Jiří Chlumský má až příliš velké oči. Místo, aby se držel hlavního hrdiny, tak těká po různých událostech, ale samotné prožívání titulní postavy je pro něj jenom doplňkem. Za stejný rozpočet by se dal zválet stejně intenzivní film jakým byl Pianista, jen to by někdo musel umět nahlédnout do lidské duše. Takhle se ve filmu jen zrcadlí nenaplněné ambice, a to i přes vydatnou snahu některých herců.(18.8.2009)

44. MFF Karlovy Vary(8.7.2009)

Z lidsky historického hlediska dávám pět hvězd. Avšak filmový pohled je pouze za tři. Taková díla však Československý národ potřebuje.(5.9.2011)

Po dlhej dobe snímok z "rýdzo" slovenskej produkcie, ktorý spĺňa určite kritériá len vďaka tomu, že sa opiera o "historické" fakta. Bohužiaľ, napriek tomu, že si berie napaškál serióznu tému plnú nevraživosti voči židovskému národu na území samotného slovenska, respektíve len neďaleko vzdialených Bánoviec nad Bebravou (25km), prišiel mi miestami mdlým, dokonca nudným počinom. Tupelovi sa snaha uprieť nedá, ten mladý mi je celkom sympatický, akurát že ho mám v hlave spolu s Dušankom natoľko zafixovaných z "Paneláku", že si herectvom na seriózne úrovni len sťažka získavali moju pozornosť. Dobrý film, v ktorom je "futbal" na hlavno vedľajšej koľaji.(30.5.2016)

„Hlava vždy krváca najviac.“ Vlastne si myslím, že to Vlado Černý (producent filmu a predstaviteľ podpornej postavy doktora) zvládol. Konečne sa našiel normálny chlap, ktorý je schopný na Slovensku urobiť film, ktorý sa nesnaží hlúpymi scénami povedať Veľké Životné Metafyzické Pravdy o Umení Zmáhaného Slovenského Národa. Ale dočerta urobil normálny historický film s normálnymi postavami, normálnym dejom a normálnymi hereckými výkonmi. Snímka, inšpirovaná skutočnými udalosťami, však nie je ani žiadne víťazstvo; je to len dobrý film, u ktorého budete mať síce stále pocit, že všetko (akcia, výprava, herci) mohlo byť lepšie, ale nudiť sa nebudete (no dobre, trocha áno). Potešilo ma, že tvorcovia sa neboja nadávok, krvi a sexu. Bohužiaľ, väčšinu času kĺžu po povrchu a časté menenie miesta odohrávania (pracovný tábor, nemocnica, kláštor, partizáni) diváka často vyhadzuje zo sedla. Dávam ale skôr palec hore, ako dole – veľkú zásluhu na tom má predstaviteľ hlavnej úlohy; keby bol oveľa horším hercom, bol by film (keďže jeho postava je snáď v 99% scén viac, ako dvojhodinovej snímky) na nevydržanie.(27.5.2011)