Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Největší práci mně dalo zpracovat fakt, že něco tak šerednýho jako Bulger mohlo šéfovat Bostonu. Takhle oblbnout celý město se nepovedlo ani předloni Džegrovi, a to že i s tím příšerným polofousem byl zhruba šestkrát hezčí holka než Whitey. Jinak Černej bordel na mě působil vlažně a obyčejně, zhruba nějak jako holka, se kterou si ve vinárně sice pěkně popovídám, ale platit budeme každej sám za sebe. Leda že by chtěla platit ona za mě, to bychom pak ke mně domů šli proti mojí vůli... Ale Johnny dobrej, slizskýho zmetka umí skoro tak dobře, jako pošahanýho piráta a holiče. Ještě to chce naučit se zvířátko a hurá na Oscary.(10.12.2015)

50%(30.7.2016)

Už od začátku produkce skvěle obsazená gangsterka. Je opravdu neuvěřitelné, kolik velkých herců kývlo na menší honorář a upsalo se Black Mass. Přes všechna očekávání se ale jedná o lehký nadprůměr, "pouze" o dobře natočenou, atmosférickou a trošku životopisnou žánrovkou, ve které to jednou nejikoničtější rolí zhýralý Johnny Depp po filmech, kde hraje větší roli jeho maskérka zkouší trošku jinak. Sice s opět výraznou maskou, ale alespoň hraje! Možná kdyby film točil Francis Ford Coppola před dvaceti lety, mohla by s filmu být kultovka, která by se špetkou nějaké invence a příslibem, že momentálně vycházející hvězdy za pár let nezhasnou jako svíčky, rozhodně nezapadla. Takhle se však jedná o poctivou levnou irskou zabijačku, která opět v apelu na reálie dokazuje, že gangsteři se nedožívají dlouho..pokud tedy neprchnou...70%...[18.11.2015_ČSFD projekce_Cinestar Černý most](18.11.2015)

Solidní herecká základna a ani absolutní překopání vzhledu Johnnyho Deppa nezpůsobilo to, že bych z Black Mass byl totálně odvařenej. Příběhově to není špatné, ale chvílemi jsem měl dojem, že kdyby film měl 90 minut, tak bych se vůbec nezlobil. Kvalitní a nekompromisní gangsterky jsou zjevně vyčerpány již z minulosti. Při sledování tohoto filmu se mi to neustále honilo hlavou. To, co legendární Mafiány, Kmotra nebo Zjizvenou tvář šlechtí, tudíž nezapomenutelné scény, jsem tady tak trošku postrádal. Každopádně Johnny Depp dokázal, že s každou další rolí je schopný dojít až na práh svých hereckých síl a za to sklízí můj nefalšovaný obdiv.(25.5.2016)

Obdobné zklamání jako Legendy zločinu. I zde by slušela o půl hodiny kratší stopáž, i zde jsou náznaky nesoucí punc old school gangsterek. I zde to celé drží pohromadě pouze Depp (ve druhém případě to byl Hardy), ale jinak nemá Black Mass co říct. Byl jsem nesmírně rád, že uvidím Deppa v "normální" roli a dokonce na oblíbené téma, ale jedna zajímavá postava na dvě hodiny nemastné/neslané kriminálky je málo - 60% a jasným králem podzimu zůstává hypnotické veledílo.(20.11.2015)