Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Oralfabet

Skoro celou dobu jsem se při sledování Vřískotu snažil zjistit, jak moc vážně bych měl ten film brát a nakonec to vypadá, že odpověď asi zní: Jak kdy. Je to s těmi horory, co komentují, dekonstruují či převrací hororový žánr naruby občas těžké, každopádně jsem se ale celou dobu hlavně skvěle bavil, přišlo mi to skvěle zahraný, natočený i osoundtrackovaný, takže si nestěžuji, spíš naopak, jsem skoro nadšen. Ps: Celou dobu jsem taky myslel na to, jak je to mnohem lepší, než Noční můra v Elm Street, aniž bych si uvědomil, že má obojí na svědomí stejný Wes. Myslím, že velký rozdíl byl ve scénáři. Slabších 9/10 ()

Renfield

Proč vlastně byla natočena parodie, když tohle originální Scary Movie je parodií na horory samo o sobě. Že přijde po velmi dobře natočené a dokonce lehce děsivé úvodní scéně vyloženě zábava, mi dříve úplně nesedlo, dnes už to ale vidím trochu jinak. Úvod zůstává nepřekonán, má atmosféru, občas dokonce nějaký ten povedený záběr kamery a hlavně zabijáka, co se ještě drží na nohou a má celkem originální nápady s provedením svých činů. Jenže dál je to prostě party, které se naštěstí účastní i průvodce světem hororů Randy, jehož proslovy baví. Ze zabijáka se stává spíše nemotorná komická figura, což vlastně při odhalení kdo jím je, dává dost smysl. A u toho všeho dobře funguje hudba, obzvlášť ta "vypůjčená". Herecky tomu sice nic moc nepomůže, ale tam stačí céčková verze Johnnyho Deppa v podobě koženého ksichtu a tam zase třeba zelené tričko. Nakonec je nejlepší stejně Fred, škoda, že do jeho role nesehnal Craven Englunda, ale on sám je více než dostačující. 75% ()

rsimonyi

Docela zajímavý horůrek, který vyvolal i vlnu nových hororových parodii. Neve Campbell se stala na čas hororovou královnou. ()

thunnus

Tenhle film sice odstartoval komerčně úspěšnou éru teenager hororů (Tajemství loňského léta, Final Destination atd), ale sám je hororem tak napůl. Popravdě řečeno jsem se místy docela i smál. Maska vraha podle Edwarda Muncka je jistě působivá, ale vrah sám nemá moc charizma a když se ukáže (spoiler), že jsou vlastně dva, tak ztrácí naprosto na strašidelnosti. Nikdy by mě nenapadlo, že se dva takoví psychopati dají dohromady v tak malém městečku. Co se týká herců tak moc nečekejte, ale nebudete zase nijak zklamáni. Nejvíce zaujme asi Courteney Cox, u které je to nezvyk a velký kontrast k Monice z Přátel. Rozhodně je ale první díl díky tomu již zmiňovanému humoru lepší než díly následující. ()

bolan

Stejně tak jak nemám rád pojem teenagerská komedie, stejně tak nemám rád pojem teenagerský vyvražďovací horror. Movie který jede vždy podle stejného scénáře - holky jsou zde krásné a hloupé, chlapci mladí a nadržení. Všichni jsou zprvu hrozně "cool" a nemají zábrany. Po té se začnou svým dementním chováním dostávat do situací, kdy budou stejně všichni postupně chroptět v tratolišti krve. Obvykle zbyde jedna blbka, která nějakou náhodou přežije, aby mohla popřípadě odstartovat druhou sérii. Vřískot je snad jediný slasher z této umělohmotné pixly plné hoven, který stojí za podívání. ()

Ad4mson

Vynikající ukázka hororového řemesla. Craven buduje atmosféru tak hustou, že by se dala řezat jen a pouze motorovkou. ()

RomeroIsGod

Kultovní klasika a zřejmě první slasher, kterej jsem kdy viděl (jestli mi bylo 13 tak je to moc). Jeden z filmů, kterej mě přived k hororům, který žeru dodnes. Za zásluhy a Ghostface 5* ()

Skarface

Když sem to v 11 letech viděl na VHS tak sem se tři noci bál usnout jak sem stoho byl vyblázněnej , když sem se na to díval nedávno tak samozřejmě sem se nebál ne že bych se nelekl to párkrát jo ! Ale větší zážitek to byl v 11 letech ! ()

Tunri

Jak se u hororů nudím, tenhle mě neskutečně bavil. Krví se nešetřilo. A i když mi není při pohledu na krev nejlépe, tohle bylo tak napínavé, že mi to nevadilo. Celou dobu jsem si tipovala, kdo by mohl být vrahem, ale když jeden po druhém umírali... já jsem zkrátka spokojená. Za pět. ()

JK-Stinger

Starej dobrej Vřískot nikdy nezklame. No a když venku třeba padají trakaře a chcete se doma v teple trochu bát a trochu zasmát, nemá to prostě chybu. Jeden z milníků hororového žánru. ()

Hernycztek

Tak jsem se rozhodl dohnat můj největší rest hororové, podle mnohých kultovní, série a nutno říct, že Scream je to nejlepší, na co se dalo na přelomu milénia narazit. Začátek je silně atmosférický, napínavý a dává jasně najevo, v jakém duchu se zbytek děje ponese. Herecké obsazení je velice sympatické a zahrané je to v rámci scénáře přesvědčivě. K mému překvapení tu nebylo ani tolik nelogických kiksů, takže se to dá sledovat, aniž byste si museli říkat ,,proč dělají tohle, proč je tohle takhle, atd." Vraždy, ačkoli jsou mimo záběr, působí autenticky, čemuž zřejmě dopomáhá, na tu dobu, skvělé praktické gore efekty. Každý takový napínavější záběr samozřejmě doprovází výborná atmosférická hudba, bez které by to nemělo ani z poloviny takový dopad na diváka. Jestli se něco nemusí líbit, tak chování samotného Ghostface a jeho zdlouhavé a komické zvedání nože před každým ,,kuchnutím," což je tu možná na počest kultovního Psycha. Vysvětlující pointa a identita vraha je překvapivá, nicméně závěr je hodně odlehčený o komediální dialogy a trochu to ničí výsledný dojem z napětí, které to celou dobu buduje. PS: Potěšující je asi vteřinový odkaz na Freddyho. ()

Flopik

Rozbeh legendárnej série a za mňa rozhodne povedený. Nebudem zbytočne písať dlhý komentár, všetko tu je už povedané. Postavy klasický teenageri , krvi je dostatok, takisto aj zabití. Tie už na dnešný rok sú slabé ale tak to dokážem odpustiť. Finále dobré, len troška zbytočne dlhé. ()

Cartmof

Vřískot je bez pochyby kultovní horror, který by každý fanda tohoto žánru měl vidět. Já se za nějakého velkého milovníka horrorů nezařazuji, přesto, že jsem jich už pár viděl. Vřískot byl pro mě opět rest, za který jsem se styděl a dnes přišel den, kdy jsem ho napravil. Ghostface je jeden z nejikoničtějších slasher zabijáků a já měl od filmu i tak dost malé očekávání. Byl jsem proto mile překvapen, když jsem zjistil, že se nejedná o klasický horror, kde celý film parta umírá a hlavní postava na konci uteče. Film zvládne vyděsit, rozesmát a byl jsem fakt překvapen, že je to něco jiného. Jsem zvědav na pokračování ()

Muel

| Dimension Films | Je to určite zábavné a vlastne nemám nejaké obrovské výčitky voči tomuto filmu, ale jeho variácie a paródie som už videl toľkokrát v živote, že pre mňa paradoxne pôvodná látka dosť slabne. Kebyže som tínedžer v 96tom a toto pozerám v kine, film roka. Teraz síce tínedžer som, ale toto je už na mňa pramálo, respektíve preferujem iné štýly hororov, čo je v poriadku. To, že je to pre kvantum ľudí klasika, dáva absolútny zmysel a som za to rád. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

JohnFarst

Je to "kult" 90 tych rokov ale pre mňa bola najzaujímavejšia len tá scéna v úvode s Drew. Tá mala niečo do seba, ten telefonát a otázky... to bolo originálne a dajme tomu kultové. Ostatok však ničím nepresahuje svojich slasherských spolupútnikov. Všetko sa len opakuje z úvodnej scény a jediné čo nás drží v napetí je to, že nám až do úplného odhalenia nie je vôbec jasné kto za tým stojí. Tu treba tiež pochváliť dovtedy nevídanú scénaristickú kreativitu, ktorá si medze nekladie. Odhalenie je síce prekvapivé ale ničím zvlášť výnimočné. Craven natočil svojho "trójskeho koňa" s úctou k žánru, to mu treba uznať no napríklad taký ,vo filme spomínaný, Halloween sa s tým nemôže ani zrovnávať. ()

P-puma-

Nejsem si jistá jestli to byl horor nebo parodie :-D ale pro mě to byla spíše parodie, protože jsem se hodně nasmála. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)