Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Něco jako nejnudnější hvězdně obsazená gangsterka za poslední dobu. Jestliže seschlý Depp děsivě mrazil v intenzivních trailerech, film samotný toho nevyužil a byl to jen rozvleklý, nevzrušivý průměr, který už ani on nezlepšil. Bohužel.(14.2.2016)

Víc než cokoliv jiného je pro mě důležité, že se Johny Depp po letech pitvoření v pitomých filmech pod tunou makeupu a příšerných písniček zase předvedl tak, jak ho od mala miluju.Jako nejlepší herec na světě z jehož postavy Jamese Bulgera neběhal jenom mráz po zádech, ale jako byste měli nůž v žaludku.Neksutečný herecký výkon, bohužel v trošku nešťastně natahovaném ději, který mohl být bez debat akčnější.Cooper není natolik kvalitní režisér, aby si mohl hrát na Coppolu, ale pořád je film natočený s citem pro dobu, ve které se odehrává.Lokace, výprava a kostýmy jsou špička stejně jako herecký ansábl.Od filmu jsem určitě čekal podstatně víc jako od celku, ale od Deppa sem čekal přesně tohle, nejlepší herecký výkon roku 2015 a jestli nebude ani nominovaný na Oscara, už to bude vážně směšný.Docela mě pobavila Juno Temple, její agent musí bejt fakt sympaťák, jelikož sem tuhle holku viděl ve dvou filmech a pokaždý hrála tupou kurvu :) 80%.(30.12.2015)

Johnny Depp konečně září v roli, která mu sedla jak dobře mířená facka. Zastínil tím svitem brilantní osazení tohoto filmu, zejména Joela Edgertona či Benedicta Cumberbatche. V každém záběru, ve kterém se Johnny mihne, stoupá kvalita filmu o nějakou tu kouřovou píď vzhůru. Jediné co sráží tento film na kolena, je dle mého usouzení zbytečně dlouhá stopáž. Tuším, že po lepším střihu, by tento film získal na svižnosti a nemusel by upadat jak stoletý prach na poličku. Film Black Mass si, ale i přesto získal moji pozornost, která je k tomuto kousku přitahována jak střelka k severu, neb Johnny byl svižný akurátně.(19.11.2015)

Ano, je to kvalitní gangsterská retro práce, která se nabojí pustit žilou, bohužel geriatrický Johnny Depp s vizáží Bad Grandpa mě iritoval až tak, že jsem začal přemítat o tom, proč by každý kriminálnický násilnický vrahounský hovado mělo mít vlastní film, což je zde jen podtrženo suchým a klišoidním příběhem. Nebýt (samoúčelné) prokrvenosti, šel bych na 2*. Nebavilo mě to víc než na 55%.(24.10.2015)

Hodnotné ako zmapovanie skutočných udalostí. S plejádou hereckých és (prečo zmizol Kevin Bacon z veľkých plátien?). Ale dramaturgicky nezvládnuté, mdlé, s jednou, max dvomi scénami, ktoré s divákom hnú. Deppove prevtelenie mrazivé a obdivuhodné.(25.11.2015)