Město

Town, The

Mesto

Mesto hriechu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Tohle schéma už tady bylo mnohokrát a někdy i lépe (v jednom momentu se na ‚ten‘ kousek i hlavní hrdina kouká v televizi), ale líbí se mi Affleckova sympatická režie, která ty archetypální postavy nehrne dějem nijak překotně, ale bez zbytečných vytáček, věcně a poutavě. Že je to chvílemi až moc sevřené v kleštích okoukaných šablon je na škodu hlavně ve chvílích, kdy zběhlejší divák vytuší následující kroky hrdinů dřív než oni sami. Každopádně, ta určitá staromódnost tomu jen a jen prospívá. Na další Affleckův film se těším nevýslovně. [Vážení distributoři, vzhledem k BR-ripu na netu, české premiéře v nedohlednu a současnému programovému složení našich kin, jedna malá poznámka: ‚Vyserte si oko!‘](8.12.2010)

Verze HEAT od Bena Afflecka dopadla jako verze HEAT od Bena Afflecka, jestli mi rozumíte. Je to dobrý, ale chybý tomu trošku hlubší rozměr.(9.5.2012)

Nebylo to špatné, ale opravdu mi vadilo, že mi bylo podsouváno, abych s těmi zločinci nějakým způsobem sympatizovala a navíc Affleck jako obvykle ten nejkladnější, to nedokážu překousnout.. Navíc mi celá ta malá mafie s malým kmotrem, kterého se všichni tak báli, přišla poněkud směšná.(18.1.2011)

• - První verze filmu, kterou Ben Affleck představoval producentům, trvala 4 hodiny. Takto dlouhý film by ale u diváků neobstál, proto jej Affleck za tři dny sestříhal na 2 hodiny a 50 minut. Tato verze prošla i u producentů, ale byla stále příliš dlouhá, proto film nakonec musel zkrátit o dalších téměř 50 minut. Prodloužená verze bude k vidění na DVD a Bluray. (HellFire)

• - Matt Damon, Affleckův kamarád již od dětství, se skrytý pod kšiltovkou Red Sox jako člen novinářského týmu propašoval na tiskovou konferenci k filmu. (Othello)

• - Ben Affleck napsal scénář, sám režíroval a zahrál si i hlavní postavu ve filmu. (Kuzmik)