Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Rasanda

Prvních pět sérii-skvělá práce, ale postupně to začalo pokulhávat. Klidně bych seriál ukončila po opravdu perfektní Labutí písni, bohužel režie chtěla pokračovat. Co další série, tím menší sledovanost a oblíbenost. Série leviatanů měla nevysvětlený konec. Nepochopila jsem, jak je možné že všichni najednou zmizeli (jestli jsem přeslechla vysvětlení, tak omlouvám vášnivým fanynkám). Navíc, čím starší je Dean a čím dlouhovlasejší je Sam, tím více se ztrácí kouzlo a originalita seriálu. No, snad se to zlepší. ()

Vlad

Tento serial u mna z paradnych 5* za prvu seriu vyklesal az na uplne dno odapu vsetkch odpadov. Skoda... Ale za tie prve dve-tri serie, ktore boli dobre nez to cele zletelo do jedneho vyplachu mozgu vsetkymi tymi blbymi twilightovsko-demonisticko-diablovsko-anjelskymi bludmi vecnych apokalyps a schizofrenickych bojov samych so sebou udelujem suhrnne 2,5*. ()

petaechelon

Tenhle seriál miluju už prostě odmala,takže.. Dva bráchové,kterým umřela máma zabitím démonem,když byli malý a hned vědí že věci nejsou tak jednoduché jak se zdají. Samozdřejmě to chce v každém dílu rozebírání vztahů,pěkné holky,přijít o milovaného člověka a tak dále. Ale určitě mě zaujalo napětí,herci (co si budem namlouvat,Jensen se na roli fešáka pokaždé s jinou holkou hodí). Dlouho se mi nestalo,že by mě i několik roků bavil nějaký fajn seriál :). I když v každém díle se děje vlastně to samé,akorát s jinou obludou a s jinou holkou,stejně je to pro mě jeden z nejlepších seriálů,co mohl kdy vzniknout. Za mě určitě 100%,všichni budeme doufat,že ještě hodně sérií vyjde a budem se bát ještě hooodně dlouho:) ()

Nalfaen

Dobrý fantasy seriál, který ale začíná být postupem času na jedno brdo. Typická ukázka seriálu, kterému tolik sérií nesvědčí. ()

sportak

Dva bratři Sam a Dean se snaží zachránit svět od všeho zlého. Strach, humor,napětí,pěkné ženy,pořádná porce metalu seriál ,který musí chlapa chytnout.Na seriál hodně dobrá kamera a triky, příběh, který vůbec není nudný a stále překvapuje. 85% ()

vera.nemcova

Příběh bratrů Winchestrů, kteří byli od dětství předurčeni k boji s démony, duchy a příšerami. V dětství jim matku zabije démon, zatímco mladší Sam si ji ani nepamatuje, staršího Deana vzpomínky stále pronásledují. Jejich otec se stává lovcem duchů a démonů a na lov bere i své syny. Nezůstávají na jednom místě, stále cestují za "případy" a bojují s duchy, zrůdami a snaží se najít démona, který způsobil jejich rodinnou tragédii. Spí po motelech a nemají domov, bratři však vždy drží spolu, i když jejich vztah k otci je odlišný. Zatímco Dean ho uznává a respektuje, Sam k němu příliš dobrý vztah nemá. Jako dospívající od nich odejde a začne studovat, studia však přeruší, když ho Dean poprosí, aby mu otce pomohl najít, protože se ztratil. Následuje smrt Samovy dívky rukou stejného démona, který jim zabil matku. Pak už nastává dlouhá cesta, plná příšer, monster a jasného poselství, že to vše se neděje náhodně a že byli předurčeni k takovému životu, ( spoiler ) přidává se k nim také anděl Castiel , a stane se jejich nejlepším přítelem. Postupně se odkrývají důvody a spojitosti a vše do sebe zapadá. Seriál i přesto, že už má za sebou 11. sérií si drží stále dobrou úroveň, i když některé zápletky už působí trochu uměle. Vtip a šarm hlavních postav to ale tak nějak vše vyrovnává a stále se na to dívá dobře. ()

