Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

Black Mass: Špinavá dohoda

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 2015, 123 min

Zbožňuji mafiánské filmy, nejsem objektivní. Ačkoliv Depp hraje hlavní roli, přišlo mi, že nedostal příliš prostoru pro své kouzlo, jakoby mi chyběl celou dobu, nicméně z toho mála vytěžil maximum. Temné podsvětí Bostonuu s Irskou příchutí drsné whisky tu je servírováno s obratností, kterou podtrhují hlavní postavy. [Conolly (Edgerton) je ale nejvíc věrná duše, nechápu, proč ho takto režisér zpodobnil.](18.11.2015)

Gangsterka bez duše. Asi jak kedysi Donnie Brasco, vlastne ešte menej. Black Mass chce byť tak moc temný, že mu to paradoxne uberá na atmosfére. Brasco bol tiež točený bez Scorseovského chlapského citu, ale pohodovo, mafiáni si užívajú života, sem tam nejaký vtip... Black Mass je vážny jak hovno, občasná vraždička, Johnny so zaťatými zubami, a ja vlastne ani poriadne neviem, s čím to celý čas kšeftovali. Kvalitné remeslo, nuda to tiež nie je, ale potenciál na kultovosť tu nemá jediná jedna scénka. 70%(7.11.2015)

Maximální spokojenost, kterou jsem v tomhle žánru mohl dostat. Boston a jeho temná stránka, války mafie o zabrání co největšího dílku koláče, to je role jako šitá pro Brada. Není to kmotr, ale brokovnicí se oháněl taky efektně, takže jsem se určitě nenudil a ty dvě hoďky dal jak malinu.(28.10.2015)

Johnny Depp At his Best! Je super vidět Johnnyho po všech těch neúspěších zpátky a dokonce v tak démonickém podání. Příběh je zajímavý, ostatně to skoro vždy pokud se vypráví story o nejobávanějším gangsterovi. Film má i velmi sympatické tempo, místy syrové podání a highlightem je večeře u stolu přátel, kde napětí visí ve vzduchu a divákovi se až špatně dýchá, Ano až tak je Depp znepokojivý. Potěší i finále typické pro tyhle gangsterské životopisné filmy, které uvádí reálné údaje o všech zúčastněných.Kdo má rád Gangsterky, měl by být spokojen. 80%(22.10.2015)

Dôkaz o tom, že nie každý zločinec musí mať celovečerný film. James Whitey Bulger si to očividne nezaslúžil, pretože dej Black Mass by sa mohol vojsť na dve A4ky... Nechápavo stojím pred faktom, že tak neskutočne elitná garda hercov kývla na tento projekt. Ich manažéri asi čítali iný materiál... Depp, Edgerton, Cumberbatch samozrejme skvelý, ale to nič nemení na fakte, že je to prostoduchý film bez náznaku gradácie či skutočného približovania postáv. Asi najpriemernejší film tohto roka. Veľké sklamanie. Ps: Jesse Plemons je ksicht ako stvorený na grázlika. 60% | CineStar Černý Most, 18.11.2015 |(20.11.2015)