuto filmu zanechalo slušnou kvalitu. ()

morris22

Zklamání... zkrátka jsem asi čekal od Horizontu události něco víc :( Z mého pohledu byli vynikající Laurence Fisburne a Jason Isaacs. Samu Neillovi jsem tu proměnu moc nevěřil...škoda. Director´s cut bych si ale ujít nenechal. 50%. ()

Anagram

Dvě třetiny filmu jsou úplně super, zbytek je čirá hrůza a neherecký výkon Sama Neilla je až tragický, viz hned začátek filmu s halucinacemi s manželkou. ()

Guran

Opravdu strašidelná scéna je tam jen jedna, jinak to vše stojí za prd. Filmy Paula Andersona nejsou Bůh ví jak přleomové, nebo-li nejsou vůbec. Podobný námět jako vetřelec, nic originálního. To, že se naši hrdinové nachází v jiné dimenzi jsem čekal něco mnohem víc strašidelnějšího, než paranoidní představy našich hrdinů. Horory nesleduji, protože mi nedělají dobře, ale zde jsem to nevydržel a jsem i rád, že jsem se kouk, protože jsem poznal, co je tenhle film zač a můžu říct, že kravina. ()

Barghest

První polovina je skvělá. Pečlivě budovaná atmosféra a napětí nenechá diváka v klidu a neznámé, dosud skrývané zlo ho donutí nervózně poposedávat na okraji sedačky. Jenže zhruba v půlce se to zvrhne v prachobyčejné vesmírné béčko s děravým scénářem, který nedává moc smysl, což je strašná škoda, protože potenciál tu rozhodně byl. A velký. ()

XXXXXXXX

Ach jó, zase jeden rozporuplný film, který to bohužel nakonec zase přepálil se snahou, být přehnaně originální. Jak zde už napsali mnozí jiní, ze začátku má film pomalu ubíhající tempo, buduje atmosféru, straší záhadným komunikačním varováním, jenže pak se stopáž pomalu přehoupne do druhé poloviny. A najednou jsme svědky halucinací, bludů, šíleností a nechybí ani samotnou lodí přetvořený člen týmu. Celkem mě pobavila jeho schopnost mačkat s naprostou přesností konkrétní tlačítka, i přes zjevný handycap v oblasti zraku. A z původně vynikajícího áčka se než bys řekl černá díra, Horizont střelhbitě mění v podprůměrné céčko. ()

horor2

Místy to bylo hodně hnusné! Maskéři se vyřádili! Kvalitní scifíčkový horor s přemýšlivým koncem a výbornými herci. ()