Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Paity k tomuto seriálu (66)

Zrcadlo mrtvého muže (1993) (S05E07)

Skoro mi to připadalo jako Truhla mrtvého muže. Ale ne vážně. Tohle je dle mého jeden z nejlepších filmů z tímhle pitavalem z britských ostrovů. ()

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Opět další filmeček na téma ztráta drahého šperku, do které se však nevloží inspektor Kluzó, ale Hercule Poirot a to by nebylo aby to nedopadlo. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Jestli si někdo myslí, že Hercule Poirot stráví Vánoce zdrobením stromečku, pečením vánočního cukroví a balením dárků, tak to je hodně na omylu. Především si nadělí vraždu, kterou pak může řešit. ()

Případ v ulici Hickory (1995) (S06E02)

Až trochu případ vraždy z nějaké pražské Žižkovské díry. Ale Hercele Poirot, ten by vyřešil zločin i na střeše mrakodrapu. ()

Vražda na golfovém hřišti (1996) (S06E03)

Už tehdy se hrál golf a už tehdy to byl sport hlavně pro horních deset tisíc. Takže se opět Hercule Poirot vydává vyšetřovat mezi milionáři. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Někdy mi přijde, že Hercule Poirot byl génius takového kalibru, že by mu záviděly všechny dnešní kriminálky Miami a já nevím kdo ještě. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Ještě, že se tentokrát Hercule Poirot nepustil do řešení záhady kolem vraždy Dana Ackroyda, mého oblíbence, ale jen nějakého buržousta. :) ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Hercule Poirot se dal na luštění záhady smrti šlechtice. Že by ho oddělala manželka? To by bylo moc jednoduché. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Hercule Poirot se pustí do řešení vraždy dámy, která se stala obětí vraha na pláží. Udušení se ale Poirot nezalekne a vraždu vyřeší. ()

Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Hercule Poirot se vydal na cestu a zastavil se u Sadáma doma, aby v jeho zemi vyšetřil vraždu. A to už je něco, když v té době zavraždili britského občana. ()

Pět malých prasátek (2003) (S09E01)

Já malá čínská prasátka miluji. Na stará kolena si snad jednou nějaké pořídím. Ale nebude mi u toho zrovna muset sekundovat Hercule Poirot. ()

Temný cypřiš (2003) (S09E02)

Průměrná podívaná na Hercule Poirota, který si poradí v každé situaci a nejinak tomu je i v Temné cypřiši. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Po Iráku se Hercule Poirot přesunul do severní Afriky, konkrétně do Egypta, ale pyramidy si tam rozhodně prohlížet nebude. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Hercule Poirot si pořídil a jede na svou novou daču. K tomu ještě vyřeší případ mileneckého mnohoúhelníku. ()

Záhada modrého expresu (2005) (S10E01)

Ve skutečnosti velmi průměrný díl, který se zaměřuje na "vlakové prostředí", které se opět ukázalo jako správná volba, jestliže chceme diváka/čtenáře maximálně napínat. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Máme čtyři podezřelé, ale nemáme řešení. Řešení je, zavolejme jednoho brýlatého experta na vše. Řeč je o Hercule Poiroti a on už nám vraha najde. ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

O vraždě bratra, o vraždě, ze které jsou podezřelí všichni z rodiny. Hercule Poirot jim ale opět šlápne na kuří oko. ()

Čas přílivu (2006) (S10E04)

Další z klasických zápletek vdova, co všechno podědila a podivná smrt původního "majitele" zlaťáčků. To vyřeší jen HP a nemyslim Hewlett Pacard. ()

Smrt staré posluhovačky (2008) (S11E01)

Hercule Poirot tentokrátt zachrání jednoho nešťastníka od oprátky. A jak jinak než stylově. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Dívčí škola se stane místem zájmu Hercule Poirota, který se zajímá o to, co se na ní děje. A rozhodně se nenudí. ()