Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

danny_21

Nesnáším filmy, při jejichž natáčení měl kameraman Alzheimera a střihač byl na speedu, pak jde celá podívaná do háje, protože absolutně nebylo možné postřehnout kdo po kom jde a kdo se zrovna s kým kočkuje. Zajímavej nápad v zajímavém prostředí ale zabíjí zombáci ( pokolikáté už !! ) a debilní scénárista, který snad neví, jak se píše alespoň slušný dialog a jak se buduje děj ... chjo, zase jsem se nechal nachytat trailerem a místním hodnocením - 40%. ()

tančísvlky

Film stojí a padá na obrovskom množstve zbytočných kulís. Režíser chcel asi odlákať pozornosť diváka od slabého scenára. A z časti sa mu to aj podarilo. Len pre dobrý film je to trochu málo... ()

Tamten

Pěkné sci-fi, které má pár klasických a pár neklasických prvků. Příběh je místy značně přitažený za vlasy, což však pro hlavní myšlenku není nijak škodlivé a zábavný i napínavý příběh je od začátku do konce. ()

pulDag

"Béčko" jak vyšité. Hrdinové nesmrtelní, a jediný strach plyne z očekávání nějaké další lekačky... ()

FreeDooM44

Zajímavě natočené, hlavně se mi líbilo pohrávání si s divákem do poslední chvilky, ještě deset minut před koncem film mohl mít 1001 alternativních konců. Taky se započítá plus za kočku Antje Traue.) ()

markotter

Nemastné, neslané, s chatrným scénářem a ne příliš dobrými herci, kteří bojují s nestvůrami stylem "je vás sto, ale já jsem chytrý a mrštný a proto uniknu". Slabota. ()

Likan7

Na Pandorum je hodně vidět, čím chtělo být. Srovnání se Sunshine je asi správný, ale Pandorum je ve výsledku asi jako Brazílie po zápase s Německem na MS 2014.. První půl hodina je skoro úchvatná, atmosféra temná a protože neznáme a nevíme skoro nic, stejně tak pánové Foster a Quaid, tak si můžeme jen domýšlet, co se sakra stalo. Jenže po prvním setkání s nepřítelem jde celý film pořádně do kopru. Neskutečně mi vadil střih, který je doslova brutální. Skoro nic nevidíte a všechno se pohybuje strašně rychle. Strach z neznámého se rozplyne asi 10 minut po prvním setkání, protože se tam ti zlý začnou promenádovat jak na přehlídce a k tomu za 5 minut se dozvíme jednu teorii, která je asi tou nejsušší a nejblbější ze všech možných, co vás napadne. Poslední půl hodina je čistý guláš, kde se střídají 2 dějové linie, aby se střetly jakože ve velkém finále a pointou, která vás zase spíš nasere než že by jste nad ní uznale pokývaly hlavou jako u Zpráv z Europy (skvělý sci-fi mimochodem). Film si neodpustí ani několik do nebe volajících klišé jako sexy vědkyně / zabiják v nejupnutějším tílku, co na lodi bylo k nalezení, slitování s dítětem, který vás 2 sekundy na to zabije jako Blade nebo vitenamský Blade krájící nesmyslně silnější protivníky na nudličky, asi má chuť na kung pao. Velká škoda, mohlo to být příjemný překvapení, potenciál tu byl.. PS - Ben Foster je překvapivě ten lepší herec. ()

Simomon

SUPERTIP: Na palubě vesmírné lodi se probudí dva členové posádky se ztrátou paměti. Na lodi však nejsou sami... Vybornej, minimalistickej sci-fi thriller s prvkama hororu. Viděno nekolikrat a vzdy skvela zabava. 5/5* ()

mirra66

No, nevím, bylo to takové nějaké nijaké. Někde jsem tady u někoho v hodnocení četl, že to bylo horší než Vetřelec, ale s tím nemohu souhlasit, protože to bylo kurva o dost horší než Vetřelec, byl to jen slabý odvárek. Podruhé to vidět už nemusím. Za některá místa, kde byla depresivní atmosféra z interiéru lodi, dávám o několik procentních bodů navrch, proto 50%. ()

dustur

Za mňa veľmi kvalitný a zároveň veľmi slušný sci-fi thriller, a zároveň z dosť dobrým obsadením na čele s Benom Fosterom ( ktorého som zaregistroval pri filme Alpha Dog ), a na každý film kde sa mihne poprípade ukáže , tak si ten dotyčný film rád pozriem - a výnimkou nezostal ani Symptom Pandorum kde sa slušne predviedol, takisto ma potešil v tomto filme aj Dennis Quaid, a na pár minút aj Norman Reedus. A čo sa týka samotného filmu, tak pre mňa určite príjemné prekvapenie a zároveň po celý ten film som sa ani raz nenudil. Takže u mňa Symptom Pandorum odchádza s krásnym hodnotením 4 / 5. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Za mňa veľmi kvalitný atmosférický horor. Na úvod musím povedať, že tu máme celkom zaujímavé obsadenie. B. Foster, D. Quad, C. Gigandet, A. Traue a ako vedľajšiu postavu N. Reedus. Herci sú sympatický a hlavne hrajú ako len vedia a je to aj vidno. Hudba je slušná a pekne pridáva na atmosfére. Atmosféra je pekne napínavá od začiatku do konca a miestami pôsobí až klaustrofobicky. Tempo filmu je pomalé ale to neprekáža. Trochu sa síce zrýchli počas nejakej tej akcie ale to je jasné. Akcie je tu síce menej ale je dobre vsadená. Dej filmu sa odohráva vo vesmíre v ďalekej budúcnosti. Tiež je tu pekne vysvetlené čo je to Pandorum. Áno vďaka nášmu retardovanému prekladu nám dôjde, že sa jedná o ochorenie. Otázka je čo spôsobuje a kedy sa to prejavuje? Máme tu aj nejaké monštrá, ktoré vyzerajú veľmi dobre. Aspoň na mňa pôsobili výborne, keď som tento film videl prvý krát. Je tu aj znázornený príklad ochorenia. Koniec filmu sa mi páči. Mne príde koniec ako pekný mindfuck. V podstate nám odpovedia na všetky otázky postupne a nikde sa film neponáhľa. Podľa mňa mohol byť film aj dlhší a dlhšie nás naťahovať. 103 min mi príde trochu málo, mohlo to mať kľudne aj 120 min. Film môžem odporučiť, každému kto má rád vesmírne sci-fi skombinované s hororom a pekne napínavým, klaustrofobickým príbehom. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Dennis Quaid občas umí překvapit dost nenápadným počinem. A tohle je další případ. Dost atmosférický horor, který ale trochu kazí příběhová linka, která se snaží být až moc komplikovaná. Ale dá se to přežít a člověk se nechá rád postrašit. ()

onlavu

Sci-fi pramálo, spíše lehký horor, děsně rychlá kamera v akčních scénách, takže z toho člověk nic nemá, konec zajímavý, celkově jinak trošku nuda. Index znovudívání nula. ()

-tHESWINe-

Rozhodně po nějaké době zase hodnotné sci-fi. Má to atmosféru, má to nápad. Je pravda, že v druhé půlce to trošku upadá, ale i tak divákovi vydrží napětí až do konce. Konec není vyloženě dobrý, ale není ani vyloženě zkažený ... to posuďte sami. Dal bych tři hvězdičky, ale nedá mi to a musím přidat jednu za Antje ;) ()

pupen

Film jsem právě dokoukal a musím říct, že mě nezklamal. Má spád, temné interiéry, zkrátka vš co do sci-fi hororu patří. Dávám 5 *. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...