Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

toomm

V rámci subžánru jasný nadprůměr a dost možná vůbec to nejlepší 90. let co v tomto ohledu vzniklo, ale já prostě shlasherům nemůžu moc přijít na kloub. Zvláště pak těm novějším. Přesto všechno klobouk dolů, protože kdo by neznal masku pověstného zabijáka. 60% ()

Aywes

Jak nečekané.Wes Craven mne obelhal! Opravdu jsem si myslel, že vrah je někdo naprosto jiný. Jde vidět, že mistr Wes Craven nemá v hlavě bordel a ví co chce. Zde jasně chtěl vytvořit co největší atmosféru,napětí a hlavně špatné mínění o vrahovi. Můj tip na vraha byl omyl. To se mi velmi dlouho nestalo a za to samozřejmě dostane mistr Craven hvězdu plus. Pak tu máme skvělé napětí. Vraha sice hned ukáže, ale když za obětí běží a neschovává se při odhalení jako malej jarda je to ihned napínavější. Další hvězdu bych dal za kostým. Je v dnešní době až moc běžný, avšak tohle byl prostě Wesův nápad tak mu ho nechávám. No a poslední hvězda je samozřejmě za hnidopišské popichování do hororů. To velmi osvěžuje děj a tak slyšíme názvy jako jsou třeba Halloween, Pátek 13, Hellraiser nebo také (samozřejmě) Noční můru v elm street. A kdopak odhalil roličku Wese Cravena?Já ano :). "filmy psychopaty netváří jen jim dobře radí" ()

Stanmi

Povedené spojení humoru a hororu v tradičním slasherovském příběhu o vrahovi, partě studentů a malém městě. Kevin Williamson a Wes Craven vytvořili zábavné dílko, které ctí žánrová pravidla, (které jsou v samotném filmu zmíněna) a dávají celému příběhu nový rozměr, Neve Cambell ve své životní roli podává kvalitní výkon, Courteney Cox umí záhrát pěknou mrchu a Drew Barrymore si pro jistotu skoro nezahraje vůbec..... ()

DandaPiper

Úžasný! Super teen vyvražd'ovačka, která má v sobě tak akorát horroru a humoru. Pravda, první díl má být spíš brán vážně, ale je tu hodně i takových těch..oddychových a úsměvných scén. Rozhodně můj nejoblíbenější horror spolu se všema doposud natočenýma dílama. ()

lobo87

Klasika žánru od klasika žánru. Partia teenagerov, stredná škola, vrah v maske, proste klasické prostredie a aspekty tohto hororového podžánru. Mám rád filmy, v ktorých neviem do poslednej chvíle odhaliť vraha (aj keď tuším väčšinou správne). Sympatické postavy, správna atmosféra a záverečný masaker vo Woodsboro si zaslúžia 4 *. Tá štvrtá je za Cravenovu lekciu histórie hororov... 70% ()

honzic

Vzorový horor, který zaujal a dal nádech novému žánru maskovaných vrahů tajemných. Na druhou stranu herci nepůsobí až tak věrohodně a humor není někdy moc na místě. Hodnocení: 70 % ()

m.p.mysacek

Jeden z mnoha filmů, kde byl první díl ten nejlepší. Je to horor, u kterého jsem se docela dost bála. V hororu nikdy neříkej, že se brzy vrátíš a vraha střel raději víckrát, protože jinak ještě vstane z mrtvých. A konec mě opravdu překvapil, protože dva vrahy jsem neočekávala. ()

elanista1

Dychtiva atmosfera a podobne pocity ake som prezival pri Hooprovom Texaskom masakri /1974/.Hlavna otazka Kto je vrah? je tazko zodpovedatelna, ved ako vrah sa javi /v podobe navnad, ktorymi Craven manipuluje divakov/ v podstate kazdy. Herecke obsadenie je dobre, ci uz zacinajuca Drew Barrymore, carodejnica Rose Mcgowan, alebo Courtney Cox, ktorej tvar si spajam len s Monicou Gellerovou, akokolkvek dobre dokaze zahrat svoju rolu. Vreskot 3 som videl ako prvy, bolo to uz davno, preto sa nepametam co som si uzil lepsie, ale trojky som sa bal viac, to je pravda, ale vek som mal podstatne nizsi, to je tiez pravda. ()

Dr.Bishop

Další těžce nadhodnocený film. Možná je to dáno tím, že nejsem bůhví jaký fanda tzv. "teenage-hororů" (popravdě jich mám plné zuby), ale i přesto - od hororu chci trochu víc, než jen bandu náctiletých tupounků, kteří odpadají jeden po druhém, sem tam zapiští a nebo jen zdrhají (a nedej bože když se po nich vyžadují "komplexní" emoce jako vztek, beznaděj, strach - to jejich urputné krčení a protahování obličejových svalů a obočí mě rozesmává i po 17 letech). Ale nešť, ďas sper nějaké herectví či sofistikovaný příběh - tohle je prostě nudaaa, Neve Campbell je mi od pohledu nesympatická, atmosféru to má asi jako zápas o udržení čtvrté estonské kroketové ligy...A vůbec, všechno se snaží tvářit strašně cool a děsivě zároveň - a zde vyzdvihovaný sebereflexní prvek mám celkem v prdeli, čekal jsem pořádnej náklep, nekompromisní krvárnu a jízdu od začátku do konce...Místo toho jsem dostal nudnou historku a bandičce nudných mladých trotlů, z nudnými životy v nudném americkém zapadákově, z nichž každý (skoro) umírá nudnou (plus mínus) smrtí. Až na kost průměrný snímek, který nepobaví, nevyděsí, nezaujme...Pokud se chcete bát, pláčete nad špatným hrobem (možná kdyby vám bylo 12-13 let). Šedivá Cravenova myška, zlatej Freddy. 55% ()

BenchPress

Dám průměrné tři hvězdičky, ale to jen proto, že to prostě s odstupem času už není tak děsivé jako to bylo dřív. Teprve po shlédnutí originálu vím, proč si z toho ve Scary Movie udělali takovou srandu. Jenže on si ten film dělá srandu sám ze sebe a to je fajn. Vneslo to do filmu určitou originalitu a závěr byl také docela nečekaný. Uhádnout, kdo je kdo je velmi těžké a skoro se to nedá. Proč teda dávám tři? Protože tohle prostě nejsou žádný strhující filmy, není to nic, co by se dalo nějak extra vychvalovat. Nicméně je to slušná podívaná, která si méně jak tři hvězdy určitě nezaslouží. To jak vždycky oběť vraha sestřelila mě několikrát hodně rozesmálo, protože to bylo naprosto geniální. Jeden z těch lepších filmů v žánru. 3/5. ()

martins

V roce 1998, kdy jsem první díl viděl opravdová bomba, skvělá vyvražďovačka, navíc v závěru dost nečekané odhalení pachatelů. Nejlepší scéna je ta v garáži. V kinech velký hit, skoro 10-ti násobek rozpočtu film vydělal. ()

kacir

Moja srdcovka vo vyvražďovačkách..Je to skratka kultovka. Pochybujem, že to niekto prekoná..teraz sa točia už samé sprostosti. Buď má kameraman parkinsona, s tým aby ho vzali musel dodať vlastnú kameru, či mobil, alebo ide u nudnú beznápaditú vyvražďovačku, kde je zväčša tma a vrah je nesmrteľný..Čo mňa vie vytočiť do nepríčetnosti. Potom o čom to je, keď vraha nestihne spravodlivý trest a držať palce hrdinom nemá význam.. ()

peeteno78

Moje nejoblíbenější hororová série ze všech. Úžasná Neve Campbell tomu dává "grády" a nemůžu se jí nabažit. Je skvělá a dokonale jsem jí její výkon spolkl i s navijákem. Pro mě se ten film snad nikdy neomrzí. Dodnes je to pro mě klasika, která vždy dokáže zlepšit náladu a můžu si jí pustit kdykoliv nevím na co jiného koukat. 100% ()

Raskoslav

Chápu, že se z toho tehdy stal určitý kult, a možná bych i souhlasil, nebýt finální scény zcela na míru napasované na to, aby miss nesympatická mohla přežít (proč jinak se pobodat dřív než pobodám svou oběť že). Ten dementní konec je prostě opravdovej zabiják, ale celýho filmu. ()

pollstro

Oživení hororového žánru slasher v 90. letech. Halloweenský kostým Ghostface v kombinaci černé komedie, mysteriózní detektivky, spojený s klasický krvavým násilím tohoto hororového subžánru. Navíc čistě satirické, využívající ty největší hororové klišé, parodující ostatní nejznámější kultovní zástupce hororů a zároveň parodující i samo sebe. Ve své době jedinečný hororový film, jelikož samotné postavy si byly vědomy skutečných hororových filmů a samy o nich diskutovaly a parafrázovaly je. Dekonstrukce a parodie svého žánru, která je vtipně a překvapivě účinná jako samostatný horor, i když svojí drzostí a provokativností nemusí vyhovět každému. Chytré, vtipné a krvavě zábavné, s pozoruhodnou komplikovanou zápletkou a skvělým zábavným hereckým obsazením. V žánru jednoduše neexistuje zábavnější zástupce. Dechberoucí úvodní scéna dodnes patří mezi to nejlepší, co můžeme v tomto žánru zažít. Nesmrtelná hororová klasika, která svým specifickým osobitým přístupem zažehla ve svém žánru nepřehlédnutelnou jiskru, která nepochybně zastínila ty největší dosavadní hororové klasiky. "No, please don't kill me, Mr. Ghostface, I wanna be in the sequel!" ()

Nikolas__

Konečně slasher záporák který běhá... Scream je dobrá -slasher detektivka- se zajímavým vyústěním, a kreativním využití různých žánrových klišé. Zvlášť ke konci se to odkazy na různé hororové stereotypy jenom hemží. Bohužel, postavy nestojí z většiny za nic. Hlavně hlavní postava Sidney je absolutně příšerná, a nechápu proč se to muselo točit kolem ní. Slabší čtyři hvězdy. ()

moviefan4

Každý krát keď si pozriem Scream som milo prekvapený kvalitou a poctou ktorú tento film má. Kvalitu má v atmosfére, mladých a úžasných hercoch a úžasné u scenáru ktorý u Slasher filmov je viac ako raritou. A počtu ktorú film dáva kamzemu horror fanúšikovi je proste úžasná, či už pravidlá prežitia hororu, hra s logikou a odkazmi na hororov Slasher pop kultúru. Nesmrteľné hlášky sú na každom rohu ( You need a sequel/ What's your favorite scary movie). Proste srdcová a kultová záležitosť a právom jeden z najlepších horror movies ever made! ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)