Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Big Daddy

Al Pacino hraje gangsetra tak lehce, že jím snad sám někdy byl. Napívaný i dojemný příběh zároveň o cestě za vykoupením sama sebe ani ve výsledku nemohl skončit jinak než skončil. Zápletka je tak uvěřitelná a nejden divák v ní utone. Scénář se pozvolna rozvíjí a graduje až na konci litujete, že je konec. ()

carramba66

K nejlepším nástupcům legendárního Kmotra patří kromě Scarface ('84), Godfellas (90') a Casina ('95) i Carlitova cesta, vyprávěná hlavním hrdinou, kterého ztvárnil nezapomenutelný Al Pacino. Skvělý příběh, podbarvený výbornou hudbou, Vás nenechá vydechnout až do neočekávaného finále. Pro fanoušky mafiánských filmů povinnost. 92% ()

zekon

Absolutní překvapení v podání Seana Penna, dost problém jej poznat a hrál teda skvěle. Jinak ale otřesně roztahané a z 50ti % nudné. Spousta naprosto zbytečných k ničemu nesměřujících scén. Bohužel, nezaujalo, uspalo. Chybí tu pořádný prostřih. Ale je fakt že v té době ještě takové dlouhé "umělecké" filmy vznikaly. ()

DorianGreene

Nejlepší film Briana De Palmy, který vás svým originálním pohledem na gangstera jménem Carlito Brigante donutí, abyste tomuto bývalému heroinovému králi během filmu stále víc fandili. Nejvíc na mě zapůsobila finta s vyzrazením konce hned v úvodu snímku. I když celou dobu tušíte, jak to dopadne, stejně v závěrečných patnácti minutách strnule sedíte a doufáte, že to Carlito stihne... ()

LukeN73

Znáte ten pocit, který vás nutí po filmu přemýšlet, přehráváte si scény a říkáte si, že jste to určitě neviděli naposledy? Carlito Brigante - osoba, se kterou jsem ve filmu doslova sžil. Strach, zoufalství, vášeň a štěstí...jako bych tam byl! Jeden z nejpůsobivějších snímků, co jsem viděl. Více takových! ***** ()

Rommaano

Zemitá gangsterka s duší i koulemi. Občas by možná potřebovala trochu "roztlačit", ale pak by třeba mohlo dojít k přehlédnutí druhých a třetích plánů gangsterské filozofie (co na tom, že vyvolat konflikt v baru s Johnem Leguizamo bylo naprosto zbytečné a neprofesionální, když nezabít ho byla nakonec největší Alova chyba?). Negativní pozitivní hrdina toho musí za 2,5 hodiny stihnout poměrně dost, včetně své smrti, samozřejmě. Antonín umírá, žárovka zpívá, ženo má, ženo má, neplač! ()

punkton

Silný filmový zážitok. Gangsterka so silnými emóciami a skvelými hercami. Carlitova cesta ma zaujala viac ako Scarface. Ešte sa k nej určite vrátim a asi nie len raz. ()

dave91

Moc dobrý film.Jsem rozhodnutý shlédnout ho časem ještě jednou.Člověk chtě nechtě je najednou na straně padoucha i přes tu skutečnost,že za svým cílem jde přes mrtvoly.Na to jakou to má délku,tak mě nenechal ani chvilku vydechnout.Neustále se něco dějke a je to udělané opravdu vkusnou formou.Nic není přemrštěné,čili je to velmi uvěřitelné.Řekl bych stará dobrá klasika.Skvělé herecké výkony,dokonalá režie.A to vše jakoby podtrhl pan zpěvák-Joe Cocker. ()

james11

Carlito's way jsem viděl den po Scarface, a tak se mi srovnání přímo nabízí. I když Carlito je víceméně kladnou postavou oproti Tonymu ze Scarface, oba to jsou gansteři ztvárnění Al Pacinem. Carlitovi a jeho cestě po "napravení" se nedá jinak, než fandit, ale Tonyho tříhodinovou jízdu k vrcholu jsem si užil o něco víc. Oba jsou to skvělé filmu, ale zde budu hodnotit o hvězdu méně. ()

Teen.AGE.r

Jeden z mále filmů, který mě donutil si zase zanadávat na to že na CSFD není desetihvězdičkové hodnocení... Tohle je prostě snímek, který by potřeboval onu šestou hvězdu, anebo dát deset a jiným pětihvězdičkovým filmům dát devět. Tak aspoň ty procenta... 95% ()

Ruslan

Naprostý diamant , který mě totálně citově odzbrojil a dojal. Jestli jsem měl někdy blízko k slzám tak tady a že takovejch filmů moc nebylo. 100%. ()

Ludka11111

Dávam síce 5 hviezdičiek, a to kvôli : A, Carlitovmu krásnemu skromnému snu o čestnom živote na Bahamách a jedinej túžbe zarobiť si toľko, aby sa mu tento sen splnil B, Soundtracku Ed Terry - Rock me baby a úžasnej tanečnej scéne v Copacabane C, Za bad drunk face Seana Penna D, Za to, že som Al Pacinovi verila, že je Portorikanec, skvely vykon ()

kodwin

Carlito, byl jsi super, ale máš smůlu, že se natočilo tolik dobrých gangsterek. Uprostřed bylo pár slabších míst, takže to na těch pět těsně není, ale bylo potěšením se na film dívat. Al Pacino a k nepoznání změněný kudrnáč Sean Penn jsou skvělí. I přesto stavím Tenkrát v Americe a Nelítostný souboj výš. ()

Brozason

Když to takhle vezmu, tak Carlitova cesta je první De Palmovka, která mě zaujala. Výborně zrežírovaná gangsterka se strhujícím dějem.Pacinovi tahle role neskutečně pasuje a je to další z jeho hereckých skvostů.Vedle něho také skvělý Sean Penn,kterého jsem ve filmu poznal asi po 30ti minutách. Závěr je silný a i přesto,že Carlito byl gangster zapleténý do drog a podobných svinstev,jsem za umírajícího Pacina cítil v závěru značnou lítost. /80%/ ()

Bogrant

De Palma dokazuje, že to s mafiánmi vie tak ako nikto, snáď s výnimkou Scorseseho. Al Pacino dokazuje, že v tomto žánri je doma a jeho Carlito Brigante bol pre mňa oveľa oduševnení, vyrovnanejší, možno i decentnejší a sympatickejší gangster ako Tony Montana. Skvelý film. ()

joho55555

Podla mojho nazoru najlepsi film Al Pacina, neuveritelne ma vtrhol do deja a zrazu ked som sa tak na film dival myslel som si ako keby sa to vsetko co sa deje vo filme deje okolo mna, a na konci mi az bolo luto ze to muselo aj cez snahu hl. predstavitela skoncit tak ako to skoncilo. Velmi sa mi pacil aj Sean Penn ktory jednoducho do tohto prostredia zapadol a tazko by som si vedel predstavit niekoho ineho v role skorumpovaneho fetackeho pravnika.. Bravo Brian zase si to za pomoci hlavne skveleho obsadenia dokazal. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016