Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Cazzysvjet odpad!

This year is coming realy original screenplay. In main roles: Incredible hulk, X-men 4:Origin, Gladiator, Matrix, The Fifth Element, Star Wars, Ochránce, Lovci tornád, Spider man, District 9 and Law and Order series.... Prostě tahle pro Emerická blitka je něco tak neoriginálního , že se na to ani Avatar nehrabe. A tomu se alespoň odpouštělo pro audiovizuální zážitek. Letos druhý film po Přecifik rýmu , který mě dokázal překvapit jen tím kolik doláčů se dá vyplýtvat pro to natočit nekoukatelný shot, který se ani filmem nedá nazvat. Svojí absolutní neoriginalitou a přetupým scénářem. Celou dobu až do půlky kdy jsem vydržel s nervama, jsem jen na prstech odpočítával v jakym a kterym filmu jsem už danou scénu nebo emzáka viděl. Prostě takhle se to dělat nedá. Natočit Supermana , kterej má dočinění se včema filmama co kdy holywood vyflusnul mimo supermana samotného? Chybující Superman ? Co bude dál? Superman: Die hard twentiethology? Chybující hrdiny má hrát Bruce Willis , nikdo jiný. Druhý nejhorší film letos! 10% za album zašlých hvězd. ()

Jason13

Nejznámější superhrdina a jeho stokrát odvyprávěný příběh se dočkal přesně takového zpracování, které si tato legenda zaslouží. Tj. nekompromisní akční nářezovej blockbuster. I přesto se v mých očích musí mocný Kal-El (například i kvůli úplné absenci vtipu či nadhledu) malinko sklonit před loňskými Avengers, kteří pro mě zatím stále představují v tomhle komiksovém šílentsví úplný top.. ()

Hanz_knife

Popkud to berete prostě jako hollywood, tak si to čtyři určitě hvězdy zaslouží. Vůbec jsem se nenudil, výborné obsazení herců, zaměření se na Krypton a omáčku kolem postupného vývoje Clarka v Supermana filmu vyloženě prospělo, efektuchtiví zažijí orgie zejména ke konci, pro mně slušné překvapení! ()

Fenri

Teda ale možná to je přehnaným očekáváním, ale tohle se prostě nepovedlo. Další akčňák-komiksák od DC, který to bere vážně, snaží se udělat dusnou atmosféru a nechrlí vtípky jako Marvel, ale tentokrát je to zkrátka jenom dvouhodinová smažba baráků, betonových konstrukcí, výbuchů a nic víc. Polovina scén je jen digitální smršť, kde se občas mihne ksicht herce, natočený někde v zelené komoře. Vedlejší postavy jsou schématické a vypadá to, jakdyby tam byly jen proto, aby vůbec byly. Takže vám je jedno, jestli ti pozemšťané vlastně pochcípaj nebo ne. Plus je za snahu oživit Supermanův původ, ale to je sakra málo a v podstatě také dost plytké. Supermanův příběh vlastně nedojme a jeho jakási snaha o dilema nebo co vůbec nefunguje. Milostný příběh je jen proto, aby se uživila ženská postava (aneb sežen pěknou ženu a pistoli a natočíš film - akorát tady se z pistolí staly nefunkční hračky) a záporák není nijak vynalézavý či originální. Prostě chce zničit planetu, no to je toho. Takhle Snydere ne, a to jsem tě málem na rukou nosil za Watchmeny. Sice je Superman asi méně nosný pro film, ale dalo se z toho vyždímat víc, než jen bezpohlavní akce. ()

Hrus

Moje komixově - scifistické srdíčko zaplesalo, protože akce byla skvělá, souboje měly správnou sílu a destruktivnost jak by souboje nadlidsky silných bytostí měly být (prostě se navzájem prohazovali přes město, ničíce při tom všechny budovy...). A to prostrředí na Kryptonu, hmmm, nádhera. Dějové linky zabývající se Supermanem, jeho dětstvím a dilematem, zda svou sílu ukazovat lidem či ne - tak tadytěch blábolů naštěstí nebylo až tak moc... až na nepochopitelnou smrt jeho pozemského otce (to byla fakt slátanina, kterou si mohli autoři odpustit). Jinak Lanová se mi celkem líbila (i když bloncka?). A záporák taky výživnej... ()

