Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

URBAN

Velkéj biják je něco jako nelízej to zábradlí v zimě a ty ho stéjně olízneš v tomle případě se na něj koukneš ikdyž víš že je to pěkná blbost , ale stéjně se jí budeš smát xDD a kde sakra sehnali Jennifer Coolidge xDD ( 17.3.13/MAC ) ()

Doudis19

Ha,ha... Až nesnesitelnou trapností a zcela neuvěřitelnou ubohostí vás oblaží další parodie plná nelogických scének okořeněných několika rapovými vsuvkami a řádkou zoufalých vtípků.. Naprostá ztráta času.. ()

Lachtaan

Jack Svalouš, Bílá čupka, Mluvící bobr, Sudoku ve sněhu a spousta dalších. Bylo mi tak 9, když jsem Velkej biják viděl poprvé a ve škole jsme byli ze zdejších vtípků unešení ještě roky poté. I teď se při vzpomínce na nějaký ten infantilní humor pousměju. Parodie na Hady v letadle bezkonkurenční. ()

Beky odpad!

...když se děj (...já napsal děj?) přesunul do Gnarnie, tak nastalo jisté zlepšení a film se tak dostal do bodovacích hodnot čsfd a já můžu tim pádem dát aspoň odpad!! Byl jsem připravenej na všechno, ale ne na tohle:)! Je fakt, že jsem se uchechtnul a to při parodii na Pottera, ta jediná mi přišla vtipná! Jo a pak při Punk'd, to taky bylo dobrý!! Je to přesně o hvězdičku horší než Date Movie!! Jednou větou: Mě parodie baví...protože jsou hravý....ale tohle je hrozná sračka!! ()

lennyd

Čtyři sirotci obdrží zlatou vstupenku na vstup do Williho továrny na sladkosti, kde se dozvídají krutou pravdu. Jedinečná a nejlepší přísada do Williho sladkostí jsou živí lidí, a tedy zrovna oni čtyři. Při útěku před smrtí se dostávají do tajemné země Gnarnie, kde musí (podle legendy) bojovat o celý osud této země ... Jasně, je to nehorázná kokotina a dalo by se říct, že tisíckrát to samé už není vtipné, ale já se docela i bavil. Parodie na různé filmy jsou docela vtipně (minimálně ze začátku) naroubované na sebe (např. verbování sirotků je dost cool). Ke konci už film hodně ztrácí dech a je o ničem. Ale pár scén mě totálně dostalo - např. Stifflerova máma nebo výcvik v Bradavicích. Je pravda že se tvůrci originálních filmů (pro příklad Da Vinci Code, Hadi v letadle, Narnie, Piráti z Karibiku (chvilku jsem si myslel, že se jim opravdu podařilo zlanařit Johnnyho Deppa!), Click a další) musí obracet v hrobě (dobře, v hrobě ne, většina jich žije), ale o to přeci v parodiích jde, ne? ()

Sabiana odpad!

A tohle měla být sranda? Jediné, čemu se tu budete smát, je naprostá stupidita příběhu. Kokteil, který chutná stějně odporně jako všechno to, co do něj naházeli (tj. herecké výkony, prostředí, zápletka,...). A pak že absolutní nuly nelze dosáhnout... ()

T-pack odpad!

Ehm. Tak jako, že je na světě málo odpadů... Tenhle je jak vyšitej... Zasmál jsem se v průběhu tohoto skvělého mega filmu asi tak... no vlastně nezasmál... Um... Kale Penne, proč??? ()

majxik

Ok, tak parodie by to nebyla až tak hrozná a možná by si zasloužila 3 hvězdičky, ale bohužel se spíše rozhoduju nad 1 nebo odpadem. Proč? Protože jen místy me donutila pousmát se a pokuď možno to kazili všudy přítomnou "černou hudbou" která kazila dojem skoro po celý film (a to normálně jsem ochoten i přidat hvězdičku za dokonalou hudbu). No, prostě...nekoukejte se na to pokuď možno ubec. Je to dobrévarování. ()

Kmotr76

Nevtipná "komedie". Nezasmál jsem se ani jednou. Ano, najdou se i horší filmy, ale tento je jedním z nejtrapnějších, který jsem kdy viděl. Chvíle mi přišlo, že šlo tvůrcům nacpat tam co nejvíc známých filmů i když vlastně žádnej vtip nevymysleli. Na druhou stranu se divím, že ten děj dává (alespoň trochu) smysl. ()

Compadre

Další extrémní parodie. pár scének je tam hodně srandovních, ale je to až moc šílený. Kromě toho, David Carradine je asi definitivní blázen. Dřív hrál v nepovedených béčkových filmech jako jeho kolega zálesák Chuck Norris, pak dostal rozum a ukázal všem, že zvládne mnohem víc v podobě Billa v Tarantinovo filmu Kill Bill a teď tohle. Proč to ten chlap dělá? ()

Madadajo

Copak tady nikdo nemá smysl pro humor? Výstřelky typu "to byla trapárna" jsou vcelku oprávněné, protože parodie balancuje na samé hraně mezi smíchem a trapností, ale rozhodně bych zde nehovořil o trapnosti, ba naopak se mi velmi líbilo využití postav z jiných filmů a sprostá mluva. Scény s Jackem Spallowem byly vynikající, ledová královna dě-ka z Letopisů Narnie neměla chybu, stejně jako lev, faun a jeho milenec a další. Trochu trapný byl asi Willy Wonka, přiznávám, ale nebyl tam nijak dlouho, takže proč ne... zasmál jsem se a víc ani nebylo třeba ()

Mihail123 odpad!

Po zhliadnutí tohto "filmu" mi je...ani sa to nedá popísať. Svoje "kvality" tu určite niekde sú - pod povrchom krutých, trápnych vtipov, ktoré sú možno zábavné len sme ich ešte neobjavili. Dvaja režiséri? Veď prečo nie, dajú hlavy do kopy a vznikne... totálny sh*t, ktorý nemá hlavu ani pätu. Ale som si istý že niekde pod povrchom sa skrýva kvalitný film. :-) ()