Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

kratajirka

Tenhle film měl určitě smysl. Zaprvé rozbíjí nekonečnou plejádu Marveláckých Hero filmů a vysokým levelem jim jde naproti a zadruhé - je to přeci jen nějaký ten pátek co Reeve naposledy vztyčil pravou ruku a vzlétl k nebesům. Ocelový muž Henry Cavill si nehraje na kultovního Supermana, ale kvalitně jde v jeho šlépějích. Snímek na nic nečeká - od začátku donutí diváka házet očima sem a tam, protože akce střídá akci. Takže vysoké hodnocení je na místě. ()

Lubess.Knopp

Výborný začátek a startovací film filmového světa DC comics. Henry Cavill patří mezi mé nejoblíbenější herce a přesně se pro tuto roli hodí. Nudit se u toho blockbusteru ? Určitě ne . Film je naplněný akcí skvělými zvukovými efekty, kostýmy,hudba a vizuálními efekty. Zack Snyder vyslal do kin další skvělý film, který mě jako fanouška DC světa velmi pobavil . Dle mě 88% ()

Essential

Vo sfére komixových adaptácii, ktoré vytrvalo chŕlia filmové štúdia s jasným cieľom ošklbať tie ovce s predraženým popcornom v jednej a tupou blondýnou v druhej ruke, je MAN OF STEEL úplný zázrak a absolútna pecka, že som miestami až nechápal, ako dobre je to všetko natočené !!! Bez akejkoľvek sebadehonestácie, prijebaných vtípkov a pobných sračiek, ktorými sú všetky tie Iron Mano-Avengerovské kydy preplnené, si to MAN OF STEEL valí od jednej lepšej scény k druhej a dokáže sa pri tom tváriť úplne vážne. Veľkolepá PARÁDA! 95% ()

Milan-K

Nová série Supermana měla být temná a ponurá. Divák tentokrát dostal dávku fantasy, teenager artu a v neposlední řadě hlavně komixovou řezničinu, která byla tak extrémní, že se bude těžko překonávat. V jedničce bylo k vidění vše, proč pokračovat? Leda, že by začal úplně nový příběh, bez odkazů na tuhle slátaninu. Byl jsem vším přehlcen: jak podáním, tak scénami, tak triky, tak hollywoodskými herci ve vedlejších rolích (Costner a Crowe tam neměli co dělat). ()

zonglik

Přesto, že jsem nikdy nebyl fanouškem Supermana, ačkolivho ho znám, tento snímek je podle mě výborně natočený, co se týče scénáře, hereckých výkonů, příběhů a vůbec všeho. Dovolím si tvrdit, že to je nejlepší ze všech filmů, zabývajíc se tímto (super)hrdinou. Díky tomuto filmu se i Superman zařadil mezi mé oblíbené fantasy hrdiny. ()

crazycone

Podle mě nejlepší doposud natočený příběh o bohu Kal-elovi ever. Scénář 4 hvězdy. Za to, že film dosáhl takové kvality jaké dosáhl muže Nolan, to všichni víme. Zprvu jsem se obával, že film bude totální odpad, herce Henry Cavill jsem doposud v žádném filmu neviděl, a podle obrázků jsem si ho nedokázal spojit s mým v mládí nejoblíbenějším hrdinou na Světě. Film ale vyšel a já jsem mohl jsem hltat každou sekundu filmu. Neuvěřitelný herecký výkon. Síla + emoce. ()

aerokh

víc jak polovina filmů je o tom, jak se bitkuje nezničitelnej s nezničitelnýma takže vlastně nikdo nikoho nemůže porazit a zničej u toho půlku města...nakonec jeden nezničitelnej zlomí druhýmu nezničitelnýmu vaz...zajímavé. Starej dobrej Christopher Reeve a Gene Hackman těm se tenhle digitální superman vyrovnat nemůže . Nicméně uplnej shit to taky nebyl a pár zábavných momentů se tam taky našlo ()

rogiol

Technicky se mi film líbil, kamera, akční střih, efekty, světlo. To bych dal za 4 hvězdy. Nicméně se pořád nedokážu odpoutat od logiky filmu a postavy supermana. Možná je to ve mně, ale postava, která je nehořlavá, nemusí dýchat pod vodou, v kosmu nemusí dýchat a nezmrzne, střílí lasery z očí a není to stroj a není v tom kouzlo je prostě blbost. Příběh dále pokulhává, hologram otce dokáže ovládat dveře v mimozemské lodi, ale neřekne synovi o tom, že jiná loď vyslala nouzový signál. Asi ho chtěl překvapit. Superman, žije na zemi zdravě spoustu let, má božské schopnosti, ale ostatní Kryptoňani hned začnou s "kryptoformací" planety, asi o tyto schopnosti nemají zájem... Prostě odpad! Celkem tedy průměr 2 hvězdy. Film podle mě není dobrodružný, ani fantasy, ani sci-fi, pouze akční. Skouknout se to dá, ale pokud máte volbu, raději sáhněte po Predátorovi nebo Transformers. ()

Marty1905

Začátek filmu byl zajímavý. Co se odehrávalo na zemi bylo také super, až do fáze kdy si pro něj přiletěl generál z Kriptonu. Nekonečný souboj a vzájemné prohazování baráky. Ke zničení generála, ale stačilo zlomit mu vaz. Takže 1/3 filmu super, zbytek nic moc proto udílím 2 stars. ()

AdamSmith

Celý film nebo minimálně jeho první polovina působí tak zmateně, že to vypadá jako by tvůrci vzali zkrátka několik scén a nahodně je splacali dohromady. Na Muže z oceli jsem se podíval jen ze zvědavosti a nijak mě nenadchl. Nový Superman je vlastně jen ne zcela dobře povedený reboot. Celý film zachraňují jen celkem dobře natočené bojové scény, ale ani ty nestačí na to, aby se z Muže z oceli stal nový hit. 60%. ()

Honey007

Uf tedy, když pominu výběr hlavní role, kdy je mužem z oceli vyteplený hošík s výrazem jak z reklamy na novou řadu Head'n'shoulders a další opravdu slabé herecké výkony ve vedlejších rolích, je to taková velkolepá destruction show. Některé scény jsou opravdu až nesnesitelně dlouhé, i na finančně předimenzovaný akčňák, co ale člověk musí ocenit je kreativní práce při vymýšlení všech těch "mimozemských" vychytávek, od dýchazích přístrojů až pro fantomový pohon :) Celkově slabší průměr. 45% ()

burg

Megafilm, který už (pravděpodobně) nebudete chtít vidět znovu - aneb o tom, jak jeden drsnej borec hází kamionama a dalším kryptoňanem skrze Manhattan... ()

Contti

Prima oprášený příběh o nezlomné touze hájit dobro děj co děj. Moc napětí tam nenajdeme s ohledem na permanentní předvídatelnost všeho, ale budiž. Taková oddechovka pro milovníky akce pro sobotní podvečer. ()

MisaP3

Akce jede, ale to je tak vše, co je na tomhle filmu pozitivní. Pořád postrádám toho klasického Supermana, zničená města, skoro celý svět, Transformers, Star Trek, Star Wars dohromady a k tomu tam prolétává modrý hrdina a já se v tom ztrácím... Nedokázala jsem fandit nikomu z nich, ano, bohužel mě tenhle hrdina nikterak neuchvátil, ale tři hvězdy dám, za efekty a nabitý děj si to zaslouží. ()

Alagaesie

Tohle jsem chtěl vidět hlavně pro to, že mě o něco víc láká http://www.csfd.cz/film/344871-batman-v-superman-usvit-spravedlnosti/prehled/. Líbila se mi třeba scéna na drakovi. Film měl dobrý vizuální efekty. Bylo zajímavé vidět Clarkovy super-začátky (autobus). Lois byla zvláštní – ale spíš mi k té postavě moc neseděla barva vlasů. Amy Adams sama o sobě dobrý. Pěkné bylo Cavillovo vypalování Loisiny rány očima. Zajímavé bylo Jor-Elovo (Crowe) vyprávění o Kal-Elově původu. Nevěděl jsem, že “S“ má představovat symbol domu Elů. Některé scény s Kalovými adoptivními rodiči byly hezké - Slušně natočená byla třeba scéna v bouřce. Pobavila mě scéna se zprávou z Kryptonu – připomnělo mi to scénu z http://www.csfd.cz/film/182343-stoparuv-pruvodce-po-galaxii/prehled/ . Scéna s promáčknutím sloupu u plotu mi přišla moc přitažená. Lodě přilétající na místo, kde stojí tanky, byly vtipné – docela kontrast. Loisin dýchací přístroj ze století cca 24 byl slušivej stejně tak jako její únikovej modul. Bojové scény byly velkolepé. Na můj vkus příliš lidí vědělo o Kal-Elově pravé identitě – proto, když se zjevil Superman, nebylo to to správné „Wow!“, jako jsem to cítil např. u teenagerského Smallvile nebo http://www.csfd.cz/film/69663-superman/prehled/ Kal-Elovy úniky z dosahu chapadel byly působivé, ale jeho zničení Enginu mohlo IMHO být natočeno trochu líp. Takhle do toho jenom Kryptoňan uhodil pěstí a bylo. Závěrečný souboj se Zodem byl demonstrací hrubé síly. Plamenej Zodův zrak byla teda cool věcička. Celkově šlo o další pěkný zpracování comicsu. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce