Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

sepp

Co na tenhle film rict? Proste skvost. Tak nejak pomalu plyne, clovek ani nevi jak, rika si ze se tam nic moc nedeje... a pritom po celou dobu co ho clovek sleduje, jim prochazi takove urcite napeti, napjate ocekavani dalsich scen... Al Pacino podava stabilni nadstandardni vykon, i kdyz takovy herecky koncert jako v Kmnotrovi nebo Scarface samozrejme uz nelze od nej cekat. Naopak vrcholnou formu zde podle me zaziva Sean Penn, ktery je dze opravdu k nerozeznani - vsechnu cest maskerovi/-ce ;) A ten konec... scenaristicky perfektni, ale proste osklive smutny :) Jo a mimochodem, taky vam ta scena v Carlitove klubu, jak sedi na ty pohovce, ozarujou ho svetla reflektoru a kamera na nej najizdi, tolik pripominala tu pamatnou scenu ze Scarface? ()

lesumir

Jak já Carlitovi přál, aby se na své cestě dostal až na konec a užíval si se svojí milou milou Gail na Bahamách. To se sice nestalo, ale já si alespoň užil dvě a půl hodiny perfektní filmařiny, Brian de Palma natočil výbornou gangsterku a do hlavní role obsadil boha jménem Al Pacino, který by mohl dělat cokoliv, a přesto by to bylo brilantní. Soundtrack stylově vybraný a Cockerova pecka na konci ještě více umocnila moje pocity. Začínám mít pocit, že Kmotr zase tak dobrej vlastně není. ()

Gimp

Za tenhle film jsem Palmovi vdecny. Konecne film o mafinanovi se srdcem, ktery se chce zmenit a jit za svym snem(a neni to zrovna hromada koksu ani penez). Muzete jen vahat zda se mu jeho Escape to paradise podari.. Kazdopadne je to natoceno skvele, obzvlaste super je i Sean Penn (jako vzdycky???) v roli zkorumpovaneho Carlitova advokata. Moje oko zustalo sice suche ale mel jsem na krajicku... Nikdy jsem nemel kladne hrdiny nijak zvlast v oblibe ale po Scarface a Goodfellas jsem uz potreboval nejakou zmenu. V Carlitove ceste jsem ji nasel. ()

kinej

Nejsem si úplně jistý jestli si Carlitova cesta zaslouží být mezi 200 nejlepšími filmy, kde je momentálně umístěna, rozhodně se však jedná o úžasný film. Co mě na filmu dostalo asi nejvíc, je závěrečná honička v metru a zejména pak na nádraží. Ta je tak excelentně nasnímaná, že už jen kvůli ní, by měl film patřit do zlatého fondu kinematografie. Kameraman zde předvedl skutečné mistrovství svého řemesla. Díky němu jste v těchto záběrech opravdu vtaženi do děje a téměř na vlastní kůži pocítíte že jde o kejhák. Samozřejmě adekvátně k tomu odpovídá parádní práce střihače. Al Pacino hraje roli, která mu sedí nejlépe a skvělý je i Sean Penn. Plné hodnocení si film rozhodně zaslouží. ()

LiVentura

Opravdu podařený filmeček se skvostně hrajícím Pacinem, což už v dnešní době není novinka.. Sean Penn coby nenápadný lidský zmetek tak, jak to bývá často i ve skutečnosti... Jedním dechem shlédnuto, ne jako před zhruba osmi lety, kdy jsem ještě neměl takový rozhled a zkušenost a hodnostil spíše sporadicky. Prostě skvělý film, který právem patří mezi nejlepší. ()

Hrabka

Gangsterky mě moc neberou, takovým Casinem jsem se doslova pronudil, s Kmotrem to nebylo o moc lepší. Nicméně toto bylo úplně jiný kafe. Tohle není žádná zdlouhavě roztahaná sága, ale svižně odsýpající příběh "vysloužilého" gangstera, který šlape jak hodinky až do dechberoucího závěru. Al Pacino a Sean Penn byli výborní! Prostě parádní drama, které si maximální hodnocení určitě zaslouží. 85% ()

cheyene

Skvěle natočené, výborné herecké výkony (ačkoliv tentokrát mi Al Pacino lezl spíš krkem, možná jsem přesycen těch jeho vzteklých tajtrlíků) a strhující závěr, který mě sváděl ke 4*, avšak ke třem mě táhl pocit, že takových filmů je spousta a že mi Carlitova cesta tak nějak celkově nesedla. ()

Fiftis

Ďalšia Pacinova mafiánčina. Vznikol tak film evokujúci žánrovky 30.tych rokov, v ktorom sa portorikánsky chlapík vracia do každodenného života s rozhodnutím definitívne skoncovať s minulosťou zabijaka a priekupníka drog. Popravde tento film ma príjemne prekvapil, Al Pacino len dokázal, že je dobrý herec všetkých rozporuplných charakterov. Ako je aj Carlito. Veľmi smutný, ale naozajstný príbeh, vynikajúce herecké výkony Al Pacino a Seana Penna, silný príbeh drogového dílera. ()

Big Bear

Al pro mně zůstane navždy gangsterem a tenhle film mě v tom jenom utvrdil. I když tady jde spíše proti proudu. Minulosti se občas člověk jen těžce zbavuje. Táhne se za vámi jako smrad. * * * * * ()

Pilda17

Utahané drama, které má skvělý scénář a dokonalý závěr. Al Pacino je skvělý herec a role vytvořena přímo pro něj. Bohužel jsem jeden z těch diváků, kteří se převážně u utahaného děje nudí.. 6/10 = 60% ()

Aky

Naprosto dokonalý film, který při vší barvitosti vyprávění zůstává zcela pravdivý. Neboť cesta z ulice, ze zákonů zločinu mezi normální svět je tak obtížná, že je téměř nemožná. Tvůrci se obešli bez chlapáckých gest a scén, ale také bez romanticky levných klišé jako: noví lepší kamarádi a rodina a spolupracovníci a pochopení okolí. Ne, toto je opravdu kus vytrženého života; skvěle vyprávěný a zahraný příběh v krásných kulisách. ()

Cappuccino

Stále sa rozhodujem medzi štyrmi a piatimi hviezdami. Hľadám nejakú štrbinku, ktorou by sa dala piata hviezdička pokryť, ale nakoniec.. nakoniec ostane solidná štvorka. __ Na Carlitovej ceste mi prekáža fakt, že sám Charlie je jediná postava, ktorá stojí za skultovnenie. Vo filme nenájdete skutočne ani jeden charatekter vyrovnácajúci sa Pacinovmu šarmu (majster..). Taký Scarface, Godfather ich majú viacero. Na druhej strane oproti spomínanej dvojke filmov, Carlitova cesta ponúka širšiu skálu emócií - omnoho širšiu. De Palma vie, ako sa točia poriadne gangsterky. Len jednoducho niekto upredností Tonyho pred Carlitom.. i keď pravda, Carlito je väčší sympaťák a vy máte vnútorné nutkanie a potrebu fandiť mu od začiatku až po koniec. Alebo, vlastne, od záveru až po záver (kto videl, pochopí). ()

Ruut

Běhém jednoho dne jsem si pustil Zjizvenou tvář i Carlitovu cestu. Srovnání se nevyhnu. Scarface je mimořádný film s možná životním výkonem Pacina, podpořený skvělou hudbou a hlavně příběhem. Carlitova cesta je od stejného režiséra a opět se skvělým Pacinem v hlavní roli. Dokonce, kdyby Tony Montana v Scarface nezemřel, by se dalo říct že jde o pokračování. Tony ze Scarface skončil na vrcholu sil. "Tony" z Carlitovy cesty se dostal do vězení a prožil si pád až na dno. Díky justičnímu omylu je neprávem propuštěn na svobodu. Tentokrát se rozhodne využít příležitosti a začít poctivý život. No člověk míní, život mění ..... Carlitova cesta je ještě přemýšlivější film než Scarface. Pacinovi v roli Carlita lze jeho jednání i pohnutky uvěřit. A skvěle zahrál dokonalého slizouna a krysu Sean Pean. Vrcholém filmu je závěrečná honička v metru, kdy jsem Carlitovi z celého srdce přál at mu nakonec výjde jeho sen dostat se do ráje na Zemi. ()

S.Quentin QUALE

De Palmova Carlita s Al Pacinem v hlavní roli jsem si šikovně podržel na 500. komentář v očekávání jasné plné palby, ale ke gangsterce s medailí tomu kousíček chybí. Al Pacino je jako vždy výborný, velký úlet je zde postava Seana Penna, který hraje vysmaženýho právníka, jemuž z fetu a mafiánství krapec hrábne, no o jeho cool 70's looku ani nemluvě. Po opět dlouhou stopáž se De Palma v tempu velmi krotí, na druhou stranu mi film na rok 93 připadl slušně moderní. Co už ovšem je režisérovým standardem, je absolutně vygradovaný příběh, který po celou stopáž prošlapává cestičku infarktovýmu finále, na němž si musí každý divák vyloženě pochutnat. Líbilo se mi to, půlku hvězdy beru asi za tu stopáž. 89% ()

HAL

Už stovky filmových gangsterů si řekly "tak a teď končím"... a každý z nich se pak bolestivě přesvědčil že utíkat z odvrácené strany světa rozhodně není snadné. Originalitou zápletky tedy Calitova cesta až tak nepřekypuje, ale ona její zpracovní nejenže čistou filmařinou dotahuje k řemeslné dokonalosti, ona jí díky příjemně lidské a uvěřitelné postavě hlavního "hrdiny" vdechla i duši. Morální antagonismus ke Scarface. 9/10 ()

misterz

Chytľavá gangsterka, úplne odlišná od ostatných. Má svižný rýchly dej a žiadne prestoje. Ku koncu dokonca začína prevažovať emocionálny náboj pred napätím, čo tiež nie je na zahodenie (to však neznamená, že by tu bolo toho napätia málo). Celkový pozitívny dojem umocňuje charizmatický výkon Al Pacina, ale ani Sean Penn nebol zlý, naviac mal zaujímavý účes :). Každý milovník gangsterských filmov si tu príde na svoje. 85/100 ()

Satan

De Palmova cesta mafiánským prostředím končí u Carlita a zase je u toho Al Pacino. Tentokrát však nehýká na všechny kolem s M4 v ruce a metrákem koksu u nosu, ale vychází z vězení, chce se změnit a chce svých 75 papírů, aby mohl zapomenout na minulost a v klidu dožít svou budoucnost. To by mu ale na paty nesměla šlapat smůla v podobě slizkého právníka (famózní a k nepoznání nalíčený Sean Penn) a místní drogový kartel. Pacino je úžasný, wtz, jen mi přijde, že Koepp příběh nepříjemně natahuje a De Palma tak v očích diváka vypadá jako kat, když ho trápí u nespočtu zbytečných scén a jen ho připravuje na očekávané (a vynikající) finále. V tomto případě Scarface zůstává untouchable. [Přesná stopáž: 144 min] ()

kingik

Tenhle film mě zrovna dvakrát nebavil. Al Pacino je v něm namachrovaný, má trapné namachrované kecy a je to i celkem zdlouhavé drama. Daleko zajímavější je ve vedlejší roli zkaženého právníka Sean Penn. Jeho plnokrevný výkon stál fakt za to a díky němu si film drží poctivé 3*. 60% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016