Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Johnny Depp konečně září v roli, která mu sedla jak dobře mířená facka. Zastínil tím svitem brilantní osazení tohoto filmu, zejména Joela Edgertona či Benedicta Cumberbatche. V každém záběru, ve kterém se Johnny mihne, stoupá kvalita filmu o nějakou tu kouřovou píď vzhůru. Jediné co sráží tento film na kolena, je dle mého usouzení zbytečně dlouhá stopáž. Tuším, že po lepším střihu, by tento film získal na svižnosti a nemusel by upadat jak stoletý prach na poličku. Film Black Mass si, ale i přesto získal moji pozornost, která je k tomuto kousku přitahována jak střelka k severu, neb Johnny byl svižný akurátně.(19.11.2015)

Odpudivý gangster, který byl velmi přesvědčivě vyjádřen Deppem, nicméně jeho maska byla až příliš hloupá.. :-)(12.3.2016)

Nikoliv skvělé, ale velmi koukatelný průměr. Chápu, že ne každý může být Scorsese, ale tohle vyprávění plyne na vlně nevzrušivosti, kde za celý film utkví pouze tři zajímavé scény, až si člověk říká něco o promarněném potenciálu. A potom ani nepomůže známá pravda, že film je charismatický tak, jako je charismatický jeho hlavní představitel. Je to škoda, protože Depp je fan-ta-sti-cký. Ten jeho pichlavý, zlověstný pohled, stačí, když na vás upře zrak, promluví a strachy lezete po stůl. Skvělá práce, Johnny, škoda jen, že film samotný s tebou zdaleka nedrží krok.(5.4.2016)

Hodnotné ako zmapovanie skutočných udalostí. S plejádou hereckých és (prečo zmizol Kevin Bacon z veľkých plátien?). Ale dramaturgicky nezvládnuté, mdlé, s jednou, max dvomi scénami, ktoré s divákom hnú. Deppove prevtelenie mrazivé a obdivuhodné.(25.11.2015)

Z počátku mě to strašně nebavilo a ptal jsem se sám sebe, čím to je, protože zdánlivě všechno v tom filmu je jak má být - perfektní obsazení, kostýmy, hudba i kamera. Když už jsem skoro uvažoval, že se zvednu, protože ze mě ten film stále nedokázal dostat žádné emoce a neměl žádnou atmosféru, nakonec mi to nedalo, přemohl jsem se a postupně zjistil, že mě to přibližně od druhé půlky, když se pomalu začne utahovat smyčka, začalo docela hodně bavit, a ke konci mě to už vyloženě dostalo. Johnny Depp je v tom děsivém makeupu naprosto démonický, ale pro mě byl hlavní hvězdou filmu překvapivě Joel Edgerton, jehož herectví i postava mě bavily neskonale víc (ostatně není to tak dlouho, co jsem zde vyjádřil uznání jeho režijnímu debutu Dárek). Pravověrní fandové Johnnyho Deppa si zde asi přijdou na své, ale osobně se stejně nemůžu ubránit dojmu, že čím víc kritiky na tenhle film si přečtete, tím víc se vám bude zdát horší - na to, jak je dlouhý, se toho v něm vážně moc neukáže, a člověk má v závěru nakonec spíš chuť pustit si zase po letech nějakou starší osvědčenou klasiku na spravení chuti typu L. A. - Přísně tajné (1997), Nelítostný souboj (1995), Obvyklí podezřelí (1995), Mafiáni (1990), Americký gangster (2007), Zjizvená tvář (1983), Neúplatní (1987), Příběh z Bronxu (1993), apod. - zcela jistě jsou mraky lepších filmů tohoto typu než Black Mass.(18.11.2015)