Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SNCIS

Hlášky: Sidney Prescottová: "Proč nemůžu být ve filmu Meg Ryanové, nebo v dobrém pornu?" Billy Loomis: "Co?" Sidney Prescottová: "Slyšel jsi mě." Billy Loomis: "Určitě?" Sidney Prescottová: "Ano, myslím si to." / Gale Weathersová: "Ježiši kamera, rychle!" Kenny: "Já se nejmenuji Ježíš." / Sidney Prescottová: "Vy hovada! Viděli ste moc filmů." Billy Loomis: "Né, Sydney! Filmy z toho neviň! Filmy vrahy nevytvářej! Filmy jim jen dobře raděj!" / Sid: "Randy to vůbec není originální, zklamal jsi mě!" Vrah v telefonu: "Noo možná to bude tím...že nejsem Randy." / Gale Weathersová: "Podívej... Kenny, vím, že máš aspoň dvacet pět kilo nadváhy, ale když řeknu rychle, tak si to vylož tak, jako že máš tím svým tlustým zadkem pohnout!" / Gale Weathersová: "Pohni se, Kenny." Kenny: "Nikoho dovnitř nepustí." Gale Weathersová: "Já nejsem jen tak nikdo." Kenny: "Nána namyšlená." / Gale Weathersová: "Mám pro vás závěr. Reportérka ponechaná v autě jako mrtvá, ožila a vás dva hajzli odpráskne. Najde totiž zbraň, pokazí vám plány a spravý si náladu." Sidney Prescottová: "Ten závěr beru." / Randy: "Život je jako film. Jenom si nemůžeš zvolit žánr." - Klasická hororová vyvražďovačka - 95%. ()

Duffman 97

Můj první a tím pádem nejoblíbenější horor.Boží scénář který uctívá a zároveň nerespektuje pravidla žánru.Film střídá hororové scény s těmi odlehčenějšími.Vtipy zde také fungují(je jich málo,je to přece horor),herci jsou do jednoho sympatičtí a při prvním shlédnutí opravdu netušíte kdo je vrah.Schválně jestli poznáte režisérovi minirole.Dokonalý film. ()

RodUsher

Vřískot byl pro mě TÍM filmem, který mě dostal k hororům a tím pádem k mé životní lásce. Kdyby to nebyl Vřískot, byl by to nakonec film nějaký jiný, ale shodou šťastných náhod jsem si v devadesátkách půjčil ve videopůjčovně zrovna tento snímek a tím odstartovala moje posedlost. Jednička Vřískotu je ale nepřekonatelná - znovuoživila zájem o slashery, přivedla na scénu ikonického vraha (resp. ikonický kostým), udělal hvězdu z pár béčkových herců a dokázal, že Courtney Cox umí hrát i vážnější role. Z Kevina Williamsona udělal hvězdu, Wes Craven si připsal ke svému jménu další klasiku. Prakticky se nedá skoro nic vytknout. Nejlepší scéna: rozhodně úvodních deset minut s Drew Barrymore patří bezesporu mezi nejlepší otvíráky hororů (ne-li všech filmů vůbec) a finální scéna po odhalení, kdo za maskou stál (najednou se film hezky zvrtne v krvavou řežbu). Film, který ani po 25 letech nezestárl a patří pořád mezi moje top 5. ()

Pudding

Víte proč mám rád českej dabing v hororech? Protože je to sakra prdel ty dialogy jsou hned  o něčem jiném když je slyšíte v češtině. A nebo také pří takzvaných "honičkách" je to taky sranda. Líbí se mi jak se postavy hned nenechají zabít a ještě nějak Ghostface znemožní, když je má konečně bodnout do krku prostě boží! Jo a Courteney Cox  bych nikdy nedal do ruky volat děkuji za pochopení. ()

vimluk_CZ

První scény filmu vytvoří krásnou atmosféru, která se poté táhne celým filmem, a i když na konci už trošku dochází dech, v pravý čas je vše rychle ukončeno. Vtipně si dělá legraci z hororových klišé a to, že každých 10 minut máte nového adepta na vraha, je třešnička na dortu. Tenhle film je povinnost vidět. ()

gggggg

Wes Craven je pre mňa človek, čo dokázal znovu oživiť hororový žáner. Skĺbil kvalitnú vyvražďovačku, pridal humor, ktorý nie je taký ohraný ani dnes a pridal mnoho hororových hlášok a faktov. A tak keď sa pridali skvelá a dnes ikonická maska ghostface, dobré herecké výkony a veľmi slušná hra na vraha, vznikne jeden z najlepších hororových počinov vtedajšej doby, ktorý nestráca na kráse ani po rokoch. ()

