Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

m.a.t.o.

Pamätám si časy, keď bola Gravitácia kinohit. Práve vtedy som totiž bol v kine na jeden film z mojej TOP 10. A ako vtedy v kine, tak i dnes, keď si Rivalov pozriem na Blu-ray, ten film ma proste baví, lebo v ňom nevíťazí forma nad obsahom. Asi toľko môj pohľad na neskutočne ospevovanú (a preceňovanú) Gravitáciu... 20 % ()

Casablanca

Nejsem fanoušek sci-fi. Nejsem ani fanoušek Sandry. Ale jsem fanoušek gravitace, Země, působivého vizuálního a zvukového ztvárnění, kterého se filmu dostalo. ()

utri

Spokojenost. Cuarón nezklamal. Lubezki je jistota. Jestli letos vidět něco na velkým plátně (a ve 3D), tak rozhodně Gravity. 4.5* ()

iantomasik

Tak fyzické! Tak čisté. Láska ke Kubrickovu dílu z tohoto filmu sálá, rozhodně není tak filosofický jako odysea, ale povrchní a prvoplánový také ne. Vesmírné dítě najdeme i zde, jen v jiné, emocionálnější formě. A zatraceně, tohle je FILM. Snad jen videohry mohou nabídnout takový vizuální zážitek. Cuarón, alespoň pro mě, upevňuje svou pozici mága stříbrného plátna, velikána patřícího snad spíše do minulosti. ()

Composter

Neskutečná adrenalinová jízda. Gravity je o ZÁŽITKU. O takovém zážitku, při kterém si celý film drtíte pěsti napětím, aniž byste o tom měli sebemenší tušení. Vše je zde podřízeno naprostému vtažení diváka do plátna - tedy spíše do kosmu. Režie, herci, vizuál, zvuk, střih, soundtrack...vše geniálně namícháno - nic netrčí, nic neruší. Ani nevím, kdy naposledy jsem měl v kině intenzivnější zážitek. Viděno v IMAX a určitě to není naposledy! Na konci projekce dokonce nastal potlesk! S radostí jsem se přidal. A víte co? Sandra rulez! ()

Aqualung

V duchu si říkám, jak mohl pan Clooney a paní Bullocková vzít tenhle kšeft.Ale to je jaksi jejich věc.Naprosté technické nesmysly jako pominutí zákona setrvačnosti při akceleraci i deceleraci,přenos zvuku ve vakuu při práci i nárazech, notabene ty skafandry musely být z čehosi, co vydrží snad všechno, přežití explozivní dekomprese ruského modulu, samomanévrování čínského přistávacího modulu a jeho obsluha už byla na mne příliš.Uznání zaslouží spektákl ve 3D a hudba.Škoda peněz. ()

Pecival

První film na který bych bez váhání zavelel: Do kina a na 3D. Nejsu si jistej jak by se mi to líbilo na malém plátně (nebo nedej Bože na TV), ale v kině je to prostě totální visuální pecka. Vlastně si nepamatuju, že bych byl tak nadšenej z prních 15 minut filmu jako tady. Některé provařené kličky si teda mohli scénáristé odpustit (ztracené díte, poslední štace), ale suma sumárum to technická nádhera tak válcuje, že na to z vysoka kašlu. Snad jenom škoda, že tu prim nehraje George, to je proti Sandre (při vší úctě, fakt se snaží) docela jiná váhová kategorie. A co se týče reality, prdlajs tomu rozumím a stejně by mi to bylo jedno... pokud tam maník neskáče z orbitu s padákem jak když Pearce utíkal z MS-1 tak su spokojenej :) ()

TroiMae

Tears in heaven... Nicméně co já vím z YouTube, je na ISS při průlezu do Sojuzu mnohem mnohem méně místa. Vždycky jsem se divil, že se tam vůbec protáhnou :o) ()

Wbcko

Úžas a nadšení střídal stav naprostého nasrání. Já nevím, film mi v mnoha ohledech připomínal přehypovaného Avatara, tedy čistou vizuální onanii nad tím, čeho je dnešní filmová technologie schopna. Ano, Gravitace je krásná, určitě stojí za to vidět na velkém plátně, nejlépe v IMAXu a peněz, utracených za lístek rozhodně nelituji, ale jako film puštěný v televizi nebo na počítači, naprosto nedává smysl a to je podle mého názoru špatně. Škoda tedy, že se snaží tvářit jako plnohodnotné drama. Možná kdyby byl film němý, možná kdyby v něm nehrála Sandra Bullock, která mě neuvěřitelně rozčilovala a jeji zvuková stopa by se dala regulérně použít při dabingu pornofilmu. Takhle jít s hodnocením výš nemůžu - zážitek to sice byl ale vidět to znovu nechci a upřímě nerozumím hodnocení. To bychom mohli protlačit do TOP 50 třeba Dinosaury 3D ne? ()

jefff

Vizuální orgie a geniální filmařské umění je hlavní devízou Gravitace. Celý film na měl působil velmi nepříjemným dojmem, podobně jako jiné scifi Sunshine. I když scifi, spíš nervydrásající drama. Čekal jsem dle reakcí ještě větší bombu, ale i tak jde o přelomový film svým pojetím, stylizací a realičností. Bullock a Clooney odvedli standardní výkony, které neruší a divák jim vše věří. Zážitek, i kdž ne tak intenzivní jak jsem doufal. ()

voleman

Gravitace je opravdu současná technologická špička, to musím vážně uznat. Alfonso Cuaron specialista na dlouhé nepřerušované záběry se k tomuto projektu hodí jako málo kdo. Dokonce si myslím že žádný jiný režisér by s takovýmhle prostoduchým scénářem neudělal nic tak efektního, jako právě on. Největší problém bych tedy viděl u jednoho z mích největších favoritů tohoto roku právě ve scénáři a celkově v příběhu, který se sice tváří jako realistický, ale čím blíže jsme u konce, tím více je to celé v typickém Americkém stylu. Nicméně když budete film brát jako že jde o klasickou Americkou zábavu, oslní vás film zcela perfektně. Technologicky je to opravdu zcela dokonalé a na velkém plátně mnohokrát zažijete mrazivý WOW efekt, jako snad zatím u ničeho. Na závěr musím upozornit ještě na velmi dobré herecké výkony obou hlavních herců a také na nenápadnou, ale skvěle padnoucí hudbu. Rozhodně doporučuji jít na tento film do kina, ale nesmíte na něj jít jako na klasické Sci-Fi ale spíš jako na akční survival thriller zasazený do vesmírného prostředí. 90% ()

Styxos

90 minut absolutní dokonalosti a mrazení v zádech. A prosil bych jednoho Oscara pro pro Sandru Bullock za herecký výkon a jednoho pro Emmanuela Lubezkiho za kameru. Děkuji pěkně. ()

DeathTheKid

A Cuarón to udělal zase...stejně jako v roce 2006 u Potomků lidí, tak i teď současnému stylu kinematografie ukazuje stylového "fakáče". Po traileru jsem si říkal, co proboha chce naprcat do 90 minutové stopáže. To co tam prcnul bylo sice lineární, ale to je bezpředmětné, chcete-li se dívat na něco jako je TOHLE. Z 3Déčka se konečně vyždímala všechna šťáva, čemuž napomohl samotný vesmír, ale i efekty, mňamózní kamera (efekt "průletu" maskou...třešnička), soundtrack a herci. Nechybí ani situace, kdy se vám tají dech, kdy jste šokováni, kdy nasáváte poslední vítězoslavnou hudbu. Řeknu vám jedno...nemusíte mít vzdělání a nemusíte být ani fakt bohatí, abyste se podívali do vesmíru, protože vám stačí 2 kila na kino. Zjistíte, že vesmír je stejně klidný jako Clooneyho výkon samotný. ()

greath

Kvalitka! Film je natočený tak kvalitne, že nemôže byť zlý. Skvelé dych berúce scény. Film zbehol strašne rýchlo a ani chvíľku som sa nenudil. Jeden z najlepších filmov odohravajúcich sa vo vesmíre. Buďte trpezlivý, vyplatí sa. Skvele zvládnutá réžia. ()

standsiller

Obrovská škoda je, že tento film nie je z inej produkcie ako Americkej ( viem si predstaviť napríklad Francúzsku produkciu ). Niekoľko krát ( konkrétne dva ) som bol nekonečne sklamaný tým, že sa silné momenty nestopli pri ich totálnej gradácii. Film by určite potreboval väčšiu dramaturgiu. Pre mňa osobne bolo prostredie atraktívne. Nie som zástanca toho, že filmy s nádychom sci fi žánru musia mať rýchly a dynamický spád a vysoký podiel akcie. Z tohto počinu vonia osobitosť, ktorá mala za svojim pozadím myslím niečo viac, ako len hypnotický zážitok. Sandra Bullock ma prekvapila a rovnako ako Clooneymu i jej pokrok vo veku prospieva. Scenáristicky tento film nebol silný, ale režijne a kameramansky to bolo odvedené excelentne. Myslím že sa o tomto filme bude hovoriť aj po rokoch. ()

zuza99

Po přečtení komentářů jsem byla připravená odejít z kina a hodinu úžasem nemluvit. Ale ne, já mluvila celou hodinu o tom, jak to bylo děsný, děsně trapný a jestli se uživatelé na CSFD zbláznili s tím hodnocením. Bohužel nedokážu ocenit techniku natáčení, to mě nedostává (ani 3D mě neoslnilo). Takže na mě zbylo pět minut Clooneyho (to bylo fajn) a pak 80 minut neschopný Sandry Bullock, která mi lezla na nervy tak, že jsem na ní chtěla křičet, ať už se probere z toho snu. A na konec něco ze života: Říkám kamarádce, hele nechoď na to, budeš akorát nasraná. Celá nadšená nám vyprávěla o tom, jak se točilo (o videu s ramenem). A pak mi napíše, no tak to video s ramenem bylo mnohem víc zajímavý než celý film. ()

MiaMoonlight

Tak jsem měla tu čest zajít na 85. nejlepší film csfd do kina a musím konstatovat, že mi to asi ani tak nepřišlo jako 85. nejlepší film. Uznávám, že doba pokročila a s ní i efekty - to bylo opravdu mocné a s tím si tvůrci vyhráli, za to také mé velmi dobré hodnocení, ale nechápu ten všeobecný rozruch okolo celého snímku, jelikož toho ve mě nic moc nezanechal. Ale asi si prostě na filmech cením i jiných hodnot a možná je také upřednostňuji. Každopádně se mi film líbil. Chvíli jsem byla sice ve stádiu výčitek, kdy sem si říkala "To jsem ale kráva, že lezu na film, který se odehrává mezi třemi lidmi ve vesmíru." a chytila se mě pěkná nas*anost, ale kupodivu jsem se moc nenudila. Nakonec jsem si dala self five, že jsem se rozhodla jít na 2D, jelikož jsem dospěla k názoru, že na 3D bych se asi poblinkala. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)