Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

Flynn

Hezký film s Denzelem v hlavní roli. O tom jak vybudovat týmového ducha. V amerických filmech často vídaná věc, tady podaná v příjemné formě.... ()

pakobylka

Nemám ráda americký fotbal. To ale neznamená, že by se mi nemohl líbit FILM o americkém fotbalu - a o nedobrovolné integraci "černých" a "bílých" po nařízeném sloučení dvou středních škol, strhující příběh o překonávání rasistických předsudků na obou stranách, o nelehkém sbližování, kterému napomohla kromě nekompromisního přístupu černošského trenéra Boonea v podání charismatického Denzela Washingtona i láska k masově oblíbenému sportu. Filmaři ho sice poněkud uhladili a pro jistotu ještě přetřeli narůžovo, ale nijak výrazně mu tím neuškodili. Skutečnost musela být daleko drsnější a vyhrocenější, ale příběhy stříbrného plátna mají svá vlastní pravidla a neřídí se jenom doloženými fakty. ()

Andre3000

Původně sem chtěl napsat obyčejný film o obyčejném americkém fotbalu, ale ty rasové motivy a příběhy lidí se mi natolik líbili, že jsem film povýšil na skvělý film a americkém fotbale, ale třeba Náhradníci s Keanu Reevsem byly o něco dynamičtější. ()

Juto

Obrovské prekvapenie, jedná sa o nestydatne zábavný kúsok americkej histórie, so zložitými pozorovaniami o rasizme. 8/10 ()

majo25

Téma učite zaujímavá - stlmelovanie belošských a černošských chlapcov v tíme amerického futbalu. I keď chlapci...takmer každý z nich vyzerá na min 10 až 15 rokov starší, ako by mal byť. Aj keď je film plný klišé a naivity (na začiatku bu-bu-bu, a potom to už ide hladko, priatelstvá medzi rasami sú ideálne a vysokosentimentálne), má veľmi dobré spracovanie a tiež vtip (tlsťoch, trénerova malá dcérka), o ktoré sa môže oprieť, a to aj napriek iba priemerným hereckým výkonom. Hodnotenie: 75% ()

Radiq

Celé se to nezadržitelně line k neodvratnému konci - finále (a to musí být každýmu jasný hned na začátku). Ale to už se asi od takovejch filmů čeká. Dočkáme se pár dojemnejch momentů, u kterejch někomu může ukápnout slza - Disney produkce se pozná. Každopádně D. Washington hraje skvěle, i když jeho postava je dost tvrdohlavá. Největší frája mezi hráči je Kip Pardue, kterej fakt umí a role mu sedla. Nevěřím, že úplně všechno je přesně podle pravdy, ale nebylo to tak nejhorší. A příště můžou američani kecat něco o rasismu proti cigánům - asi mají trauma z vlastní historie... ()

sator

Přestože je mi profi sport, americký dril a soutěživost ukradené, ověřil jsem si několikrát, že i takový film mě může zaujmout, tento to ale není. Za námět ale -tím spíše že je reálný- 5*... ()

SniperG1

Skvělé sportovní drama podle skutečné události s výborným obsazením ( Denzel Washington-který byl vynikající, Will Patton a začínající Ryan Gosling, který byl vidět bohužel málo ). Takhle stmelit bílé a černé v té době byl až nad lidský výkon a to Herman Boone dokázal! Film plný emocí a s perfektním soundtrackem, ale přesto je pro mě Coach Carter lepším snímkem na sportovní tématiku... 85% ()

Mrkvič

Podruhé mi tenhle film snad nevyšumí. Jde o hodně zajímavý příběh podaný výborným způsobem, ale bohužel hlavně trochu jednuduššímu americkému divákovi. Spousta náznaků a narážek, které ale trochu bystrý divák vůbec nepotřebuje. Boaz Yakin patří asi do té společnosti, pro kterou je "správňácký" tým bojující nejen se soupeři, ale i s rasismem, určen. S těmi stejně nic takového nepohne. My se mohli aspoň dočkat trochu méně jednoduchosti a těch trapných vševysvětlujících pohledů. ()

Sfinkter

Naplněné klasické téma "postupu přes překážky" na pozadí rasových konfliktů. Ne tak emocionální jako jiné podobné snímky, ale motivační ano - i když s výrazným americkým pozlátkem. ()

Lomy

Ač jsem přiznivcem sportovních snímků, tak v tomto případě jsem moc nadšen nebyl. I když je to vina spíše protirasistické složky filmu. Nevím nakolik odpovídá děj pravdě, ale moc se mi nezdá, že by v době hutné segregace černého a bílého obyvatelstva došlo k tomu, že se parta bílých fotbalistů dá dohromady s partou černých fotbalistů, všichni se navzájem nenávidí, pak jedou na sportovní soustředění a o týden později při návratu si už v autobuse všichni spolu zpívají veselé písničky jako jedna velká rodina. Nemluvě o dalších věcech v příběhu, které jsou poměrně směšné v čele s tím faktem, že postavou, která vlastně nejvíce rozumí americkému fotbalu, je pětiletá holčička.. Zkrátka mám dojem, že většina mainstream filmů o rasismu vyznívá docela nereálně a má nakonec spíše opačný, než původně zamýšlený efekt. No a pokud je navíc ještě z produkce dílny pohádkotvůrců jménem Disney, tak to asi ani nemohlo dopadnout jinak. ()

uiu

Nemůžu se ubránit té pachuti klasické Disneyovky. Je nám předložen tragikomický příběh, který je tedy po většinu času komický, ke konci se stane něco škaredého, abychom si poplakali a nakonec všechno dobře dopadne. Konec. Na plakátě se vyjímá obličej Denzela Washingtona, mě ovšem jeho postava přišla ve filmu jako nejnesympatičtější (asi jen tah na známého herce, co do kin přitáhne lidi). Jeho krutý trenér, co zakazuje požitek ze hry a dovoluje jen dřinu a dokonalost, co nenechá hráče ani po celém dni tréninku napít - to mi nepřišlo moc fér. Ovšem zbytek filmu - vztahy mezi hráči, legrace v šatně a nějaké to moralizování - už bylo fakt fajn. ()

Pavlínka9

Je to hezké, je tam krásně znázorněn "rasový problém", ale pro mě je to znázorněno až moc "velkolepě" a hudba, která je opravdu úžasná, je tu podle mě až moc a překrývá tak ty důležité činy a situace a až moc přebírá vůdčí vůpozici. Denzel mi pasuje do těchto vůdčích rolí. Má skvělé scény, když stojí kousíček od svého ať už soupeře, ale zatím vždy "podřízeného" a vyřvává na něj vše, co má dělat :) :) A jde mu to skvěle :) Nemám ráda role jakou zde znázornila Hayden P. - to mi vážně leze krkem :) Ale skvělá různorodost týmu a to, jak se dokázali semknout a ukázat, že je to prostě fotbal, to, co je důležité a o co tam jde, a ne barva kůže - to se mi moc líbilo :) Tomuto sportu rozumím pouze okrajově - ale bavilo mě to, jelikož to nebylo až tak moc složité a přeplácané a přesto jsem tomu rozuměla :) A soundtrack - ten můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv :) ()

zdenny

Sportovní film, ve kterém šlo o sport až ve druhé řadě. Takovýmto drilovacím tréninkovým campem by si měli projít lidé s rasovými předsudky obecně. Aby pochopili, že pod kůží jsme všichni stejní. Samozřejmě, že rasové rozdíly spočívají v mentalitě, fyziognomii a dalších stránkách. Uvnitř jsme ale všichni lidé. Proto tento film hodnotím možná výš, než by se někdo mohl domnívat. Jinak ten tréninkový camp byl fakt super. Trochu mi to připomínalo film "Heartbreak Ridge". Co se potom samotných utkání týče, byla vítaná změna v tom, že se nekladl důraz na umocnění momentů závěrečných sekund zápasů. Jak říkám, sportovní film ne hlavně o sportu. ()

fefee

Nebyť rasistického podtextu ktorý vo filme hral hlavnú úlohu bol by to iba obyčajný športovo ladený nudný film. Washington skvelý ako tradične, ale inak klišé a klišé ako to už z rozprávok podobného razenia poznáme. Veď nenadarmo to produkovalo aj jedno z najväčší rozprávkových štúdií Disney, že jo. ()

VanTom

Motivační sportovní pohádka především stmeluje mančaft kamarádskou pospolitostí v době zjitřené nedůvěry, až nenávisti při černošské integraci na školách. Aneb rasová nesnášenlivost jde stranou, když se vítězí – resp. obráceně: aby se vítězilo. Ve Vzpomínce na Titány tato klasika zaklapne nadmíru hladce, lépe než jinde, a pod dozorem férového kouče Denzela Washingtona a týmového Willa Pattona nabízející se patos nehrotí. [Původně 2003 ale za 3 *] ()

JohnSmith

Další příjemný snímek o americkém fotbalu.Je to taková oddychovka na sychravé odpoledne. Celkem mě překvapila produkce Jerryho Bruckheimera,ale když ho baví dělat s Disneyem,tak proč ne. Washington byl výborný jako vždy a tak díky němu dávám 3* ()