Město

The Town

Mesto

Mesto hriechu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

The Town mě zaujalo mnohem více než předchozí Affleckův režijní počin Gone, Baby, Gone. Je to takový ten film, který si člověk rád pustí znovu. Je v něm dobře namíchaná akce i klidnější pasáže a navíc si Affleck velmi dobře vybral své herce. Ač je sám klasicky nejslabším článkem v atraktivní herecké sestavě, dokázal coby režisér ze svých herců dostat to nejlepší. A velké plus má u mě hlavně za to, že do role agenta FBI obsadil Jona Hamma. Už bylo načase, aby se herec, slavící obrovský úspěch na televizním poli, představil také filmovému publiku v nějaké té větší roli. 90% A doporučuji prodlouženou verzi!!!(30.1.2011)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $92,186,262Tržby Celosvetovo $156,786,262Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,134,199 //počet predaných kusov 1,056,083Tržby za predaj DVD v USA $30,789,221 //počet predaných kusov 2,120,865║ Ben Affleck vypadá byť veľký fanúšik filmu Nelútostný súboj a tento jeho počin je veľmi zdarilý aj keď nie úplne konkurencii schopný spomínanému filmu, určite by sa tam dalo čo to lepšie dotiahnuť, niektoré zábery boli vizuálne fakt dobré, obsadenie fajn, akcia slušná, dejovo to zaujme po celý čas. /80%/(15.1.2011)

Ben Affleck u mě opět zabodoval, tentokrát dvojnásobně. Dokonce se nemohu rozhodnout, jestli byl lepší v roli herce nebo režiséra. Scénář je sice několikrát ohraný a neoplývá originalitou, i tak mě ale bavil. Od začátku do konce jsem film hltala. Akce byla rozložena rovnoměrně a díky tomu nebyl čas na nudu. Dramatické scény nebyly zbytečně hroceny a dialogy byly dostatečně uvěřitelné. Navíc mě potěšila menší role Blake Lively a působivá hudba po celou dobu. Hodně silné 4*.(9.9.2011)

Tak z Bena sa stáva celkom slušný režisér a čo je obdivu vhodné, že si scenár sám napísal, film sám odrežíroval a zahral si aj hlavnú rolu, ktorú zvládol v skutku dobre. Podaril sa mu natočiť dobrý akčák z nádychom krimi a drámy. Tak ale spomenúť, že je je to z veľkej časti klišé zrejme ani nieje treba.(8.1.2011)

Tohle schéma už tady bylo mnohokrát a někdy i lépe (v jednom momentu se na ‚ten‘ kousek i hlavní hrdina kouká v televizi), ale líbí se mi Affleckova sympatická režie, která ty archetypální postavy nehrne dějem nijak překotně, ale bez zbytečných vytáček, věcně a poutavě. Že je to chvílemi až moc sevřené v kleštích okoukaných šablon je na škodu hlavně ve chvílích, kdy zběhlejší divák vytuší následující kroky hrdinů dřív než oni sami. Každopádně, ta určitá staromódnost tomu jen a jen prospívá. Na další Affleckův film se těším nevýslovně. [Vážení distributoři, vzhledem k BR-ripu na netu, české premiéře v nedohlednu a současnému programovému složení našich kin, jedna malá poznámka: ‚Vyserte si oko!‘](8.12.2010)