Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Paldiny

Al Pacino je pán herec a dokáže zahrať akúkoľvek pózu. V jeho podaní poľudštenejšia verzia Tonyho Montany vzbudzuje rovnaký rešpekt ako tomu bolo v Zjazvenej tvári. Pripočítajme nafetovaného Penna, konfrontáciu starej školy s novou, záverečnú adrenalínovú polhodinu, plus najkrajší koniec na koniec, dostaneme jednoznačný výsledok. A ten hovorí, že Carlitova cesta je silne nedocenená popritom na chlp kvalitná gangsterka ako jej príbuzné žánrové fresky. ()

Perverz

Skvostná režie. Brian Da Palma si to neskutečně dává. Mistrovský film. Carlitova cesta je jedna z nej gansterek která kdy byla natočena, luxusní příběh, excelentní Al Pacino. Než na ganstery se film zaměřuje hlavně na milostný příběh, což možná nevyznívá na gansterku nějak dobře, nenechte se zmást, naopak, sedí to brilantně, navíc film má takovou stopáž, že těch gansterů si užijete, podsvětí a všechno. A stopáž, která nenudí ani sekundu, ani chvíli, je to důkazem dobrého filmu. Carlito je v podstatě dobrák, i když je ganster, no dobrák, není kurva, a přátelství a čest pro něho něco znamená, a já mu fandil. Ta poslední část filmu je tak napínavá, to se mi snad ještě nestalo, seděl jsem zařezaný a fandil Carlitovi. Tady nejde jinak než 5*. Tenhle film budu mít dlouho v hlavě, a až trochu odezní hned si ho dám znova. ()

Tristaver

Alfou a omegou gangsterských filmů je zpravidla cesta hlavní postavy od mladého syčáka až na vrchol mafiánské hierarchie. V případě Carlita je to trochu jinak, a funguje to dokonale. Pacino je skvělý, a De Palmova režie mistrovská. Jakkoliv nejde žánrově o můj šálek čaje, nedokázal bych tu najít chybu, i kdybych se snažil. ()

angloumene

První část Carlitovy cesty je opravdu podařená. Děj má spád a divák zůstává v nejistotě ohledně Carlitovy (ne)počestnosti. Karty jsou ale vyloženy zbytečně rychle a tak se děj zhruba tak polovinu stopáže šine k očekávanému finále. Navíc mají autoři potřebu slovně dovysvětlovat chování všech postav a tak divákovi skutečně nezbývá žádný prostor pro vlastní fantasii. Tahle gansterka je prostě dítko své doby, které ale už jen tězko získá novodobé příznivce. ()

Rozjimatel

"I'm getting out. I'm gonna rent cars. What are you laughing at? Everybody laughs at that."     Kriminálny thriller s podmanivou film-noir atmosférou o bývalom gangstrovi Carlitovi Brigantovi (skvelý Al Pacino - dokáže on vôbec zahrať priemerne?), ktorý by so svojou kriminálnou minulosťou rád skoncoval, ale akosi sa mu to nedarí ("I don't invite this shit, it just comes to me. I run, it runs after me. Gotta be somewhere to hide."). Veľmi zaujímavo vyznieva porovnanie s podobne slávnym filmom Scarface (1983), ktorý je napriek veľmi podobným črtám (režisér, hlavný herec, gangsterská tématika) veľmi odlišný - oproti studenému a cynickému Scarface má totiž tento film dušu. Je tu množstvo pôsobivých scén, ktoré ma dokázali silne vtiahnuť do diania (hneď prvá akcia s biliardom, "Shining scéna", napínavá scéna v metre) a veľmi sa mi páčila aj krásna kamera (Stephen H. Burum). Jedna z mála veci, ktorá mi trochu na filme prekáža, je menej výrazná herečka Penelope Ann Miller v hlavnej ženskej role. A potom samozrejme ešte samotný fakt, že ide o gangsterku, čo je taký dosť otrepaný žáner, ktorý zrovna nevyhľadávam.     "Hey remember me, Benny Blanco from the Bronx?" ()

hammerhead

Skvělý film s hodně sebevědomým a výtečným hereckým výkonem Al Pacina. Bravurně zvládnuté akční scény, z nichž ta závěrečná patří k tomu nejlepšímu, co je k vidění i v takové společnosti, jako jsou pánové Coppola či Scorsese. ()

