Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Obdobné zklamání jako Legendy zločinu. I zde by slušela o půl hodiny kratší stopáž, i zde jsou náznaky nesoucí punc old school gangsterek. I zde to celé drží pohromadě pouze Depp (ve druhém případě to byl Hardy), ale jinak nemá Black Mass co říct. Byl jsem nesmírně rád, že uvidím Deppa v "normální" roli a dokonce na oblíbené téma, ale jedna zajímavá postava na dvě hodiny nemastné/neslané kriminálky je málo - 60% a jasným králem podzimu zůstává hypnotické veledílo.(20.11.2015)

Maximální spokojenost, kterou jsem v tomhle žánru mohl dostat. Boston a jeho temná stránka, války mafie o zabrání co největšího dílku koláče, to je role jako šitá pro Brada. Není to kmotr, ale brokovnicí se oháněl taky efektně, takže jsem se určitě nenudil a ty dvě hoďky dal jak malinu.(28.10.2015)

Zbožňuji mafiánské filmy, nejsem objektivní. Ačkoliv Depp hraje hlavní roli, přišlo mi, že nedostal příliš prostoru pro své kouzlo, jakoby mi chyběl celou dobu, nicméně z toho mála vytěžil maximum. Temné podsvětí Bostonuu s Irskou příchutí drsné whisky tu je servírováno s obratností, kterou podtrhují hlavní postavy. [Conolly (Edgerton) je ale nejvíc věrná duše, nechápu, proč ho takto režisér zpodobnil.](18.11.2015)

Největší práci mně dalo zpracovat fakt, že něco tak šerednýho jako Bulger mohlo šéfovat Bostonu. Takhle oblbnout celý město se nepovedlo ani předloni Džegrovi, a to že i s tím příšerným polofousem byl zhruba šestkrát hezčí holka než Whitey. Jinak Černej bordel na mě působil vlažně a obyčejně, zhruba nějak jako holka, se kterou si ve vinárně sice pěkně popovídám, ale platit budeme každej sám za sebe. Leda že by chtěla platit ona za mě, to bychom pak ke mně domů šli proti mojí vůli... Ale Johnny dobrej, slizskýho zmetka umí skoro tak dobře, jako pošahanýho piráta a holiče. Ještě to chce naučit se zvířátko a hurá na Oscary.(10.12.2015)

Johnny Depp At his Best! Je super vidět Johnnyho po všech těch neúspěších zpátky a dokonce v tak démonickém podání. Příběh je zajímavý, ostatně to skoro vždy pokud se vypráví story o nejobávanějším gangsterovi. Film má i velmi sympatické tempo, místy syrové podání a highlightem je večeře u stolu přátel, kde napětí visí ve vzduchu a divákovi se až špatně dýchá, Ano až tak je Depp znepokojivý. Potěší i finále typické pro tyhle gangsterské životopisné filmy, které uvádí reálné údaje o všech zúčastněných.Kdo má rád Gangsterky, měl by být spokojen. 80%(22.10.2015)