Bakaláři 1997

Komedie / Krátkometrážní
Česko, 1997, 6 h 22 min (Minutáž: 13–35 min)

Marek Eben (průvodce), Sabina Laurinová, Jiří Langmajer, Pavel Trávníček, Lubomír Lipský st., Klára Jandová, Jan Hartl, Miroslava Pleštilová, Jaromír Dulava, Miroslav Vladyka, Jitka Smutná (více)

Epizody(20)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (12)

Jak jsme si přečetli Čapka (1997) (E06)

Jednoduchý, nenucený, úsměvný příběh z let padesátých. Nejlépe chutná zakázané ovoce. ()

Milenka dvou pánů (1997) (E07)

Totální smyšlenka a vlastně pitomost, ale celkem milá. Karel Augusta v jedné ze svých posledních (pidi)rolí. ()

Polobotky (1997) (E08)

Tomuto se říká banalita. Chlap si vymýšlí, pak žárlí a trucuje. A za rok... Tento příběh se opravdu nepovedl. ()

Poslední koncert (1997) (E09)

Spíše než "opravdový" koncert, jedná se poslední nebo jeden z posledních hereckých koncertů mých milovaných filmových hvězd, dá-li se to tak říci. Bělovlasí dědouškové v hlavních rolích byli skvělí a můžeme jen smutně konstatovat, že byli...úsměvná zápletka a příjemné vyústění mě vždy pobaví. A jen ty pohledy Jiřího Sováka a Vlastimila Brodského na konci filmu stojí samy o sobě za pět hvězdiček. ()

Lakomec (1997) (E10)

Bakalářská povídka typická tím, jak herci odflákli své role. Tato nikterak nevybočuje z průměru. Úsměvné je z dnešního pohledu pouze dotyčné luxusní auto. ()

Zlatá česká hlavička (1997) (E11)

Pointa tohoto příběhu o podvodníkovi, jenž podvádí i svého advokáta, mi poněkud unikla. Ale pánové Munzar a Vlach jsou skvělí herci, ()

Širák (1997) (E13)

Nejednalo se o klobouk širák, jak jsem si myslel. Celkově příběh neublíží. Sledujeme komorní tápání, co s velikou a nevratnou změnou v životě udělat, když chci pro protějšek to nejlepší, byť jsou ty názory v důsledku protichůdné. ()

Generální zkouška (1997) (E14)

U tohoto příběhu mi konečně přišlo, že herce baví jeho interpretace. I já jsem se celkem bavil, přestože logicky se jedná - vzhledem k uváděným datům - o viditelnou pitomost. ()

In flagranti (1997) (E15)

Nejlepší bakaláři? V tomto případě ani náhodou. Jestli toto není vycucané z prstu, tak pak už nic. Kromě bídneho obsazení totální úlet. Proč se schovával milenec, kterého manžel znal? Jinak reálie jako z roku 1989. ()

Dobrá zpráva (1997) (E17)

Donutil, Holubová, Klepl v povídce s geniálním scénářem. Krátká bakalářská povídka na téma sousedské vztahy na vesnici po roce 1989. Otravný zarytý komunista soudruh Jeleček v geniálním podání Miroslava Donutila, který čeká na další "osvobození" od sovětů, ale dostane se mu pouze akce novodobé Maryši. Nemá chybu, prostě se bavte :-) ()

Konečně v novém (1997) (E19)

Na dobu vzniku ucházející povídka, kdy jsem se i několikrát zasmál. Chování páně Kostkovo je sice podivné, ale jinak má příběh celkem svižný a vtipný děj. ()

Ztráty a nálezy (1997) (E20)

Trochu kostrbatě a unyle natočený, nicméně pohodový bakalářský příběh. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein