Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

TerP

PRostě jedním slovem: BLBOST... Ale když se to vezme kolem a kolem, čas od času jsem tomu zasmála, no, tudíž dávám dvě hvězdičky, snad to moc nepřeháním :)) ()

Toumyk odpad!

Tyto trapné komedie (parodie) nemají nic pro normálního diváka. Trapný pokus o to vyvolat v divákovi smích naprosto debilními scénami, které jsou parodie na věšinou kvalitní filmy. Naprostá ubohost. ()

matoon97

Toto bola tá najhoršia paródia, čo som kedy videl. Síce som sa chvíľami zo začiatku usmieval, hlavne keď Lucy otvorila šatník a vypadla na ňu kopa harabúrd, vrátane bicykla, lôpt, a vedier, atď ... ale od vtedy to boli celkom nechutné žarty, hlavne o čúraní a o kozatých ženách. Majú štastie, že som ich ohodnotil jednou hviezdičkou a to za to, že som sa dvakrát zasmial. Tento film ani z daleka nemá na Scary movie, alebo na Superhrdinu. 36% ()

GOREmaster odpad!

Co tohleto má být ? Scéna ve stanu s Mistique byla tak trapná že se mi až chtělo brečet. Nemám jinou možnost než dát ODPAD! ()

Mikecat

Na paródiu sa treba pozerat trocha inak ako na film. Paródia na X-men, pirátov, Narniu, karlika a tovarnu, Šifra mistra Leonarda, click zivot na dialkove ovl. ....celkom vtipné sceny dalo sa aj za smiat, ale oslnive to zase nebolo ()

djbarrel

Naprostá blbina, která je povětšinu času pouze trapná, nicméně několik scén a hlášek opravdu stálo za to a já prskal smíchy. Bojužel některé triky byly naprosto otřesné, zdá se že rozpočet byl opravdu chudý. No nic, dalo se to, ale mohlo to být o dost lepší, jak dokazuje třeba Scary Movie. 40 % ()

red gnome

A Lucie Vymaštěná! Ano, stejný případ jako s Disaster movie - mě se prostě líbí. Největší miš maš parodií na velké množství filmů, který jsem zatím viděl. A bavil jsem se pořádně. ()

Mustaffa odpad!

Další ukázkový odpad! Po dvaceti minutách jsem tuto trapnou debilitu numero uno vypnul a zapřisáhl jsem si, že už nikdy nebudu koukat na americké ko*otiny jako byla tato. Přísahám!!! ()

Víteček odpad!

Tohle je fakt moc. Čekal jsem, že to bude mít kvalitu alespoň trochu se přibližující Scary Movie, ale i na Scary Movie, které je samo o sobě průměrným filmem, to vzhlíží jen z hluboké propasti. Nudné, trapné, stupidní, nevtipné (usmál jsem se asi jednou). Nedokážu najít jediný důvod, proč bych měl tohle někomu doporučovat ke shlédnutí. Možná jedině jako eutanazii. 5% ()

tsatsiki

Pohodová parodie mma Lepúosy Narnie, Piráty z Karibiku a X many. i když se často říká, že toto je pětka scary movie,tak do scary movie to má daleko, ale rozhodně se na to dalo koukat. 50% ()