S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Jake632

Podle mě nejlepší česká pohádka všech dob.Viděl jsem ji už několikrát a podle mého názoru se nikdy neokouká.Myslím se že v dněšní době už by takovou pohádku nikdo nenatočil.Jendoznačně si zasouží pět hvězdiček. ()

Lubyk

Nejlepší pohádka ever. Pro Nárožného to je životní role. A kdo by neznal Petra Máchala a Dorotu Máchalovou. Pohádka je plná nesmrtelných hlášek. Bavit mě nepřestane asi nikdy. Peklo má příjemnou dětskou, ale ne infantilní, atmosféru. Negativní charaktery propadnou peklu. A hlavní hrdinové žijí šťastně až do smrti. Neboli, vše je to tak, jak má být :) Jestli je v této republice někdo, kdo tuhle pohádku nezná, tak povinně shlédnout. ()

kratajirka

Klasická česká pohádka s klasickými českými herci s výborným Karlem Heřmánkem a Jarkou Kretschmerovou. :) Tenkrát těm producentům pohádky šly, dnes ne. ()

RozaF

Absolutní peklo. Skvělé scenérie, skvělé herecké výkony, Petr Nárožný bez konkurence. Petře, Petříčku, to se povedlo. ()

iflip

Toto je jedna z tých rozprávok ktoré nikdy nestratia svoje čaro. Táto rozprávka je jedinečná najmä vďaka svojmu humoru, príbehu, hereckému obsadeniu... atď. Proste Československá klasika - 90% ()

vajico4

Nejlepší česká pohádka!!. Plná hlášek a vtipů, pro malé i dospělé.Herecké obsazení výborné, JE TO REBEL! Nárožný, prostě skvělý stejně jako Preiss a Kemr, u kterého se to předpokládá ()

pavel2315

Tahle pohádka, je pro mě snad ta nejlepší, hlavně ta scénka ( Okamžitě slez ty darebný jinochu, okamžitě!!), to je prostě bomba, není nad naše pohádky. Myslím tím, ty staré pohádky, ale tahle je prostě správná a spravedlivá, když se peklo nemýlí a vezme do pekla Dorotu Máchalovou. ()

topol999

Pozor přátelé: přichází herecká elita: Karel Heřmánek, Viktor Preiss, Josef Kemr, Petr Nárožný, Vláďa Dlouhý, Kretschmerová a svým způsobem i skvělý vypravěč Luděk Munzar... Kdo nedá 5* půjde na váhu. "je to rebel, při zatýkání 3 vojáky těžce zranil, 2 zhmoždil a 1 zesměšnil!!" "asi vítr, ne?? "Zítra máme přehlídku, co máme? přehlídku! tak já přijdu". "ještě, že máme silné vojsko". "všude rozdává zlaťáky, Zlaťáky??!!" "sak na ryby, pytel na raky, tebe čeká šibenice!!". "kolik byste potřeboval? 20 000 dukátů... ale bude svatba, 30 000" MÁM JEŠTĚ POKRAČOVAT!! "strhla nám váhu!!" ()

m.a.rtin

"Když se kolem sebe podíváme, vidíme, že spoustě lidem peklo chybí". Výborná ukázka typických lidských záporných vlastností v podání Doroty, Angeliny, kaprála, správce atd. atd. Všichni jsou nakonec potrestáni, což je asi důvod, proč je tato pohádka tak oblíbená (prakticky neznám člověka, který by měl oblíbenější vánoční pohádku, než je právě tato). Ale nejlepší jsou stejně ty hlášky kaprála :-) ()

Trucker

Snad nejlepší pohádka, jaká kdy byla natočena. Vtipná, zábavná, obsahující hlášky, které prostě musely zlidovět, s parádním hereckým obsazením a s takovým zobrazením korupce ("Pane kníže...a jaká je ta pravda?"), že se divím, že ji čeští politici ještě nezakázali. ()

Diamonts

Co si budeme povídat, pohádky z minulého století nás potěší i dnes, výjimkou není ani tato, která se stala královnou veškerých čertovských pohádek. ()

killer1992

Jsou jen tři pohádky, po kterých vyloženě "jdu", když se dívám do vánočního tv programu- Jak se budí princezny, Mrazík a S čerty nejsou žerty. Pohádka ze všech pohádek nejpohádkovatější. Má všechno, co má taková správná pohádka mít- chudého ale čestného a pracovitého Honzu, pardon Petra, moudrou babičku, zlou macechu, čerty, hodnou a zlou princeznu, naivního pana knížete, zkorumpovaného rádce i hloupého generála. Zahrané i natočené je to skvěle. Příběhově to není žádná slátanina, pobaví a zaujme jak malé tak i velké. Škoda že dnes už se nic takového nenatočí, ()

tehol

Rozhodně nejlepší, nejhezčí a nejvtipnější česká(ale vlastně i světová) pohádka. Tolik hlášek... Vypsat je všechny by v podstatě znamenalo zkopírovat celý text herců. A narozdíl třeba od přeceňované Popelky se mi tohle snad nikdy neomrzí at jsem nejmladší, nebo jen mladý :) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček