Millerova křižovatka

• slovenský

Millerova križovatka

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1990, 110 min

Rozpočet $14miliónovTržby USA $5,080,409Tržby Celosvetovo $8,200,000(29.11.2009)

skvely byrne s akcentom clinta eastwooda, premasteny scenar, ktoremu sa neda nic vytknut a vyborna rezia. coen´s rulez(22.8.2006)

bratia coenovci vedia písať scenáre, to sa im musí priznať, vedia robiť filmy a ja ich filmy viem prijať s veľkým nadšením. naozaj jedinečná gansterka s množstvom neuveriteľne originánych hlášok, dobrých hereckých výkonov a typicky coenovských postavičiek a scénok.(28.5.2005)

• - Časopis Time zařadil snímek v roce 2005 mezi sto nejlepších filmů, které byly od vzniku časopisu natočeny. (Terva)

• - Mnoho filmových situací, postav a dialogů bylo převzato z románů "The Glass Key" z roku 1931 a "Red Harvest" z roku 1929 od Dashiella Hammetta. (Terva)

• - Starostovu sekretářku si zahrála Frances McDormandová, manželka režiséra Joela Coena. (Terva)