Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

hendrich6

Jednoznačně jeden z nejlepších mafiánských filmů a navíc s jedním ze dvou nejlepších mafiánských herců.Film mě dostal svým dějem a měl jedno velké plus oproti většině ostatních gangsterek, a to sice že hlavni hrdina měl i určitou roli vypravěče, která sloužila k tomu, abyste se neztratili v ději, což splnila velmi dobře.Al Pacino byl neuvěřitelně přesvědčivý a nezbylo mi nic jiného než mu fandit až do konce, který byl sice smutný a dojemný, ale možná to z toho dělá ještě lepší film.U některých filmů by mi vadila délka přes 2 hodiny, ale tady jsem se ani chvíli nenudil a navíc posledních 15-20 minut, kdy film graduje je famózních.Pro mě je to rozhodně přes 90%, možná až k 95 %. ()

Lacike

Jeden z mojich oblubenych gangsterskych filmov. Pritom to vlastne ani nie je prilis gangsterka, ale skôr drama o gangsterovi, ktory sa chce polepsit a ako bonus tu je dost vyrazna romanticka linia. Tento film mam rad aj preto, lebo tu Pacinu hra asi najsympatcikejsiu postavu svojej kariery. Sice ma par svojich tradicnych emotivnych vyjavov, ale väcsinu casu to je uz polepseny gangster, ktoremu happyend strasne prajem. Bohuzial uz prvy zaber jasne ukaze, ze sa ho nedocka. To je jedina vec, ktora ma na tomto filme stve. Aj ked by to asi s happyendom nebol tak dobry film, tak by som si ho tentoraz fakt prial. Pacino tu odviedol svoj spickovy standard, ale herecky ho prekonal Sean Penn ako slizky zakerny parchant a az po rokoch som si uvedomil, ze to je Penn. S tym divnym bordelom na hlave som ho vôbec nespoznal. No a nakoniec este zaujme neskutocne roztomila a zaroven sexy Penelope Ann Miller. Zvysok su uz len klasicke figurky do poctu. Pribeh je dost jednoduchy, ale je spickovo natoceny. Film ma skvelu atmosferu a technicka stranka je uz tradicne u De Palmy vypiplana. Hlavne praca s kamerou alebo pouzitie hudby. Na konci sa dockame aj paradnej prestrelky so slusnou porciou krvi, ktorej predchadza neskutocne napinava nahanacka v metre. Pre mna to je najlepsi De Palmov film v ktorom sa mu podarilo dokonale sklbit vyrazny vizual so silnym pribehom. 9/10. ()

PROROK14

Muž ktorý chcel začať znova ale bolo už príliž neskoro - Carlito Brigante. To treba proste vidieť. Inak mafiánsky film so skvelou atmosférou. ()

Caszidy

Cesta gangsterským životem unaveného Carlita Briganteho za jeho skromným snem v podobě autopůjčovny na jednom z karibských ostrůvků je jako hořkosladká balada. Kontrast veškeré té špíny, zločinu a intrik kolem Carlita, s níž už nechce mít nic společného, ale nedaří se mu od ní oprostit, a jeho romance s láskou svého života Gail, je naprosto vyjímečně zpracovaný. Ať už jde o staré známé, jež chtějí Carlita vyměnit za své vykoupení - Lalin v podobě mladého Vigga Mortensena; prince drogové mafie - Benny Blanco dokonale odpudivě ztvárněný Johnem Leguizamoem; až po nejbližšího přítele - Davida Kleinfelda v podání fenomenálního Seana Penna, který se z právníka mafiánů stane mafiánem vykonávajícím právní praxi. Al Pacino spolu s Penelope Ann Miller v roli Gail za doprovodu písně You are so beautiful od Joe Cockera předvedli jednu z nejkrásnějších a hlavně nejnápaditěji natočených milostných scén vůbec. ()

bouncer

Nejdřív jsem si říkal, že jde jen o další z vlny gangsterských, mafiánských filmů, které se pomalu zdály být stejné. Ale když ono to prostě funguje, Pacino podává geniální výkon a De Palma celé vyprávění kočíruje ve správném směru. Sice víte, jak to bude probíhat a jak to skončí, ale tady nejde o nějaké překvapivé zvraty, ale o skvělé vyprávění, o příběh a kvalitu zpracování. A v tom Carlitova cesta exceluje. ()

