Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Elissabet

Musím přiznat, že tenhle snímek je absolutní blbost. I když místy neskutečně vtipná blbost. Smála jsem se a myslím si, že konkrétně Narnie se jim povedla. Jinak konec absolutně nicneříkající a celkově úplně o ničem, ale sranda. ()

pavont

Zda sa ze zaner bezduchych parodii je nesmrtelny. O umeleckej hodnote sa hovorit neda, ale stale si svojich fanusikov najde, podobne ako cesky kamenak. V tomto pripade musim priznat, ze na niektorych scenkach som sa bavil a aj vzhladom na pritomnost Kala Penna 3*. ()

MysterioD odpad!

Nechápu jak na tohle může jit někdo do kina, já osobně vydržel 10 minut na dvd, a byl jsem plnej a zralej na mašli. . . je velká škoda že nejde dát mínusové hodnocení. takže 0,0% ()

Lea.inJuly

Na Scary Movie to sice nemá, ale i tak jsem se dost nasmála, obzvlášť českému dabingu, který poukázal na jednu čistě českou záležitost s kožichy :D Připouštím, že hodně scén bylo celkem trapných a zbytečných, ale zbožňuju tyhle blbosti:) Nejdokonalejší ovšem byl Jack Swallows:D Přestože váhám, jestli dát dvě nebo tři hvězdy, tak to nechám mezi, spíš 2* a 3/4 :) ()

Priest

o 1000% lepší než Disaster Movie...rozhodně Epic movie má děj a nejde o nějaký ledabylí pokus o parodii. O vtip není nouze :) ()

lukke87 odpad!

Po několika minutách jsem si myslel že to vypnu, ale nakonec jsem se dodíval až do konce. Jak se říkává "Z chyb se člověk učí." .. Jsem rád, že jsem to viděl a to z jediného důvodu. Že nyní 100% vím, že už se na to nikdy nepodívám! :D ()

james11

Podle mě trochu neoprávněně podhodnocená komedie. Ano, není to nic úžasného a za hodinu a půl se najde jen několik vtipů, které mají smysl. Ale děj není zas až tak špatný a hlavně je zde parodována většina filmů, co jsem viděl, takže jsem některé vtipy lépe pochopil... ()

Mr.Lordi

Je to lososový film, jedoucí po hlavní lini Letopisů Narnie postupně používající a vykrádající filmy a reality show Pravá blondýnka, Hadi v letadle, Karlík a továrna na čokoládu, X-men, Mission Impossible, Bydlení celebrit, Superman, Šifra mistra Leonarda, Ledová královna, Napálené celbrity, Harry Potter (tahle scéna byla teda skutenčně brutální), piráti z Karibiku, Robin Hood, Hvězdné války, James Bond, Click - život na dálkové ovládání a Borat. Shlédněte postupně všechny uvedené filmy, přidejte si pár litrů vodky a můžete jít k Velkému Bijáku. Občas jsem se bavil, ale tyto "kolorkované" parodie nemusím... 10% ()

cocaine

No slušná úchylárna...možná ztráta času...ale myslím, že jsem se jednou, dvakrát fakt zasmál...Ale zbytečně přeplácaný a nic z toho. ()

Treatys

Mám rád parodie, ale spíše parodie jako Scary Movie, Tohle je sparta! apod. Je pravda, že i tady jsem dostával výbuchy smíchu a docela mě zaujal místy i nápad spojení několika filmů a jejich postav s následným zparodizováním, jenže za to tak 2 body a buďte rádi. Jinak je to totiž děsná blbost a vše urážející rádoby film. ()

Rishko odpad!

Som fanušikom tzv. primitívnych komédií ako napríklad RRRrrr!!! ale toto je fakt strašne strašna ... neviem ako to nazvať lebo keby som to nazval komédiou , urazil by som komédie. Za celú hodinu a pol som sa nazasmial ani raz (viac som sa nasmial aj pri Lynchovych filmoch). ()

Paulie2 odpad!

Já mám rád komedie, ale tenhle film bohužel moc vtipný nebyl. Trapné a nechutné vtipy diváka spíš znechutí, než aby ho pobavily. Za zmínku by snad stála scénka s "Harrym Potterem" a jeho "neviditelným pláštěm", která byla i docela vtipná. Jinak naprostá ztráta času ! ()

Andy.222

U těchto filmů přemýšlím nad tím, jestli si americký smysl pro humor opravdu libuje v takových nechutnostech (zvratky a jiné) nebo to jen tak předkládá. Většina vtípků na mě působila vyloženě trapně těch u kterých jsem se s chutí zasmál bylo jen pár (možná k deseti?). Na hodinu a půl? Trochu slabé, ne? ()

Ogneslaw

neuveritelna picovina... ale zabavil som sa... a hodnotim vysoko... myslite si o mne co chcete :P vypichnem - naha zena, ktora vybehne zo skrine, carmen electra ako mystic, carradine... krasne zhodili kroniky narnie (bolo to treba) aj x-men a da vinci kod, plus dalsie nechutne veci ....a strasne sa mi paci Susanne... fakt pekna cokoladka. cize tak :) a ano obcvas si libujem v zlych filmoch ()