Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

hmyzovrah

Prvními scénami z kryptonu jsem byl ohromen. Pak nastoupil Generál Zod, co řeší věci násilím a pořádnou dávkou řvaní, tak jak to mám rád a nebylo od začátku pochyb kdo tu hraje prim(považuji ho za nejdrsnějšího záporáka vůbec). Pak přišel seznamovací začátek s hlavními postavami, propletený flashbacky z Kal Elova dětství, což nebylo extra moc zábavné a zdržovalo to příběh. Pak ovšem o5 nastoupil Generál ZOD a střet mezi ním a Kal Elem byl vizuální bomba! Všude chaos, destrukce, zkáza! Henri Cavill podle mého ztvárnil výborného Supermana a konečně, měl i Superman trochu svalové hmoty a kostým neobsahoval ty trapně červenožluté plavky :-) Samozřejmě i s výkony herců, obzvláště Shannona a jeho "Já si ho najdu" jsem byl spokojen. Jenže pořád mi v tomto filmu něco chybí a nevím pořád co, proto hodnotím za **** ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 1: "Co znamená to ‚S’?" - "To není ‚S’, v mém světě to znamená naděje." - "Tady to je... prostě ‚S’." Krásně natočena zkáza Kryptonu, při níž se nám představí general Zod. Russell Crowe ztvárňuje roli, kterou si kdysi střihl Marlon Brando. Supermanův tatík přece nemůže bejt jen tak někdo. Henry Cavill se pro tuhle roli snad narodil. Věřil jsem mu toho Supermana, který mi byl hrozně sympatický. Moderní Superman slipy nenosí! Tím chci pochválit moderní kostým, který působí lehce temně. "Vím, že chcete vědět, kde si věším svůj pláštík!" Jinak Origin, který vypráví o zrodu Supermana a jeho následným soubojem se Zodem. Donnerův Superman 1 a 2. To je vlastně příběhově tento film. Finální bitka: Kde nakonec Superman zlomí Zodovi vaz. "Když tyhle lidi tolik miluješ, můžeš je začít oplakávat." Sledoval jsem to s otevřenou pusou! Film je perfektně podkreslen hudbou Hanse Zimmera. Vizuální podívaná je to úžasná. Zack Snyder zplodil téměř dokonalou komiksovku. Vadila mi Amy Adams, která se mi jako Lois vůbec nelíbila. - 80%. ()

Pavlis.xxx

Nejlepší Superman, Cavillovi sedí role jako prdel na hrnec. Odebral bych toho nadprůměrného ničení, po chvilce mě už nebavilo. Kostýmy skvělé, dramatická stránka skvělá plus super záporáci. Obsazení mužské a Diane Lane super, ale Amy Adams jako Lois fakt neeeee. Ještě bych pochválil jednoznačně VÝBORNOU hudbu. Po trilogii Batmana od Nolana nejlepší film od DC, bohužel na dlouho i jeden z posledních. 90% ()

evita_

Nuž ja neviem, on bol fakt že nepekný. Teda mne sa nepáčil a úplne ma iritiovala tá jeho jamka na brade. Ale samozrejme všetkých zachránil, celé to skončilo happyendom a tak to predsa vo svete SuperMuža má byť. Film ako taký bavil, postavy pomenej, ale ako príjemná oddychovka je to pre mňa v poriadku. A samozrejme, nabudúce - KEVIN má ostať žiť navždy, aby sme si rozumeli pán režisér, či scenárista, či kto je za tento počin zodpovedný!!! ()

Natt

Pozeram, ze kedysi som tomuto dal 3* (comu nechapem ) :o. Videné za 7 rokov asi  3ti krat a musim tomu dat plnych 5 * . Ma to svoje slabe chvilky, ale zachranuje ich Zimmerova hudba. Tak ako Williams urobil Star wars, tak Zimmer, okrem ineho, urobil Muza z ocele. Vynikajuci casting samotneho Supermana , ale aj Zoda , obidvoch otcov. Ako na jednu stranu clovek trocha odsudzuje masove vybuchujuce sceny, na druhu stranu to ukazuju tu epickost  "suboja Titanov". Velmi dobre. ()