Hwaelos

Mám rád tenhle druh filmů. Během těch let jsem poznal jeho zákonitosti a bylo mi jasné, že Carlitova cesta končí smrtí. Přesto jsem až do konce zatajoval dech a tomu parchantovi držel palce. Za to má De Palma u mě velikánské plus. Bůh ví, že Scarface mi nikdy nepřirostlo k srdci, ale tohle je opravdová lahůdka... ()

murakamigirl

"Musíš mať nejaký sen." 10 rokov po Tonym Montanovi Brian De Palma a Al Pacino oprášili spoluprácu a stvorili Carlita Briganteho. No.... ale aby sme s tými zásluhami narábali podľa poriadku- scenárista David Koepp je nepostrádateľný a má v tom podiel základný. Musela som dozrieť, aby som zmerala kvality Carlitovej cesty tak, ako si to zasluhuje a pochopila, že je sakra niečím lepšia ako Zjazvená tvár. To "niečo" bude najmä scenár, famózny scenár. A tento Koeppov poráža Stoneov. Brigante je "znovuzrodený" sympaťák, Montana bezohľadné dravé zviera- milujem ich oboch, Pacinov Carlito sa mi však nabúral do duše spôsobom, o akom ani Montana nemá páru... Len úvodné čiernobiele zábery majú takú silu! Okázalá obhajoba na súde, dokonalé vystihnutie nadchádzajúcich trablov pred prvou akciou, štýlová záchodová scéna, cesta o život v metre, strieľačka na eskalátore, Carlitov zmrazený úsmev na nástupišti a tie jeho záverečné slová na svojej poslednej ceste, oči upreté na reklamný nápis: "Escape to paradise"- podobne ako v Zjazvenej tvári trpké a výsmešné "The world is yours", ibaže tu so symbolikou vyrovnania a vykúpenia. "To je nejaký trik?" "Nie, žiadny trik, kúzlo." Je to Al Pacino na plátne. ....It`s all bullshit.... Pamätajte si len, že ide o "depalmovku" v najvybrúsenejšej forme, brilantne napísanú, s neprekonateľným Pacinom a Seanom Pennom... A... keby ešte niekto minul pointu: že vidieť Zjazvenú tvár nestačí.:) ()

Johny_fork

Jak těžké je začít znovu, Carlito se vrací z vězení a snaží se utéct stínu minulosti, De Palma předvádí mistrnou práci a velmi citlivě tvoří psychologický portrét zločince, Al Pacino opět exceluje v mafiánské roli, posledních 20 minut je strhujících a závěrečná metafora cesty do ráje je až dojemná, hutnou atmosféru dokresluje vynikající hudební doprovod, škoda jen úvodní půlhodiny filmu, dle mého je zbytečně natažená a dlouho jsem se nemohl dostat do děje ,následující hodince a půl již nemám co vytknout. ()

adamo_znk

Jaktože jsem tenhle skvost viděl až ve svých třiadvaceti letech to nechápu. Al Pacino podává totálně uvěřitelný výkon a jeho postava je nejsympatičtější gangster co jsem kdy viděl! No a co zde předvádí Sean Penn, to je taky pecka ... De Palma hercům nechal tu pravou míru volnosti a sám pevnou rukou zrežíroval skutečně vynikající film. 100% "Who the fuck are you? I should remember you? What, you think you like me? You ain't like me motherfucker, you a punk. I've been with made people, connected people. Who've you been with? Chain snatching, jive-ass, maricon motherfuckers. Why don't you get out of here and go snatch a purse." ()

Ouwen

"HERE COMES THE PAIN!!!!!" Jeden z nejlepších filmů, kterej jsem kdy viděl. Carlito´s Way je oslavou filmařiny na té nejvyšší možné úrovni. De Palma vystužil skvělej scénář špičkovou režií, nepamatuju si gangsterku, kde bych si vychutnával každej záběr. Odehrává se to tak nevinně a přirozeně, Carlito je jeden z nejvíce inspirujících charakterů, se kterými jsem se kdy na plátně setkal. Ta atmosféra plných nočních klubů, rušného města... dokonalá romantická dějová linka. Fenomenální herecké výkony, fyzická akce. Vtipné a dokonalé blbnutí s eskalátorem. Poctivej tah na branku a motivace Carlita. Jeho krásná přítelkyně. Fantastickej epilog. Tenhle film jsem vstřebával několik dní a po shlédnutí tam nacházím tolik detailů... je to bohaté pro všechny smysly diváka. To jak se vypořádal se svým právníkem a těmi náboji... to jsem si se Sebigem zařval "OOOOUUUU" přes celej barák. Jedná se o neúnosný filmový zážitek, takovej ten typ filmu, se kterým se chcete vytáhnout až se vás návštěva zeptá, co sledujete. Takovej ten typ filmu, díky kterýmu může být divák hrdý na svůj vkus. Žádné slova nedokážou popsat tu skutečnost, jak velký srdce Carlito´s Way má. ()

JohnCZ

Zajímavé gangsterské drama se skvělým Al Pacinem, jehož největší chybou je dle mého názoru přestřelená délka. Je tu dost zdlouhavých a ne moc zábavných míst, ale ty naštěstí jsou vcelku vyváženy dobrým začátkem a vyloženě skvělými posledními 20 minutami - škoda, že takový nebyl celý film. ()

mau

Těšila jsem se na další film s Pacinem a asi přišlo malinko zklamání.. Herec v hlavní roli je samozřejmě skvělý, i když trošku zestárl a lehce ztrácí charisma, které jsem s ním dříve spojovala. (Hodně obdivuju třeba jeho hlas a ten už mi tady přišel tak nějak míň pronikavý než dřív..) Příběh o napraveném zločinci a jeho advokátovi (Penn s děsnými vlasy :)..), který naopak sešel na zcestí, není postaven moc na akci a je spíše komornějším příběhem muže, který chce začít nový život a sní si o něm stejně jako o své životní lásce, se kterou se po propuštění z vězení opět shledává.. ()

svik

Příběh prostý ale zajímavý, zasadové názory a pěkná kamera a samozřejmně Pacino dělá polovinu filmu . ()

villon17

Viděla sem to hned po Mafiánech, takže se mi to dost plete. Možná je to zčásti i tim, že mi to připadá docela podobný. Tohle je ale obohacený o Mortensena:). Chudák se zaplet do něčeho, čemu se určitě chtěl vyhnout a naneštěstí toho nebyl ušetřenej hned po propuštění z vězení. Al Pacino jako vždycky perlil a zářil. ()

M.Macho

Carlito je v gangsterském nebi jistě vysoko a oprávněně - nicméně je jeho postavení čímsi zvláštní a vychýlené. Carlito nechce být gangsterem v pravém slova smyslu - chce být gansterem mezi ostatními mafiány - provokaovat je svou nově nabytou bezúhoností... Bravůrní vyprávění o urputném týpkovi, co si za každnou cenu snaží splnit svůj post kriminální ideál se v De Palmových obrazech s Al Pacinovimi grimasami skvěle mlsá a rozplývá se před očima... ()

Suzie05

Ten pitomý špekoun byl skvělý. A jako obvykle mě jak Al Pacino, tak i John Leguizamo svým výkonem mile potěšili. Hey, it's Bennie Blanco from the Bronx. ()

Marek1991

Určite nečakajte od tohto filmu toľko akcie ako v podobnom filme Zjazvená tvár, či podrobný životopis postáv ako vo filme Vtedy v Amerike. Je to skôr pohľad na krátke obdobie bývalého zločinca, ktorý sa snaží uniknúť svojmu osudu, zanechať svojich predchádzajúcich aktivít a po prepustení z väzenia sa nevrátiť do prostredia, v ktorom pôsobil dlhých 25 rokov. Snaží sa opäť získať svoju starú lásku späť a dostať sa do raja. Al Pacino je ako stvorený na postavu hispánskeho zločinca, herecky to podľa mňa určite zvládol. Veľa úvah a myšlienok hlavnej postavy tomuto dáva iný rozmer a tento film ma v konečnom dôsledku presvedčil, že zločin sa nevypláca, človek pred ním neunikne a skvelo na to poukazuje záverečná scéna. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016