kiva

Vlastně ani nevím, proč mě to tak baví, možná proto, že nikdy není tak zle, aby nebyl čas na nějakou tu hlášku nebo vtípek, vážnější epizody se střídají s těmi odlehčenějšími, motto "rodina nadevše", polidšťující se mimoň Castiel, nadmíru sympatický záporák Crowley, Bobby, i ten Lucifer má šmrnc, máloco je jen černé nebo bílé... Oba bratři se jen snaží řešit nadpřirozené i vlastní problémy jak nejlépe umí, často navzdory všemu a všem, ne bez chyb a omylů, ne dokonale, po svém a hlavně spolu. Veliké plus za vybrané písničky! ()

mato331

Kurva, ja to nechápem. 12 sérií, 13 začala a furt je to dobré. Po prvých dvoch sériách sa to prestalo brať vážne a stal sa z toho neskutočne dobrý mix komédie, fantasy a drámy. SFZ odporúča každému. Len keby mali moskviča. ()

SNCIS

Bratři Winchestrové v boji proti démonům, andělům, upírům, vlkodlakům či samotnému Luciferovi. Sledoval jsem od začátku až po konec 11 série. V seriálu zní rocková hudba od AC/DC a žánrově podobných kapel. Na konci každé série pak slyšíme Carry On Wayward Son od skupiny Kansas. Zpočátku jsou epizody ryze hororové, ale postupem času se to změní. Efekty jsou solidní a bitky záživné. Mezi bratry je zvláštní bratrské pouto a kdybych si měl vybrat, který je lepší, tak to nedokážu. Měl jsem vždycky oba stejně rád, neboť měli oba silné i slabší chvilky. Nejlepší série byla 3, kde byla blonďatá Ruby (Katie Cassidy). Dodnes si pomatuji scénu, kde jí hranolky a přitom svádí Sammyho. 3 Nejlepší epizody: Smolný den v Black Rock (zaječí packa), jiná realita a báchorky (Bla Bla Bla). Seriál jsem přestal sledovat, protože mne přestalo bavit, jak vždy ke konci série někdo zemře, aby na začátku další zázračně ožil. Tvůrce Eric Kripke to miluje, ale já už toho měl dost. Objektivně je zdejší hodnocení správné, tak i já za těch 11 sérii hodnotím vysoko. - 80%. ()

Frankkie

Za me asi nejlepsi serial svyho zanru.. nevidel jsem lepsi serial co by se tykal mytologie nebo proste andelu, demonu a tak podobne duchu a jinych svetuu! sleduju to od malicka a asi to nejlepsi ze ten serial stale běží ikdyž se teď chystá poslední sezona.. Super herci a pribeh!! Carry on my wayward son!! ()

Dalajlada

Vynikající nadpřirozený seriál, který začíná jako duchařský a postupem času se od tohoto tématu trochu vzdálí. I přes všechny ty opakované smyčky, kdy to v jedné sérii pohnojí Dean, v další Sam a v další si to zopakujeme, i přes útěk od původního tématu je seriál poutavý, herci skvělí, vtipný a má vychytanou hudbu. Za mě a moji ženu 100%. Závěr tomu nasadil korunu. Klobouk dolů před tvůrci. ()

Ferda1

Nelze než napsat, že spolupráce celého teamu je naprosto perfektní. Jak herecké výkony, režie, lokace a vlastně celá produkce a postprodukce která, pochopila celkovou myšlenku scénáristů. Jako divák můžu říci, že každý díl je na úrovni celovečerního filmu. ()

eliza56

Neviděla jsem všechny série. Zatím prvních plánovaných 5. Pamatuji si, že na toto jsem se dívala jako mnohem mladší ale vždycky jen omylem, když to bylo v tv. Jelikož mě to v té době děsilo tak jsem nebyla vůbec příznivce. Vlastně jedinej důvod proč jsem na to občas koukala byl Dean neboť se mi už jako v podstatě malé holce dost líbil. Teď po letech na to zas koukám jinak. U prvního dílu jsem si honem nemohla vzpomenout, který z nich že byl můj crush z dětství ale stačil asi první díl než mi to došlo.  Ale o tom to ani tak není. Prozatím je to moc fajn seriál se špetkou humoru někdy dost velkou. Uznávám že například první série mi místy přišla dost strašidelná jakože fakt jo.  Děj na mě prozatím působí promyšleně a v podstatě asi až na 2 díly, které mě vyloženě nebavili tomu zatím není co vytknout. Nicméně teď už bohužel vím, že zbylé série nebyly tak nějak v plánu a je pravda, že z toho mám poměrně strach. Není to totiž poprvé, co jsem se s takovýmto seriálem setkala. Muselo to mít mega úspěch když neudělali jen další 1 nebo dvě série ale rovnou 10. Uvidíme tedy kam to povede. Je zase pravda, že mnohé seriály pokračují a majít o plánované a stejně to od nějaké série stojí tzv. za starou bačkoru. ()

emde

Prvé série boli perfektné. Neskôr tu ale máme prechod na vojnu anjelov, pekla a stále dookola. Stráca to dych a mne sa viac páčilo lovenie príšer. Kto si chce zapamätať tento seriál na vysokej úrovni, nech sa teší z konca v sérii č.5. Tu mal seriál podľa mňa skončiť na vrchole. ()

chemik11

Návykový seriál a pěkně dlouhý. Dlouho jsem o něm nevěděl, až v roce 2022 jsem ho objevil a začal jsem koukat. Hodně zajímavý seriál, občas jsem kroutil hlavou, co to vymysleli, kromě monster jako vlkodlaci, upíři, duchové a podobně jsou tu andělé, démoni, Temnota, Prázdnota, Smrt, Bůh a jeho děti archandělé, je tu Nebe, Očistec, Peklo a alternativní světy, cestování časem, jeden díl se Scooby doo, nacisti chtějící vyvolat Hitlera, nebo díl kdy Dean suploval Smrt (byť si s tím dílem mohli tvůrci lépe pohrát a námět lépe využít), prostě směs všeho možného. Některé díly spíš komedie na odlehčení, některé díly tak nějak navíc mimo příběh a pak příběhové díly. A funguje to, dá se na to koukat. Spousta postav. Skvělé hlášky, skvělá hudba. Smrt není konec, hodně zmrtvýchvstání, postavy se vrací. A trochu otravná šablona, kdy vždycky téměř celou sérii řeší hrdinové nějaký problém, chtějí porazit záporáka, ale tím že vyhrají, tak vznikne jiný problém, přijde jinej "boss", kterého pak mají další sérii porazit a když ho porazí, tak vyvolají další problém, a tak pořád dokola. Sympatičtí záporáci Lucifer, Crowly a Rowena. Trochu mi vadí, že andělé nejsou vždycky pozitivní postavy. První série je takový rozjezd, dá se říct, že vzhledem k sériím dalším je to defakto jiný seriál, asi jako Ztraceni, kde první řada je téměř o ničem ve srovnání se zbytkem seriálu. Od druhé řady se to rozjede. Jen by mě zajímalo, jak mohli celou dobu žít, jak se uživili, kde brali peníze? V poslední řadě sice padla řeč na to, že mají hacknutou kartu od Charlie, ale tu potkali kdy, v 7. řadě? A jak se mohli dokázat pořád vydávat za FBI, že je nikdo nechytil, až na krátký čas, kdy po nich jeden agent šel, ale ten tam byl krátce. ()

kkoc

Ten, kdo přeložil název do češtiny jako "Lovci duchů" by si zasloužil zaplatit ušlé zisky - vzpomínám si, že to běželo na Prima a mě vůbec nenapadlo se na to ani podívat, protože jim souběžně na Zoomu běžely takové ty ezo srágory o magorech, co běhají po starých barácích a předstírají že vidí duchy. No, škoda byla napravena díky HBO a momentálně to sjíždím po šesté a hlasuju pro nejlepší seriál ve svém žánru ever. Marně hledám, co by mě asi tak mohlo po tomhle seriálu bavit ... a vždycky skončím u Supernatural 1/1 :) Casting - 10*, herecké výkony v hlavních rolích - 10*, naprosto uvěřitelný alternativní svět - 10*.  Což je BTW docela sranda, protože docela dost ezoblbů tenhle seriál uvádí jako důkaz pravdivosti ve svých fantasmagoriích :) ()

Murlock77

Po první sérii za pět *. Uvidíme, co se bude dít dál; hlavní dějová linie je celkem zajímavá, i když mě stejně víc baví díly, kdy se řeší jednotlivý případy a démon je někde v prdeli. ()

MarekTulen

Ukázková senzace jak mají vypadat hororové dramata. Parádní herci a postavy, vynikající nápady s hororovými prvky, nečekané momenty a nadupané zvraty.  Tohle je nekonečná jízda, 250 hodin se totiž těžko hledá a někdo to má i na celý život. :D ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu