Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

DjLibnei

Tváří se to jako rádoby Vetřelec, ale je to opravdu pěkná nuda! Už po první půl hodině jsem to musel vypnout, pak jsem se k tomu filmu odhodlal za měsíc a nějak sem to přetrpěl, až na to že jsem ke konci nudou usnul! OPRAVDU OD SRDCE NIKOMU NEDOPORUČUJU!!!!! 10% ()

pursuer

Vcelku předvídatelná nuda extrémně kopírující počítačovou hru "Dead Space". Nevadilo by, vlastně je to celkem jedno. Ovšem film pak trochu trpí jinými odvary známým fraškováním. Závěr je perfektně šokující, grafika obstojná, stvůry směšné, dítě odporné. Scénáristi se snaží navodit psychiku a minulost každé postavě a nejde jim to. Potlest si ovšem zaslouží za vytvoření perfektní atmosféry nasáklé klaustrofobií. O jednotvárném obličeji Denisse Quaida se už raději dále rozvíjet nebudu. Verdikt: lehký nadprůměr. ()

brasek

Námet je zaujímavý, scenár je vkusne dobrý... ale celé to trpí na nízky rozpočet. Interiéry kozmickej lode pripomínajú hocičo iné len nie kozmickú loď a akčné scény trpia na kvalitnú kameru a strih. Film je sledovateľný bez problémov, len si myslím že miestami je na scéne viac zmätku ako logiky. ()

pcarogers

Nu, jak se s tím vyrovnat. Je to sci-fi a ty mám rád. Má to překvapivý konec a to mám rád. Ti ostřílení hoši se svítícími kopími, které by jste na rundu nepozvali, mi úplně nesedli. Úplně jsem nepochopil jak vznikli a i některé další části mi nebyly úplně jasné. Jako kdyby myšlenky a minipříběhy ve filmu nebyly úplně dopracované do konce. Tolik to nepodstatné. To podstatné je, že se mi to líbilo, bavilo mě to a i přes výše zmíněné ,,ruchy,, dávám po-ho-di-čko-vé čtyři. Oprava - prostě jak doba utíká, tak na to nemyslím jinak než na vcelku zajímavou, ale vlastně býkárnu (od slova béčko). Takže tři. ()

gpx

Až na pár menších výhrad k několika nesmyslným a zbytečným scénám můžu říct: zábavný a napínavý film. Pro fanoušky sci-fi thrillerů, kteří hltají všechny příběhy odehrávající se mimo naši planetu je shlédnutí naprostá povinnost. ()

Wladimir78

nedokážu přesně vysvětlit, čím si mě toto hororový béčko tak získalo. Přesto, že kupí klišé na klišé, etrémně hutná atmosféra, kvalitní režie a výbornej Foster mi nedovolili odtrhnout se od obrazovky. Skutečně, old school SF horor, kterej mi přišel v době všech těch Saw a já nevím čeho ještě, úžasně k chuti. Díky pohlcující atmosféře nenechající vydechnout i pointa, jakkoli je "laciná", v danej okamžik mi přišla brilantní a plně funkční. Odklon od klasických hororů současný doby - Japonský covery, americký slashery (a samozřejmě, solidní Evropa) - kterej pokud by měl předznamenat trend, pak si olizuju všechny prsty. ()

wray

dobre... ale. dobre preto lebo scifi mam rad. dobre lebo aj horor mam rad. dobre lebo mi to pripominalo trosku aj pc hry (konkretne space siege co som nedavno hral) a tie mam tiez rad. dobre je to tiez preto lebo to nebolo natocene neprehladne a temne ako povedzme eden log. akcia tiez fajn, a aj nejaky maly zvrat na konci (ktori sme aj tak cakali, ale takemuto jednoduchemu filmu sa to da odpustit) preco teda "len" 2* ? Pretoze som mal cely cas pocit ze nieco taketo (ale omnoho lepsie natocene) tu uz bolo, ze aj ked bol napad "novy" bola to len zmes recyklovanych motivov co tu uz boli. A vsetko to co z toho mohlo urobit zaujimavy film (prepracovanejsi pribeh alebo aspon viac akcie, lepsie efekty alebo aspon viac dramy a emocii, lepsia hudba a zvku alebo aspon lepsie herecke vykony...) tu chyba :/ Mozno som len nebol v spravnej nalade ked som to sledoval, ale proste sa mi to zdal iba priemerny film. Stale vsak dobra zabava a priaznivcom zanru doporucujem :) PS. Dal by som 2.5 * keby sa dalo ()

Grilda

Pro mě nejlepší Sci-Fi / Horor poslední doby. Skvělá atmosféra, masky a ukončení.. a ta třešnička v podobě slizoupírka z dívkopuberťáckého snímku Twilight? Paráda. ()

jopal

Mne to pripadalo ako pozliepane z viacerych podobnych hororov, vylepsene modernou technikou. Nuda to sice nebola, ale nenadchlo ma to tak, ako som ocakaval z vysokeho hodnotenia tu na csfd. ()

p.a.douch

Cha, pohoda. Přistupoval jsem k tomuhle filmu s despektem, ale ejhle bylo to dobrý. Foster byl v pohodě a podal pěkný výkon. Quaid je zkrátka starej rutinér a hraje dobře skoro vždycky. Antje Traueová byla taky bez problémů a Cung Le je jihovietnamský démon a bojovat doopravdy umí. Hudba v pohodě, atmosféra správně temná. Já byl zkrátka spokojen a dávám 80 %. ()

lumpcz

Dle mého názoru dosti průměrné sci-fi, které si v počátcích dobře pohrává s napětím, nicméně při objevu prvního mimozemštaňa, jehož design mě tedy vůbec nezaujal zabředá film postupně stále více a více do podprůměru. Dobrý námět, ovšem špatné pojetí a zpracování. Dalším minusem jsou v některých momentech hodně nepřehledné scény :-( Od tohoto filmu jsem čekal mnohem mnohem více! Hodnocení: 4/10 ()

Paserak

Krásná klaustrofobie vyšperkovaná kabely, kovovými pláty a krví.....milovníci žánru jásají. Lekačky jedna báseň. Mutanti jak na karnevaliu v Riu. Akorát to nějak neštimovalo a z pointy, která měla diváka posadit na zadek se stala převídatelná bajka....3 a půl.... ()

moriero

Shlédnuto s despektem (že ALIEN universe nikdo nenahradí - a taky nenahradil), dostal jsem však něco zcela jiného. Foster mě dokonale přesvědčil, hlavně když Vietnamce "uklidňoval", že je vlastně z posádky, ať se v klidu posadí, že přijde někdo z ostrahy, což znělo nepřesvědčivě i jemu samotnému, já mu to baštil a bylo mi ho líto. Spád to má, hluchých míst vcelku málo a mytologie se mi LÍBILA moc.Správně temné a děsivé. Tleskám. ()

baba.milan

Opět je tu film s tematikou opuštěné nefungující vesmírné lodi, kterou musí posádka znovu zprovoznit a doletět osídlit novou planetu, protože tu starou už lidstvo vyčerpalo. Podivné zvuky, které loď vyluzovala byly docela strašidelné a po shlédnutí prvního monstra bych se hlavní postavě nedivil, kdyby se zahrabal do hromady bot a zůstal tam. Ten naštěstí potkal půvabnou přeživší zabijáckou bioložku a kung-fu zemědělce (jež mi byl hned od začátku sympatický a přál bych mu lepší osud...), kteří mu v jeho těžké cestě za záchranou pomáhali. Zpočátku film připomíná nepřekonatelného Vetřelce, s přibývajícími monstry pak film Vetřelci :) Naštěstí to s těmi monstry nebylo tak přehnané, takže mě to nezklamalo. Proč však vždycky ti lidští protivníci musí být silnější, rychlejší a mají tak tuhý kořínek? Nejspíš asi proto, aby to ti lidé neměli tak jednoduché při cestě za záchranou lidstva :) Ponurý film, zajímavý námět, pár zvratů, které jsem nečekal (poručík Payton, černoušek), monstra, která jdou nakonec zabít a překvapivý závěr, takže nakonec se mi film celkem líbil. ()

japoncik

Dopředu říkám, že miluju scifi. Tím k tomu filmu přiskakuje jedna až dvě hvězdičky. Hlavně proto, že opravdu dobrých scifi filmů je velmi málo, a když už se nějaký zadaří, jako tento, zaslouží si ve své kategorii všech pět. Námět tak trochu jako Nonstop od Aldise, má oblíbená kniha (fuj, spoiler, omlouvám se, já sám do toho šel bez jakékoliv přípravy, což je mnohdy nejlepší). Kulisy vynikající, herci velmi příjemní, takže jim člověk fandil, místo aby si přál jejich pomalou, krvavou a hodně nechutnou smrt. Děj svižný, pár né tak očekávaných zvratů, na konci happy end. Někomu vadí, mně se po filmu s happy endem líp spí. Těch unhappy máme v obyčejném životě až až, na to se dívat nepotřebuju. Uznávám, že napoprvé jsem nechytl všechny klíčové nápovědy, takže malilinkaté zmatení, ale to dožene druhé promítání a pak budu úplně v obraze, jak od Leonarda Da Vinciho. ()

Mr_Corny

Dostaň sa z bodu A do bodu B, vyhýbaj sa smrtiacim "prekážkam" a možno budeš na konci prekvapený. Klišé scény, vtipné charaktery, mutanti skoro ako z Mordoru, ale ináč fajn film, ktorý nenudí. ()

Scaevola

Atmosféru, napětí i stylisaci už jsem viděl mnohokrát, ale z nějakého důvodu mne tahle strašidla z vesmíru nepřestávají bavit. Vše funguje tak, jak má - hrdinové unikají, bojí se a zachraňují lidstvo (jindy zbytečný motiv tomuto snímku dodává jakousi nečekanou pachuť skutečné hrůzy) a nestvůrní nepřátelé hodují. Co jsem však nepojal, byla vedlejší linie odkazující na vlastní název filmu, která očividně sloužila pouze k tomu, aby měl D. Quaid v čem hrát. Protože pakli měla být tato linka hlavním zneklidňujícím prvkem filmu, pak zklamala na celé čáře. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...