Město

The Town

Mesto

Mesto hriechu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

| Scenár: Ben Affleck, Peter Craig, Aaron Stockard / Prince of Thieves by Chuck Hogan | Hudba: Harry Gregson-Williams, David Buckley | Produkcia: Graham King, Basil Iwanyk | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Legendary Pictures, GK Films, Thunder Road Film | Rozpočet: 37 miliónov $ | Tržby: 156,786,262 $ | Niekoľko výborných hereckých výkonov na jednom place - celkom nepravdepodobný úkaz v dnešnej produkcií. Práve to robí z The Town niečo viac, než len stokrát omletý krimi šablón. Postavy majú charakter, osobnosť. Dej má svoje chybyčky, ale nijak obzvlášť nenaštve. Nato, že je to Afflecková poriadna druhotina, je to viac, než chválihodné...(24.2.2011)

Nebylo to špatné, ale opravdu mi vadilo, že mi bylo podsouváno, abych s těmi zločinci nějakým způsobem sympatizovala a navíc Affleck jako obvykle ten nejkladnější, to nedokážu překousnout.. Navíc mi celá ta malá mafie s malým kmotrem, kterého se všichni tak báli, přišla poněkud směšná.(18.1.2011)

Nečekal jsem, že to bude až takhle širokoúhlé. Syrovost akčních scén mi trochu připomněla jiný neméně „hustý“ snímek The Heat. Všechno v tomto filmu je jak má být a nenašel jsem tu jediný rušivý element. I když… Ne, nebudu se v tom Městě šťourat, je to skutečně zdařilý film.(23.4.2011)

Emocionálně trochu chudší než Gone Baby Gone, stále však velmi plný a "živý" příběh, kde hlášky dokonale zapadají, každý charakter je ohromně zajímavý a Affleckův všeznalý výraz i břišní sixpack budí příslušný respekt. Jen ty logické lapsy a drobné scenáristické berličky, díky kterým toho chlapcům prochází občas až moc, přespříliš vytrhávají z konzistentního napětí a očekávání věcí příštích. I tak mám pocit, že pokud si Affleck pojede ve stejném duchu ještě párkrát, může to na sklonku života dotáhnout do ligy Eastwoodovic formátu. Velmi silný nadprůměr.(1.10.2010)

Prekvapivo dobrá kriminálna dráma s príjemne romantickou vsuvkou a neodolateľným Affleckom najmä na režisérskom kresle. Tento film nerozplieta iba samoúčelnú agitku s akčnými pasážami, ale perfektne balansuje medzi mierne moralizujúcim a citovým scenárom, pričom nemám pocit, že by išlo o slzopudné vydieranie. Pridávam sa k názoru, že Affleck je lepším režisérom než hercom - kto by to bol povedal na melodramatického vojačika z Bayovho vojnovo-romantického trháku? :-)(26.3.2011)