Millerova křižovatka

Miller's Crossing

Millerova križovatka

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1990, 110 min

Keď štýlová gangsterka tak jedine od Coenovcov. Opäť si tu človek milujúci tvorbu týchto bratov nájde nezameniteľné absurdné scény. Ja mám dve: prepadnutie mafiánskeho bosa Alberta Finneyho v posteli a keď chce dať Mike Starr nakladačku Gabrielu Byrnovi pričom ho prekvapivo zastaví rana stoličkou po nose.(16.8.2008)

• lesumir

Nejslabší Coeni, které jsem měl možnost vidět. Film je zbytečně dlouhý, nezáživný, místy naprosto nudný.(7.2.2009)

Klasická retro gangsterka se vším všudy co k tomu patří. A když je to navíc okořeněné špetkou černého humoru a výborně ztvárněnou postavou Toma v podání Gabriela Byrnea věřte, že se nebudete nudit. A to nesmím zapomenout na hudbu, která nešla přeslechnout a o kterou se postaral Carer Burwell. Ale stejně jsem si asi měla předtím toho Hammetta přečíst. A pánové, nezapomeňte na to, že: "Neexistuje nic hloupějšího, než chlap, který honí svůj klobouk."(11.9.2012)

bratia coenovci vedia písať scenáre, to sa im musí priznať, vedia robiť filmy a ja ich filmy viem prijať s veľkým nadšením. naozaj jedinečná gansterka s množstvom neuveriteľne originánych hlášok, dobrých hereckých výkonov a typicky coenovských postavičiek a scénok.(28.5.2005)

Gangsterka po Coenovsku. Krásné ztvárnění, vynikající herci, zamotaný příběh, propracované postavy...Coenovská standard.(23.7.2005)

• - Millerova křižovatka se může pyšnit tím, že obsahuje nejdelší palbu ze zbraně Thompson, která se kdy objevila v kinech. Palba trvá rovných 20 sekund a není ničím přerušena. (PanZahadnyCZ)

• - Starostovu sekretářku si zahrála Frances McDormandová, manželka režiséra Joela Coena. (Terva)

• - Tom Reagan (Gabriel Byrne) hodí po Verne (Marcia Gay Harden) pohár, pričom trafí zrkadlo, ktoré praskne. V ďalšej scéne má už ale úplne iné popraskanie. (JančiBači)