Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Chrysopras

AL PACINO! Sledovat tohohle pána je čirá radost. Navíc poněkud jinej gangsterskej koncept než jsme tolikrát viděli, několik hodně vychytanejch momentů a Sean Penn s neskutečnym lookem a ( samozřejmě ) super výkonem. Hodně se rozmýšlim mezi 4 a 5 *. Přece jen ale pověstná špetka v mym dojmu chyběla. Například nějaká uhrančivější "femme fatale" než je P.A.M. nebo pojetí toho začátku a konce. Spíš jsem ale už hodně zmlsanej a náročnej :-), takže do budoucna ten plnej kotel nevylučuju... ()

GILLWANDER

Oproti Zjazvenej tvári je Carlitova cesta citovo viac založená. Je vzostupom menej zaslepená, láskou viacej oddaná a hlavnou postavou totožne skvelé zahraná. I keď je Carlito pravý opak Montany, to ešte nič na tom nemení, že obidve postavy sú bravúrne zahrané. Osobne hodnotím o čosi slabšie ako Scarface. Ale i tak za 5*. ()

Parlay

Je pravdou, že snímek po dějové stránce vzorově dodržuje osvědčené žánrové šablony a nepřekvapí tudíž neočekávanými zvraty (včetně všemi očekávaného závěrečného aktu zrady, na který snímek obrazem odkazuje již v jeho samotném úvodu), avšak bylo by ode mě velice laciné a ke snímku nespravedlivé, kdybych mu tento fakt přisoudil jako výrazné negativum. Zejména Carlitova postava ve fantastickém podání Al Pacina je jedním z důvodů, proč je nad určitou šablonovitostí snímku tak snadné přimhouřit, ba úplně zavřít oči. Carlita Briganteho, „polepšeného" gangstera ze staré školy, vyznačujícího se osobitým morálním kodexem, si zkrátka nelze nezamilovat a nedržet mu palce, aby se jeho sen o ráji (v jeho případě zpodobněném zapadlou autopůjčovnou), stal skutečností. Snímek dále činí výjimečným zejména prohnilý a roztěkaný právník v podání Seana Penna, režisérské řemeslo Briana De Palmy ve vrcholné formě, mnoho nezapomenutelných scén (zejména úvodní akce v kulečníkové herně a mistrně gradovaný závěr) a v rámci žánru atypická atmosféra. Brian De Palma si, přinejmenším v rámci gangsterek, zcela bez diskuzí zasluhuje nemalý respekt. ()

Carlossss

Emocionálně silná záležitost, ve které exceluje Al Pacino s Penelope Ann Miller. Absolutně jsem nemohl uvěřit, že mezi Scarface a "Carlitem" je časová proluka pouhých deset let. Al v roli zestárlého drogového delaera je tak uvěřitelný, že celý příběh prožíváte zároveň s ním. K nepoznání zamaskovaný Sean Penn vypadá jako Woody Allen a stejně komicky jeho postava působí... vynikající záležitost... Jedno doplnění. Téměř po roce jsem měl možnost zase Carlitovu cestu zhlédnout. V jednom roce třikrát. Je neuvěřitelné, jak mě ten konec vždycky rozseká. Chci být jako Carlito (a nevylučuju, že se v některých životnách situacích jako on nechovám). Jeden z mých top filmů. ()

ilemas

Gangsterka z trochu jiného úhlu pohledu. Zpočátku než jsem se zakoukal říkal jsem si ,že to asi moc valné nebude, ale postupně jsem tomu přicházel na chuť a nakonec musím hodnotit plným počtem. Slabší než Zjizvená tvář, ale také velmi dobré.Seana Penna jsem si jako herce nikdy neoblíbil, ikdyž hraje dobře, jen mi nějak nesedí, ale tady mě dostal. Jeho snad nejlepší role. O Pacinovi nemluvím, ten je skvělej vždy. Nejlepší scéna?: tanec v závěrečných titulkách a vůbec....všude hezky tančí. ()

lioncel

Brian De Palma asi na vrcholu svých tvůrčích sil .. tvrdá, drsná klasika .. jako vždy skvělý Al Pacino/Carlito 'Charlie' Brigante .. dále zde dosti odpudivý Sean Penn/David Kleinfeld .. a jako vždy moc krásná Penelope Ann Miller/ Gail ... za lásku takové krásky bych život svůj klidně dal - tedy ještě v době, kdy jsem za něco stál (a ona taktéž .. teď už má samozřejmě dávno prošlý záručák, ale tehdy .. mňauu ...) ... ()

berusche

Ačkoli Sean Penn není rozhodně typ herce, který bych vyhledávala, musím se přiznat, že nejen, že jsem ho nepoznala, ale byla jsem překvapená, jak dobrý je. O drahém Alovi netřeba pochybovat, o tom, že je to drsňák, svědčí nejedna podobná role (asi to bude obličejem). Bohužel, co teda moje srdce zaplnilo lehkým vztekem ze smutku, je fakt, že to nemá krucinál happyend, což vlastně ani není spoiler. Navíc, morální poučení spolu s tezí "pro dobrotu na žebrotu" vás celkem zaručeně nadchne. Víc k tomu netřeba. ()

