Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

anderson

Ťažkopádne sa vlečúca červená knižnica, ktorá s akčným/krimi či thriller filmom nemá spoločné absolútne NIČ. Osud "niktoša" ma vrcholne nezaujímal, toporne budovaný scenár skáčuci od drog k obchodníkom s orgánmi ma emotívne vôbec nedokázal zainteresovať a záverečný patetický a nelogický súboj zavŕšil túto preceňovanú nudnú historku ranou bezobsažnej istoty. Jeden úd ergo orgán - z milosti. (12.11.2023) ()

ARI50

No nebyl to žádný akční nářez, pár momentů se sice našlo, příběh byl působivý ale že bych měl být z něho na větvi se říct nedá. Týpek a nože bylo na filmu to nejlepší. ()

JASON_X

Tak nevím nevím... dravý akční thriller, dechberoucí choreogragfie, nervydrásající napětí, nejúspěšnější korejský film nějakého roku... viděl jsem snad omylem něco jiného? Na složitou a zmatenou (zkrátka odlišnou) komunikaci s divákem ve východoasijských filmech jsem zvyklý a problém mi nedělá, naopak ji mám rád, ale čekal jsem zkrátka, že to bude mnohem víc... dravé, akční, dechberoucí a nervydrásající... a ono nic. Zdlouhavá a místy nudná kriminálka s několika slušnými bojovými scénami (ten čvachtavý zvuk při závěrečné bitce na nože byl libozvučný). Jinak ale sentimentální a patetická slaďárna, která svým patosem a sladkostí překonává většinu obdobné hollywoodské produkce... (s těma očičkama to bylo přece jasný hned, nééé?) ()

prome

Výborný film, který se pomaleji rozjíždí, ale rychle nabírá strhující tempo, kterému pomáhá skvěle zvolený hudební doprovod. Tomuto filmu vůbec nevadí otřepaná zápletka, protože je podán takovým způsobem, že mě občas i běhal mráz po zádech. Já tady prostě nemůžu hodnotit jinak, protože takových filmů, a hlavně kvalitních, není mnoho. ()

mm13

Komercia najhrubšieho zrna! Hlavný hrdina so záhadne tragickou minulosťou je charizmatický a krásny až z neho citlivejšie diváčky pošteklí v podbrušku + malá holčina dojímavý hajzlík, akého by ste si napriek všetkým rizikám sami privlastnili + záporáci zlí, škaredí a odporní, že byť to na vás, dožívajú v hrozitánskych mukách ešte mesiac po projekcii. Teda, možno až na jedného z nich, ktorého úlohu v celom filme je potom veľmi ľahké uhádnuť už polovici a v akože nervydrásajúcom finále nebolo miesta na vážnejšie obavy. K tomu si je ale potrebné prirátať prvotriedne súboje všetkého druhu, síce prelakovanú, ale stále postačujúcu explicitnosť a v neposlednom rade fakt, že napriek celkovej priehľadnosti, je Ajeossi vzrušujúcim a pútavým filmovým zážitkom. Super večerníček, spal som po ňom ako podrezaný. ()

ScarPoul

Rozbeh trochu pomalý a nesúci sa v znamení tradičných kórejských akčnákov. Od druhej polovice ide ale o osobitý a riadne krvavý zárez do žánru. Man from Nowhere je mi v mnohých veciach sympatický a hoci je podobných filmov viac než dosť, udržuje sa medzi nimi na tých horných priečkach. Motivácie sú logicky vysvetlené a páči sa mi že hrdina aj napriek svojmu statusu tajomného pomstiteľa, krváca. ()

BoPo

Dalo by sa povedať, že sa jedná o kombináciu filmov Leon, Muž v ohni a 96 hodin. K tomu je logicky prihodená dávka ázijského zmyslu pre akciu. Veľmi kvalitne urobená klasika (muž zachraňuje dieťa zo spárov podsvetia), ktorá má však problém vybudovať vzťah k postavám. A z toho dôvodu, aj keď sa jedná o chutný juhokórejský pokrm, sa k tomuto filmu už nebudem vracať a radšej nabudúce skúsim inú položku z orientálneho menu. ()

Lacike

Koment obsahuje spoilery. Pribeh mi pripomina môj top film Leona. Drsny chlapik + male dievcatko vs. kopa hnusnych gangsterov. Takze teoreticky by mi to malo sadnut dokonale. Ale nesadlo. Strasne mi vadi depresivna atmosfera, ktorou je nasiaknuty cely film. Proste klasicky film v ktorom sa hlavnemu hrdinovi cely cas deju zle veci a na konci zhebne. Ale on na konci ani nezhebne a film konci happyendom, ktory sa mi k predoslemu deju vôbec nehodi. Takze to nakoniec nie je ani poriadna depka. Dalsia vec, ktora mi vadila bola mlcanlivost hlavneho hrdinu. Sam som introvert a tak mam bezne rad mlcanlivych hrdinov, ale tentokrat to bolo prilis aj na mna a neraz som mal chut vykriknut, aby uz kurva odpovedal na otacku alebo konecne naznacil, co vlastne citi. Nastastie to male dievcatko bolo obsadene dokonale a ich vztah tahala aj za neho. Skoda len, ze spolu stravili tak strasne malo casu. Trochu mi vadila zvratenost niektorych postav a brutalita, ktora mi pripadala prehnane samoucelna. Na brutalitu za kazdu cenu si uz tolko nepotrpim. Zaporaci boli natolko hnusni, ze som im nie ze prial smrt, ale skôr som dufal, ze budu mat vo filme co najmenej scen. Obcas mi ich konanie ani nedavalo zmysel. Akcia je slusna, ale nic svetoborne. Miestami je dost blbo zostrihana. Kontakty v bitkach poriadne nevidno. Vrcholom asi malo byt finale s tym thajskym megazabijakom, ktory tiez väcsinu filmu drzal bobrika mlcania. Je to jedna z tych lepsich bitiek, ale finale v Raid 2 tuto bitku strci do vrecka aj s tym specialnym cool nozikom, ktory pouziva ten zabijak. Aj napriek mnozstvu vytiek je to stale nadpriemerny film, ktory sa oplati vidiet. Hlavne, ked mate radi depresivne filmy, ktore sa prekvapivo skoncia stastne. Mna to bohuzial nenadchlo, ale za dalsich 6 rokov tomu skusim dat dalsiu sancu. 7/10. ()

bouncer

Příběh sám o sobě je vlastně docela pitomý, ale jihokorejské filmy mají tu výhodu, že vzhledem k k jiné mentalitě lidí i filmových tvůrců, působí na nás trochu exoticky, originálně a tím pádem jsem si Ajeossi užil více než kdyby to bylo podle hollywoodské šablony. Ano, vím, že to trochu krátkozraké a kdybych měl nasledováno více podobných asijských filmů, šel bych s hodnocením asi dolů... ale nemám, takže 4*. ()

Ouwen

Nejlepší akční film, který má vše co mi může udělat radost. Nenašel jsem absolutně žádnou chybičku, nic mi nevadilo, všecko mi přišlo dávkované přirozeně, došlo i na slzy a akční scény jsou napumpované emocemi. Závěrečný balet, kdy Bin Won vykosí celou vilu jedinečný, zejména díky harmonické hudbě. Akční scény špičkové, na můj vkus jich bylo dost a Bin Won je herecké eso, věřil jsem mu všechno a má nesmírné charisma. Jakmile odhodí skin chodící mrtvoly a vypustí zvíře, film spěje k nejdestruktivnějšímu konci, který mne rozsekává pokaždý když ho vidim. Nejvíce mne hřeje na srdci fakt, že takovej film už nikdo nenatočí. Absolutní extratřída. ()

Folpa

Perfektní thriller o bývalém agentovi, který se teď "schovává" v zastavárně a jeho jediným kamarádem je jedna holčička. Kdy ale zmizí, na nic nečeká a jde jí hledat- tohle mu prostě neměli dělat! ()

Cubinho

Snad první film, který jsem na tématiku obchodu s lidskými orgány viděl - a hned v podání skvělých Korejců, kteří podobné akční noiry opravdu umí! Škoda toho přeslazeného závěru. Představa, že ta malá holčička opravdu přišla o své bulvy, by přece jen posunula film z šedi normálnosti ještě výše. Do paměti se mi především vryl (a asi v ní i zůstane na vždy) geniální závěrečný souboj Cha Tae-sika proti všem! Segal se Arniem na něj čumí s otevřenou hubou... Bin Wona začnu asi bedlivěji sledovat, ten kluk hraje vážně dobře... 8,5/10 ()

ConanVJ

Pěkně natočený akční příběh o sousedovi, který chce zachránit malou kamarádku ze spárů obchodníků s lidskými orgány. Zezačátku je film takový nenápadný, pomalu se rozjíždí, ale furt je na co koukat a filmek mě k sobě přitáhnul. Finále filmu se povedlo na jedničku ( Má skvělou choreografii). Za mě 90% :) ()

PauloZ

Upřímně jsem čekal trošku plnější a nekompromisí řezničinu v celém průběhu filmu, ale nemůžu říct, že bych nebyl spokojený. V Jižní Koreji je prostě nadání točit po všech směrech plnohodnotné filmy. Krvavá symfonie, kterou jinde než u korejců těžko hledat, výborně emotivní scény s elegantním zvukovým podmazem, které i při přílišném protahování hrají první ligu a vůbec nevyzní přehnaně a i ty dlouhé stopáže, které by jinde prostříhaly, rozhodně baví. V tomhle případě by ale určitě zesvižnilo děj prostříhání první hodiny, než se dostanem k jádru věci a k samotné orchestriální nožovačce, která neskutečně lohodí oku. Závěr je na jasných 5*, ale nedám je kvůli pomalejšímu rozjezdu, přesilné hře na city a hlavně kvůli Neesonově 96 hodinám. PS: Kdybyste to tu nezmínili, tak si na srovnání s 96 hodinama beztak nevzpomenu, ale křivdil bych, kdybych neřekl, že Neeson kočíroval dravější jízdu :-). ()

J009

Naprosto parádní film s pozvolným rozjezdem. dokonale zpracovaným příběhem, s perfektními bojovými scénami - hlavně ta závěrečná, kde dojde na nože, ta je luxusní. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších jihokorejských filmů, který jsem měl tu možnost vidět ()

Tryskomyš

Tady se opravdu vyplatilo počkat až do konce. Začátek takový obyčejný příběh. Později, asi v polovině filmu jsem ho málem vypnula, protože mě ani trošičku nebavil. Ovšem konec je velkolepý. Především co se týče akční stránky (zde se hodně přiblížil filmu Kill Bill), tak i dojemné stránky. ()

ledzepfan

Průměrná Jet-Liovská akčňárna ale bez Jeta-Li(jen s týpkem,který je mu podobný :D).. Má to pár hodně dobře fungujících momentů, které ale nezachrání předvídatelnost děje se spoustou klišoidních situací a spadlý řemen někde v polovině, který se povede nahodit až skoro ke konci....Dokonce bych řekl, že kdyby film nebyl z jihokorejské ale USA produkce bylo by místní hodnocení o dobrých 20%nižší......PS:Jinak teda-ta malá holka byla z celého filmu asi nejlepší :) ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě