Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Gangsterka bez duše. Asi jak kedysi Donnie Brasco, vlastne ešte menej. Black Mass chce byť tak moc temný, že mu to paradoxne uberá na atmosfére. Brasco bol tiež točený bez Scorseovského chlapského citu, ale pohodovo, mafiáni si užívajú života, sem tam nejaký vtip... Black Mass je vážny jak hovno, občasná vraždička, Johnny so zaťatými zubami, a ja vlastne ani poriadne neviem, s čím to celý čas kšeftovali. Kvalitné remeslo, nuda to tiež nie je, ale potenciál na kultovosť tu nemá jediná jedna scénka. 70%(7.11.2015)

Film, kterej chce strašně moc bejt čtvrtým Kmotrem, paradoxně mu to ale zase tolik neubližuje. Ukecanej a rozvláčnej, jenže zároveň taky hypnoticky vtahující a vyžadující od diváka hravou orientaci v postavách. Dlouho jsem v kině nezažil takovou fandovskou euforii z toho, jak se na plátně postupně objevovalo čím dál víc top hollywoodskejch ksichtíků - radost pohledět! Depp famózní.(12.11.2015)

Má to fakt nekolik chyb, tady někdo nevěděl jestli z toho udělat nahláškovanou pecku nebo drama. Každopádně se to střídalo a připadalo mi to nevyvážený. Herci se do svých postav vůbec nehodili. Tvůrci chtěli prostě nalákat na herecky obsazení a tak tam šoupli Deppa atd. Do role Edgertona by se mi teda víc hodil např. Val Kilmer už kvůli tem vlasum..Ty učesi se na ne vůbec nehodily. Pak zbytečně dlouhá stopáž, spousta ukecaných míst, který mě doslova nudily. I když je to ale natahovaný jak svině tak se ale našlo pár dost dobrých scén jak např. Whitey někoho prokouknul, nebo to rozhodování jestli syna odpojit či ho nechat na živu to mě dostalo. Je to tak 50 na 50.(9.6.2016)

Odpudivý gangster, který byl velmi přesvědčivě vyjádřen Deppem, nicméně jeho maska byla až příliš hloupá.. :-)(12.3.2016)

• Wacoslav1

Naprosto nesnesitelná odnikud nikam se vlekoucí téměř dvouhodinová nuda. Depp sice hraje velmi slušně i když nějakej extra znepokojující výkon bych v tom nehledal, ale tohle nezachrání. Souhlasím sice z tím, že po všech těch Transcendentních pirátech z Karibiku řešících nejrůznější grandiózní případy a podobných úletech se objevil v relativně normální roli, ale ten film je tak děsně nezáživnej a z každou další minutou víc a víc ubíjející až už jsem to ke konci téměř přestal sledovat. Velebme distributora za tu o dva měsíce posunutou premiéru (i když já bych na to stejně nešel) a doufejme, že se tomu úspěšně vyhnou i ostatní. už dlouho jsem neměl pocit, že se dívám na tak neskutečný suchý, rutinní a bezbarvý dílo jako u tohoto filmu. Prostě převyprávíme příběh, předestřeme fakta a všechno to zabalíme do kupy nudných keců a rádoby gangsterských tvrďáren? No tak co to do pytle je tohleto... No nic šance, že se ještě Depp někdy objeví v něčem relativně koukatelným s každým dalším filmem rapidně klesá a já dám teda pro tentokrát z bídou slabý 2* ať nežeru, ale po pravdě ani nevím za co a myslím, že jsem to ještě solidně nadhodnotil.25%(23.10.2015)

• - Hlavnú úlohu mal pôvodne stvárniť Johnny Depp, avšak kvôli honoráru z projektu vycúval. Požadoval 20 miliónov amerických dolárov, no producenti mu boli ochotní zaplatiť len polovicu. Neskôr sa ale predsa vrátil. (Sufferer)

• - Až do zatčení Jamese Bulger byl na seznamu deseti nejhledanějších uprchlíků FBI, a to po dobu 12 let. FBI nabídla za jeho dopadení odměnu 2 miliony amerických dolarů. (Besor)

• - James "Whitey" Bulger sa skrýval v Santa Monice (Kalifornia) a po dolapení úplne pohŕdal políciou. Súd ho odsúdil na dve doživotia plus päť rokov za objasnených 11 vrážd. (Jadro)