Hayley_Kelly

Já jsem nikdy nebyla fanoušek komiksů, ačkoliv filmy podle nich natočené si obvykle dokážu užít. Tenhle film má všechno, co by takový jednoduchý komiksoý trhák mohl potřebovat, aby prorazil. Nádherného herce v hlavní roli, obrovskou spoustu efektů, efektů a zase efektů, trochu plochou, ovšem jinak v pořádku milostnou linku na pozadí, několik srdceryvný momentů, několik velmi vtipných momentů i ucházejícího padoucha. A tohle všechno dohromady skvěle funguje, člověk se zabaví na celé ty dvě hodiny a kus. Já osobně bych upřednostnila konec filmu... méně destruktivní, protože... je fajn, že Superman zachránil město, ale... on ho při té záchraně asi ze třetiny izdemoloval, víme? Samozřejmě, ano, co je třetina New Yorku proti celému světu, navíc asi ve všech filmech o superhrdinech to tak v závěrečné bitvě je, jenom... celé to prolétávání od mrakodrapu k mrakodrapu a demolovaní všeho v okruhu třiceti metrů mi připadalo zdlouhavé. Vlastně jsem jen čekala, až už Superman konečně vyhraje. Takže ryze destruktivní konec za mě trochu slabší, ale zbytek filmu svělý. Tedy vlastně, ještě efekt Laserových očí mi připadal trochu ve stylu starých dobrých Star Wars, proti kterým sice nic nemám, ovšem od té doby už jsme se snad trochu posunuli, ne? ()

pupidup

Dobre, dobre vyvedene.. jen trochu obet trendu predchozich 20 let... totiz diligitalnim trikum..tady sice napristo uchvatnych..ovsem 1/3 filmu pro me nudnych... diky nekonecnym bojovym scenam... ()

hampsterrk odpad!

jak téhle kejdě muže dát někdo 5 hvězd. Absolutní nuda, šeď a ani ta hudba není pěkná. Horší než SUPERMAN 3 a ještě horší než SUPERMAN 4. ()

opatstviolov

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani dobré. Moc jsem se nebavil, ale ani jsem se nenudil. Celkově lehce podprůměrný kousek, který nenadchne, ani neurazí. 4/10 ()

drkaldj

Skvělé představení nového Supermana. Styl samozřejmě nebude sedět každému. Za mě ale bomba, už ten začátek na Kryptonu je super, potom tempo zvolní. Za mě asi jediná výtka je zbytečně dlouhá stopáž. ()

unitedfan

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší komiksový film od DC vyjma Nolanovy trilogie a Jokera. Epická podívaná mapuje začátky Supermana velice efektně a relativně temně a Snyder tady předvádí ještě snesitelný a hlavně velkolepý digifest. K tomu si připočtěte přitažlivou Amy Adams a efektního záporáka, který má pochopitelnou motivaci a vyjde vám z toho parádní megafilm. ()

yejb

...takhle nějak jsem si Naději představoval. Ale předchozí Naděje rozdělovala,  stydlivě, zamindrákovaně, uraženě i pomstychtivě... vyluzovala křečovitý úsměv, jak to, že císař neměl šaty? Tahle Naděje komunikuje jasně, monochromaticky. Přesně zaostřené hranice, s mělkou hloubkou ostrosti. Vše ostatní je odstíněné, ponořené do bokehu, aby ses mohl plně věnovat tomu, co Tebe naplní.  Ale jak to, že On věděl, po jaké cestě půjdeš, už když Naději tvořil... ?! Objevuješ a jásáš, ale o prvovýstup se nejedná, cestička není téměř vidět, ale i když se někdy snažíš z cesty sejít, zase jdeš jen po ní. Každý z pilířů Naděje je komplexní povahou. Celek Ti promlouvá přímo do nitra, pohlcuje Tě, stáváš se součástí nové rodiny, ale rychle si vzpomínáš, že jsi jí kdysi znal. Ty, ne Naděje, zase chodíš do školy, Tobě se vybaví, po jak dlouhé době? pocity a zážitky, na které jsi si přál zapomenout. Tentokrát ale i s nabídkou rozhřešení. Přijímáš podanou ruku, nebo místo ní vidíš hozenou rukavici? 100%; výborná hudba, skvělý český dabing a skvělá i druhá polovina. ()

PhoenixTears

Co se Supermana týče, tak nemám problém, ale co se týče Lois Laneové( Amy Adams ), tak to je absolutní hrůza. Nejškaredší a nejtopornější představitelku této role, jsem ještě neviděl. ()

Aceboris

To čo sa podarilo urobiť zo Supermana režisérovi Zackovi Snyderovi  sa len tak nevidí. Snaha urobiť niečo výnimočné mu vôbec nevyšla.  Prelínanie životnej línie, kde bol samotný Superman považovaný za losera, kde nechá zahynúť svojho otca v tornáde, on aj matka sa na to v pohode pozerajú, pritom už zachránil autobus plný detí, vrtuľník pred pádom časti ropnej plošiny, kde odhalil svoju nedpozemskosť, kde jeho matka po útoku na seba a hroznom páde nemá žiaden škrabanec, kde sa muž v obleku supermana objaví pri vystúpení z lode, bez toho aby to malo zmysel, či podklad v deji, kde hologram vystupuje ako reálna bytosť, ktorá myslí a takto by sa dalo pokračovať. Prosto a jednoducho aj keď sa jedná o komiksovú postavu aj tá musí mať nejaké pravidlá. Kopec dialógov bolo neskutočne trápnych. Hudobne ma sklamalo to, že aj keď sa jednalo o reštart série, mohli použiť hudbu zo Supermana s Cristoperom Reevom určite by to bolo aspoň za mňa veľké plus. Záver prehnaný, padajúce budovy ako v Kong VS Gozzila, Mimozemská loď , ktorá sa vznáša na NY ako v Dni nezávislosti  miestami ako Vojna svetov . Za mňa slabota, 4/10 ()

Alterpsyche

Když jsem vyšel z kina, měl jsem dojem, že jsem právě viděl nejhorší tu adaptaci Supermana. Po letech jsem si tenhle film pustil doma, nic od něj nečekal a upřímně ani si ho moc nepamatoval a byl příjemně překvapený, že ono to zas tak špatné nebylo. Jistě, poslední bitka je strašná koláž nesmyslů. Jistě, přímo z toho kape americký exceptionalismus. Ale někde hluboko je v tom "digitálním bordelu", jak píše Tom Hardy, ukryt vážně dobrý film o klukovi, který hledá sám sebe. Nolanův vliv je vidět, ale převažuje Snyderův "necit" pro akci. Hudba výtečná. Střih zmatený. Ač jsem opravdu na vážkách, nakonec převažují 4*. Určitě si film v životě ještě párkrát pustím. ()

ezop1012

Neviem ako vy, ja som to pozrel cele a musím vám povedať, že tam nehrá Josif Vissarionovič - Stalin, aka Muž z ocele, a tak som sklamaný. ()

Megahead

Celkom podarená adaptácia Supermana, s podareným príbehom a vhodným hercom v postave hlavného hrdinu. Jedine, čo mi vadilo bola po prvé tá záverečná bitka, pri ktorej zničili skoro "polovicu" mesta. Druhým mínusom bolo jeho detstvo/mladosť a občasné nevyužitie jeho potenciálu (aspoň na sebaobranu). Ale inak určite jeden z najlepších supermanov. ()

MadmanOs

Pořád ten nejlepší Origin superhero film který jsem viděl .Henry se pro roli Supermana narodil , Zimmerův soundtrack je petelice a scéna kdy se Superman učí létat je prostě top . Zack Snyder to žačal dobře škoda že to samé nemůžu napsat zbytku DCEU      9/10 ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce