Hranice nemožného

Ukázka z filmu 16
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Money_too

Neuvěřitelný seriál...jsem v polovině druhé série a stále více a více jsem jím posedlý. Záhady vznikají i mimo dění seriálu. Např 10 ruzných výjevů( obrázků) jako ruka se šesti prsty a jablko, ve kterém je embryo. Prostě dokonalost...Co mě zvlášt rozbouralo je,že ,,Pozorovatel" se objevuje v každém dílu... Jednoznačně s Dextrem nejlepší seriál,co můžeme vidět...! ()

KOZEL84

S druhou řadou mi začíná připadat že i levá noha Chrise Cartera by napsala lepší scénáře.Obrovský propad kvality oproti první.John Noble je ale pořád skvělý a jeho hlášky o jídle když kuchá nějakou potvoru nebo mrtvolu mě baví:-). ()

Saur.us

Dodíval jsem sem na první a druhou serii a je čas na to napsat nějaký ten koment. Co říct, JJ Ambrams vzal koncept ze Ztracených a celé to převedl na jakousi mysteriozní sci-fi kriminálku s velkým obsahem krevních výrobků. Ale převedl to výborně. Sice některé díly pokulhávají a jsou vlastně schématicky stejné jako některé z předešlých ale zbytek je parádní show. Mezi devizu seriálu určitě patří herec John Nobel v roli Dr. Waltera Bishopa, který exceluje v předvádění mentálních excesů své role. Zajímavé, že tohoto herce si pamatuju jen z Pána prstenů: Návrat krále, kde hrál taky magora :). Samozřejmě nemůžu zapomenout na Annu Torv, která je nejen krásná ženská, ale pěkně i hraje. A na závěr snad ještě Joshua "Percey" Jackson, taky stojí za zmíňku. A ještě jeden, ale to bych zkazil překvapení. Suma sumárum, seriál se povedl, teším se na další serie. ()

TaanStari

Pilot jasných 5*, zbytek epizod většinou 4*, občas 3*. Občas docela "over the top", ale většinou v mezích (v mezích fringe divize, samozřejmě), hlavní dějová linka je hodně zajímavá a seriál má velice sympatické obsazení (John Noble, to je prostě Pan herec, Joshua Jackson je sympaťák a Anna Torv se taky po pár dílech dokázala projevit, škoda jen Kirka Aceveda, který to nezvládnul do konce). Z řad scifi seriálů je to top. ()

Hyger

Ač jsem viděl jenom pár dílů, nemůžu se dočkat, až to zhlédnu celé. Začíná to poměrně oddechovým pilotem, pak už jde do tuhého. John Noble hraje vyšinutého profesora opravdu brilantně a jeho osoba je protkána tajemstvími, které zasahují nejen jeho nejbližší; líbí se mi i hlavní představitelé Joshua Jackson a Anna Torv. Finále první řady bylo skvělé a i když na sebe většina dílů přímo nenavazuje, vyplatí se vidět všechny. Fanoušky Star Treku určitě potěší Leonard Nimoy :) ()

Vilg

Po první dílu jsem si brousil zuby na žánrový klenot - hezká porce realismu, minimálně r-ková přístupnost (roztékající se ksichty pasažérů letadla mě solidně posadily do židle), fajn silná ženská hlavní hrdinka, šílený vědec a jeho syn, pravděpodobně mafián. Zklamání, které nastalo v průběhu sezóny, bylo o to horší. Záhady prezentující se v dílech jsou nezajímavé, údernosti a šoku první epizody už nedosáhlá žádná, a mají pokaždé stejné řešení - to je na scénaristický kopanec do koulí. Z tria hlavních hrdinů si sympatický charakter udržel jenom doktor, agentka i domělý mafián vyšuměli, aniž by se nějak zajímavě vyprofilovali, a pokusy o jejich oživení byly bohužel natolik laciné, že se nad nimi nedalo, než mávnout rukou. Easter-eggy v dílech, jakože v každé epizodě je "schovaný" pozorovatel (všiml jsem si ho, aniž bych se snažil, skoro pokaždé) nebo že probliknuvší obrázek na konci dává dohromady slovo či slova, by byly fajn, ale u fungujícího celku. Nechápu paralelu s Akty X, které nesou nepopsatelně a mnohonásobně větší emocionální, mysteriózní a hororový náboj - a fungují perfektně. Na to, jak jsem si Abramse oblíbil, je tohle naprostá střela vedle. ()

Mchazik

Fringe ... Jsou to taková Akta-X pro dnešní generaci. Nejní to zase tak dlouho co si vzpomínám, že každý večer jsme se těšily na Muldera a Scaliovou. Ted se můžeme každý den těšit na Petera a Olivii. Dr. Bishop ... co k němu říct. Blázen? Jak pro koho. Tedy blázen to asi samozřejmě je, ale s IQ většim jak 190, což u mnoha znás IQ nedosahuje pomalu ani trojciferného čísla. Jednou přišel brácha a řekl mi, že se kouká na skvělej seroš a tak mi podal na fleshce první díl. Ten mě sice nijak nezaujal, ale od druhého dílu jsem se stala závislákem. Někdo ujíždí na krecku a někdo zase na seriálech. Témata co řeší každou chvíli jsou podivuhodná, co ta příroda dokáže. No příroda asi z velké části ne, ale jen tak obrazně abych to tady nevypisovala. Čtvrtá sezóna začala výborně. Jen ať to jde takhle dál ... ()

Kjuk

Před několika okamžiky jsem dokoukal 20tý tedy poslední díl první série a z toho konce jsem opravdu nadšenej. Posledních asi 8 epizod jsem sledoval ve veškerým volným čase, kterej jsem měl, jelikož to je fakt nářez. Tohle se mi poprvý a naposled stalo před několika lety, kdy jsem s takovou chutí hltal Herousi. Miluju sci-fi a konečně jsem našel seriál, kterej se přibližuje prvním sériím zmiňovanejch Hrdinů. 4 hvězdičky dávám jen za těch pár nepovedenejch dílů na začátku, ty stály fakt za starou bačkoru, to se musí nechat, ale věřím a doufám, že tu pátou přidám co nevidět, až rozkoukám druhou sérii mého v současné době nejoblíbenějšího seriálu! Edit: po třetí sérce přidávám pátou stár, není to dokonalý, ale furt mě to drží!! ()

johnymdoe

Fringe, jeden z nejlepších seriálů který jsem kdy sledoval a dnes dosledovaný (včera vysílaný) poslední dvojdíl. Bude mi po něm smutno, ale alespoň byl opravdu ukončen a ne jak některý (SGU, V, FlashForward a jemu podobné) bez vysvětlení v půlce. Pět sezón pryč a teď už se jen těšit v čem se objeví Joshua Jackson příště. ()

rusty09

Pro mně dost nepochopitelný a dos o ničem, ale vždycky mně to bavilo, kromě toho rozuzlení, který je podle mně skoro vždycky naprostá kravina. Kdyby to aspoň mělo nějaký příběh, ale to že tužka může za 3 vraždy odmítám pochopit a odmítám se na to dívat kord když jediný čeho si při vraždě všimnou je ta tužka a nezajímaj je rozmlácený auta ani zranění lidé. Pobíhaj tam od ničeho k ničemu, ale hlavně že viděj tužku a v tomto duchu se odehrává skoro každý příběh, že ty hlavní momenty jsou dost přehrané a mně to nebaví. ()

G900

Začátek seriálu je výborný, první dvě sezony jedou jak po másle, herecké výkony na vysoké úrovni a poutavé náplně dílů nutí sledovat další a další epizodu ihned po shlédnutí. Především je nutno vyzdvihnout neskutečný herecký výkon Johna Noblea v roli Waltera. Každý, kdo by někdy chtěl na nějakou uměleckou školu studovat herectví by se měl povinně na tento seriál podívat a znovu se nad svou volbou zamyslet. Série s alternativním vesmírem je poněkud natahovaná a mně osobně trošku znechutila celý seriál a dokonce jsem chvíli přemýšlel, stojí-li vůbec za to dívat se dál. Ale výkony Waltera + Walternata + troška (rozuměj hodně) zvědavosti mě donutilo vydržet a nyní, na konci páté a poslední série jsem za to nesmírně rád! Pátá řada využila potenciálu do posledního atomu, emoce z ní přímo srší, pozorovatelé jsou perfektní a i když je finále z filmového hlediska "chudé", z toho emočního a příběhového je to to nejlepší co mohl tým okolo JJ udělat... P.S. Obávám se, že jako trekkie budu muset dát hvězdu navíc za Spocka v záporné roli :) 85 % ()

Tred2

Herci jsou poměrně bídní (až na Waltera), emoční scény přehnané, záhady/zápletky naprosto za hranicí i všeho nemožného. Přesto je to svým způsobem zajímavé a drží to diváckou pozornost. Někdy po dvou sériích jsem dal 4 hvězdy. Po konci 5. (a poslední) bych musel jít níž, protože toho patosu a vůbec těch "nesmyslů" je tam strašně moc. Na druhou stranu, podobných seriálů bych chtěl víc a tak přimhouřím obě oči. ()

Druury

kdo neviděl neuvěří! 1000x lepší acta-X!! nekecam... záhady.. děj který nepochopíte. Nechápu, jak někdo mohl vymyslet seriál o tolika dílech aby vše do sebe zapadlo jako penis do vadžajny. bomba! ()

xargos

Silná místa i slabá místa? Jistě, jako je sám život. Silný příběh a místy i slabý? Samosebou. Kdo čeká 100% od A do Z, nemůže být spokojen s ničím. Fringe mi dal víc, než jsem očekával na začátku maratonu - shlédnutí celého seriálu. Za sebe musím společně s agentem Broylesem říci: "Good work" !! ()

sirien

Výbornej námět, moderní X-files a vůbec... a co je špatně? Zoufale, zoufale špatně? To jak se to zvrhlo do LOST. Dějové linie zůstávají z valné většiny nedokončené a jsou přebíjeny jinými, novými. Ty vykrádají elementy ze starých, aby to působilo návazně, ale nedává to smysl. Je to cool, je to dobře natočené a je to hodně o postavách, takže si toho z první dobré nevšimnete, ale když něco vidíte zpátky (třeba v televizi díl o jednu sérii dřív než co jste viděli), začne mlátit do očí, že to je děravé jak řešeto. Všechna ta překombenost a komplikovanost a bordel v linii děje pak odgradovaly tak daleko, že už s tím nešlo nic dělat a autoři to celé zazdili gigantickým skokem do zcela dystopické budoucnosti... který je ale překvapivě VELMI dobře udělaný a byl to sice dost akrobatický, ale hezký způsob jak to zakončit se ctí. Celkově se na to dobře koukalo a hlavně práce s postavami byla fajn, místy byla dost sranda sledovat, jak se děj začne odehrávat ve dvou světech naráz... a pak najednou ve třech, čtyřech paralelních liniích a některé postavy tam jsou v několika "verzích", takže hodnocení nechávám na 4*, ale počítejte s tím, že pokud vám to stylově nesedne, tak se pro vás to hodnocení propadne hodně ke dnu. ()

warrenur

Dalsi z velkeho mnozstva podobnych kuskov, kedy "atraktivna" dvojica, ci mala skupinka riesi pripady, kedy vsak ustredna linia, ktora je btw. zaujimava, sa udsuva do uzadia a rozuzluje sa nesmierne pomaly. Mystery mam rad, ale nezaujalo a svojou naivitou a skratkovitymi "odvaznymi" rieseniami nudilo. Na stastie napr. Graves odvtedy, mimo ineho, reziroval aj kvalitny Homeland. Tymto serialom som chcel vyplnit serialove vakuum. Napriek nepriaznivemu pocasiu, po 12tich dieloch nemam naladu na ziaden dalsi diel. Neodporucam. ()

clump

Precizní syntéza paranormálna, konspirační krimi a solidního sci-fi. Líbí se mi, že jakkoliv neuvěřitelné věci se ve Fringe dějí, většina ve skutečnosti vychází (velmi volně) ze současného vědeckého poznání, existujících teorií a spekulací. Navíc je to výborně napsané a plné osvěžujícího humoru. Každou scénu s psychedelickým Walterem Bishopem si vyloženě užívám. Chraň vás bohové před dabingem, ten totiž musí přesně sednoucí herecké výkony totálně pohřbít! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)