Mateo08

10/10 Vřískot je perfektní horor a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Budete se u něj bát ale i smát, a tato kombinace strašidelnosti a komedie je tu perfektně vyvážená, film je dost meta a dělá si srandu z hororových klišé a podobně a přitom je to zároveň i dobrý horor a všechny hororové prvky jsou tu neskutečně skvělý. Postavy jsou extrémně zapamatovatelný a silný, silné napsaný. Finální zvrat je extrémně parádní v tom že tu máme dva vrahy který si navzájem tvořili alibi (billy- jeho smrt, stu-vražda tatum když on je nahoře) a i když asi každej měl svůj tip tak byl i přesto každý překvapen protože nevěřím tomu že někdo tipoval oba. Motivace (hlavně u billyho) je přinejmenším pochopitelná. Neve Campbell je prostě neskutečně dobrá herečka a roli sidney si extrémně dává. Strašně povedený film♥️ ()

MatyRock

Uvědomělý horror, který náramně odbourává klišé tím, že si z toho předem udělá srandu. Závěrečné rozuzlení nepůsobí uměle, naopak je plně funkční. 7/10...jeden z nejlepších teen-hororů vůbec? ()

angelle

Po Scary movie sa mi na to len ťažko pozeralo ako na vážny film, ale ako horor to splnilo všetky moje očakávania. Rovnaké hodnotenie mám aj na druhé pokračovanie. ()

outcashed

Za mě stoprocentní definice slova "Slasher" tak moc, jak to je vůbec možné. Film evokuje dobu, ve které VHSka frčeli jako starý babety a horory se považovali za klasickou teenagereskou zábavu večera, včetně jejich obecenstva, které se nemohlo tohoto žánru nabažit. Dost jsem o tomto snímku pochyboval, ale skutečně jde snad o nejlepší slasher počin vůbec s parádním hudebním doprovodem. Příběh jsem bohužel dokázal rozluštit už běhěm několika chvil, nechyběla kapka humoru a několik kapek krve. Tenkrát revoluční horor, ktery dnes už moderního diváka nevyděsí, spíš se jen lze zamyslet nad myšlenkou, že jde o film ve filmu. Kdo dnes sleduje novodobé slashery, nepochopím. jelikož jde o out žánr, který nedokáže naplnit kvalit 90. let a původního Screama. Jo a Lillard byl hlavní důvod, proč jsem to vůbec chtěl celý konečně vidět, fakt topový výkon puberťáckého přiblblého vylízance. Kultovka ()

Zitaa

za mě nejlepši horor všech dob, má dobrou atmosféru, příběh i postavy, v hororu mám ráda když mi na postavách záleží což tento film splňuje, z celé “vřískot” série je tento ten nejlepší ()

MrMartinTm

První díl dnes již legendární a pro mě osobně i mé oblíbené slasherové série je upřímně dost fajn. Líbí se mi celý meta koncept dělání si srandy z nejrůznějších horrorových klišé, včetně tuny easter eggů a referencí, které Vřískot obzvláštňují. Ghostface je super záporák, líbí se mi to, že to není žádné nesmrtelné monstrum, je dost nemotorný a není tak těžké ho přeprat. Film samozřejmě obsahuje tunu ikonických momentů a scén, od legendárního úvodu a telefonátu, až po finále na večírku, včetně odmaskování zabijáka, které je neskutečně ikonické. I přes to dle mého prvnímu dílu chybí nějaké to napětí, nějaká atmosféra a proto, i když věřím, že by mě za to spousta fanoušků zabila, je stále pátý díl můj nejoblíbenější. 7/10 ()

Indy_

Tak jsem konečně viděl vřískot. Já vím, hřích že až teď, ovšem lepší pozdě než nikdy.Jaké to tedy bylo? Nu, s tím že jsem už jako malý a aspoň 500x viděl Scary Movie, ve své podstatě sem znal celý storyboard, od první vraždy, až po tu osudnou párty. Ačkoliv sem si v podstatě zkazil celý film, byl to pro mě o to větší zážitek. Od zažátku sem měl za to, že vrahem je Dewey, stejně jako v legendární parodii, ovšem evidentně jsem si to celé špatně pamatoval.Ačkoliv jsem se nebál (slesher horory mě nikdy neděsily), napětí mi nechybělo. Celému filmu, který je skvělý horor a místy stělá meta komedie, musím sklonit velkou poklonu, poněvadž tohle právem patří do kultovních klasik.10/10 ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)