Hranice nemožného

Rozhovor 16
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Bezmenny

Zo začiatku ma to veľmi zaujalo, niekde okolo polovice 4-tej série to už strácalo tempo (prudký nárast reklám ma trocha vyvádzal z miery), 5-ta séria prekvapila rapídnym zvratom. No suma sumárum- bol som spokojný a preto 4*. ()

Uesbe

ohromné Abramsovo sústo........odvážne, surové, humorné, rozširujúce obzory až do nepríjemných dimenzií..........a asi najromantickejšie sci-fi dnešnej doby......... ()

DaweForeman

Taková netradiční kriminálka, kde je přimícháno nadpřirozeno. Pokud je člověk znuděnej klasickýma kriminálkama, tak tohle nádherně ten žánr osvěží. Navíc to má ke konci určitý postapokalyptický příběh, takže se to ubere ještě do další dimenze. Příběh jako takový je vcelku napínavý, kdy se člověk především těší na objasnění mnoha různých tajemství, které jednotlivé postavy ukrývají. Každopádně asi nejlepší je tu ten šílenej vědec Walter a jeho pokusy, u kterých se člověk opravdu dobře pobaví. ()

FIAT 500

Tak jsem během zkouškovýho stihl nakoukat všech pět sérií a musím říct, že jde o velmi poutavý seriál, který táhne nahoru zejména Walter a jeho interakce s Peterem, alias synem nesynem z naší dimenze... Olivia trošku taková pořád stejná, ale postupně se dala v pohodě snést. Začátek je trošku pomalejší na rozjezd, ale konec první série je výborný a navazuje na asi vrcholnou druhou sérii a trošičku horší třetí sérii... Čtyřka na jiné časové linii už mi často přišla až příliš překombinovaná, ale pořád se docela dala. Rok 2036 je docela chuťovka, jen místy zbytečně nadstavovaná. Plusem je jednoznačně dcera Petera a Olivie, která ale rychle zhyne bídnou smrtí rukou jednoho pozorovatele. Zakončení je možná malinko šokující, urychlené, ale když se nad ním zamyslíte, tak je vlastně jediné možné a hlavně (díky bohu) ne patetické! V detailech je pak vidět klasický Abrams - několik linií a vesmírů, tajné kódy, ukryté nahrávky s typickým přeskakováním zvuku a obrazu, do detailu rozpracované postavy, hodně zajímavé vedlejší postavy (Newton rulez!) a tajemná, nikoliv však ponurá atmoška... Celkově za 3 a půl hvězdičky a kvalitně strávený prokrastinační čas... ()

Cooller

celý to je takový akta X na 2hou... romantické sci-fi drama... seriálém vás celou dobu provází stejné postavy děj rovněž není nijak zvratný na odreagovačku před spaním je to víc než dobré... nicméně celým dějem se táhne tolik logických nesrovnalostí při kterých si říkáte jenom "proč" něco jako když se snažíte zaparkovat vůz podélně mezi další 2 a přitom celé parkoviště je volné a vy se prostě už 2 hodiny snažíte narvat mezi ty 2 a prostě vám to furt nejde a nejde... mezi každou serii byl klasicky rok pauzi leč bohužel já jsem to tehdy nesledoval takže sem to shledl cele naraz mužu tedy s jistým vědomím prohlásit tuhle "recenzi" za "s odstupem času..." jednotlivé postavy mezi seriemi sesupně ztracely na elánu u některých si řikáte zda to je vůbec ten stejný herec i když víte že je... v podstatě to můžete vypnout pokud se vám už pilot nelíbíl protože se to tak potáhne celou dobu s menší odchylkou ve 4 serii která tam z hlediska času prostě do děje ani nezapadá a je nesmírně nudná na můj vkus.... kdyby celý serial byl 1 a 5 řada dal bych tomu 4*... takhle to bylo tak na 2,5 ale dokoukal sem to celý tak jdem nahoru.... za 3* s odřenejma ušima ještě bych možná doplnil fakt že pokud děj dostatečně vnímáte pak vás určitě dokáže naučit vážit si toho co už máte ()

Milda003

Při prvních dílech jsem byl trošku skeptický, že to nebude nic moc.. ale postupně se to začíná nabalovat.. samozřejmě jsou tam díly, které jsou nic neříkající, ale postupně se dostáváme k jádru věci a je to opravdu napínavé :-).. ()

koudi

Novodobé Akta-X s příchutí Abramsovo pera. Joshua se mi do tohoto typu seriálu sice nehodí, ale myšlenka pěkná a po shlédnutí úvodních dílů jsem spokojen jak s jejich náplní tak s celkovým tajemnem obestřeným kolem celkového děje. ()

jojoping

Po pilotnej časti by som bol ochotný dať aj 5*, ale postupne napätie upadalo a po 10. časti zaraďujem tento seriál len do šedého priemeru. Do skončenia 1. série majú autori šancu si to napraviť niečím nečakaným, ale po pravde tomu veľmi neverím. ()

vaclaw

Ze začátku trochu nemastný neslaný seriál á la akta x se v pozdějších dílech začíná solidně rozvíjet, ale pořád ještě je težko říct, jak kvalita seriálu dopadne jako celek, každopádně potenciál na 5 hvězdiček jistě má a Abramsův rukopis je taky znatelný (spíše ale z Alias než z Lost). Jenom by to chtělo se místy držet víc při zemi v zápletkách (což se obávám asi nepoštěstí) a pořádně zamotat hlavní příběh (což se snad i poštěstí). Po 1. sezoně: tak nakonec zvyšuji na 5*. Seriál se velmi slušně rozjel a sice zápletky občas byly divočejší, ale tvůrci přidali řádnou porci tajemna a závěr série je výborně povedenej a navíc přislibuje značnou porci napětí i do dalších sérií, tak jen tak dál. ()

Něrpa

Děsivá slabota. Vědátor z blázince mi připomíná Jaroslava Kepku, který je podobně důvěryhodný herec. Joshua s IQ 190, ale uvěříte mu možná 90, a hlavní hrdinka, která je naprosto neslaná, nemastná. Do popisu by se hodilo ještě přihodit slovo parodie, protože to nemohl nikdo myslet vážně. ()

jafuska

zatím jsem viděla jen první dva díly, ale vypadá to slibně, halvně ten začátek, trochu to připomíná kriminální seriály, ale určtiě to bude stát za to, určitě všem doporučuji vydržet ()

Borecz

Prozatím vynikající. Velmi neotřelý a odvážný nápad je zde rozveden do poměrně slušného příběhu majícího skutečně značný potenciál. Nejvíce se mi na seriálu líbí téma (doslova) šílené vědy, která ovšem vždy má racionální základ a obsahuje jen překvapivě málo nelogičností. Prozatím tedy kvalita. Doufejme, že si seriál stejnou úroveň udrží i v budoucnu. P.S.: Možná by bylo jistější, kdyby neudržel. Bude-li totiž příliš kvalitní, Fox jej dozajista přestane vysílat. (Tj. ještě pořád jsem jim neodpustil Firefly :)) ()

George3110

Seriál ktorý je mnohými označovaný ako novodobé Akty-X si ma získal už hneď prvou časťou a nenechal som si ujsť od vtedy žiadnu časť. Zakomponovať do príbehu všetky tie nevšedné udalosti a postupné zisťovanie toho čo sa deje ma zaujalo na toľko že som si tento seriál veľmi obľúbil. ()

Averelli

1. série hodně zajímavá, lepší než akta X, a to je co říct :) nehledě na to že Joshua Jackson je jako víno.. čím starší, tím lepší.. tohle už není ten ošklivý teenager z Dawsonova světa, na tohohle týpka už se dá koukat .. klidně i hodinu v kuse :) ()

RyanRainheart

Pilot k seriálu a celá první série se mi moc líbila. Jasných pět hvězdiček. Bohužel co se týká té druhé série, tam už to tak skvělé není. Druhá série končí dílem, který mi připomíná jiné díly v seriálu Alias, a takovéto zvraty já bohužel nemám ráda. No uvidím co přinese série třetí, která se bude vysílat na podzim. ()

driftm

Když to začali vysílat s českým dabingem,jsem si myslel,že to bude blbost,která nezaujme,trailery nebo upoutávky také nevypadali nijak valně,ale když jsem se tak před týdnem rozhodl se překonat,jsem zjistil,že seriál je zábavný,ale i velice emotivní,velice záhadné věci pro nás nepochopitelné,které jsou v seriálu podloženy vědecky mě opravdu dostalo,Výborný seriál a určitě chytí zájem i u vás. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)