/Pablo

Po pomalejším rozjezdu následuje perfektní, inteligentní a především napínavá podívaná, která graduje v úžasném závěru. Na ty je De Palma ovšem specialista, tím nepřekvapí. Za to Sean Penn překvapil. V roli právníka-hajzla podal možná životní výkon. A Al Pacino? Vskutku...netřeba co dodávat...Moc mě zaujala scéna s dveřma. ()

Martin741

Takze aj Brian de Palma sa zaskvel kvalitnym filmom Carlito´s Way. Pribeh a scenar su vyborne, o tom bez debaty a k tomu su este podporene hlavnym hercom Al Pacinom, ktory sa snad narodil preto, aby hral mafianov a gangstrov. Potesia aj akcne sceny, takze musim ist vysoko : 88 % ()

Wiikii

Al Pacino je herec co se zrodil pro mafiánské role, a to jak pro zlé postavy např.: Zjizvená tvář, tak pro dobré jako v Carlitově cestě... I když i zde nebyl ten nejhodnější, ale taky jaký mafián může být TEN HODNÝ, že? :) .... No jen za Al Pacina nedávám plný počet hvězd. Dávám je i za režii, kameru, skoro za každého herce co tam hrál, nač vychvalovat musím Sean Penna to bylo opravdu něco. Nejraději bych tady vše dobré vypsal, ale to bych tu psal román, takže se na to podívejte a pochopíte :)... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Figu

Gangsterka, obehnaná rovnýma čtyrma hvězdama. Velkej Al Pacino mi potřetí coby velkej gangster dokázal jeho suverenitu, a i když to nebyl příběh od začátku vzrůstu Carlita Briganteho, byl to i tak velice zajímavej temnej příběh plnej zrady, lží, drog a peněz! Trošičku jiný, jak už jsem naznačoval - není to story Michaela Corleona coby kmotra, nebo Tonyho Montany alias zjizvené tváře, kdy se prodíráme od prvních krůčků malýho cikánka, až k moci obr mafiána, ale příběh o tom, jak se z kriminálem poučenýho Carlita chce stát novej lepší člověk. Ovšem ne na všechny kamarády se dá stoprocentně spolehnout... Uznávám Pacinovi dovednosti a dnes už vím, že se k filmům s tímto borcem nemusím dlouho rozmýšlet a hned pouštím! Zaručená kvalita! 80% ()

shyster

Skvělá gangsterka. Al Pacino je předností tohoto filmu - jeho hlas je prostě perfektní. Sean Penn tu podává životní výkon (vyrovnal se mu až v 21 gramů). Trošku mi vadí Penelope Ann Miller, ale což. Za shlédnutí určitě stojí "létající" kamera ve scéně na nádraží. ()

Petoss1

Ďalší skvelý mafiansky kúsok s majstrom Al Pacinom. Atmosféra drsných ulíc mesta priam srší a záverečná naháňačka je geniálna a dychberúca. Na tomto filme som si zgustol. 90% ()

MrPierc

To byl ale porod !!! Nemohl jsem se dočkat konce. Nemohu uvěřit, že režisér, který natočil film Zjizvená tvář, natočil i toto. Ano, styl to má, ale jinak příběh je tak nudný, že to víc ani nejde. Bývalý gangster, který se chce polepšit. Pouze se tu žvaní, šňupe a tancuje. Za zmínku stojí role S. Penna jako židovského právníka. Pokud máte radějí říznější filmy tohoto mafiánského typu, tak doporučuji Goodfellas/Mafiáni ! ()

Skleena

O tom, že přílišná zásadovost a čest škodí zdraví. Nebo třeba o tom, že Brian De Palma naservíroval parádní snímek s výborným výkonem Al Pacina (což se dalo čekat) a Seana Penna (což me velmi mile překvapilo - a to afro mu prostě sekne :)). Po stránce příběhové děj příjemným tempem plyne, a přestože se vše jeví takové pozvolné a jemné, má film rázný tah na branku. V momentě, kdy si mladý gangster u Carlitova stolu dělal u mazáka "jméno" a objednával to nejlepší šampáňo, vyvstanul mi v mysli film Město bohů se svým "střídáním generací" - každopádně ať je to srovnání úplně mimo nebo ne, stejně jako u města bohů určitě klikám na pět hvězdiček. Zaslouženě. ()

BarryLyndon

Šílená bomba s neskutečně sugestivníma a nervydrásajícíma scénama. DePalma je Bůh bohů a tady se dotknul nebe! Jeden z nejlepších konců v žánru. Šíleně erektivní scéna k You are so beautiful. Pacino vládno, Penn nezůstává stranou a dostávají mne vedlejší role Mortensena, Pasdara, nepoznal bych je. Nekompromisně dokonalé. 10/10 ()

cubajz

cesta do hlubin duše napraveného gangstnera, kterého výborně hraje charismatický Al Pacino. Od tohoto filmu jsem čekal trošku víc akce, ale nakonec mě překvapil něčím úplně jiným - citovým portrétem zločince. Dost mě dostal Sean Penn v roli sviňáckého kudrnáče:) ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016