hcfish

Co udělá kopec peněz, schopný lidi a předloha tohoto komiksu? Relativně zdařilou vizuální, akční podívanou. Co dál? Trochu romantiky, hodně sentimentu, snaha o nadhled, která nefunguje, a to vše v balíčku: dejte si popcorn, vypněte, zírejte a navíc si přitom budete připadat, že skutečně něco zažijete! O trochu lepší než Avatar. Film nemůže za předlohu, takže, komu se líbí Superman, bude víc než spokojen. Kdo pouze očekává propracovaný, počítačový výtvor a doufá, že se drahá polovička u toho neznudí, splní to účel. Epický, ale co do obsahu prázdný, jak vyleštěná škeble v suvenýr shopu. Zbytečný, ale na odreagování lepší než většina televizních pořadů. Kdyby opustili či aspoň zmírnili nárok na etickou výchovu, 18x neukázali slavnostně trpící otce pyšnící se nad svým výtvorem, možná ten guláš s akční šlehačkou bude stravitelnější. A když někdo drží v ruce Platona a snaží se vypadat hrozně ušlechtile a všem dát svou skromností najevo, jak má na to vlastně nárok..brrr... A tvrdit, že je to odpočinková, vizuální záležitost.. není ()

WoodoX

Mám rád takéto epické sci-fi výpravy. Super-Mana posunuli na miesto podobné Batmanovi. Spravili z neho vážnu, citovú drámu a nielen akčňák so všetkým čo "treba". Je to akýsi reboot Super-Mana ako takého od jeho počiatku, jeho dospievanie na Zemi a celkovo. Pre mňa jedno z najlepších prevedení komiksu do filmovej podoby. ()

halberdier

Superman od Bryana Singera nebyl špatný, ale byl příliš oldschoolový a uhlazený, představitel Supermana Brandon Routh nevýrazný. A především nebyl komerečně nijak moc úspěšný. Man of Steel měl vrátit úder Marvelu a měl představit Supermana v moderním hávu. A podařilo se mu to. Filmu určitě prospěl dohled od Christophera Nolana a hlavně účast řežiséra Zacka Snydera, který to s komixovými filmy umí. Man of Steel má blíž k nové batmanovské trilogii než k Singerově filmu nebo k původním Supermanům. Podobně jako fungoval Batman začíná ve sledování zrodu Batmana, funguje i Man of Steel při mapování toho, jak se z Clarka Kenta stane Superman. Osobně bych dal této pasáži ještě větší prostor. Osvěžují je i trochu jiný vývoj filmu (oproti předchozím filmům). Dalším plusem jsou triky a akční scény - je jich tu hodně a jsou skvělé. Pochvalu si zaslouží i herci (skvělý Shannon, Crowe, Costner). Menší výtku vidím v hlavním představiteli. Henry Cavill je určitě lepší než Routh, ale v roli Supermana mě nepřesvědčil. Taky filmu chybí nějaká nezapomenutelná scéna. Man of Steel je dobrý restart série, kvalit nového Batmana však nedosahuje. ()

jjjerry

Vau, ten začátek je naprosto famozní =) První půlka by zasloužila 5*. Efekty, napětí, příběh-ten je dle mě trošku neklasický a doplní skládačku =) Ten konec byl už přišel nudný, předvídatelný, efekty to nezachrání-tomu bych dal tak 1*. Ale za ten začátek celkově hodnotim za 4* (ale opravdu těžké váhání) Henry Cavill se mně zdál trošku ve stínu Russella Crowe, ale hlavně Michael Shannona-skvěle zahráno, úžasný záporák. trošku OFFTOPIC co si neodpoustim: Proč se opakuje fráze "prvek není v periodické tabulce"=( Tam další prvek ve stabilnim stavu být už nemůže. Existují přece "molekuly sloučenin". Uhlík- známe diamant a zároveň tuhu, a když "přidáme" fluor tak máme teoreticky teflon =) ()

Scaevola

Fantastičnem prorostlý prolog mne namlsal, ale oproti druhému Thorovi se film nenesl v podobné duchu po celou dobu. Zbytek je pouhou akční šíleností, kterou místy zachraňují očka Amy Adams a ubíjí naprosto nevýrazný hlavní hrdina. Přes všechnu snahu, krkolomné aktualisace a moderní líbivosti se zřejmě nikdy nepodaří překrýt v zásadě naivní a nelogické jádro komiksu o "lidském" mimozemšťanovi, který na Zemi vyrostl v hrdinu. ()

gu-staff

Nechápu, proč tomu vyčítáte přehršel triků, efektů a bourání. To by jste chtěli, aby si Esák rentgenovejma vočima jenom zapaloval fajfku, lítal si do trafiky pro noviny a ve volnejch chvílích zvedal tanky na benchi? Je to mimozemšťan s extra schopnostma, kurva párek...! A bojuje proti sobě rovnejm, myslíte, že by se měli rozhlížet, aby náhodou neporazili při svejch sparing hrátkách nějakej mrakodrap? Leda hovno, velebnosti....Ale kolem a kolem mně to moc nebavilo, hlavně proto, že to celý bylo takový nemastný, neslaný, hlavní hrdina byl takovej jednoxichťák (asi jako Neo Reeves), mimozemský technologie jako by z oka vypadly asi tak pěti jiným filmům, a vrchol všeho byla Lois, která byla hnusná, nosila blbý hadry, prostě všechno jinýho, než sexy reportérka, jakou známe z jiných spracování. Takže tři, no....Ze Snydera se stává klišé, hlavně co se týká vizuálu. ()

CAR0DEJ

Toto je film, ktorý som v tejto sezóne najviac očakával a mám z neho najrozporuplnejšie pocity. Doteraz (v kine som ho videl asi týždeň po priemiére) si ich neviem utriediť. Na jednej strane skvelé, doslova "bombastické" divadlo plné výbušných scén, ale aj filozofických duskusií o živote, snahe, domove a nádeji. Niekedy toho bolo až moc, aj na jednej aj na druhej strane. Proste veľa skvelých scén a nápadov strieda veľa (na mňa) až prepálených, avšak keď som videl reakcie mojich kamarátov, hovoril som si, že možno som ten film nepochopil, neviem stále to možno platí, aj keď už som mal možnosť zhliadnuť tento film druhý krát v plnej kvalite u mňa doma. Neviem. Proste neviem. Pre mňa najrozporuplnejší film tohto roka (a neviem, či sa toho niekedy zbavím, aby som mohol s čistým svedomím dať konečný verdikt.) V kine videné v 3D. P.S.: Veľmi sa teším na pokračovanie, resp. začiatok Justice League ! Aktualizácia: S prihliadnutím na všetky momenty, či už super-pozitívne, alebo práve naopak, rozhodol som sa dať len 3*, a to kvôli vysokým očakávaniam, ktoré som zhodnotil ako opodstatnené a preto síce s veľkou nevôľou, napokon len tie tri skvelé hviezdy modro-červeného muža z oceli. ()

RealHonza

Čím silnější superhrdina, tím víc nesmyslů. Tohle mi ve všech předchozích supermanech vadilo. Ano, sice se jedná o fantasy, ale nějaký trošku fyzikální základ, který nesfoukne pětileté dítě, jak domeček z karet, skoro určitě u tohoto typu filmů vyžaduji. Tento superman se zdá být dobrým příkladem, že to lze (je sice pravda, že z hlediska efektů má výhodu svým rokem vzniku, ale i bez ohledu na ně je to bezesporu "nejvěrohodnější" superman! ). ()

tchempi

Vše na Kryptonu, zejména „video“ z tekutého kovu, je boží. Na Zemi se ale kouzlo pomalu vytrácí a závěrečná megabitka je tak předimenzovaná, až je nudná. Je to jako sledovat dokument o likvidaci krtka atomovou bombou. Navíc je vše pojato smrtelně vážně a chybí jakýkoli humor. Škoda. Je to sice o chloupek lepší než remake z roku 2006, ale pořád jen jednohubka, na kterou se člověk podívá jen jednou. ()

mseet

Megalomanská podívaná, která se sice snaží z gruntu a po svém restartovat komiksovou klasiku, ale výsledkem je spíš tuctový a zbytečně dlouhý blockbuster. O to větším překvapením je, že se na vzniku filmu podílel Christopher Nolan. 55% ()

OmarLittle

Efekty super, Cavill sympaťák, Russell ( upřímně jsem rád že dostal víc, i když málo, prostoru) a Kevin supr taťuldové. Ale ten konec? W T F , naprosto nesmyslná bitka, při který doslova vidíte ty miliony dolarů lítat na plátně! ()

LeStAtKa

Pěkné efekty :-) hmm co ještě... líbil se mi Costner a Morpheus :-D joo a ještě ty oblečky co měli záporáci... to je tak vše xD Mám prostě raději Hancocka xD -->nenosí červené boty :-P ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce