Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

StinkingPooh

Dobře odvyprávěné, nijak se to nevleklo, ba naopak. Povedená hudba i akční scény. I když ta finální se Zodem se mi úplně nezamlouvala. Co mě ale nejvíc zklamalo bylo obsazení role Lois-velké zklamání! ()

spawnxp

Neuvěřitelnej restart Supermana - sci-fi akčňák jako vyšitej! Design trochu "riddickovskej" což vůbec nevadí. Velice dobrá akce, i ty dětský scény se daly vydržet. Trochu mi vadila skoro totální absence humoru, ale jinak skvělá zábava. ()

paradoxman

Parádní bitvy a akční scény kompletně podráží úlitby nevím kterému kokotovi, který musí do strun jinak slušně vyladěného filmu vhodit odjištěné granáty typu širokohlubokotmavooké zakrslé kapitánky nebo "srdceryvné" scény dvou chlapů, kteří se snaží dopravní značkou zvednout kus železobetonového pláště mrakodrapu. Kupodivu mi nevadila představitelka Lois, jelikož Amy umí i trochu hrát a na první pohled nevypadá jako holka z plakátu playboye. Nejlepší ovšem byly scény ze Supermanova dětství a chvíle, kdy se na plátně objevil Costner. Ten chlap pořád umí a je jen škoda, že na stará kolena nehraje víc. ()

ElFifo

Zdá se mi, že jsem asi viděl jiný film. Absolutně nechápu červené hodnocení a ty superlativy v komentářích a také nechápu co se to děje se Zackem Snyderem, který po vymazlených 300 a Watchmenech padá někam do sraček a to v případě Man of Steel fakt hluboko. Jako snaha byla, ale to se nedalo dokoukat ani do půlky! Takže soráč Zacku, nevím jestli s tímhle naprosto tragickým scénářem šlo něco udělat, ale jako i ta jedna hvězda bolí. ()

TheJirkaW

Zacku Snyderovi jdou jenom akční scény... Děj byl na prd!!! Sice je to jeden z nejlepších filmů o Supermanovi, ale stojí za hovno... Tak nevim jestli je to tim Supermanem nebo jako co??? ()

Richi007

Asi zatím nejlepší verze Supermana, jakou jsem kdy viděl. Před filmem jsem si říkal, proč je to opět vyprávěné od začátku? Co mi tvůrci chtějí dát, když už jsem tenhle příběh viděl asi tisíckrát? Můj omyl byl roztříštěn už od počátku. Už jen ta obsahová délka věnovaná Kryptonu a co se na něm stalo. Chytře odvyprávěný a rozkouskovaný příběh z dětství a pak Zodův útok na Zemi. Perfektní všechno do detailů. Efekty nad míru a práce s kamerou i střihem dokonalá. Je vidět, že Snyder je režisér s velkým R (ušijte mu někdo oblek s logem R) a vzal ten příběh Supermana trošku z jiného úhlu... a to se mu náramně povedlo. Konečně si někdo na to počkal pár let, poučil se z "chyb" předchozích filmů a seriálů a dal tomu čas, aby příběh Clarka Kenta mohl jednou uzrát a nebyl tak klišé jako v posledních letech. ()

Pavlosos

Zacku, tys to dokázal!!!!! Celá léta jsi se přes 300 a Strážce: Watchmen připravoval, až budeš mít dost zkušeností, abys natočil něco tak úžasného a velkolepého jako je tohle. Natočil jsi ten Nejlepší superhrdinský film(hned po Temném Rytíři), co jsem kdy viděl. Navíc jsi vsadil na jistotu a svému filmu dal ten správný hudební náboj od toho nejpovolanějšího, Hanse Zimmera, který tomuto skvostu dodal na kráse, síle a epičnosti. Nechal jsi Henryho Cavilla létat a učinit z něj daleko lepšího Supermana než Brandona Routha a možná i než Christophera Reeva. Nabídl jsi nám to nejlepší ze sebe a my všichni jsme ti vděční. Těšil jsem se na shlédnutí, čekal jsem a vyplatilo se a celý dvouapůlhodinový maraton si užíval. Od začátku až do konce. Takže nejméně za 16****************. P.S.: Děkuji. ()

SMilan

Famózny úvod a zhruba prvá hodina ma mohli uspokojiť a keby som od toho po tej hodine odišiel, dal by som 4* a život by šiel ďalej. No ja som dal tomu šancu a po tej fantastickej hodine prišla séria výbuchov a demolícii, ktorú ukončili až záverečné titulky. Také bezúčelové ničenie mrakodrapov, áut a vlastne všetkého som hádam ešte v žiadnom filme nevidel. A takmer žiadne straty na životoch. Škoda. ()

david666

Tak ani Snyder ze mě neudělá fandu gajoše s S na prsou. Sic musím uznat, že s trikovými scénami se opravdu nešetřilo. Takže z tohoto pohledu spokojenost. ()

Bruce_cz

Srovnání s Batmanem nejde, úplně jiná liga filmové zábavy. Srovnání s Iron Manem jde, ale bohužel to Superman prohrává na plné čáře. Nebýt těch neskutečných efektů, je MoS někde na úrovni Thora, stejně nezničitelný hrdina, vesmírná civilizace, nudný příběh. Ať si holky vyberou, jestli Cavill nebo Hemsworth, zbytek jestli opravdu neskutečně skvělý Shannon, ale u mě vede Hiddleston a nejlepší padouch ever - Loki. ()

heavy

Zatímco Superman 80. let byl lehce dětinskou komediální comicsovou adaptací pro celou rodinu, tenhle se tváří vážně a dospěle, i když je zaměřen jednoznačně na teenagery, jejichž rodiče vyděšeně uprchli z kina. Tenhle opus vás má převálcovat, a pokud nejste z oceli, pravděpodobně se mu to i podaří. Já jsem si vyloženě rochnil, i když to bylo všechno tak jednoduché, přímočaré a předvídatelné. Protože natočeno to bylo fantasticky. DC vrací Marvelu úder, proti Avengers povstává JLA. A Zack Snyder je ten správný megaloman, který vám vezme dech a zatlačí vás do sedadla. ()

FOndra

Rekordní počet zničených mrakodrapů na filmovém plátně :) Líbilo se mi že Snyder obešel supermanovu kariéru reportéra. Vůbec mi to tam nechybělo :) ()

v.indruchova

Vždy jsem měla ráda supermana. Pro dnešního člověka skvělá záležitost. Děj plyne velmi rychle, žádné natahovaní. Samá akce, výbuchy, emoce. Té destrukce je tam opravdu mnoho, z Manhattnu by nezbilo nic. Záběry z New yorku mi připomínají 11 září. "Víš že po 1. polibku to jde už jen z kopce? To možná platí, ale když se líbáš se člověkem :)" S každým novým filmem o supermanovi bude přibývat dětí s jmény Clark, Lois. Umíte si představit kolik dal takový film práce? Líbí se mi velmi realistické scény. Miluji kvalitní sci-fi. Máte pocit, že je úplně normální si poletovat kolem Země i na ní. Taková volnost, už nejste svázaní, ničím, žádná pravidla.. Jistě najdete scény přitažené za vlasy a klasický americký idealistický řád ve filmu, ale mě je to jedno. Prostě jsem si to užila. Soulasím: do role Lois se daná herečka nehodila. Hudba skvělá. ()

jungledmnc

No v zásadě pěkná předělávka supermana, která se první polovinu věnuje spíš psychologickýmu & filosofickýmu hledisku zničení kryptonu a zániku jejich civilizace. V té době sem tomu chtěl dát hvězd víc... No a pak to šlo do kelu, začaly nekonečný, nesmyslný a nudný mlátičky, salutování a když nakonec začali vytahovat amerikanisticky propagandistický žvásty, tak už to bylo fakt moc... Ale první polovina super. ()

kura68

Dokonalé zpracování, za které si Snyder zaslouží opravdu velké uznání. Začátek byl opravdu skvělý, ale čím víc jsme se dostávali ke konci, tím se mi to zdálo natahovanější a místy až zbytečné. Jinak po vizuální stránce opravdu velmi zpracované, střih, kamera, opravdu radost se tím kochat. Jinak Hans Zimmer a jeho epická hudba, co víc. ()

Neo007

Tak pro mě celkem milé překvapení v podobě nového zpracování supermana. Henry Cavill klaďas a sympaťák na jedničku, i s o statním hereckým obsazením jsem byl naprosto spokojen. Jen ta Lois mě prostě nějak vůbec nesedí, připadá mi spíše jako nějaká šedá myška než průbojná novinářka s tvrdými lokty jak jsem byl zvyklej v minulejch zpracováních. A ti dva se k sobě nehoděj ani zbla... Jinak akční scény výborný, zpracování taky velmi dobré, snad jen z těch přesunů minulost - přítomnost jsem byl trochu divokej. Ale něco málo přes 80% si to určitě zaslouží. ()

czema

Na začátku je pěkné jak se minulost proplétá s budoucností.Úplně nový příběh však zanecháva staré postavy.Jen jim dal větší rozpočet, lepší grafickou podobu a lepší zdigitalizované prvky. Druhá část je jimi přímo napěchovaná. Hodně tomu všemu dáva na prdel epický souboj se zodem a to jak se z new yorku stává Barko kovošrot. Ale celkově je to film ketrý ve mě nechal stopu,takovou ketrá jen tak nezmizí. ()

furrec

Tých posledných 5 minúť stiahlo dalšiu hviezdičku z inak priemerného blockbustera, ktorý v podstate ponúka z každého niečo. Škoda že superman je tak strašne hlúpy (nemyslím postavu, ale celkové pozadie príbehu, je to proste moc pritiahnuté za vlasy a strašne nedomyslené/nedotiahnuté, na rozdiel od takého spidermana napríklad). A prosím vás už mu niekto konečne povedzte, že v USA sa deje každú minútu tolko zločinov, že nebude mať čas si ani uprdnúť:), nehovoriac o celom svete...A niekto by ho mohol naučiť používať internet, to by sa mu tiež zišlo:P Ale tie bitky v meste na konci sa mi celkom páčili, bude mať čo robiť aby poupratoval:) ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce