Město

Mesto

Mesto hriechu

The Town

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Nepoviem nič nové, len, že Ben Affleck rastie v skvelého režiséra. Jeho Mesto je názorným príkladom, že aj na banálnej zápletke sa da vystavať poctivá, inteligentná a v akčných scénach aj dynamická kriminálka, hlavne ak sú k dispozícii zaujímavé charaktery a so žánrovým klišé sa narába citlivo. A aj napriek takmer maximálnej spokojnosti vo mne viac a viac doznieva pocit, že ide len o predzvesť niečoho väčšieho, s čím môže v budúcnosti Affleck - režisér vyrukovať.(3.12.2010)

Oscar 1 nominace: Herec VR - Jeremy Renner(25.1.2011)

Druhý zářez na režisérovu pažbu Boston Tales, co znovu s přehledem uspokojí fanouška žánru. Krimi s dobře vystavěnými charaktery, solidně natočenou akcí, hezkými jeptiškami a neodbytným pocitem, že ještě spousta "příběhotvorného" zůstalo zbytečně ztraceno ve střižně, čímž třeba závěrečné dění kolem odkazu floridské "tangerinky" v tašce s hotovostí načichne pro někoho možná až nepříjemnou pachutí klišé. A když jsme u toho srovnávání s Heat, vyřešit případ kvarteta lupičů z Charlestownu by Pacinův Vincent Hanna zvládl doma z ložnice..(31.3.2011)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $92,186,262Tržby Celosvetovo $156,786,262Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,134,199 //počet predaných kusov 1,056,083Tržby za predaj DVD v USA $30,789,221 //počet predaných kusov 2,120,865║ Ben Affleck vypadá byť veľký fanúšik filmu Nelútostný súboj a tento jeho počin je veľmi zdarilý aj keď nie úplne konkurencii schopný spomínanému filmu, určite by sa tam dalo čo to lepšie dotiahnuť, niektoré zábery boli vizuálne fakt dobré, obsadenie fajn, akcia slušná, dejovo to zaujme po celý čas. /80%/(15.1.2011)

Jsem sice zločinec, ale mám zlaté srdce. Hledám přítelkyni se spoustou pochopení. Něco takovýho by si mohl dát MacRay do inzerátu. Film zas může mít na přebalu napsáno "Chci strašně moc vypadat jako Nelítostný souboj" (dokonce se na něj hrdina dívá v televizi). Jenže šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není jasný pane. Affleck (alespoň zatím) není Mann. Jde o dost idealizovanej pohled na svět gangsterů, který tu vypadaj jako kluci od vedle co maj jen adrenalinovýho koníčka (zatímco FBI tu pomalu vypadá jak Gestapo) a scény přepadů prostě postrádaj dynamiku a syrovost, jakou dokáže do filmu dostat král realistické akce. Přesto jde o dost nadějnej pokus a v záplavě superhrdinskejch holčiček co chytaj kulky všech velikostí ve vzduchu je to tak příjemný osvěžení, že nemůžu než ocenit 4 * a navíc mě to konečně donutilo Nelítostnýmu souboji přidat na maximum. Jo, kdyby náhodou Rebecca Hall chtěla někdy utěšit, jsem k dispozici.(30.12.2010)

• - Zbraně Dougieho (Ben Affleck): H&K HK416, H&K UMP, Glock 17; zbraně Jema (Jeremy Renner): AKMS, AKMSU, H&K 416, M4A1, H&K USP Compact, Ruger P-Series, Intratec Tec 9; zbraně používané Adamem Frawleym (Jon Hamm): Remington 870, Glock 17 (Cocacolix)

• - Když herec Slaine dospíval, pracoval ve Fenwayském parku jako prodavač. Návrat do těchto míst popsal jako "sureálný". (Othello)

• - Spoiler: Původně studio vyžadovalo temnější zakončení příběhu, poplatné knize. V tom měl být Doug smrtelně zraněn při přestřelce s Fergiem (Pete Postlethwaite) a následně zemřít u Claire v bytě v jejím náručí. Tato scéna byla i natočena, ale testovací publikum si raději vybralo šťastné zakončení. (Othello)