Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

panki9922

Po opätovnom zhliadnutí po rokoch, som Prisoners docenil ešte viac. Temný a veľmi intenzívny film, aj keď skôr minimalistický. Od kamery, strihu, hereckých výkonov až po vynikajúci záver sa mu dá vytknúť pramálo. Navyše divákovi ponúka morálne otázky, nad ktorými môže premýšľať ešte dlho po projekcii. "Pray for the best, prepare for the worst". 95% ()

HNTR

Nejhorší nápad bylo pustit si tenhle film v 1 ráno... Protože mě fakt od první do poslední chvíle držel. Musim uznat, že na kriminálku je to fakt mazec. Od začátku do konce v podstatě nevíte vůbec nic. A pak to nejmíň očekávaný se stane. Zahraný je to přesvědčivě. Snad jen ten konec, by šlo trochu doladit. Je to docela ušmajdaný a jde převážně o dialogy, ale neskutečně se mi líbilo, jak Jake zahrál Lokiho. Skvělý film... Kéžby bylo takových víc. ()

SaxGuy

Zmizení jsem si pustil kvůli režiséru Denisi Villeneuvovi, jednom z nejlepších režisérů současnosti. A musím říct, že mu tento titul patří zcela oprávněně. Na začátek totiž chci dodat, že už jsem nějakou dobu nebyl z filmu takhle odpálený! Po shlédnutí detektivky Zmizení se ale ve mně zase ozval ten veliký fanoušek filmu. Zmizení přitom nezní jako žádná pecka, na kterou byste se měli těšit měsíce dopředu a zařazovat ji ve své filmy roku. Na pohled se totiž jedná o obyčejný detektivní thriller, který se zabývá pátráním po dvou ztracených dívkách na jednom obyčejném americkém předměstí. Do pátrání se ale velkou měrou vkládá Hugh Jackman jako otec jedné z dívek a detektiv Jake Gyllenhaal, který dostal případ na starost. A i díky nim celé vyšetřování získává úplně jiný rozměr, na jedné straně zdrcený otec, který dostane zabrat i v otázkách své vlastní víry, na druhé detektiv, který by někdy raději řešil věci trochu brutálněji než má nařízeno. Obě postavy vás ale okamžitě zasáhnou a samotný Gyllenhaal tady ukazuje, že může být opravdu zařazen mezi nejlepší herce současnosti (jeho postava Loki si film opravdu krade pro sebe - ať už výslechová scéna nebo jeho nepříjemné mrkání). Velkou devízou snímku je i nastolená atmosféra a celková stylizace. Naprosto obyčejné prostředí, kde pořád prší totiž pomáhá divákovi ještě víc být vtažen do děje, a díky výborně napsanému scénáři, je nám umožněno prožívat úzkost z komplikovaného vyšetřování s hlavními postavami. Dostáváme totiž postupně dva hlavní podezřelé v podání naprosto přesně hrajícího Paula Dana a Davida Dastmalchiana, kteří na tom nejsou úplně psychicky v pořádku.  Navíc na konci přijde zvrat, který sice zčásti zabíhá do určitého klišé, je však dobře zdůvodněn a konečné finále je jedním slovem STRHUJÍCÍ a takhle by se vlastně dal definovat celý film. Jo a zmiňovat už tradičně famózního Rogera Deakinse s kamerou snad ani není třeba, prostě klasik. 10/10 ()

souhlasic

Mrazivě uvěřitelný Jackman v roli zoufalého otce a tajemný detektiv ztvárněný Gyllenhaalem v jedné z jeho nejlepších rolí. To vše podtrženo famózní kamerou R. Deakinse a na světě je jeden z filmů, jehož atmosféru divák cítí ještě druhý den po zhlédnutí. Zmizení se pravděpodobně nikdy nebude řadit do kategorie "kultovních thrillerů"... a to je škoda, protože divák, který ocení pomaleji plynoucí snímek s temně sychravou atmosférou, která by se dala krájet, si rozhodně přijde na své. ()

Birter

První půlka působí dojmem obyčejné tragédie po americku hrající na emoce a snažící se vyždímat z tématu, co nejvíc je možno. Nechybí ani variace na legendární ''I'm sorry to hear that'' a ''You should be out there looking for her.'' Nicméně upoutat nás Villeneuve dokáže a když ve se druhé polovině krásně rozvětví zápletky máme před sebou moc pěkný thriller. Toho patosu napříč filmem bych teda trochu ubral, vyjma tam kde posloužil výkvětu skvělého výkonu Jaka Gyllenhaala. ()

KritikRik

Wow, prostě wow, už jenom herecké výkony jsou úžasné, celý film je plný surovosti, po zhlédnutí téměř beze slov, přiřadil bych ho hned vedle Mlčení jehňátek jako fakt dobrý thriller/detektivku. ()

SpicyNugget

Kelleru Doverovi někdo unesl dceru spolu s její kamarádkou, když si hrály před barákem vedle karavanu. Případu se chytá detektiv Loki, brzy zadrží Alexe, chlapa s karavanem. Jenže ten je malinko jednodušší a nevypadá to, že by s tím měl něco společného. Pro nedostatek důkazu je propuštěn. Keller je ale přesvědčen, že za únosem stojí Alex a bere spravedlnost do svých rukou… Dobře natočené drámo. Ale přiznám se, že mi nebyla sympatická postava Dovera. Nikdo by si nemel hrát na soudce, když jím není, i když chápu, že po únosu dítěte k tomu ta osoba nemá daleko. Ale bylo to špatně. Pořád platí presumpce neviny. Ostatní herci byli skvělí, Maria Bello mě velice překvapila svou přípravou na roli, kdy si vůbec nemyla vlasy, aby vypadala opravdu ztrápeně. Velice povedený film. ()

KajlQ

Od Fincherového Zodiaca jsem neviděl tak podařenou detektivku. Skvělá atmosféra, doprovázena vizuálně krásnou prací a hereckými výkony opravdu na úrovni ( obzvlášť Jackman, Gylenhall, Bello, Dano). Příběh byl skvělý a nenudil. Ovšem trošku strahávam body za to že film jezdil s napětím nahoru a dolů. Jinak skvělá práce skvělého režiséra :) 88% ()

Cringy_Tommy

Zmizení je opravdu jeden z těchbkrimi nejlepších filmů. Skvělá kamera, režie a hlavně úžasná Atmosféra. No a scénář taky vynikající. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal podávají skvělý výkon. Dobře to spolu všechno funguje i přes to že film někdy zpomaluje tempo. Nemyslel jsem si že něco překoná Fincherova Zodiaca. No mýlil jsem se 9,5/10 ()

PanPyzamo

Od začátku až do konce bomba, teda až téměř do konce. Hned v první scéně mě film chytl a až dokonce nepustil. Velmi dobře se mi tento film sledovalo. Moc se mi líbily lokace a celková práce s kamerou. Herecké výkony taky pecka. Dějově též nezklamalo. Bylo to pro mě velmi zajímavé a čekal jsem, jak to dopadne. Všechno bylo tak dobře udělané, až na konec, který sice nebyl špatný, ale přišlo mi, jakoby ještě něco mělo přijít. Kdyby to skončilo tak 5 minut předtím, bylo by to snad i lepší. Toť můj názor. Byla to jediná věc, co se mi nelíbila. I přes to to byl ale skvělý film, který doporučuji a to především fandům detektivního žánru. 8,5/10 ()

david141474

Bože, jak já nenávidím otevřený konce. Tady mi to vadilo i nevadilo zároveň. Bylo to originální, ale stejně to byl otevřenej konec. Tohle je tak skvělá kriminálka, ale stejně je Sedm pořád o něco lepší. Je nutné říkat něco víc než tohle? Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Terence Howard. Tohle trio je božský a ta atmosféra je taky božská. Paul Dano a David Dastmalchian jsou taky skvělí. David je opravdu kvalitní herec a tenhle film nebyl výjimkou. No a ten zvrat je prostě skvělej. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou božští. Soundtrack jsem nezaslechl, ale v tomhle filmu to ani nevadilo. Kulervoucí atmosféra je na každým rohu, jen mě štve ten otevřenej konec. 10/10 Opravdu kvalitní kriminálka! ()

PTuranyi

Výborne natočená dráma rodičov unesených detí. Príbeh sa sústreďuje hlavne na detektíva a otca malej Anny snažiaceho sa nájsť stratené dievčatá. ()

F2003F

Výborný scenár v perfekcionistickej réžii strhujúco dotiahnutý v každom smere do pôsobnosti prevyšujúcej štandard žánru nápadne pripomínajúci Fincherove majstrovské kusy. Dobre obsadená záležitosť s viditeľne snaživými avšak nie dostatočne presvedčivými výkonmi hlavných hercov, ktorých okázalo prevyšujú výkony vedľajších (Dano, Davis) v nedostatočnom priestore na obraze, postrádajúca dôležitú atmosféru akú má Changeling alebo hĺbavú dušu akou oplýva Jagten. Neupozorňujem na neexistujúce nedostatky, ale na absenciu jedinečnosti dodávajúcej (podobnému) dielu vyšší nadhľad, zapamätateľnosť či ikonickosť. Napriek 2,5 hod dĺžke sa film sústredí na neveľmi podstatné prvky na úkor ukrátenia potenciálne výstredných a pre efekt nevyhnuteľných - postava Bob Taylor časovo prevyšuje postavu Alexa Jonesa čím zatieňuje podaný výkon a tým aj priestor relatívne prejaviť talent predstaviteľa. ()

Marlo

Jít na film bez jakéhokoliv očekávání a dostat o něm info cca 2 hod před( tedy tím myslím přečtení prvních reakcí a přirovnávání k thrilerům jako sedm a zodiac) bylo asi první chybou kterou jsem udělal, poněvadž tento film který provedením spíše připomíná slušný TV film s hvězdným obsazením a ne nepodbný atmosférou skandinávského krimy se možná tak shoduje s depresivností a lehce atmosférou ale opravdu jen lehounce nežli tematem a provedením. Dalo by se říct že to je v několika momentech slabší odvar filmu Gone Baby Gone ... což je úplně něco jiného než vytvory Davida Finchera. Film bych hnedka zkrytizoval hlavně za zdlouhavost a občasný nástup nudy který je vždy alespon naštěstí zahnán nějakým zvratem, ale bohužel někdy to nevýjde a nuda se přesto dostavý. Co musím naopak pochválit mimo mrazivé atmosféry snímku jsou herecké výkony Jakea Gyllenhaala a Hugha Jackmena ( který za svůj výkon bude bezpochyb nominován na plešouna) a režie tež neni špatná ale jak jsem už zmínil šlo by si pár scén odpustit a nějaké i zkrátit a snímek by se vpohodě vešel do hodky a půl , dokázal by divákovy i na této stopáži sdělit vše a mělo by to podle mne i větší spád. Od tohoto filmu jsem nic nečekal takže zklamaný rozhodně nejsem ale znovu bych se na to rozhodně nepodíval...! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina