Hranice nemožného

Ukázka z filmu 13
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Scelleton

Miluju tvorbu J. J. Abramse a toto je jedno z jeho nejlepších počinů. Perfektní herecké výkony, výborný děj, originalita, "easter eggy", tajemnost, a nápady, které se jen tak nevidí. Tenhle seriál nepřestane překvapovat. | 1. série - 95% | 2. série - 95% | 3. série - 95% | 4. série - 95% | 5. série - 95% | TV: Fox. Průměrná sledovanost - S1: 10 695 000 / S2: 6 422 000 / S3: 4 504 000 (větší pokles v druhé polovině sezóny). ()

kiros179

Když jsem do o tomhle seriálu dozvěděl jako o něčem, o čem se dá mluvit jako víceméně nástupce Akt X, moc jsem tomu ani nevěřil. Právě dokoukávám třetí serii a srovnání a Akty X mě nepříjde příliš na místě. Fringe je v první řadě sci-fi seriál, všechno ostatní je hraje pouze vedlejší roli, to můžete jen těžko říci o Aktech X. Ale teď už k seriálu samotnému. Pro mě osobně jako největší překvapení na prvním místě hlavní postava agentky ve ztvárnění Anny Torv, asi nejsympatičtější agentka kterou pamatuji. Skvěle jí sekunduje John Noble, zbytek už jen tak sekunduje (J. Jackson mě tam stále nějak nesedí). Jelikož má každa serie přes dvacet dílů, občas nějaká epizoda strácí dech, nebo se utápí ve víceméně stále opakujícím se kolotoči (problém > Walter bádá > Walter stále bádá > Walter tomu přichází na kloub > akční vyústění), to ale jen těžo vyčítat při takovém množství epizod. Ale většinou jsem se velice dobře bavil, příběh je dostatečně přehledný i během třetí serie a agentka Dunhemová stále stejně přitažlivá. Dobrých sci-fi seriálů není nikdy dost. 1. - 3. serie: 80% ()

Tremono

Tak jsem znovu shlédl celý seriál, nově včetně třetí řady. A nechávám své hodnocení, přestože mě seriál baví. Třetí řada, respektive přelom druhé a třetí řady ztrácí epizodnost a místo toho směřuje k velkolepému finále, které je bohužel dost natažené a klidně by ho pozřel dvouhodinový film ;) Nechám se překvapit čtvrtou řadou. ()

Metlak

Pokud někdo hodnotil po pár dílech, či např. dvou seriích je šašek :) takto návazný a zajímavý seriál už sem dlouho neviděl a pátá série? Rulezzzz. Btw Walter je jeden z mých nejoblíbenějších postav vůbec :) ()

dur.dur

Překombinovaný, natahovaný, nedotažený a bohužel i hloupý. Mám pocit, že tohle je snad značka seriálů, o který se Abrams otírá. ()

PeterFLJilek

Seriál som začal pozerať s nadšením, ale už v prvej sérii sa postupne začali objavovať výraznejšie scenáristické muchy, ktoré som však ignoroval, pretože samotné rozriešenie záhad ma zaujímalo viac ako kvality, veď išlo len o relax, avšak poslednú sériu som ani nedopozeral, zasekol som sa niekde v polovici, to už bola absolútna nuda. ()

A_san

Walter a jeho nazapomenutelné hlášky a vzpomínky na divoké mládí nemá prostě chybu :D. September s porostem na obličeji byl úplně jiný :D. Seriál, který velmi zpříjemní dny :) ()

Ivoman

1 série skvělá. Modernější a záludnější Akta X. Druhá řada skvělá, až na konec, kde to začíná být trochu utahané a nesmyslně zamotané. Od třetí řady nekoukatelné. Díváte se prakticky na stejné díly, ale s jiným obsazením, protože to mohlo být všechno jinak nebo v jiné dimenzi nebo co sakra ?!?! Měli se držet první série. Divácky přitažlivé jednotlivé díly, kde se vždy něco vyřešilo. Takhle rozjeli hru s tím, že diváci budou lačnit po dalších a dalších dílech a budou mít práci na 10 let. Naštěstí to vypadá, že pátou sérií to přehnali a končí. ()

randi64

1. série - 80%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série - 70%, 5. série - 90%! Výborný, já jsem celkově se seriálem spokojen. Jen škoda, že měl malou sledovanost. Možná i konec seriálu mohl přijít s nějakým nečekaným zvratem. Ale i tak jsem se 5 řad bavil s rodinou Bishopů.. :) Navíc bylo pár dílů, které byly naprosto skvělé, například White Tulip. ()

JK77

Super serial zo zaciatku trosku pripominajuci Akty X, ale potom sa hlavna dejova linia zacala uberat uplne inou cestou. U mna moze bytm aj ked som si medzi 2a 3seriou dal trosku oddych. Ukoncenie serie neskalmalo. Kto ma rad scifi toto je to prave orechove! ()

Ernie_13

FRINGE si našiel miesto v mojom filmovom srdci a to som najprv myslel, že ide o druholigovy mystero-rodinný americký seiál akých je na trhu fúra. Samozrejme, že je poznať tvorcov od John Noble ako Walter Bishop je jednoducho nezabudnuteľný! ()

Brmbolec

Fringe som nepozeral priebežne, ale až po skončení. S prestávkami som si seriál dávkoval takmer dva roky pomedzi to množstvo dalších seriálov a filmov. Fringe je v TOP5 v mojom imaginárnom rebríčku spolu Battlestar Galactica, X-Files, GoT a Twin Peaks. Skutočne super seriál, kde najväčšími hýbateľmi sú láska, rodina a otcovstvo na pozadí celej tej scifi mašinérie.... ()

Barbeeh

Mimoriadne návykový seriál, ktorý pripomína zrýchlenú telenovelu a je stvorený skôr pre jednoduchšie povahy bez logického myslenia a všeobecného vzdelania. Postavy sú charizmatické, trochu preafektované, niektoré zas bez emócií. Dej má mimoriadny potenciál na lepšie spracovanú trilógiu. Podľa prehnaných recenzií som čakala viac ale zjavne je to hodnotené vzorkou populácie spomenutou v prvej vete. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)