Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Druby

Ty woe, tak za tohle bych si ho regulérně vyškub: Stiflerova máma, Emma Pilsbury, Kumar / Kutner a Carmen z Electra coby Mystique - každý z nich jednoduše dostává 1* a víc to radši nebudeme rozmazávat..;-) ()

I.AM.NOT

Nemůžu tomu dát odpad!, protože jsem zjistil, že jsem člověk nadkonzumní a všechny odkazy jsem poznal, tudíž jsem cílovka. ()

Hanys_ odpad!

Přesně pro něco tak nevtipného a trapného je tady na csfd "odpad". Friedberg a Seltzer ukazují filmové peklo v celé své kráse. ()

Paity odpad!

Bohužel na dobrou parodii nestačí jen vměstnat do 80 minut všechny možné nejvýdělečnější a nezjnámější snímky všech dob, aby to bylo koukatelné, ba co víc, aby se u toho člověk zasmál. ()

DocBrown

Není to až zas tak velký propadák, párkrát jsem se docela zasmál (čokoládová řeka), i když trapnost tu jasně převažuje. Ale na Faune se dívá dobře. 30% ()

blues

nechapu tady lidi, co daj filmu odpad, to ho asi nevideli, co? film se uz od slabsiho pocatku netvari, ze by mel lidi ohromit nadhernymi kulisami, vysperkovanym dejem nebo hvezdnym obsazenim. od pocatku se tvari jen jako parodie na velkofilmy, coz se jim podle meho podarilo a cilove teenage publikum se bude rozhodne bavit (teda pokud parodovane filmy videlo) a i ja jsem se u tohoto filmu zasmal vice nez treba u Scary Movie 4 nebo Prcicek 4... takze odpad tu nechapu, ano, film za moc nestoji, ale existuji rozhodne stupidnejsi veci... ()

Mauric

U tohoto filmu jsem opravdu vkus nečekal a v tom mě už ze začátku utvrdilo objevení Stiflerovy mámy a.k.a. královny Gnarnie.Nechutnosti si drželi konstantní kadenci a sem tam dokonce prosvitl i světlejší moment,kdy jsem se od srdce zasmál(bobr,faun Diddy a konec profesorů v Bradavicích,toť vše).Jinak je to těžce stravitelný. ()

VonoXX

Zas tak strašné to nebylo. Film, který musíte vidět s kámošema jinak si to tak neužijete. Já měl to štěstí a celkem jsem se bavil. [55%] ()

chaometic

Epic movie. Jako parodie na filmové postavy to nebylo nejhorší,možná že i povedený ovšem herecké výkony herců byli pod bodem mrazu. Nejlepší postava byl Sillas, ten byl cooooooooool tam jsem se zasmál nejvíc a kung fu souboj? Byl jsem mile překvapenej. Zasloužené dvě hvězdy ()

Prochy38

A kdybych nebyl takový pako, dám odpad! celkem jistě. Prasárna na entou. Trapnost všechn trapností. Typický příklad toho, kam směřují dnešní parodie. Opravdu neuvěřitelně trapné. Zalíbily se mi pirátky a docela mě pobavila bitva, nic jiného tam není... ()

Abiosis

*EPIC FAILURE* Filmy, ktoré obsahujú referencie na iné filmy, majú u mňa vždy veľkú šancu na úspech; a to aj v prípade, že ide o paródiu. Epic Movie však vôbec nie je "epic" - veď je vôbec možné od dua Friedberg - Seltzer očakávať niečo, čo diváka doslova nevypudí z kresla? Filmy si sami píšu a sami si ich aj režírujú, a keďže každé z ich piatich diel si na seba zarobilo, rodinu týchto nepodarkov určite rozšíria o ďalšie. Počiatočné minúty filmu ma bavili, niekde v strede prišlo ďalšie prebudenie, ale zvyšok filmu bolo len trápenie. Chcel by som veriť, že aspoň pri natáčaní filmu si všetci, ktorí sa na tvorbe podieľali, užili veľa zábavy (keď už divák nie), ale podľa nevtipného charakteru vystrihnutých scén to asi pravda nebude. Verdikt v 1 vete: Málo zábavná paródia na známe filmy. 09.08.11 ()

kill-tec odpad!

A co je jako tohle? Přiznám se, můj názor je neobjektivní neboť jsem to vydržel sledovat jen 20 minut.. naštěstí!! ()

cepice

Strašný výplod soudobé kinematografie. Ale asi 3 vtipné momenty a zdařilý dvojník Jacka Sparowa bmě donutily dát alespoň 1*. Pokud si nechcete zkazit večer, raději se na film ani nekoukejte. ()