V zemi krále Dobromila (J. Somr) si přestali vážit poctivé práce, čestnosti a úcty mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla, a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč. Trochu popletená bylinkářka Apolena (I. Janžurová) má sen, že krajinu zachrání „spasitel“, který přijede na oslu a vezme si královu dceru Aničku (T. Pauhofová) za ženu. Kdo by však věřil bylinkářce, která svými zázračnými lektvary vždy natropí víc škody než užitku? Když je v kraji nejhůř, král v bezmocnosti upíše svoji duši peklu a vládu převezme jeho podlý ministr (J. Lábus). Tehdy přichází do království nenápadný, veselý snílek Filip (Š. Kubišta). Když ho Apolena uvidí s oslem, je přesvědčena, že to je ten pravý zázračný zachránce. Nikdo netuší, že je to vlastně princ ze sousedního království… (Česká televize)

trollfjord

Hodně rozpačitá pohádka, která má svá skvělá místa a současně chvíle hrůzostrašné trapnosti. Vynikající je představitel Lucifera Csongor Kassai.. Princ je otravný, nádherná Táňa Pauholfová nezklame. A pobaví Václav Koubek a Pavel Liška. Myslím si ale, že kdyby byla vůle, tak po přestříhání by se s tím dalo něco dělat. ()

honza.g

Klady: neokoukané tváře, modernistický Lucifer, vtipné pronikání světských vlivů (bylinky) do podsvětí. Zápory" slabší dějová logika, až příliš předvídatelný děj, herecké výkony až na pár výjimek ze staré gardy průměrné. Celkově: "dá sa". ()

Lukke32

Jedna z těch lepších moderních pohádek. Vizuálně krásné, herci dobří - až na krále, Somr nebyla ideální volba. Proč tedy čtyři hvězdy? Za Lucifera, jehož neuvěřitelně charismaticky ztvárnil Csongor Kassai. ()

Milsa

Celkom fajn rozprávka, len ten koniec je akýsi rýchly a práve preto je aj jedna hviezdička dole. Očakával som, že koniec bude zaujímavejší. ()

Karel321 odpad!

Debilní blbost bez děje!! Ani naše děti se na to nechtěli koukat. Scénář pánové, scénář a pak teprve obrázky kolem. ()

Keti

V záplavě pohádek mi tato připadá jako příjemné osvěžení. Kromě Pavla Lišky a Jiřího Lábuse, které mám jinak moc ráda, to nebyla ta pitvořivá pohádka, kde jsou hodní a hloupí čerti, uječená strašidla a přectnostné princezny. Dvojice Táňa Pauhofová a Štěpán Kubišta pro mě má největší šmrnc z pohádkových dvojic poslední doby. ()

wdo odpad!

Pohádka by to mohla být možná i koukatelná, ovšem v okamžiku, kdy se na scéně objeví Pavel Liška se svým dementním způsobem verbálního projevu, odcházím, přepínám, vypínám. Nikdy jsem ji neviděl celou a už se to nestane. ()

horskejvlk

Nelogická pohádka, která si hraje na něco logického. Hezká kamera, nesmyslný příběh s urychleným rozuzlením a ukončen, co tedy zbývá ? Opětovně jen ty hezkě lokace a již zmíněná kamera. Herci jsou hrozní, Janžurová mluví jak po mozkové mrtvici, ostatní řvou jak kdyby to měl v ruce Troška. Celej tenhle paskvil vsadil jen na maskéry hungároš Kassai vypadá jak satanův démon ale nikoliv čert nebo dokonce Lucifer do české pohádky je moc vážně podanej. Scénář je bez logiky a konec je jako ukončená stopáž dochází film nějak to ukončete. Chudák přehrávající Lábus ten opravdu neměl co hrát. Počet repríz jsně ukazuje že je to další neoblíbená pohádka. ()

Barkasss

Jedna z nejvíc podceňovaných pohádek. Za mě jedna z nejvtipnějších pohádek, která se u nás natočila. Je mi líto, že má tak nízké hodnocení. Pokud hledáte pohádku, kde bude hodně humoru, tak tahle je ta pravá. A to nejen kvůli Lábusovi s Holubovou. ()

Benigni

Za mne velmi přeceňovaná pohádka, ve které funguje jen kamera, výprava a místy herecké výkony. Těšil jsem se také na pohádkovou hudbu, která byla spíše taková anonymní, bez výrazu. Díky Somrovi a jiným hercům jsem pohádku poctivě shlédnul dokonce, ale mizerný scénář a rozpačitá režie mne stále od sledování odrazovala. ()

Petbrab

Upřímně mně to špatné nepřišlo. Dobré efekty a masky čertů. No děj trochu pokulhává, ale nikdo alespoň nepřehrává. ()

Dakota1978

Kdyby byl o fous vydařenější scénář, byla by to bomba. Skvěle hrající herci, úžasné peklo v čele s Luciferem a něžnou Ivou Janžurovou. Pěkná kamera atd. Docela koukatelná pohádka... ()