Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

ProfiDivak odpad!

Tento hamburger bol echt oceľový a asi v žalúdku nenašiel dobré podmienky, takže ho vraciam. Ale koľko ľudí, toľko chutí. ()

TesterX

Restart netopyriho muze v civilnejsim havu prineslo do serie ptakovin s silencema v ruzovych slipech uplne novy rozmer v dobrem smyslu. Bohuzel u Supermana se Snyderova seda syrovost potyka s otazkou - hodi se to k chlapkovi v modrych elastakach s cervenym plastem, co lita po nebi jak zfetovana husa? Odpoved je nasnade - nehodi. ///// TECH: *** / FILM: ** / DOJEM: ** /// Celkem: **+ ///// ()

BarkaS

Je to nekonečně dlouhý, příliš akční a postrádá to právě to kouzlo "tajemného" Supermana, který mají všechny ostatní verze včetně nízkorozpočtových seriálů. Za mě spíš smutek. ()

Optical

Nejlepší film o Supermanovi jaký jsem viděl. Zack Snyder dokázal vzít koncept Supermana (praotce všech super-hrdinů), tak jak ho známe z komiksů a implementovat ho do 21 století. Už to samo o sobě je hodně těžké, jak se sám na vlastní kůži přesvědčil Bryan Singer. Naštěstí od Singera se Snyder vydal jinou cestou a celý film si pohrává s myšlenkou, jakpak by lidstvo na přítomnost tohoto „nezranitelného boha" asi reagovalo. Realističtější pojetí se mi zamlouvá a přesně takové jsem vždy chtěl vidět. Superman je postava obdařená nezměrnou silou a schopnostmi. Obavy z jeho síly a záměrů jsou na místě a v plné míře je odhalí až nástup vyhnanců z Kryptonu. Úvodní ztvárnění Kryptonu je hodně surové a napomáhá pocitu z umírající planety. Velmi jsem uvítal i vyprávění originu ve formě flashbacků, i když to místy působí rušivě, alespoň se zbytečně nenatahuje délka filmu. Hanry Cavill se na postavu Supermana více než hodí a odvádí dobrý výkon. Russell Crowe a Kevin Costner jako výchovný faktor taktéž. Mou pozornost upoutal převážně Michael Shannon, jelikož jeho podání postavy Generála Zoda je skutečně maniakální. Závěrečná bitva mezi těmito dvěma titány je úchvatná a dala mi vzpomenout na staré animáky z 90 let. Míra destrukce je ohromující a přesně taková, jakou si akčně laděný film se Supermanem zaslouží. Snyderův Superman je temnější a už to dávno není ten skautík, kterého známe z dřívějších let. To není na škodu. V komiksech už taky přitvrdil a odhodil svoje červené spoďáry. ()

Kalda69

Nebejt to tak dlouhy, tak by to dostalo daleko lepsi hodnoceni a jak se ukazuje u posledni bitvy, vseho moc skodi a nakonec prechazi do lehke nudy a ocekavani kdy ze to vlastne skonci. Skoda. ()

BrusVejn

Tento film má jeden závažný problém a to je ten, že má iba jednu akčnú scénu (okej ešte to má úvodnú 20 minutovku ale to sa neráta lebo tam nie je Superman). Tá má síce okolo trištvrte hodiny ale je v nej taký bordel, že si ju človek takmer ani nevychutná. V skratke plusy - Cavill, Costner, emócie, fungujúci origin, flashbacky, viac ako hodinové okno bez akcie vôbec nevadilo, práve naopak. Zápory - miestami digitálny blivajz a digitálne postavičky, akčný bordel, roztrasená kamera, prapodivné približovačky, nechutný filter (no proste kamera stála za prd), nevýrazná Amy Adams. MoS je film, ktorý si človek najlepšie vychutná v kine, hlavne v IMAXe. Na TV sa hlavne zo záverečnej bitky stane z efektného zážitku neprehľadný zmätok. ()

daleba

Russell a Kevin mě moc potěšili... Jinak klasika na 4 hvězdičky. Že tam ale o ničem nerozhodoval, a navíc tam VŮBEC NEBYL americký prezident, dávám jednu navíc! ()

RebekaFox

Henry Cavill je jako superman prostě úplně dokonalý! Stejně se mi líbil i Russel Crowe a Kevin Costner v rolích biologického a "pozemského" otce. Začátek filmu je skvělá podívaná, pak se ale začnou opakovat akční scény, honičky a mlátičky a je to trochu nuda. Také si říkám proč do role Lois nevybrali nějakou atraktivnější herečku než Amy Adams, ta se mi zdá zcela nahraditelná. Film je odpočinkový hollywood, který nijak zvlášt neoslní, ale v kině to byla slušná zábava a peněz za lístek určitě nelituju...no hlavně díky Henrymu:-) ()

Ace.A.T.L.

Taaaakže. JO JO JO. Jsem rád, že tenhle superman konečně rozjel jinou línii a jinej styl, než ty dosavadní. Je to super efektivní, super rychlý, super dynamický, je to prostě SUPER :) Je nutno se na to koukat, jako na samostatnej film, bez ohlížení se zpátky na ty předchozí a srovnávat to. Viděl jsem to už několikrát a pokaždý se mi to líbí stejně. Za mě parádních 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Shelby14

Kdyby si velký kluci nehráli na počítači kdo rozboří víc mrakodrapů, bylo by to za pět, ale po čase ta demolice začala být otravná a přebila poměrně dobře podaný vznik supermana z kluka z farmy. ()

brasek

Nový Superman, tak to je fakt pecka. Skvelý príbeh, žiadne vanilkovanie vzťahov, priama akcia... Mal som obavy, že prelínanie dejovej prítomnosti a minulosti bude hlavným motívom príbehu a zarazí ho do nudného priemeru, ovšem na moje potešenie príbeh bol skvele postrihaný a nemožno hovoriť o hluchých pasážach. Jediné čo mi mierne vadilo bol Russell Crowe ako holografický panák, jeho akcia bola silne pritiahnutá za vlasy. ()

esmoke

Nové zpracování Supermana mi utíkalo a viděl jsme ho tedy až po dlouhé době a po řadě všemožných marveláků o dopoledním víkendu v televizi. A docela příjemně mě překvapilo, že to není klasická Marvel šablona, nevymýšlet, vidět, vydělat, zapomenou, udělat pokračování. (2D dabing) Rozpočet: $ 225 miliónů, Tržby: $ 668,045 miliónů. ()

Dawydov

Hodnocení po druhém zhlédnutí: Vynikající sonda do duše supermana jako člověka (emo pohled, jeho vnitřní prožívání sama sebe a jeho vlastností), i do role supermana ve společnosti (byť to bude rozvinuto asi teprve později). Struktura filmu (občasné flešbeky) je přehledná a funkční, emocionální dopad téměř stoprocentní (záporák tak slavný není, ale motivován je). Logické to není na 100%, ale v rámci žánru se to dá přežít. Herecké výkony dobré, vizuální stránka skvělá. Velkým nedostatkem je to, že film je nacpaný až k prasknutí - zejména poslední akční třetina je přeplácaná a je to téměř k nevydržení. Bitva je tak dlouhá, že je to až ubíjející. Sice se to snaží nějak gradovat, ale bohužel to unaví dřív, než jsme zvědaví na další vystupňování akce. Kdyby režisér raději vybral tři super scény, které bychom si mohli vychutnat, udělal by lépe, než když nám předhodil scén třicet, které ale prosviští a nijak nezasáhnou (ani emocionálně, ani vizuálně). Překvapivě není použit žádný slowmotion - i když by se to hodilo, aby si člověk mohl to hezké prohlédnout. Naopak je pohyb postav zrychlen - to je sice superhrdinsky "realistické", ale zábavné ke koukání ne. Kdyby se poslední třetina zkoncentrovala a vydestilovala do patnácti či dvaceti minut supermateriálu, bylo by to celkově na 100%. Takto jen slabších 90%. ()

Tondonis

Prečo Snyder po 300 a Watchmen natočí niečo takéto. Nehovorím že to bolo zlé. Bolo to zabudnuteľné. Maloktorú scénu z filmu si pamätám. Zelené plátno je aj na záchode. ()

belinko

Čo ja viem... príde mi to ako taká blbina, ktorú musíme povinne všetci milovať, lebo superman je pojem. Ale ja im to nežeriem. Všetko je to o tom istom - každí hrdina príde, zachráni svet a na konci brutálny happy end. Milión krát videné a ešte milión krát to vidieť budeme, ale zakaždým budú ľudia tlieskať, akoby sa jednalo o niečo revolučné a nové. Wow! Neviem si pomôcť, proste.. ()

HellsAngel

Supermana som nikdy extra neobľuboval, no Snyder túto postavu konečne uchopil pre mňa zaujímavým spôsobom. Namiesto dokonalého skauta nám totiž prezentuje strateného chlapca/muža, ktorý hľadá svoj zmysel života a ešte sa len učí žiť s ťarchou svojich nadľudských schopností. Nechronologické prestrihy na kľúčové etapy Clarkovho života vo mne silno evokovali Nolanovo spracovanie Bruceových začiatkov v Batman Begins (film má rovnakého scenáristu a Nolan zastával rolu producenta), čo je tá najlepšia inšpirácia, akú si komiksový origin mohol vybrať. Síce to nie je podané rovnako vyšperkovaným spôsobom, no z pohľadu "poľudštenia" všemocného hrdinu a dramatizácie jeho životného príbehu to funguje solídne. Záver je nepochybne megalomanský až hrôza, no Snyder v jednej veci trafil klinec po hlavičke - ukázal divákovi, že hašterenie „bohov“ má neblahé následky pre bežných smrteľníkov. Nemôžem si pomôcť, ale jeho predstavu Muža z ocele napriek drobným nedostatkom jednoducho žeriem. ()

Radek273

Není to špatně, určitě ne. Crowe, Costner, Adamsová a nakonec i Cavill, všichni pozvedají film a hned od začátku se vám chce dát nejvyšší hodnocení. Ale! Přemíra akce, ke konci téměř výhradně katastrofické scény a neustálé rozbíjení všeho (neříkám, že to nebylo dobře natočeno) ubírají filmu hodně, ale opravdu hodně na kvalitě. Jinak prokládání současnosti s minulostí mi vůbec nevadilo, ba naopak bylo výrazným zpestřením. Celý snímek má ale daleko k tomu aby mě, jako diváka, upoutal natolik, abych hltal každou jeho sekundu. To se tvůrcům nepovedlo, a popravdě nemyslím, že sem tohoto názoru jediný. Pochvalné poklepání po ramenou, ale bohužel nic víc. ()

buchannon

Stalin je absolutní akční pecka, která má i solidní příběh. Stalin je zřejmě nejnabušenější suprmen, vedle kterého ten z roku 1978 vypadá jako chudý příbuzný. Henry Cavill je ze všech Supermanů rozhodně největší korba a tomu původnímu by dal s přehledem přes držku, kdyby k tomu měl důvod samozřejmě. Ale zřejmě se nedozvím, co znamená "300 cyklů tělesného odcizení". ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce