Název filmu je jak stvořen pro horor a přitom jde o něco úplně jiného. Vyprávěčova slova mě během sledování rušila. V podstatě by stačila jen v úvodu jako seznámení s dobou, do které je příběh zasazen. Takhle mi to připomínalo jenom nějaký výňatek z dlouhé policejní zprávy, kterou napsala obyčejná kancelářská myš, co se pokusila rozvášnit. Škoda. Mohla to být povedená gangsterka.(7.12.2016)

Kterak se to tehdy vlastně seběhlo a co to všechny stálo.(16.2.2015)

Název filmu a pověst režiséra vytváří očekávání druhořadé akce pro drive-in kina, ve skutečnosti je Masakr na svatého Valentýna zřejmě nejambicióznějším projektem Rogera Cormana. Natočený pro velké studio, se známými herci a, soudě z bohatosti výpravy, také se slušným rozpočtem (který ale Corman, uvyklý guerillovějším podmínkám natáčení, nevyčerpal). Atraktivní komponenty Masakru nezačínají produkčními hodnotami a nekončí otevřenějším zobrazením násilí, které dnes oslní málokoho. Nádherně přímočará, na průběh více než na výsledek soustředěná gangsterka vyniká „živějším“ zapojením kamery, důrazem na faktografickou přesnost a sebe-vědomím vyprávění. Tvorbu Cormanova žáka Martina Scorseseho tak film předjímá jak po stránce obsahové, tak formální. 75%(7.6.2011)

• jondzavid

Viac obrázková policajná správa ako film a to nudnejšia než voiceovery v Sin City - 2* za presného Jasona Robardsa.(2.9.2011)

Na me uz prilis docudrama, ale rozhodne hezky na pohled. Vetsi odtazitost od reality by ale asi nebyla na skodu...(21.6.2013)

• - Roli Al Capona si měl původně zahrát Orson Welles. (Terva)

• - V roce 2009 zařadil časopis Empire film na sedmé místo v anketě o nejlepší gangsterku, co kdy kdo viděl. (Terva)

• - Scéna masakru v garážích byla naaranžovaná přesně podle policejních fotografií. Zabití gangsteři padají do stejných pozic, které mají jejich skutečné předobrazy na původních fotografiích. (Terva)