Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Nikoliv skvělé, ale velmi koukatelný průměr. Chápu, že ne každý může být Scorsese, ale tohle vyprávění plyne na vlně nevzrušivosti, kde za celý film utkví pouze tři zajímavé scény, až si člověk říká něco o promarněném potenciálu. A potom ani nepomůže známá pravda, že film je charismatický tak, jako je charismatický jeho hlavní představitel. Je to škoda, protože Depp je fan-ta-sti-cký. Ten jeho pichlavý, zlověstný pohled, stačí, když na vás upře zrak, promluví a strachy lezete po stůl. Skvělá práce, Johnny, škoda jen, že film samotný s tebou zdaleka nedrží krok.(5.4.2016)

• Wacoslav1

Naprosto nesnesitelná odnikud nikam se vlekoucí téměř dvouhodinová nuda. Depp sice hraje velmi slušně i když nějakej extra znepokojující výkon bych v tom nehledal, ale tohle nezachrání. Souhlasím sice z tím, že po všech těch Transcendentních pirátech z Karibiku řešících nejrůznější grandiózní případy a podobných úletech se objevil v relativně normální roli, ale ten film je tak děsně nezáživnej a z každou další minutou víc a víc ubíjející až už jsem to ke konci téměř přestal sledovat. Velebme distributora za tu o dva měsíce posunutou premiéru (i když já bych na to stejně nešel) a doufejme, že se tomu úspěšně vyhnou i ostatní. už dlouho jsem neměl pocit, že se dívám na tak neskutečný suchý, rutinní a bezbarvý dílo jako u tohoto filmu. Prostě převyprávíme příběh, předestřeme fakta a všechno to zabalíme do kupy nudných keců a rádoby gangsterských tvrďáren? No tak co to do pytle je tohleto... No nic šance, že se ještě Depp někdy objeví v něčem relativně koukatelným s každým dalším filmem rapidně klesá a já dám teda pro tentokrát z bídou slabý 2* ať nežeru, ale po pravdě ani nevím za co a myslím, že jsem to ještě solidně nadhodnotil.25%(23.10.2015)

Ano, je to kvalitní gangsterská retro práce, která se nabojí pustit žilou, bohužel geriatrický Johnny Depp s vizáží Bad Grandpa mě iritoval až tak, že jsem začal přemítat o tom, proč by každý kriminálnický násilnický vrahounský hovado mělo mít vlastní film, což je zde jen podtrženo suchým a klišoidním příběhem. Nebýt (samoúčelné) prokrvenosti, šel bych na 2*. Nebavilo mě to víc než na 55%.(24.10.2015)

Johny Depp se po deseti letech nějakým nedopatřením octnul v normální roli. Není pirátem, kadeřníkem, upírem, indiánem ani pirátem. Je to gangster... rovnou ten největší v historii Bostonu. Sice má na sobě tradičně tolik makeupu, že by to stačilo na natření jachty, jeho výkon ale hravě strká do kapsy všechny ty kokoty, který ztvárnil doposud. A je to fajn! První polovina filmu je dokonce víc než skvělá. Jakmile ale už není koho vraždit, film upadá do rutinní dramatický krimi kaše, kterou známe ze Zákona a pořádku. V rámci žánru se tedy nic světobornýho nekoná, je ovšem příjemnou změnou vidět zase něco, co se nezabývá zbytečnostma a jede si to ryze onen brutální příběh jednoho a mnoha lidí, kteří v touze po moci zrazovali a mordovali koho mohli. Nuže technicky a herecky bezchybný, scénáristicky ale všechna esa padnou v první hodině a pak už není moc na co koukat. Slabší čtyři.(11.10.2015)

Podobných filmů je fůra a spousta je i o dost lepších. Velkým kladem je, že Johnny Depp konečně nehraje sympaticky přitroublého podivína, ale opravdovýho hnusáka. Ta maska mi sice přišla nevěrohodná, ale zahrál to dobře a vnímal jsem, že je to Whitey Bulger a ne Johnny Depp.(17.4.2016)