Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JohnMiller

Wes Craven majster hororu sa pustil do vôd trocha klišé klasická tínedžerská vyvražďovačka. To čo však stvoril ma neuveriteľne prekvapilo a utvrdilo pozíciu jedného s mojich režisérskych vzorov. Do konca filmu som nemal ani poňatie kto môže byť vrah pod maskou. čo nie je ani tak dôležité že kto ... ale samotné napätie to stojí zato. Vyzdvihnem partiu výborných vtedy ešte béčkových hercov plus veľmi slušné pokračovania. ()

AlistairMir

Na mě by si dacan v humorné masce nepřišel, já vím o hororech naprosto všechno a mé bezchybné odpovědi by ho uvrhly do takové deprese, že by s brekotem zavěsil a už nikdy mi nezavolal. Avšak ostatní, kterým volá, takovej přehled nemají a tak se stane, že někdo odpoví špatně a pak je náležitě kuchnut. Pan Vřískot má vůbec rád svůj nůž a ve filmu ho používá příjemně často a kolikrát už i bez volání (chápu, že účet za mobil musel být mastnej) . Atmosféra hustá jako krupicová kaše od maminky, krásná Neve Campbell a stylovej zabiják dělají z tohoto hororu dnes už klasiku, která měla vše, co má slasher mít a patří k tomu nejlepšímu v tomto žánru. A ještě mám poslední otázku...U kterého vchodu jsem? :-) ()

Hamaradža

Craven natočil (úmyselne) ten najgýčovejší slasher a so smiechom odkazuje na každú klasiku žánru. 3,5* a po prestrihaní (aspoň 15-20 minút ubrať) by mohli byť aj 4*. Ale záver super a Lilarda si začínam obľubovať :) ()

L_O_U_S

Teenagerovské vyvražďovačky považuju za nijak skvostný, ale zato neurážející odlehčený žánr. Od devadesátkové vlajkové lodi těchhle filmů jsem čekal něco víc, ale jsem rád, že se Craven a spol. nebojí dělat si ze žánru (a vlastně i sami ze sebe) tak trochu srandu. (1 305.) ()

kajas

Asi bych se bála mnohem víc, kdybych několik hodin předtím neviděla "Scary Movie", které podle mě tento horor zdařile paroduje. Přesto jsem byla nadšená výkony Neve Campbell, Davida Arquetta, Skeeta Ulricha i Courteney Cox, kterou jsem doposud znala jenom jako Monicu ze seriálu "Přátelé". Skvělý teenagerovský horor. ()

Petaxis

Totální klasika. V devadesátkách se točily nejlepší horory. Nejvíc se mi na Vřískotu líbí, jak dokáže kombinovat komedii s hororem. Je božsky sebeparodickej a přitom to nepůsobí vůbec blbě. Mám pocit, že to se ještě žádnýmu jinýmu hororu nepovedlo (mluvím samozřejmě o těch, které jsem viděla, ale ono jich bylo docela dost). Prostě kultovka, kterou můžu. ()

Eldrick

Ultimátní sebeuvědomělá redefinice subžánru slasher, která rozpoutala novou vlnu, která s přestávkami trvá dodnes. Viděno v 10 letech a nikdy na ten prvotní zážitek nezapomenu. Film, který mě de facto přitáhl k hororovému žánru jako takovému. ()

rastlinka

Tak, musím potvrdiť, že čím je človek starší, tým je (?) múdrejší... :) Tento film som naposledy videla ako tínedžerka a po niekoľkoročnom odstupe musím povedať, že je to jeden z najlepších filmov vo svojom žánri! Skutočne, namiesto smiechu tu zažijete zimomriavky a obavy. Paráda! ()

balba

I když se jedná o teenagerskou vyvražďovačku , přesto je film plný překvapivých zvratů a originálních nápadů.Též se mi líbí i herecké obsazení.Film oplývá i černým humorem a nechybí mu ani pěkné" lekačky". ()

Hennes

Tenhle horor jsem měl vždycky rád. Má to nápad a napětí. Jeho parodie Scary movie mu kupodivu neuškodila, ale naopak přidala na popularitě. Kdo dnes na maškarních či při Halloweenech nezahlédne bílý podlouhlý obličej ? ()

Martin741

Hadam najlepsia teenagerovska vyvrazdovacka, aku som videl, je Scream 1 od rezisera Wesa Cravena. Paci sa mi stredoskolske prostredie americkeho mesta Woodsboro /realne mestecko pri hraniciach Texasu s Mexikom..../, pomaly hustnuca atmosfera, drsne a efektivne strasidelne vyvrazdovacky, ktorym rozhodne nechyba brutalita. K tomu vtedy este krasna Neve Campbell, dalej Courtney Cox si strihla krasnu a charizmaticku zaporacku. Aj ked David Arquette je herecke poleno, reziser Wes Craven vie, ako z hereckeho osadenstva vytrieskat maximum : 98 % ()

zdenotvor

Vreskot sa síce na prvý pohľad javý ako klasická teenagrská vyvražďovačka,ale skrýva v sebe omnoho viac. Wes Craven týmto filmom (od doby Nightmare on Elm Street) znovu rozprúdil svoju režisérsku kariéru a film sa stal predlohou pre ostatné podobné snímky daného subžánru o maskovanom vrahovi. Vreskot je veľmi pôsobivý až do dnes,perfektne zrežírovaný a kriminálne vyfarbený scénar mu dodáva ten správny nádych. ()

Wiikii

Teeneger horor se slušným scénářem a odlehčenou atmosférou, díky které se vlastně ani během filmu neleknete, no přesto víte, že je to více horor než komedie. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

honajz2

Já bych rád dal víc, ale prostě nemůžu... Je tu spousty zajímavých prvků, ale tím to asi tak končí. Napětí možná ke konci, který je takový mišmaš snad všeho možného, atmosféra je zde neexistující pojem, nějaké silné scény se nekonají a to příležitostí bylo dost. Je to moc dlouhé, ukecané a díky tomu i nudné. A hlavně strašně pitomé. U pozdějších slasherů by se to dalo "omluvit", ale u něčeho, co má být kultovní klasikou subžánru, rozhodně ne. Z konce jsem vždycky měl jedině záchvat smíchu. 2* ()

Petoss1

Dobrý horor s dokonalým prvkom teroru prostredníctvom telefónu. Atmosféra graduje, príbeh neomrzý a koniec je fakt zaujímavý. Režisér je klasik. 75% ()

O´Neill

Taková ta klasická vyvražďovačka, ve svém žánru jedna z nejlešpších. Hudba super, bohužel i navzdory tomu, nebyla atmosféra nic moc. Taková průměrná. Herci zahráli docela slušně, a celkově to splnilo očekávání. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)