Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Jakkoli jde o (zatím) nejlepší Chlumského dílo, opět to funguje spíše po technické stránce než kvůli příběhu. Největším problémem se stala naddimenzovaná stopáž, která zejména v expozici neopomenula nic z klišé podžánru „Židé za druhé světové války“. Potom už se film naštěstí rozeběhl zajímavějšími a méně předvídatelnými směry. V hereckém obsazení figuruje množství výborných herců, byť v malých rolích, ale klíčové bylo obsazení Sama Spišáka, který film dokázal přesvědčivě utáhnout.(10.7.2009)

 • tron
  ***

  „Hlava vždy krváca najviac.“ Vlastne si myslím, že to Vlado Černý (producent filmu a predstaviteľ podpornej postavy doktora) zvládol. Konečne sa našiel normálny chlap, ktorý je schopný na Slovensku urobiť film, ktorý sa nesnaží hlúpymi scénami povedať Veľké Životné Metafyzické Pravdy o Umení Zmáhaného Slovenského Národa. Ale dočerta urobil normálny historický film s normálnymi postavami, normálnym dejom a normálnymi hereckými výkonmi. Snímka, inšpirovaná skutočnými udalosťami, však nie je ani žiadne víťazstvo; je to len dobrý film, u ktorého budete mať síce stále pocit, že všetko (akcia, výprava, herci) mohlo byť lepšie, ale nudiť sa nebudete (no dobre, trocha áno). Potešilo ma, že tvorcovia sa neboja nadávok, krvi a sexu. Bohužiaľ, väčšinu času kĺžu po povrchu a časté menenie miesta odohrávania (pracovný tábor, nemocnica, kláštor, partizáni) diváka často vyhadzuje zo sedla. Dávam ale skôr palec hore, ako dole – veľkú zásluhu na tom má predstaviteľ hlavnej úlohy; keby bol oveľa horším hercom, bol by film (keďže jeho postava je snáď v 99% scén viac, ako dvojhodinovej snímky) na nevydržanie.(27.5.2011)

 • hippyman
  ****

  skutečné drama skutečného osudu... sžití s postavou, strhující podívaná do poslední chvíle - prostě skoro vše na jedničku. ubral bych tak čtvrt hodinky... 80% [Festival Nad Řekou, 2009](10.8.2009)

 • rastlinka
  ***

  Je to veľmi pekný, dojímavý a smutný príbeh s tematikou antisemitizmu, ktorá ma odjakživa zaujíma, no boli chvíle, kedy som mala problém dostať sa naplno do deja. Kinosála a jej čaro máva na mňa zväčša veľký vplyv, no tu to až také silné nebolo. Inak oceňujem filmárske kvality tohoto slovenského filmu. Ťažké rozhodovanie medzi 3 a 4*, momentálne dávam teda "iba" 3*.(15.6.2009)

 • Bluntman
  ****

  (CINEMA MUNDI 2010) Nedivím se tomu, že NEDODRŽENÝ SLIB byl vyslán za Slovensko na Oscara, protože v sobě spojuje dostatečně silné téma i realizační zdatnost nevídanou nejenom v rámci slovenské, ale i české polistopadové tvorby. Nepřekvapuje mě ale ani to, že se nedostal do užšího výběru, protože se jedná nejenom o film definitivně účtující s minulostí slovenských Židů za druhé světové války, ale i s ostatními filmy, které vznikaly především v 80. letech díky slovenským ateliérům na Kolibě. Podnětnost finančně dobře zajištěné projektu, což je na něm v tom nejlepším slova smyslu vidět, spatřuji ve spojení stylu slovenských děl z koncentračního prostředí a těch ruských partyzánských, protože jinak jde "pouze" o důsledné naplnění konceptu se vším, co lze očekávat (v tom pozitivním, ale i negativním slova smyslu, např. poslabší, ale v kontextu české a slovenské tvorby nadstandardní postsynchrony). Koncept ale oceníte jenom v tom případě, pokud přistoupíte na to, že nejde o introspektivní vyprávění z pohledu hlavní postavy, i když jí je přisouzena řada hlediskových záběrů, ale o národní film - svým tématem i vztahem k jiným slovenským spřízněným, nutno podotknout že ale kvalitativně lepším kouskům.(28.2.2010)

 • - Scéna vlakového transportu do koncentračného tábora sa odohráva vo filme na stanici v Bánovciach nad Bebravou. V skutočnosti ale bola nakrúcaná na vlakovej stanici v mestečku Lednice na Južnej Morave. (BathoryMan)

 • - Některé scény byly upravovány dodatečně - např. žluté hvězdy, které byly z historického hlediska použity předčasně, byly digitálně umazávány. (hippyman)

 • - Keď Martin spí spolu s povstalcami na Zvolenskom zámku a sníva sa mu o sľube, ktorý si dali, a o popravených nemeckých civilistoch, je prikrytý československou maskovacou celtou, ktorá sa však vyrábala až po vojne. Má ju na sebe aj v stajni pri koňovi. (abraxas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace