V zemi krále Dobromila (J. Somr) si přestali vážit poctivé práce, čestnosti a úcty mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla, a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč. Trochu popletená bylinkářka Apolena (I. Janžurová) má sen, že krajinu zachrání „spasitel“, který přijede na oslu a vezme si královu dceru Aničku (T. Pauhofová) za ženu. Kdo by však věřil bylinkářce, která svými zázračnými lektvary vždy natropí víc škody než užitku? Když je v kraji nejhůř, král v bezmocnosti upíše svoji duši peklu a vládu převezme jeho podlý ministr (J. Lábus). Tehdy přichází do království nenápadný, veselý snílek Filip (Š. Kubišta). Když ho Apolena uvidí s oslem, je přesvědčena, že to je ten pravý zázračný zachránce. Nikdo netuší, že je to vlastně princ ze sousedního království… (Česká televize)

Anatar

Pohádka s krásnou výpravou, ale to je asi tak vše. Jediný, kdo mě dostal je Csongor Kassai jako Lucifer - skvělý výběr. Chybí tomu napětí i děj, takže 50%. ()

juvelinokivi

Zatím jediná pohádka (včetně televizních), kterou jsem nebyla schopna shlédnout až do konce - a to už jsem přetrpěla leccos. Opravdu otřesný příběh. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že nechci lámat hůl nad režisérem, který natočil film "Co chytneš v žitě". ()

zero_zelo

Komentovat to nějak zásadně nebudu. rozhodně stojí za to komentář Oskara, to by hodně vysvětlovalo. taky se musím ztotožnit s názory na Lišku, protože ten mi ten dojem taky trošku zkazil ... hraje všude idioty, zůstane mu to, ale tady je to moc, moc přitažený za vlasy ... ale jinak? po těch tragediích, co se natočily za posledních několik let, mluvím stále o žánru pohádka, tak je todle aspoň nějakej posun. a za to ty 4*, jinak je to lepší průměr ()

wewrka

80% - za závěrečnou píseň, Csongora Kassai, Zdeňka Suchého a Barborku. A taky, že to není uječená debilní Troškovina. ()

Andy.222

Docela se mi to líbilo. Lucifer byl fajn, některé hlášky mě opravdu pobavili ("Ty bys mohl skoro dělat u nás!") a díky téhle pohádce jsem si oblíbil Pauhofovou. Jsou to sice slabé čtyři hvězdy a na to abych si tuhle pohádku pustil sám bych musel mít hodně velkou náladu, na druhou stranu když to pojede v televizi, rád se na to kouknu. ()

Mr.Lordi

V pohodě strávený sváteční podvečer u televize, fascinoval mě zejména Lucifer a vypodobnění čertů s elfíma ušima... no ale tak nebudeme to přehánět - 50% ()

Prometheus

Tak nevím, jak čtu tak porůznu zde různé komentáře u různých filmů, přijde mi že takzvaná populace diváků, je asi jako rozmazlené bohaté dětcko, které roupama neví co dělat. Dle mého tato poháda je více než nadprůměrná. Mě osobně se líbí a na některé scény a výkony herců se i pozapomělo. Třeba ta scéna s párátkem s pekelníkem v podání Zdeňka Suchého se vyloženě povedla. A na to jaké je zde herecké obsazení tak se tato pohádka opravdu povedla a většina herců zde předvedla skvelý výkon. Ono zbavit se nějaké zažité známky u herce je opravdu těžké. Ivě Janžurové musím pochválit jak mladě a svěže a přirozeně zde působila, pan Csongor Kassai v roli lucifera úžasný, tím spíše že jsem zvyklý že lucifery hrají především starší muži. Neříkám že je tato pohádka něco extra, ale rozhodně alespoň pro mě je to více než průměrné příjemné pokoukání. Proto dávám i čtyři hvězdičky. ()

Sevprince

Mně to teda přišlo dost dobrý. Táňa nádherná. Csongor sice pro děti trochu děsivý, ale beru. Přijde mi, že kdyby to bylo natočeno o 30 let dřív, tak je tady hodnocení vyšší. Ale je to holt "nová" pohádka. ()

raqe

Nejlepší lucifer ze všech pohádek! I celé peklo výborně vyobrazené. Plus úlisný rádce v podání pana Lábuse, to si čtyři hvězdy zaslouží. ()

valinka

jak píše PO?O rutinní,nemá jak se říká štávu.Když srovnám už sklasickou"čertovinou" S čerty nejsou žerty ta nemůžu jinak ()

sha.piro

Čert ví proč tohle vůbec vzniklo... Nebýt pár malých příjemných věcí, nebylo by proč na tuto pohádku vzpomínat. ()

maara666

Povedená výpravná pohádka, která nikoho neurazí. Zejména výborný Csongor Kassai v roli ďábla byl dobrý tah. Zbylé obsazení je také dobré. Výprava + exteriéry z toho dělá celkem zajímavou podívanou, která nenudí. ()

enoemis13

Csongor Kassai a Pavel Liška, jedine tieto 2 postavy delia rozprávku od úplneho prúseru, scénar je katastrofický, zdalo sa mi ako by pán režisér nemal záujem, princ s princeznou nezaujímavý, Lábus zbytočný, kráľ .... 25% ()

FuLister

V době dnešních velmi podprůměrných a dalo by se říci naprosto trapných pohádek je Čert ví proč velmi pěkná a pohodová. Čerti jsou poměrně skuteční a děsiví, peklo dává smysl a skvělý je Kassai jako Lucifer, celkově na rozdíl od například Čertího brka je tohle dobrá představa pekla. ()

soukyd33

Tato pohádka je více než trapná. Za mě tedy 👎 Herecké výkony slabé, a příběh blbý. Asi jsem to nepochopil, ale jako pohádka to tedy vážně není. Protože jestli má být tohle pro děti, a tek potěš koště. 😳 Poznámka: Přijde mi, že půlka herců je opilých. Poznámka: Beru jako jednu z nejhorších pohádek. Poznámka: Čerti zde jsou jak retardovaný paka. Ale jinde to není o nic lepší. Hvězdiček 1 ()