poster

Millerova křižovatka

 • USA

  Miller's Crossing

 • Slovensko

  Millerova križovatka

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1990, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Skvěle napsaná i zrežírovaná drsná noir gangsterka od bratrů Coenů. Příběh chytrolínského mafiánského poradce Toma Reagana (elegantní Gabriel Byrne, věčně mlácený a věčně sbírající si svůj klobouk), který řeší neshody mezi třemi mafiány na vlastní pěst chladnokrevným podstrkováním nesprávných informací na správná místa. Styl 30. let byl dokonalý, kamera boží, scény nejen na Millerově křižovatce v lesích braly dech. "Tohle učím všechny svoje lidi. Nakonec ho vždycky musíš střelit do mozku." Trailer: http://www.sms.cz/film/millerova_krizovatka/ukazka(5.10.2009)

 • genetique
  *****

  Zbožňujem filmy, ktorých scenár ma prinúti rozmýšľať. Obzvlášť ak sa jedná o moje srdcové žánre. Skvelo vykonštruovaný príbeh, spletitosť deja, zvraty, zložité vzťahy v zložitej gangsterskej situácii v období prohibície, dvaja súperiaci mafiáni o nadvládu mesta a jeden malý tieňový gangster, ktorý vlastne všetko ťahá za nitky. Nemôžem uveriť, že tento film nemá žiadnu oscarovú nomináciu. Minimálne scenár by si ju zaslúžil, pár hercov a réžia tiež. Jon Polito predviedol svoju životnú rolu a táto gangsterka dokonale osviežila a zapadla do prázdneho miesta vo svojom žánri, ktoré bolo dovtedy prázdne a svojou originalitou už asi nenapodobiteľné. Mimochodom, scéna kde Finney na plné gule práši z automatu Thompson takmer prekonala moju ultimátnu gangsterskú scénu zo 'Scarface', a to je teda už čo povedať. 90%.(13.11.2008)

 • Matty
  ****

  Perfektně vybalancovaný kus poučené filmařiny. Primárně na dialozích postavená, přesto strhující podívaná, která rysy klasických gangsterek zdůrazňuje až do extrémů budících smích. Právo usadit se natrvalo ve vaši paměti si nejhlasitěji nárokuje nádherně „přestřelená“ akční scéna s Albertem Finneyem, k dokonalosti ji chybí jenom hláška „Hasta la Vista, Baby!“. V centru dění celého filmu příznačně stojí muž, jenž se vlastní aktivitou blýskne teprve během posledních minut. Do té doby je víceméně pasivně unášen osudem, který (v podobě klobouku) bere pevně do rukou až ve chvíli, kdy již nikomu „nenáleží“. Dvojsečnost této svobody zrcadlí hořké zakončení linie s pomyslným otco-synovským vztahem (Leo a Tom) – otec opouští syna, nikoliv naopak. Millerova křižovatka, kde se komplikovaně, byť přehledně proplétají životní cesty většiny postav, je místem, přes nějž musí každý párkrát za život projít. Bratři Coenovi jej ve své nejlepší tradici ukryli do filmu o zločinu a přidali své charakteristické ingredience: zvratky, divná jména, ječící tlouštíky, dialogy o ničem a (přitom) o všem. Jako jejich fanoušek jsem maximálně spokojen, ale máte-li chuť na „něco jako Kmotr“, poohlédněte se raději jinde. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, dzej dzej, ScarPoul, UncleG(26.6.2010)

 • cheyene
  ****

  Gangsterky zobrazující období prohibice mám rád. Millerova křižovatka mě zpočátku moc nebavila, ale poté, co měl Tom vraždit v lese na křižovatce, začal mě snímek Coenů o poznání víc bavit a ke konci se dostal až na čtyř hvězdičkový dojem.(22.4.2015)

 • klerik
  ****

  Skvelý Byrne. Zaujímaví a dosť netradiční bossovia. Vďaka hre na viacero strán som si občas spomenul na POSLEDNÝ ZOSTÁVA (PRE HRSŤ DOLÁROV). Nie je to také sugestívne ako KRSTNÝ OTEC 2, ale ostatným dvom Godfathrom to slušne sekunduje... Skvelé dialógy...(3.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace