Konečně i Slováci mají svého Pianistu. Jen mě trochu zlobí, že epizodní rolička s tváří a poprsím Vicy Kerekes musela jít na obálku, aby PR o sobě vůbec dalo vědět. Nebylo to nutné.(20.9.2016)

• LiVentura

Toto slovenské dílko muselo být velmi nákladné-dobré efekty přestřelek ap. Jinak nic jsem na tom nového nenašel.!!! A ti čeští předabovaní herci.. no budiž.. je to slovenský výplod.(5.9.2011)

Ono v podstatě každému městu a jeho minoritě by se na památku mohl natočit nějaký ten pomník... Neměl jsem s filmem problém, nepáčí z diváka city, nehrne šílený dialogy ani zběsilé scenáristické zvraty, jenom mi prostě z hlediska své výpovědi přišel úplně zbytečný. Navíc bych stříhal, protože ti partyzáni (a šachy!) už byli spíš pro zlost. Poslední měsíc jdu tak trochu "po stopách Jiřího Chlumského" a jeho "Sedm dní" i "Venuše" se mi líbily víc.Trochu paradox, že ostudnou epizodu slovenských dějin dali natočit Čechovi :-)(23.9.2013)

Vypadá to, že obsahově to mělo poměrně velkou nevyužitou kapacitu, jenže v tom případě to měla být filmová minisérie, kde by se jednotlivé pasáže z daného období hlavního hrdiny prohloubily, byly bohatší a ve snesitelnějších stopážích. Tohle na mě působí příliš přetaženě s velkým prostorem pro jednotlivé pasáže, které, ale působí prázdně protože nejsou využity tak jak by bylo třeba. Buďto to mělo být mnohem kratší a jednotlivým událostem věnován rychlejší a úspornější průlet, nebo to měl být miniseriál s větším záběrem. Takhle to na mě působí chvílemi příliš přeskakujíce. Herecky velmi slušné, jako životopisný odkaz to určitě taky není špatné, jenže že by to bylo zrovna oslovující to ne. Lepší už by to bylo jako dokument, což to taky není. Je to podáno dosti nezáživnou formou, nejsou tam příliš prvky, které by diváka nabudily, nějak s ním pracovaly. Je to jen výklad, výklad a zase výklad, který po půl hodině začíná nudit a z toho už se nevydere až do titulků. Konečný dopad do ztracena, jako divák jsem byl rád že to konečně skončilo a nic na mě nedolehlo, což je u takhle dramaticky směrovaného filmu docela špatné. 6/10(15.7.2012)

PROSTE SOM VERIACI. Nacismus lepší komunismu? A k tomu fotbal. A holokaust.(27.9.2011)