Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

J1R1K04

Osobně si myslím, že jsem na tento snímek šel asi špatně, protože mě docela zklamal. Začnu ale s klady – herecký výkon Al Pacina je naprosto famózní, ale každý přeci ví, že Pacino špatně zahrát neumí :) Sean Penn je také naprosto parádní, navíc jeho postavu budete skutečně nenávidět a přejete mu to nejhorší od chvíle, kdy se ukáže, co je vlastně zač. Hodně se mi také líbil parádně vygradované akční finále se smutným závěrem. A teď výtky – vlastně už od začátku filmu je nám znám závěr, a cesta k němu není vůbec svižná, naopak je docela pomalá a mě to osobně nejednou nudilo. Takže spíše zklamání, ani na druhou projekci nemám nějak chuť. Slabší čtyřka. ()

Sejkorka

Gangsterka, která není typickou gangsterkou, ani tam není moc mrtvých, natož nějaké masakry apod. Ten film je o skutečném odhodlání polepšit se, které však člověku není souzeno. Velmi dobře natočené, hodně zaujme kudrnatý Sean Penn v roli advokáta Dave Kleinfelda. Pro mne nový objev (a bohužel pozdní, jako např. Marisa Tomei či Mary Louise Parker) je další kráska Penelope Ann Miller v roli tanečnice Gail ( nominace na Oskara ). ()

andy60

První polovinu jsem odzíval, jelikož se nic moc neděje, ale od půlky se jede na vyšší obrátky, aby závěrečná čtvrthodina byla naprosto famózní. A ještě něco - S. Penna jsem vůbec nepoznal. ()

typa

Dokonalý film. Vynikající režie, dechberoucí příběh, fascinující výkony hlavních i vedlejších postav. Seděla jsem u filmu jak zařezaná ještě při závěrečných titulcích. Prostě: It was so beautiful to me ... ()

LUIGISde

Netuším, ako sa mi tento film dokázal tak dlho ukrývať, ale konečne som tento skvost videl a všetko, na čo som sa po titulkách zmohol bolo, ó môj bože - to finále bolo neuveriteľné. To finále bolo velkolepé. Ten scenár, výborný Pacino, výborný Penn odpadol som. Od začiatku, divák vie ako sa film skončí, dokonca niekde v streda sa dozvie kto bude vrahom. Toto sa však nedá považovať ani za spoiler, pretože to strhujúce finále vám dá, na to zabudnúť. Už keď sa mi to začínalo na začiatku podobať na GTA vice city som vedel že to bude nálož, ale že až takáto, vau. Film sa odohráva v new yorku, Pacina púšťajú z väzenia a rozbieha nový startup, ktorý by chcel, aby skončil niekde na bahamách. Jeho právnik, ktorý sa nápadite podobá na Rozemberga z už spomínaného vice city a ktorý, ho akýmsi zázrakom dokázal dostať z väzenia, si pýta malú službičku, čo však, nie je až tak easy, ako nedelné ráno. Celé sa to skončí tak, že garantujem každému že si na konci pri titulkách vypočuje Joea Cockera s dokorán otvorenou pusou. Za mňa 100% a dva zlaté bludišťáky. Odporúčam v pôvodnom znení. ()

Petak3

Ok. Tohle bylo zatraceně silný. Od začátku až do konce, první půlka, až do kulečníku je sice takový klidnější, ale po té lodi už to začíná bejt celé hodně nervy drásající. Super obsazení Leguizamo jako vtíravej zm*deček nebo Penn jako doped up zidovskej právník úplně super, Al samozřejmě charisma až do nebe. Nevyhnu se porovnání se Tony Montanou, kdybych tady chtěl jednu věc jinak-tak aby Charlie skončil jinak, Tony byl zrůda a měl na konci vždy zemřít a bylo to správně, ještě mě vždy sralo kolik ran ve vile dostal a dál sřílel než spadl do bazénku, ikdyž scéna jako taková je epická. Lepší by tady bylo aby charlie nechal v první půlce filmu jednoho blbečka oddělat a film pak neskončil tak tragicky, Charlie byl dost skromnej a zasloužil si se svou životní láskou na Bahamy až bude mít 75K. Mistrovské a procítěné dílo. Favor gonna kill you faster than a bullet. HERE COMES THE PAIN! The dream don't come no closer by itself. We gotta run after it now. Never give up your friends, Dave, no matter what. I don't invite this shit, it just comes to me. I run, it runs after me. Gotta be somewhere to hide.  You think you're big time? You gonna fuckin' die - big time. 100%. ()

kardi17

"I'm realoaded" i po 20 letech ve mě ten film vyvolává stejné pocity. Excelentní Brian De Palma, upřímně si nedokážu v hlavní roli představit někoho jiného než Al Pacina. Akční drama, plné prvků romantiky a melancholie. Díky tomu vám některé scény utkví v paměti na celý život. 87% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016