Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

Hanys_

Jeden z těch lepších horrorů operujících s scénářem ve stylu "pomatený domorodec vraždící turisty". První půlka se docela táhne, ale nakonec se to rozjede do neuvěřitelných otáček. Jsem ochotný tolerovat i těch pár nelogičností, protože ta atmosféra mi to bohatě vynahrazuje. 7/10 ()

Kalper odpad!

Velice nudná varianta na filmy se sadistickým psychopatem v hlavní roli. První hodina je naprosto zbytečná a ničím nezajímavá. Zbytek snímku se vyznačuje značnou dávkou nelogičností ve scénáři (jak tomu ostatně u filmů tohoto žánru bývá zvykem) a ani krvechtivý divák si nepřijde na své. Fakt, že byl Wolf Creek inspirován skutečnými událostmi, ho z hlubin nicoty nevytáhne. ()

ZdenoLo

Spoiler: O tom ako chalan zabije dve kamarátky, vymyslí si príbeh a všetci mu to zožerú..samozrejme to je len môj odhad na skutočnú udalosť. A čo sa týka filmu, tak taká klasická road movie vyvražďovačka kde zdravý rozum ide bokom. ()

HonzysKISS

Čekal jsem od tohohle snímku mnohem víc. Tohle byla docela nuda. První půlka úplně zbytečně dlouhá, bez žádný pořádný akce. Jediná výborná scéna byla, když měli přespat přes noc v autě. Ta byla atmosféricky přímo dokonalá. Jenomže to moc dlouho nezůstalo. Druhá půlka byla taková hrozně nesmyslná. Týpek leží na zemi, ženská ho párkrát bouchne do zad a nazdar. To mě docela pobavilo, v tom špatným slova smyslu. Závěr mi taky přijde bohužel docela trapný. Takový strašně na rychlo zpracovaný. Dost tomu filmu chybí, stačilo by jenom něco přidat a bylo by to určitě lepší. Ještěže ten John Jarratt to často celkem zachraňoval, možná si ho někdo i oblíbí. ()

Haymar

Ano a mame to tu zas - film natocen podle skutecne udalosti... film co se snazi v prvni puli vtahnout divaka do deje a splynout s naprosto bezpohlavnimi a sterilnimi hlavnimi postavami (lec neprilis uspesne)... film nabizejici "super" zaporaka a takovou porci klise, jakou jen stezi unesete... film co si "vypujcuje" kde to jen jde... film, jez je predvidatelny jako vecernicek "O Rakosnickovi" (nic proti tobe, brachu!)... film kde dokonce nechybi ani naprosto zbytecni a nefungujici naznak sci-fi a tajemna... film po jehoz skonceni je clovek vylozene nasranej - ztraty tech 90 minut zivota! ()

venom14

Začátek hrozně utahaný,45 minut se nic neděje.Ale ptotm už je to vážně napínavá věc,není nijak brutální,ale sakra hustou atmosféru to má. ()

Prochy38

Moc povedená australská hororovka. Jak už tu píší jiní, asi by šlo některé logické chybky postav příště víc eliminovat. protože když mám vraha v bezvědomí pod nohama, budu po něm dupat tak dlouho, dokud jeho mozek neroztahám po celé stodole a ne, že si ho prohlídnu, rýpnu do něj botou a mizím... Australská příroda skvělá a do toho fantastický John Jarratt. Filmek nadprůměr žánru. ()

Zombi

Je fajn, že i australani přispěli svou trochou do hororového žánru, ale přiznejme si, tenhle film nikomu nic nového, výjmečného ani extra zábavného nepřinese. Půlku filmu se nic neděje, jen se seznamujeme s postavami a cestujeme, v druhé půlce dojde k očekávanému zlomu a začíná klasická hra kočky s myší. Záporák je sice dobrej psychouš, ale žádná extra brutalita tu není, pokud to nebylo v televizi vystřiženo, jednání postav taky nebylo vždy dvakrát logické. Tvůrci se mohli vyhnout nálepce podle skutečnosti, a radši udělat film zábavnější, konec bych si rozhodně představoval jinak. ()

f7r

Zdlouhavý a po většinu času také nudný úvod, cca. až po hodině se něco začne dít a po dalších 5-10 minutách mohlo být hotovo, ale to by oběti nesměly být ještě blbější než, než jsou ty v jiných hororech. ()

Garch

Nejedná se o teenagerovskou vyvražďovačku, není to popcornová lekačka. Scénárista částečně čerpal ze skutečných zločinů, které spáchal Ivan Milat (http://www.serialkillers.cz/clanky/seriovi-vrazi/ivan-milat.html). Na rozdíl od zdejších kritiků mi občasné nelogičnosti v jednání vystresovaných obětí nepřijdou pitomé, naopak, většina skutečně napadených není schopna ničeho - je zcela paralyzována šokem a strachem. PS a nakonec happyend? ()

bolan

První hodinu jsem shlédl krásné záběry australské přírody, skoro National geographic. A posledních 30min. se vraždilo standartními způsoby, tak sem si zívl a řekl: "Uuuuž ?" ()

Ronaldo79

Velice naturalistický hixploitation, který je předurčen k rozporuplnému hodnocení, za které bezesporu vděčí relativně bezkrevným prvním 45 minutám. U mě ovšem nic takového nehrozí, já si je užíval a navíc psychopat se na scéně objeví něco málo po půlhodině a hned nezačne zběsile vraždit, ale jen si připravuje ovečky na porážku a má nezapomenutelné hlášky. Od 50 minuty se film stává pro trojici kamarádů peklem na zemi a vězte, že nejednají jako primitivní američtí teenageři, jejich chování vypadá reálně na šlamastiku, v které se ocitli. Závěr je mrazivý, ikdyž s lehkým nádechem optimismu, že alespoň jeden hrdina uprchl z rukou opravdové lidské zrůdy. Jeden z mých oblíbených hixploitation. 8.5/10 ()

Silviaxx

Tak toto bolo pre mňa doslova týranie. Prvú hodinu som trpela nudou, lebo sa NIČ nedialo a poslednú polhodinu som trpela tým, nech to už konečne skončí. Nevyrazné postavy (vrátane psychopata), nevýrazný dej, celý film je nevýrazný, ničím zvláštny a zajtra si pravdepodobne ani nespomeniem na jeho meno. Jedna hviezda za "podľa skutočných udalostí" ()

BlackHood

Wtf, co to je za film, když se tam 50 minut nic neděje, pak jenom nějaké mučení a do toho zasahuje ještě hrozně roztřepaně-debilní kamera. Tohle je ostuda všech hororů, nebo spíše to ani není horor, je to ubohost. Strašidelnost 0/4 Brutalita 2/4 ()

crozet

Klasický sujet krimi hororu v laboratorních podmínkách, tentokrát okořeněný "podle skutečných událostí", několika výpravnými záběry australské pustiny a kapku nedůvěryhodným zlounem.. O prázdninách pozdě večer nnneni problem. ()

TheSpearCZ

Ten celý film ušel, ale tady to tomu kazí (ne)logika a to vám potom zkazí dojem z filmu po zhlédnutí. Jeden ze slabších kousků hororů podle skutečné události a jak tady tak koukám, tak druhý díl byl o poznání lepší, takže se na něj určitě podívám. Lepší 2* ()

edie sedgwic

Urcite by som ho zaradila do kategorie tych lepsich hororov. Mozno aj preto, ze tento sa nedrzi tradicnej dejovej linie beckovych hororov: desat ludi v nejakom starom dome so zabijakom, ktory ich jeden po druhom hlusi. Tento vrah bol o to desivejsi, ze sa pri uvode zdal stary dobrak od kosti a neskodna dusa. Ku koncu filmu mi uz z neho naskakovala husia koza. Vcelku sa na to dalo pozerat od zaciatku do konca a neprekazalo mi ani to polhodinove "intro". ()

agassi68

Prvá polovica dosť nudná a natiahnutá, no druhá polovica to úspešne napravila. Na rozdiel od Vreskotov a podobných blbín je toto pravý horor aj s morbídnymi zábermi a bez šťastného konca. Very good! ()