Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

esmoke

Jedná se vlastně o docela obyčejný film, který popisuje události po o pátrání po zmizení dvou děvčat. Hodně tam prší, stopáž je opravdu přestřelená a režisér ríd záběry ukončuje dřív aby nechal diváka přemýšlet. Největší problém je pro ně délka filmu, vzhledem k událostem (2,5 hod) je proste moc. Herci hrají pěkně, kameraman umí najít zajímavé záběry, (automobilová honička byla hodně zajímavá), ale režisér si měl proste tu délku pohlídat a klidně o 30 minut prostříhat. (2D dabing) Rozpočet: $46 miliónů. Tržby: $122,12 miliónů. ()

Kozlowski8

Jednoho odpoledne zmizí dvě mladé dívky, kamarádky ze sousedství. Do pátrání po nich se kromě policie zapojují i oba otcové. Prvotní stopy vedou k primitivnímu mladému muži, jehož obytný vůz parkoval v době zmizení dívek na ulici poblíž jejich domů... Skvěle natočený snímek co se týče kamery, vybudované atmosféry a vůbec té poctivé filmařiny. Kromě samotného příběhu na divácky vděčné téma musí zaujmout rovněž dobře napsané postavy, jimž vévodí Jake Gyllenhaal, který svého detektiva Lokiho s jeho tiky zahrál famózně. Stejně tak Hugh Jackman, který hraje otce jedné z dívek. Je trochu podivínský a až příliš úzkostlivý a opatrný muž, připravený na vše zlé, co by mohlo jeho rodinu potkat. Po zmizení dcerky dostane jeho ochráncovská posedlost obrovskou ránu a zároveň se přepne do ještě vyššího levelu a stává se ve svém chování prost jakékoliv soudnosti. K ještě vyššímu hodnocení v mém případě chybělo docela málo - lehce zkrátit stopáž mírným zkorigováním zvratů a překombinované zápletky, především v závěru filmu. 70%. ()

DaDO111

Film při němž člověk nevěděl co bude dál ! Velmi výborná atmosféra která vtáhne do děje Pochmurné počasí a vyborně zahraná role policajta (Jake Hyllenhaal) za mě jasných 5* Výborně vyvážený film :) ! Doporučuji :) ()

Merenre

Solidně obsazená a napínavá krimi, která příjemně zvoní dobrou režií. Problém je v rozuzlení, které je zoufale nedůvěryhodné - jakoby naroubované na poslední chvíli, aby to tak nějak sedělo. ()

punco

Tak toto je presne film mojho gusta, výborný thriller dráma s dušou zlatých čias thrillerovej tvorby. Naozaj výborne hrajúce duo Jackman-Gyllenhaal a parádne sekundujúci Dano. Viac takýchto filmov poprosím, oveľa viac !!! V TOP 5 roku 2013. ()

TesterX

Kvalita ve vsech ohledech. Hodne mi to pripomnelo Gone, Baby, Gone. Pri Zmizeni budete mit stejne sviravy pocit (v zaludku, ne v prdeli). /// TECH = **** / FILM = ***** / DOJEM = **** // Celkem: ****+ /// ()

Rust_Francis

Perfektní temný thriller s výtečným obsazením. Atmoška se dá přímo krájet. Jake ukázal, že jede na filmové vlně a předvedl skvěly výkon co by hlavní vyšetřovatel zločinu (ten jeho tik má něco do sebe) a Hugh naopak pro něj docela v netypické roli mu výborně sekunduje. Moment, kdy se Hugh rozhodne jednat a provede co provede je velice silný a vy sami si kladete otázku, co všechno byste byli schopni udělat, aby jste zachránili svoje děti. Temné a surové. Thriller roku. ()

Sharkman

Velmi slusny, napinavy krimi film, dobre zahrany, ac delsi neunavuje a nebezpecne priblizuje deni kolem moznych unosu deti. ()

jessic

Rozvleklé drama o pátrání po dvou unesených 6letých holčičkách za hustého deště a ponuré hudby. Jako ve všech podobných případech příslušný úchylák matlá po stěně obrázky, schovává si kufry se zakrvácený oblečením a hady a celkově se atmosféry dosahuje podobnými rekvizitami. Tentokrát je drama vylepšeno mravními poučkami a otcem beroucím spravedlnost do vlastních rukou, takže to nefunguje ani jako drama ani jako thriller. Celou dobu jsem byla napjatá, kdy už to konečně skončí. Klady slušný Jake Gyllenhaal v roli detektiva s tikem a pár slušných scén. ()

Gregor_Samsa

Začíná to pozvolna, táhle, rodinná sešlost, pohodová atmosféra, ale něco podivného a zlého visí ve vzduchu. Jake je výborný, Hugh možná až příliš vzteklý, a je to plné překvapení a zvratů. V žánru thrilleru jedna z nejlepších věcí - dokázala vtáhnout i v horkém (před)letním večeru. 90%. ()

lacerta

Film sám o sobě mě bavil, ale není dobré u něj příliš přemýšlet. Pak by se člověk mohl divit, jak je možné, že (spoiler) děti vlezou do hnusného karavanu k takhle děsivýmu týpkovi. Stejně tak by mohlo být zarážející, kde vzal týpek řidičák, když (jak upozornil Keller) je retardovaný. Stejně tak by asi policie propuštěného podezřelého sledovala podstatně víc, aby se mu nemohla stát nějaká ošklivá příhoda. Ale hlavně, asi by se jim nepodařilo prolézt celý dům a karavan a nenajít žádné stopy. Nejspíš by se jim podařilo najít i holky samotné v díře pod autem. ()

Saxos

Od začátku do konce dobré tempo se stálým napětím, zvraty a vhodným obsazením rolí. Je to opravdu kvalitní krimi s dobrým závěrem. ()

SuzieS

Atmosfera je opravdu skvela. Je tu napeti, zlost, strach. Emoce, ktery dokaze vzbudit jen opravdu maloktery film. Navic film nastinuje mnoho zivotnich a moralnich otazek. Bohuzel to trochu kazi scenar, a to hlavne na konci. Pro me je Konec a Scenar velmi dulezita, ne-li rozhodujici, soucast filmu, tudiz jen 3* ()

Desmi

Největšího zločinu se v tomhle thrilleru dopustil režisér, když tolik z nás obral o 2,5 hodiny života. Buzík. ()

linger

Atmosfera, napatie a herecke vykony ma tak vtiahli do deja, ze som si uvedomila pritomnost logickych chyb az po zaverecnych titulkach (skratka vtedy, ked sa mi film trocha rozlezal v hlave). Najvacsia: Mame prveho podozriveho. Prehladat mu dom, pozriet sa pod blbe auto? Nieeeeeeeee! A preco ma vodicak s IQ 5?? Aj tak si myslim, ze menej ako 4 hviezdy si to nezasluzi... videla som vela filmov s logickymi absurditami, ale toto je predsa len poctiva filmarina. ()

MadyDollar

Úžasná spolupráce Gyllenhaala a Jackmana. Ale nejen jejich.. celý film je herecky výborný. Já nemám co vytknout. Celý film výborně natočený - scénář, kamera, námět, postavy, a ještě jednou výborné herecké výkony. Jediné co mě trošku zamrzelo ***SPOIL ALERT*** byl víceméně otevřený konec (někdo je naopak vítá.. já je moc nemusím). ()

Dwight15

Kdyby ta stará ku*va všechno tak rychle nevyžvanila a došlo to k trochu jinému rozuzlení dal bych 5 hvězd... jinak skvěle natočený film, spousta zvratů a výborní herci... ()

BalbiJirka

Kvalitní snímek, který nutí diváka držet pozornost po celou dobu, aniž by to diváka obtěžovalo, ba naopak, hltá každou minutu a je zvědavý co přinesou další okamžiky. Nemám tomu absolutně co vytknout, výborné ve všech směrech, dobře vymyšlené, skvělé obsazení, žádné nudné pasáže, tak jak to má být. ()

kejly

Skoda, ze film nemel pod 2 hodiny. Jake v roli sileneho detektiva, ktery vyresi kazdy pripad, nezklamal, Jack jako mstici se otec byl dost podprumerny (to ale rikam jako nerodic), Melissa zahrala roli pominute nasledovnice sveho zesnuleho manzela dobre. Nevim, jestli to bylo jen dabingem na Prima Max, nebo byly dialogy i v originale o nicem, a emne to znelo jako cisty studiovy dabing, obcas houkacka, nebo policejni radio, ale vetsinou jen naprosto sterilni hlasy bez emoco. Kdyby sverili rezii Hanekemu, tak by to dopadlo mozna i na 4 hvezdy (ne, ze bych ho mel nejak extra rad, ale tenhle film byl vazne jen mirne nadprumerny). ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina