Hranice nemožného

Rozhovor 11
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Banger888

Pilot teda velice kvalitní, svižný, akční, sympatičtí hlavní hrdinové. Fringe má náběh na to, stát se velkým seriálem. Už se moc těším, až se tenhle další Abramsův projekt rozjede naplno. FOX má možná po upadájícím Prison Breaku náhradu. Uvidíme... ()

LakiyL

Fringe je skvelý seriál s tou správnou atmosférou, ktorú dotvára výborná hudba. Veľmi zaujímavá zápletka týkajúca sa pararelného sveta. Fringe patrí k špičke sci-fi seriálov, vrelo odporúčam. ()

Allegro.g.

Hodnotím jakou fanoušek LOST po první třetině první řady. Seriál je koukatelný, ale trpí mnoha hendikepy. Vykazuje totiž příliš mnoho podobností s jinými seriály a taky nedotaženost. Tak předně, každého okamžitě napadne podobnost s Akty X. Přiznejme si, že stavba seriálu je s Akty X totožná. Fringe se tváří trochu věděčtěji, ale to je další problém. Většina zde prezentovaných fenoménů je až přehnaně faktaskní a vědecky těžko uchopitelná, čímž se Fringe posouvá od reality k fantaskně-komixovému univerzu jakým jsou například Heroes. Pak je ale postava šíleného vědce Waltera Bishopa zbytečná. Sázka na jeho "podivnost" nevychází, zvlášť když v každém udělá totéž: vidí fenomén - pozná fenomén (nejlépe ve stylu "na to jsem kdysi na zakázku vlády dělal") - začne vykřikovat "převezte to do mé laboratoře" a tak dál. Opakující se syžet jednotlivých dílů je další do očí bijící nedostatek. Po pár dílech se vám jednotlivé příběhy budou motat. Zápletky jsou neoriginální a prezentované "paranormální" fenomény dnes už asi nikoho neohromí. Další problém je ústřední mladá dvojice. Anna Torv je úžasná, na Fringe se teď dívám vlastně už jen proto, abych sledoval hru gest její nádherně oduševnělé tváře. Joshua Bell má funkci takového přicmrnávače a podržtašky a jakákoli interakce mezi oběma je nulová - nešpičkují se, netouží po sobě, nemají rozdílné pohledy na věc, prostě k sobě nesedí. Astrid Farnsworth(ová) je role asi tak důležitá, že by ji hravě zastal učenlivější labrador. Lance Redick za svou rolí v LOST pokulhává, jeho jedinou funkcí je toporně provázet dějem a neustále se ptát "Co si o tom myslíte, doktore Bishope?" Já si myslím, že seriál Fringe zapadl někam mezi Akta X a Heroes. Na akta X je ale příliš ujetý, na Heroes příliš málo. Neokouzlí ani vědeckým tajemnem, ani divokou fantaskností. Doufám, že se potvrdí zlepšení seriálu v dalším průběhu sezony. Jestli ne, půjdu s hvězdičkou dolů a přestanu Fringe sledovat. --PS:-- Tak nakonec jednu hvězdičku nahoru. Seriál začíná nabírat na síle, hlavně proto, že se odpoutává od "jakože reálné mysteriózní krimi" do sladké země mnohotvárné nekontrolavatelné fikce. Výtky výše ale stále platí. --PPS:-- Začátek druhé řady znamená zase sešup, přidává se i určitá rozplizlost. ()

huligang

prehupol som sa do druhej polovice 1.serie a az teraz ma to zacalo bavit...keby to niekto chcel porovnavat s X-Files,tak ich kultovneho statusu to nema sancu dosiahnut nidky... ()

Euchrid

Možná kvalitně natočené, obsazené a docela slušně vymyšlené, ale nejde přece nemít výtky k schématu, který se od druhého dílu opakoval v nijak zásadně nezměněné podobě až do asi patého, což bylo tak nejvíc co jsem vydržel. Ono dívat se pořád dokola na stejnou linku příběhu tj. něco podivného se stane, ale "denethor" už to zná páč kdysi něco podobého dělal, tak si vlezou do "vany" a vyřeší to. To je trochu na bednu u takového tvůrce a typu seriálu. Vedlejší celosériová linka to možná zachraňuje, ale to sem zase neměl chuť zjišťovat. Podle mě tak kvalitnější výplň odpoledního seriálování na novu. ()

s_c_o_r_p

1/ Šílený vědec W. Bishop, který všechno ví, vyřeší a na všem se podílel. Po pár dílech trošku nuda. Škoda. 2/ Začíná to peckovatět. 3/ Nabralo to supr obrátky, nemůžu se odtrhnout. ()

vojtik

Diváci tohoto seriálu se podle mě dělí na dva tábory. Na ty - co ví, že je to nápad milovaného J.J.Abramse a ti milují vše co má na sobě nálepku J.J.Abrams. A pak na ty - co na to nahlížejí jako na klon Akta X. A jo a pak na ty co je jim to šumafuk - seriáloví panici/panny. Oba tábory mají podlě mě pravdu. Ten třetí jako by nebyl :). A oba tábory se určitě shodnou na tom, že některé díly jsou k pokukání. Těm nezasvěceným doporučuju si místo traileru pustit úvodní motiv a za zvuku melodické znělky vyčtou z nápisů na pozadí daleko více než z promových úkazek. Nebudu tady prozrazovat obsahy dílů - sám na trailery a popisy epizod nekoukám a raději se nechávám překvapit - cože si to za vědecko-fantastickou věc zase připravili. Ale teďka už trošku k věci. Seriál funguje jako celek, ale taky jako samostatné epizody. Jo, někdy nebudete vědět o co tady jde a kdože to ten chlápek v klobouku je. Naštěstí autory naložená porce tvůrčí fantazie to vše vynahradí. Na hlavní hrdinku se dobře kouká a jak je u J.J.Abramse zvykem - je na co koukat. Obecně je na co koukat. Takže pokud máte rádi sci-fi a vidina šílených vědců terorizujích obecné blaho lidí, které zachraňuje pohledná a rázná hlavní hrdinka - jděte do toho. ()

zipacna

Já jsem sice viděl jen pár epizod Akt X (někdo to srovnává), ale považuju Fringe za lepší než byla Akta X. Navíc doufám, že třrtí sezóna nebude finální, protože jsem četl, že sledovanost hodně klesla. - Líbí se mi tady množství záhad, které jsou roztaženy skrz celý seriál, a také se mi líbí, že i když je centrála Fringe Division v Bostonu, často cestují i do jiných měst po celých USA. ()

Armageddon

Čo k tomuto seriálu povedať? Už od začiatku ako som to začal pozerať, ma zaujímalo spojenie vedy, v niektorých prípadoch až veľmi extrémna veda (ak to tak môžem povedať), a rôznych zločinov. Odzneli také nápady, ktoré by ma nenapadli vo sne, ale aj také, ktoré sú možno na hranici objavenia. Obdivujem tvorcov, ktorí dokážu vymýšľať technológie, ktoré sú prezentované. Postavy agentky Dunham a Bishopovcom sú geniálne. Dej je veľmi kreatívny a teším sa, ako bude postupovať. ()

RajCZitko

Po prvním dílu jsem na tento seriál měl již jasný názor. Docela jsem fandil už tomu, že rejžové dělající právě na pár kouscích, na které jsem koukal vždy s nadšením, si sedli k pivu a s balíkem chipsů vychroustali tuto show. Navíc můj oblíbený žánr, sci-fi, společně s inteligentní mystérií a nějakým tím krvavým záběrem a pecka je na světě. Po shlédnuté první sezóně jsem se v mém názoru jen utrvdil. Ano, sem tam je něco trochu ujeté, ale kompozice hlavních postav, na fyzice postavené konspiraci a oblak tajemství okolo to v pohodě zastiňují. Nicméně tito týpsi umí udělat i z každodenní sitace fakt lekací scénku. ()

cheonsacz

Naprosto skvělý seriál, který by zasloužil pět hvězdiček, kdyby nebylo třetí série. Rozhodně doporučuji fanouškům sci-fi, záhad a vědy zabývající se hlavně genetikou člověka. Tento seriál může být i obohacením pro skalní fanoušky Akta X a já s napětím očekávám čtvrtou sérii. Jinak třetí série si u mě získala mínus hlavně kvůli alterOlivii. Nějak jsem ji nemohla zkousnout :) ()

dydl1

Po pilotním dílu tři hvězdy,ale něco mě táhne dál,tak uvidíme.Jsem u třetí řady a opravdu velké zlepšení. ()

slavokvasic

Po niektorých reakciách na tretiu a štvrtú sériu som myslel že pôjde tento seriál úrovňou trošku dole avšak po zhliadnutí som bol velmi prekvapený. Už ked vyzeralo že začína byť menej zaujímavý, prišla časť, v ktorej sa zase niečo zamotalo a nedokázal som prestať myslieť na to, že čo sa stane nabudúce. Hodnotím ako skvelý seriál, s velmi dobrým hereckým obsadením. Torv, Jackson a hlavne Pán Noble dokonale hrajú svoje role. 90%. ()

dewil21

První sezóna mě naprosto nadchla, s každou další se sice děj více a více komplikoval, ale vše bylo představeno přehledně s mnoha flasbacky, které vysvětlovaly události v předchozích dílech i sériích. seriál je sci fi, takže mi nereálnost událostí nevadí, navíc pracuje s mnoha známými fakty, fenomény a výzkumy, což jej činí mnohem zajímavějším. Osobně mě nejvíc napnula 4. sezóna, kterou jsem zhltla ani ne za týden, Olivia jako zrzka byla perfektní a to jak s každou realitou měnila i své sobnosti, svědčí o velkém hereckém talentu Anny Torv, někteří herci vypadají ve všech filmech stejně... Těším se, jaké zvraty přinese 5.sezóna! They are coming! Who coming? ()

viviak

K narodeninam som dostal nakrajsi ale aj najsmutnejsi darček...koniec serialu Fringe. Bol to jeden z najlepsich serialov ale som kedy videl,,,aj ked koniec nebol uplne uspokojivy mohlo to dopadnut aj ovela horsie....tak či tak reval som jak maly chlapec. Fringe proste no.1 :o) ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)