Millerova křižovatka

• slovenský

Millerova križovatka

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1990, 110 min

Pánové, držte si klobouky.(4.4.2009)

První Coeni, kteří mně dokázali relativně zaujmout. Dějově výtečně propletená a herecky slušně zahraná gangsterka, která se ubírá naprosto jiným směrem než klasicky lineární Scorsese a jemu podobní tvůrci, kteří zásobovali v této době mafiány filmový trh ve velmi pravidelných dávkách. V tomto případě si sice většinu pro sebe vezme geniální Gabriel Byrne, ale ani takový Albert Finney a jeho už zmiňovaný "terminátoří" kousek stojí za vidění. Nic převratného, nicméně v rámci žánru určitě nutnost.(27.9.2007)

Dobře zvládnutá gangsterka Coenovic bratrů. Je tam všechno co má být. Charizmatický hrdina, drsní zabijáci, zamotaná zápletka, podmanivá hudba a dobrá výprava. Takhle si představuju kvalitní film.(29.7.2007)

Zajímavý gangsterský snímek, trošku tady Coenovi cítit jsou. Největší zmrd ve filmu je John Turturro. Naopak asi nejvíce úderů inkasuje Gabriel Byrne. Celý film jej někdo mlátí až je mi ho někdy líto. Gangsterka je to slušná, ale například Road to Perdition je určitě záživnější. Na to je tempo Millerovy křižovatky příliš pomalé.(29.10.2008)

Par filmov od bratov Coenovcov som videl a zatial najmenej sa mi pacil BARTON FINK (1991), ale prekvapuje ma, kolko kvalitmych filmov uz natocili s tolkou davkou brutality hlavne pri mafianskych alebo akcnych filmov, pricom nezabudli dej okorenit ciernym humorom, ako napriklad vo filmoch PO PRECTENI SPALTE (2008) alebo BIG LEBOWSKI (1998). Gabriel Byrne je skvely, ale dobry bol aj Jon Polito v ulohe neurotickeho Caspara a nesmiem zabudnut aj na Johna Turturra, ktory sa takmer posral, ked mu niekto mieril na hlavu pistolou, ale jakmile sa karta otocila, aj Turturro bol ako vymeneny :-) V tomto filme si treba hlavne davat pozor na mena postav, kto je kto, lebo inak stratite prehlad a nemuselo by vas to bavit, tomuto problemu som sa nastastie vyhnul... 02.10.2009 _____ Gabriel Byrne - (Tom Reagan) +++ Marcia Gay Harden - (Verna) +++ John Turturro - (Bernie Bernbaum) +++ Jon Polito - (Johnny Caspar) +++ Albert Finney - (Leo) +++ J.E. Freeman - (Eddie Dane) +++ Steve Buscemi - (Mink) +++ Olek Krupa - (Tad) +++ Sam Raimi - (Strelec) +++ Mike Starr - (Frankie) +++ Al Mancini - (Tic-Tac) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen +++ Hudba: Carter Burwell +++(2.10.2009)