Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

Al44...

Nevím proč se po X letech rozhodli natočit další díl této uvadlé série, ale i tak jsem byl zvědavý zda dojde k nějaké kvalitativní změně. Po shlédnutí musím říci, že čtvrtý díl je asi o něco málo lepší než předchozí dva pokusy. Nicméně opět je plný "toho samého neustále dokola" a tak je v podstatě jedno jaký je děj - vždy se jen čeká na závěr a na překvapivé odhalení vraha. Překvápko se bude konat i v tomto případě, nicméně myslím, že nejsem jediný kdo tak nějak cítí, že tento film nějak "zaspal dobu". Dnešní kvalitní hororová produkce je již na míle daleko (a to téměř ve všem). ()

guri

Stvrty Vreskot priniesol trochu nostalgie hororov z 90. rokov, ku ktorej pridal viac krvi a viac vrazd. Najvacsim plusom je, ako okato poukazuje na zanrove klise, vdaka comu dostane divak pocit, ze tvorcovia idu po velmi tenkej hrane medzi hororom a parodiou. Na to, ako dokladne premysleny plan to mal byt, robia postavy na konci obrovske nelogicke chyby. A 110 minut je na horor asi o 20 minut dlhsia stopaz, nez by sa patrilo. ()

foundation

Craven si naštastie uvedomil, že dneska ľudia od poctivého horroru čakajú niečo iné ako pred 15 stimi rokmi, a to ,,niečo iné,, by s jeho súčasnou formou určite nezvládal. Preto sa mohol chytiť a chytil druhej najlepšej možnosti. Sparodoval sám seba. Fóriky sú väčšinou pubertálne ale nájde sa tu aj pár vynikajúcich hlášok a kedže to rozhodnie nie je čistokrvný mrazivý horror ale skôr čierna komédia, môžu ísť všetky logické kiksy stranou. Dá sa to zhrnúť asi tak že namiesto ďalšieho pokračovania série Scream, Wes natočil ďalšie pokračovanie Scary Movie. Čo bol, vzhľadom na situáciu v akej sa režisér nachádzal po My Soul To Take rozhodne dobrý ťah. Takto ho nikto nemôže zvoziť za to, že posral ďalší horror, kôli tomu že to horror nie je. Pohodové 3/5. You forgot first rule of remakes, dont fuck with the original. :D ()

Joppo88

Vreskot 1, Vreskot 2, Vreskot 3, Vreskot 4, a??? Tejto sérii som asi neporozumel a nenašiel si k nej vzťah... Jeden týpek s priblblou maskou, jeden spôsob vyvolávania obetiam... Nič nové... Stále rozbodaný ľudia a strach žiaden... ()

Pacek

Kde nic, tu nic. Vykrádačka dřívějších filmů se stupidní zápletkou a opravdovým "překvapením" na konci. Trapná účast všech neherců, kteří ač v dřívějších filmech podávali poměrně solidní výkony, zde tak nějak acting zapoměli. Vytratil se vtip, nápaditost, legrace, napětí, vytratilo se zkrátka všechno! A poslouchat hodinu a půl kecy o tom, jak to ve hororáčích chodí je fakt na kudlu do břucha. Servus! ()

GIK odpad!

Nulová úroveň, nulové herecké výkony, nulová logika, nulové napětí, 100 % nuda, naprosto hloupej scénář, toporné narážky na jiné filmy, vrah pohybující se rychlostí světla, debilní policajti, po sté recyklovaný námět. Po srandovní vraždě zombie báby přes dveře jsem to musel vypnout. Tvůrci by byli určitě blahem bez sebe, kdyby film měl takové nadšené ovace vymytých mozků, jaké vidíme u jeho fiktivního předobrazu Stab 1 až nekonečno. To by byl život. Jenže realita je naštěstí jinde. Tahle krávovina se až na pár výjimek nikomu nelíbí a dalšího pokračování se snad už nikdy nedočkáme. ()

Professor Zoom

Tak po 3. som tomu moc veľké šance nedával, ale tento diel bol fakt veľmi dobrý. Od začiatku po koniec. Craven sa teraz predviedol a identitou vraha ešte viac. 82% - 4* ()

Kakho-oto

Po dekádě byl natočen další díl Vřískotu. I když jsem pokračování trilogie považoval za zbytečné, líbil se mi nakonec i čtvrtý díl. Je dokonce o něco málo lepší než předchozí epizoda. Campbell i Cox vypadají ve čtyřce pořád moc dobře. ()

dawnie

Jo jo jo... já věděla, že mě Wes nezklame. Bolelo mě břicho, ne (jenom) z popcornu, ale ze smíchu, a nesmála jsem se jim, ale s nima! Z čtvrtýho Screamu je tak vidět ta jeho vymazlenost, že se musí bavit - a bavil - i ten, kdo neviděl předchozí trilogii (zdá se to nemožný, ale moje sousedka v kině představuje důkaz místo slibů). Měli dost času na přípravu a využili jí sakra dobře, ve filmu je minimum logickejch děr, maximum roztomilejch cameíček (Anna Paquin & Kristen Bell jako dvě blbý blondýny ve filmu ve filmu nemají chybu, dále můj miláček Adam Brody a jeho ,,Policajti před domem to vždycky schytaj"), návrat ústřední trojky Sid - a hlavně - Gale a Deweyho! Scénář je nápaditej, byť překombinovanej - což tady ale vůbec nevadí, protože popravdě, klobouk dolů jak z toho páni tvůrci zábavně vybruslili, neuměla jsem si představit, že jde z tohohle námětu ještě vymáčknout něco neočekávanýho. Prostě, má to koule, úžasnou muziku, hlášky, starý dobrý Woodsboro, střih, dobrý vrahy, inteligenci, a hlavně tu nedocenitelnou schopnost dělat si p**el samo ze sebe. Asi si dneska dam Screamoton:) ()

zberatel

Rozhodne lepsi diel ako trojka, navrat sa vydaril a my sa opet stretavame z prezivsou trojicou a novou krvou ktora tecie naozaj potokom, len ma mrzi ze Wes priskoro ukazal ze vrah nieje sam... cenzurovano - Zapomněla jsi na zásadní pravidlo remakeů, Jill. Nezkoušej si zahrávat s originálem :-) ()

Adrushka

Nevím přesně, jestli se mi Vřískot 4 líbil nebo ne. Na začátku jsem byla dost zaskočená a říkala jsem si, že to bude asi těžké, podívat se na celý film. Naštěstí se to postupně spravilo. Dokonce můžu říct, že jsem se spíš smála, než bála:) Ale šlo vidět, že herci mají zkušenosti, a že to není jejich první film. Škoda toho konce, čekala jsme trochu víc. 50% ()

tentation

Na ten film se jinak než skepticky snad ani nedalo jít. Vřískot 1 - nářez; Vřískot 2 - dodatek; Vřískot 3 - propadák a Vřískot 4? Cože?! Proč to?! Co tam chcou zase vymýšlet?! To bude fiasko! No a právě toto nepochopení, proč se do toho filmaři pustili, mě donutilo jít. Začátek spíše pobavil a to ukázka filmu - v ukázce filmu - ve filmu :D Taky připisuji body za snahu, aby nešlo o klišé. Líbilo se mi, že tam kritizovali ty hororové nechuťárny: Saw, Texaský masakr motorovou pilou a další podobné; a snažili se připomenout, vyzdvihnout ty staré old school horory. Nápad, že se vrací Sidney se svou knihou, že je tzv. Andělem smrti; klapajíci-neklapající vztah Dewey a Gale; vrácení se na střední školu; nebyl zas tak špatný. Lekavé scény tam asi byly, sice se mnou to moc nehlo, ale vedle sousedka sebou neustále šila. Celý film jsem uvažovala, kdo nakonec zase bude vrah. Ten mě překvapil, a to proto, že jsem měla pocit dejavu. Ten kdo viděl pochopí co mi to připomnělo za díl. A odhalující scéna? Jak vyšitá scénka ze Scary Movie! Další plusový bod je za hlášku: "Nedělej remake, když jsi v originálu!" Dokonce čekám, že bude Vřískot 5 a tam bude vraždit Sidney! Vřískot 4 - průměr. ()

Kingjiri

Můj komentář je nasáklý spoilery, takže se sami rozhodněte, zda budete riskovat jeho přečtení:) Se začátkem mě tvůrci docela nachytali, protože mě ani nenapadlo, že je to myšleno parodicky a říkal jsem si, že se to rozjelo nějak moc brzy:) Potom následovalo několik (desítek) minut menší nudy, ale o něco později se to přece jenom opravdu rozjelo. Že bych se při sledování tohohle snímku bál se říct nedá, jako thriller však Vřískot čtyřka fungoval výborně. Je možná trochu škoda, že nezůstalo u konce, kdy Jill najdou v domě a nic netušíce o tom, že je vrahem, jí převezou do nemocnice. V tuhle chvíli mohl film klidně skončit (příznávám, že mám rád spíše špatné konce), ale když už nic jinýho, tak se v závěrečném finále ženský pěkně popraly. Ještě mi to nedá a musím se vyjádřit k účesu Hayden Panettiere, kterej byl skutečně hroznej a její sex-appeal klesl k bodu mrazu a jak sexy při tom byla např. v Heroes, no, aspoň jsem se o to více mohl soustředit na děj:) Naopak sexy byla Courteney Cox, kdo by to byl řek, že jí táhne na padesát. Je to o prsa korejské ženy, ale dávám nakonec čtyři slabší hvězdy, hlavně za pár trefných narážek na dnešní hororový žánr. ()

Claude Speed

U čtvrtého dílu VŘÍSKOT platí to, co u prvního. Vyvikající film, avšak tento díl má bohužel víc slabých míst než jednička. Čtyřka přináší mnoho zajímavých vylepšení. Od modernizace vražd až po neočekávané rozuzlení. V kině se můj zážitek ještě více stupňoval, a děsil jsem se každého útoku ghostface. Film v podstatě splnil moje očekávání. Vyděsil, lehce pobavil, a nabídnul jiný konec, než jsme byli zvyklí u předchozích dílů. 75%. (viděno v kině) ()

Alexandre

Velmi milé překvapení. Ne, že bych čekal po kladných ohlasech nějaký propad, ale přece jenom jsem byl zaskočen skvělým zážitkem. Další nářez od mistra napětí a já si ho opravdu krásně vychutnal. Napětí, litry krve, zvraty, škubutí sebou a podobné věci bodují na plné čáře, a to i když jde již o čtvrtý díl. No, mají - li být další pokračování, tak jim budu držet palce, protože tuhle sérii jsem si moc oblíbil. Takže ještě jednou - čtverce tleskám a jsem spokojen. ()

Drtic

Múžu říct, že sem se sice nenudil asi proto, že je to proste vřiskot. Všechno je ve filmu moc americké, ale zase na druhou stranu je to proste vřiskot. To jediné tenhle snímek drží nad vodou. Film sice hezky navazuje, ale místama ho zabíjí dost nepochopitlné veci. Po serii vražd které nebyli vúbec originalní dalo by se říct, že taková rutina se konečne dostáváme k tomu naco určo všichni opět po letech čekají. Kdo je vrah ? ? Opravdu až pak začal být film zajímavý. Tešil sem se, že snad konečne aspon jedna z hlavních kultových postav umře chvílemi to vypadalo, že jich bude drtivá většina o to vetší bylo zklamaní, že ta vetšina je snad nesmrtelná. Řekl bych tedy, že docela normální, prúmerné pokračovaní kultovní série která by nám do budoucna ješte snad mohla neco nabídnout. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky