Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Raven0

Co má člověk čekat od postapokalyptického sci-fi hororu? Napjaté emoce? Propracovanou psychologii postav? Rozřešit smysl života? Vůbec! Pandorum je zkrátka zajímavý film, jenž se odehrává na pozadí chytlavého, do blízké budoucnosti posazeného světa. Světa, jenž má svou historii a mytologii. A tak příběh pomalu ale jistě odkrývá svá hrůzná tajemství. Co se to sakra stalo na vesmírné lodi, jenž je poslední nadějí lidstva na záchranu? Samotná loď a její temné útroby, jsou atmosférickou lahůdkou plnou neředěného šílenství a beznaděje. Režisér měl odvahu a i když se mu ne vše úplně vyvedlo, dávám 4 hvězdy za snahu. ()

Beky

Jednou větou: Nemusim sci-fi, nemusim sci-fi a nemusim sci-fi a když napíšu, že se mi něco sci-fi líbí, tak věřte, že se bude líbit i vám!! V tomto případě hraje velkou roli heslo:,, V jednoduchosti je krása"!! ()

neoBlast

Po slušné úvodní čtvrtině jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak hluboko se dá kvalitativně propadnout. Pokud o sobě bude chtít Pandorum prohlásit, že je poctivým béčkem, tak máme zaděláno na historickou urážku všech Lundgrenů, Van Dammeů a Seagalů. Nuda, nuda, strašlivý scénář s neskutečně vynucenými twisty. A přitom pár talentovaných lidí se zřejmě ve štábu našlo - například výtvarníci zaslouží za určité pasáže pochvalu (viz. povedené plakáty). 35 % ()

Pavlínka9

Jelikož já a klaustrofobie tvoříme velký celek, tudíž by mě nikdo nedostal do té rakve, v které byli vystřeleni do prostoru. Takže bych naštěstí zemřela na své rodné planetě Zemi a nezažila bych tento šílený blázinec, který si užili ostatní :) A kdych se náhodou tedy nějako na tuto loď dostala - tak opět - malé prostory - takže bych umřela asi hodně rychle ;) Proto na mě tento film působil hrůzostrašně už jen svým prostředím :) A ten zbytek? Nemám tomu co vytknout. Psychické problémy ve filmech to je prostě moje, takže u mě ten film zabodoval. ()

lennyd

Tato loď měla být poslední záchranou pro přežití lidí. Vzorek lidské populace vyslán na dlouhou cestu, k planetě, kde by se lidská rasa dále rozvíjela. Jenže když se Bower (Ben Foster) probere z hibernace, zjišťuje - že si z vlastního cíle cesty pamatuje velmi mále - a stejně tak jako jeho kolega Payton (Dennis Quaid). Oba musí společně zjistit, co se vlastně s lodí děje, jestli je ještě někdo naživu a proč je kapitánský můstek zablokován. A to vše pod hrozbou tajemné vesmírné nemoci, Pandora ... Sci-fi patří k mým nejoblíbenějším žánrům, a pokud je ještě šmrncuté troškou hororové atmosféry, tak je to úplně skvělé. Pandorum patří přesně k těmto snímkům, které si berou to lepší z filmů jako je Event Horizon či Sunshine, ale vše staví do trošku jiného světla. Sice mi tak úplně neseděli ti hladoví mutanti, ale nebylo to tak hrozné, aby to pokazilo dobrý dojem z celého filmu. Navíc se podle mne velmi povedl samotný závěr - jen mé srdce zaplesalo. Výborného Dennise Quaida skvěle doplnil (a možná předčil) Ben Foster - nedávno jsem jej chválil v 3:15 Vlak do Yumy, tady má zase jinou roli, a zase je perfektní... ()

Maki89

uz davno som nevidel takto pekne pochmurne scifi a celkom mi to chybalo... osobne sa mi film dost pacil.. minimum postav mi vobec nevadilo, dokonca to bolo dobre... pribeh fajn, dokonca som nejak nevedel odhalit ze co to vlastne je a ako to skonci... 8/10 ()

Santa666

Po dlouhé době jsem dostal chuť na pořádné sci-fi a do nosu mě brnknul právě Symptom pandorum, který mi už dlouho ležel ve filmotéce. Příběh filmu je zajímavý, o tom žádná, ale něco mi v něm přecejenom chybělo. Nedokážu to nijak popsat, možná je to určitá uspěchanost děje nebo stereotypní postavy, které mi moc nesedly. Film jsem viděl s českým dabingem a jsem přesvědčen, že v originálním znění by to vše klapalo líp. Čekal jsem také mnohem lepší horrorový prvek, jenž se ve filmu smrsknul na pár rádoby lekaček. Dostat to do rukou lepší režisér, mohlo by se z toho vyklubat sci-fi roku, takhle jsou to "jen" čtyři hvězdićky. ()

Phietros

Za prvé obdivuji desátníka Bowera(Fostera), protože na jeho místě bych skončil hned v tom tunelu na začátku mezi kabelama a nebyl bych schopen ničeho! Skvělá hudba, temná atmosféra lodi a krvelačných stvoření o hledání transformeru a záchrany zbytku lidstva! Když se probudí desátník s 5.posádky na střídání po 8 letech s umělého spánku, zjistí že né vše je v pořádku jak by mělo! Elektřina na lodi nefunguje a strácí se i záložní generátor a navíc na palubě krom nich pobýhají podivná zmutovaná stvoření, která vraždí lidi! Na cestě lodí potkává lovce a ženu, která byla bioložka. Společně se vydávají na zád lodi restartovat stroj, aby zachránili lod. Ovšem nebudou to mít vůbec jednoduché! Finále velice překvapující, když celou dobu lod ležela na dně oceánu na planetě, na kterou původně lod mířila.. ()

July

Pandorum patří mezi horory, které ukážou skoro všechno, a tak se budete spíš nudit než bát, pokud nejste extrémní fanoušci zombie apokalypsy (nebo apokalypsy jakýchkoli jiných vřeštících skákajících stvoření, která se skoro nedají zlikvidovat, tedy z hlediska děje zredukovatelných na zombie). Kdyby si někdo pohrál se scénářem, vychytal nesmysly a napsal poslouchatelnější dialogy, mohlo to být dobré. Takhle je Pandorum bohužel klišé a k tomu ještě plné blbostí. Pitomosti týkající se toho, jak vypadají a fungují reaktory a jaké podmínky vydrží mezihvězdná vesmírná loď, čekám v dobrodružce typu nového Star Treku (však v Into The Darkness obě zmíněné věci byly). Nesrovnalosti v ději také raději odpouštím spíš lehčím žánrům. Když se chci pobavit nad hláškami a efekty, mávnu nad nimi rukou daleko snáz, než když se chci bát. Na tohle Pandorum dost tvrdě narazilo. Také se nemohlo rozhodnout, jestli bude akčním zombie slasherem, psychologickým thrillerem nebo tajemným sci-fi hororem. Za mě mohli první bod vypustit... Herci jsou slušní a zpracování také, ale nemůžu pochopit, proč má tenhle film na ČSFD 70 %. Původně jsem uvažovala o dvou hvězdičkách, ale už kvůli tomu váhání skončilo u jedné. A když si budu chtít pustit sci-fi horor, asi zase skončím u Vetřelce. Zlatý Vetřelec; na něm je krásně vidět, že se mu výše zmiňované nedostatky obloukem vyhnuly - nejspíš proto, že si na něm lidi dali víc práce a nevypadal, jako by scénář napsal někdo s velmi vágním uchopením pojmu "logický děj". ()

elanius

(117/2015) / Film Pandorum je prekvapivo dosť husté a temné scifičko, ktoré je inšpirované do istej miery zombie tematikou a samozrejme legendami ako Alien. Slušní herci, dusivá atmosféra, akcia na úrovni. A aj ten príbeh je povedal by som dostačujúci pre to čo chce Pandorum predviesť. (7/10) ()

noriaki

Ambice nejsou sprosté slovo. Režisér by se ani nemusel moc snažit a mohl natočit luxusní paranoidní thriller. Námět měl k dispozici a atmosféru si vybudoval parádní. Bohužel se spokojil s klonem Resident Evilu, tupou vyvražďovačkou s pár zajímavými nápady smetenými lavinou blbosti. No a střihač mu do toho hodil vidle a předal zmatený mišmaš efektních záběrů a rozmazaných stínů. Pandorum zkouší všechno, ale neumí nic pořádně. Já jsem mu dal šanci, ignoroval co se mi nelíbilo a z toho co zbylo jsem si poskládal vlastní film. Má malou vadu na kráse, totiž že děj nedává smysl. Jenže stejnou chybu má i originál. ()

Jolinar

Tenhle film začíná od půlky!!! Je fakt škoda, že první polovina postrádá jakoukoli atmosféru, zvraty nebo nápaditost. Takový chladný pomalý začátek. Navíc akční scéna naprosto nepřehledné. Ale posledních 30 minut fakt bomba!! Paranoia, tajemství a "velká" pointa na závěr! ()

Antek odpad!

Takže návrat ke starým kořenům sci-fi žánru? Klasická sci-fi stojí na neexistujícím ději, nijaké atmosféře a kýčovitém konci (zlo v krystalické podobě)? Jestli tomu tak je, pak se tedy zcela jistě jedná o návrat k prapůvodním kořenům ... Fosterovo pobíhání po lodi se odehrává za asistence roztřesené kamery, zběsilých nůžek a scénaristické bezradnosti (chcete napětí? -- strčíme tam monstra, nezáleží na tom, že to nijak nevysvětlíme, prostě je tam vrazíme a basta! - a ne, opravdu si nemyslím, že v tomto případě to bylo ponecháno na inteligenci diváka). Když už jsou vyčerpány všechny možnosti, stačí přihodit indiána a amazonku, která byla původně bioložkou (!!). Je mi opravdu smutno, že tento výsměch do tváří všech fanoušků dobré sci-fi nachází v internetové komunitě nebývalé odezvy (někteří to nazývají "novým Vetřelcem").A to, co musí vytrpět Dennis Quaid (zavřený celý film mezi čtyři stěny) je naprosto k neuvěření. Ale co, zřejmě už tomu úplně přestávám rozumět ... (0%) ()

yeniczek

Sci-fi Bčko, které tu dlouho nebylo. Škoda jen, že se nepovedlo tolik, jak mohlo. Začátek je naprosto famózní, připomíná atmosférou Vetřelce, člověk se celkem bojí. Jenže Alvart se rozhodl o profláknutí toho, co se skrývá v útrobách lodi příliš brzo a později se z toho stává jen zběsilý úprk plný chaotického střihu (který mi tedy obzvláště nevadil), kdy na nějaký strach už není čas. Ben Foster předvádí hodně dobrý výkon, Quaid zdatně sekunduje. Masky obyvatel lodi jsou pěkně vypiplané, jen mě mrzela ta "hordovitost", která mohla přijít až na konci. Celý film paradoxně pro mě nejvíce zabíjí konec, kdy jsem čekal něco drsnějšího. Přesto 6-7/10 za to, že takovéto filmy se dnes už moc netočí. ()

Brandon

Tuctové scífko, nepřinášející nic nového, zajímavého. Další tlupa mutantů loví posádku kosmické lodi. P.S. Ten poster je mimo mísu. 2,5* ()

Aven

Quaid i Foster předvádí poctivé výkony, atmosféra se také dostavila, leč přesto tomu něco scházelo. Zhruba v půlce začne Pandorum povážlivě drhnout. Nevím, zda je to tím, že jsou karty odkryty hned na začátku, každopádně druhá půle se žene kupředu až moc zběsile a moc mě nebavila. Ve výsledku jsem však byl spíše spokojen, potenciál filmu nešel do kopru, a to se v poslední době o moc hororech říct nedá. ()

Trustme

Německý pokus o mýtickou sci-fi za českého přispění vizuálními efekty (jako honorář za to dostali namluvit první větu ve filmu - česky). Film o pohybernačních problémech mužů středního věku nalézájící odpovědi na otázky: "zaspali jsme něco?" - "kdo mne to budí?".... Zatímco jste spali, tak uplynulo hodně vody... Začátek filmu slibující poměrně zajímavou temnou sci-fi se mění ve všechny možné použité ingredience žánru a doporučuji hru kdo pozná vícero kopíraček z jiných filmů. Konec martyria je sice tušen přesto mne příjemně vizuálně potěšil. ()

MishKonn

Co se mi na tomhle má sakra nelíbit? Super námět, skvělí herci (Bena Fostera a Dennise Quaida můžu vždycky), neokoukaní záporácí (říkali jsme si "hlavně ne další zombie...", a oni nebyli! :) a fantastická hudba. A světe div se, dokonce i režie a kamera se mi od začátku do konce zamlouvala, o dialozích a mytologii nemluvě. Kotel. ()

Brain-D

No atmosféra ze začátku byla opravdu temná, to jsem si vážně liboval. Ale tak dementní mutanty co lovili Bena a spol. no potěž panbůh. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...