Jorge-Z

Carlito Brigante je úplným opakem Tonyho "Scarface" Montany. Charakterní muž, který ctí pravidla ulice, ale bohužel to se mu stane osudným. Výkon neustále zkoksovaněho Seana Penna stojí také za povšimnutí. Závěrečná píseň nemá chybu a podtrhává nostalgický konec. ()

Delaney

Skvělý Pacino a skvěle nesympatický Penn ve skvělém Palmově (nebo jak to jméno mám sakra skloňovat) filmu... Tohle se nemohlo nepovést 95% ()

aLPaC

Druhá spolupráce De Palmy s Pacinem. Narozdíl od Scarface tady Al hraje charakterově zcela jinou postavu. Carlito se po propuštění z vězení snaží žít lepší život, tlak ulice je příliš silný. Alovi jsem hodně fandil. Osudným se pro něj stala jeho čest a zásady, důvěra svému obchodnímu partnerovi a Seanu Pennovi (kterého jsem napoprvé vůbec nepoznal). Závěrečná honička Ala s mafiány skvělá a napínavá zároveň, De Palma je prostě borec. Mimochodem, nadchla mě i v tu dobu skutečná Alova partnerka Penelope Miller. ()

ApsidalTill

Až sa červenám pre fakt, že som len včera videl prvý krát film Carlito's Way z roku 1993. Doteraz som považoval za vrchol príbehov o mafiánoch samotnú sériu Kmotra ale po Carlitovej ceste, sme sa včera zviezli do ríše neskutočne sugestívneho snímku, ktorý síce trp zubom času tvorby ale v BR verzii na full HD projekcii vo mne zanechal nádherné dojmy. Surovosť, trocha tej Zjazvenej tváre a samozrejme fenomenálny Al Pacino, ktorý sa narodil pre tieto riadky scenáru a bol predurčený na úlohy ako táto. Tak isto po boku Seana Penna s dosť šialeným účesom, som videl jeden prepracovaný dej s kopou detailov, ktoré dnes už žiadne snímky neponúkajú. Odporúčam a jasných 5 hviezd. Pri scénach s totálnym dažďom, na mňa doľahol ten NOIR efekt ešte s väčším dôrazom než pri sérii Max Payne a to už je čo povedať. ()

spiritus

Po dlouhé, dlouhé, velmi dlouhé době další pětka. Tedy plné hodnocení. A zcela zaslouženě. Trošku mě teď mrzí, že jsem si nechal tento filmový klenot tak dlouho utíkat. Nejedná se o klasický gangsterský film, má svá specifika, je hodně upnut na hlavního hrdinu Carlita a jeho vnitřní boj o sobe samého o jeho další směřování o jeho vzdoru vůči všudypřítomnému násilí, kterému stejně chtě nechtě podléhá a je do smrtící spirály nakonec plně zatažen. Z této spirály nakonec již není úniku a jen smrt dává konečné řešení. Neuvěřitelně hluboký příběh mě zkrátka dostal a Carlitovu cestu stavím na svůj pomyslný filmový piedestal hodně vysoko. ()

Ollie235

Další výborný příspěvek do mého oblíbeného filmového žánru. Carlito je úžasně napsaná a snad ještě lépe zahraná postava, která si s postupujícím dějem získává víc a víc sympatií. Příběh má pár hluchých míst, ale ty dvě a půl hodiny mi utekly jako voda. Trochu mě iritovala postava Kleinfelda (Penn mi tam nějak neseděl), ale i tak se tento film mezi gangsterkami 90. let rozhodně neztrácí, ba naopak. ()

Nethar

Al Pacino je na podobné role ideální, jeho charisma sem krásně zapadá. A film je zábavným gangsterským dramatem. ()

Marius_ss

Parádne vygradované finále, ako v Shawshanku, len menej šťastné, no o to viac napínavé. Po zhliadnutí tohto filmu sa John Leguizamo ocitá na zozname nežiadúcich hercov ;) ()

Yoss

Al Pacino v jednej zo svojich najlepších rolí. Či to je portorikánsky, kubánsky alebo taliansky mafián, zahrá presvedčivo všetko. A v spojení s Brianom De Palmom to ani nemohlo dopadnúť lepšie. Last calls for drinks. Sun goes down... ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016