Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

Olafsson

To si Joel prostě chtěl vystřelit z Arnolda a totálně ho ztrapnit anebo se domluvili na to, že to bude "geniání" marketingová strategie..? Arnieho prkenné neherectví se tady předvedlo v plné "kráse" a já znovu říkám - dejte mu do ruky kulomet, jeho postavě scénář ve kterém skoro nemluví a jen chodí a kosí všechno kolem a občas prohodí nějakou drtivou hlášku a je všechno v cajku.. Tak jsem ho znal od mala a tak si ho chci pamatovat.. Clooney jako Batman mi, natozdíl od mnoha komentujících tady, nevadil. Kdo mi však vadil byl ten dickhead Robin a další naprosto zbytečná postava "Batgirl". Trapáci.. Neustálý dětinský hádky Batmana s Robinem mi řádně lezly na nervy.. Celé to působí dojmem "nechtěné" parodie (hlavně díky postavě Freeze) a zpackanosti.. Co se mi líbilo (a hodně) je postava Poison Ivy geniálně ztělesněná šťabajznou Umou Thurman.. Její šťavnatý polibek bych teda neodmít.. Další pozitivní dojmy? Postava Alfréda mě v tomhle dílu zahřála u srdce a dojemný scény s ním a Batmanem byly fajn.. Celkový dojem tak na 2 hvězdy, ani o kousek víc ()

Rapaport

Ach jo, po zpackaném Batman Forever to tu Schumacher pohřbil. Clooney je jako Batman děs. Do toho otřesný robin a batgirl. Aspoň něco málo za padouchy. Tohle rozhodně není ta Burtonova temné velkolepá podívaná, ale barevně ujetá věc. ()

mrclTV odpad!

Skutočná komediálna pecka - roztomilá blbôstka. Množstvo hlášok (I hate when people talk during the movie/ I am lover not a fighter. That's why every Poison Ivy action figure comes complete with him/ And you are? Batgirl. That's not politicaly correct) a šialené momenty - batmanova kreditka, diktátori Ununited nations a pod. Prečo teleskop vybuchne pri páde do ľadu mi je záhadou doteraz :D Pravidelne som sa uchechtával z tohto zázraku. Tak o polnoci na byte plnom podnapitých ľudí, to by bola zábava :D Schumacher to tak natočil podľa mňa naschvál. Nemôže byť až tak strašný režisér, praktizoval trollovanie skôr ako bolo v móde. Na záver, som zvedavý, či si George Clooney tento film vôbec pozrel. ()

Ivoman

Ve své době z neznámého důvodu nedoceněný film. (koukal jsem na tento film dnes) Zdejší hodnocení chápu. Vlezdoprdelkové USSA chtějí lézt hlouběji, ale stejně jim je to prd platné. Film je plný hvězd a hvězdy zde hrají své role skvěle. Pokud je pravda, že režisér natočil krátké video, kde se za tento film omluvil fanouškům, tak bych se moc divil, že ještě dostal někdy šanci točit cokoli kromě zmrzliny, protože jinak by nemohl točit další filmy z logického hlediska, i kdyby měl jméno kdovíjaké. Sice Joel nedostal po tomto filmu žádný jiný film, který by stál za označení blockbuster, ani film, který by stál přes sto mega, ale i tak se mě zdá tato informace jako FAKE, protože takovou pózu za své dílo, by mohlo zastat jen nukleární hovado. ()

subic

Původně Keatonovský Batman zaznamenal spoustu trhlin, resp. je to spíš takový hraný Batman pro děti na neděli ráno. Od předchozích dílů je výrazně barevný, zelený, modrý i červený. Jirka Clooney ještě neměl 40, tak si zahrál Batmana, Arnold taky asi neměl do čeho píchnout a k tomu ještě přišoupli Umu a celé se to nějak zamotalo. Ale triky jsou na svou dobu v pohodě a hudba taky. Ve srovnání s Baleovským Batmanem je to ale už parodie na Batmana a to snad nemůže nikdo myslet vážně. ()

horor2 odpad!

"ZDRAVÍČKO, JÁ JSEM BATMAN." Promiň Georgi, od srdce se Ti omlouvám a vážím si Tě jako herce, ale Ty nikdy nebudeš BATMAN. Jestli byl Batman navždy špatný počin Schumachera, tak tady myslím natáčeli bez něj :-) ()

savatage

Od filmu jsem mnoho neočekával, ale koukat se na něj dalo i když do kina bych na to rozhodně nešel. Filmy Joela Schumachera celkově nějak nemusím i když Arnold s Umou Thurman byli asi to nejlepší, na co se dalo koukat. ()

hrumsrt

Tolik chyb, tolik fakt bizár věcí... Clooney má hlášky, jak kdyby byl po mrtvici. "Zdravíčko." Možná kdyby nebyl tenhle snímek tak zahlcený tolika příběhovými liniemi, tak se aspoň na 1 dokáží tvůrci zaměřit a ne ji takhle odbýt. Vždyť tam byla i Batgirl ! :).  Vřele doporučuji český dabing, který Vám nachystá třeba perlu v podobě Travička Ivy. Tenhle snímek zabil Batmany na dalších 8 let! Ale zase ukončil éru pokusů, točit Batmany jen, aby byl další.. Na druhou stranu se z tohohle filmu po letech stal defakto snímek, který je tak špatný, až je to vtipný - a to je důvod proč to nechávám na 3 hvězdách. Vždy se nad tím dobře zasměji.  P.S. Batmanovy bradavky jen tak z hlavy nedostanu ;) 45% ()

adamix

Unikát medzi brakmi, vygýčovaný každým detailom a najlepšia sebaparódia, akú som kedy mal tu možnosť vidieť. Každý veľký umelec vo filmárskej brandži zažil svoje slabé chvíľky. Tarantino so svojim Death Proof, Spielberg pri druhom Jurskom parku, Fincher pri nedávnom Mankovi. Pán Schumacher, veľká režisérska osobnosť, narazil do ľadovca pri tejto porno verzii Batmana a jeho zbytočného parťáka Robina. Avšak ako zlé to vyzerá, tak skvelo som sa na tom zabavil, až si ma film vlastne získal. Modrý Arnold so svojou jedinečnou slovnou zásobou, šaškujúci Clooney hrajúci Clooneyho v gumennom kostýme netopierieho muža, sexy hlúpučká Uma, tupé monštrum Bane, trasúci sa Alfréd a nakoniec smiešne arogantný O´Donnel a.k.a. Robin a krásnučká zbytočnôstka Silverstone (Batgirl). Každá postava je rovnako blbá, ako všetko, čo tu uvidíte a pri tom máte pocit, akoby film nenatočilo režisérske eso, ale neslávne známy Ed Wood. Niet divu, že po tomto sa na dlhé roky filmové štúdia dištancovali od slávneho komiksového hrdinu. Je to geniálna komédia, ktorú nesmiete brať ako súčasť série, ale komický frk od áčkového osadenstva, hrajúce v céčkovom paškvile. Toto nejde nenávidieť... Hodnotenie je len symbolické, toto prekonalo všetky hranice nechcenej komédie a neskutočnej bizarnosti. ()

tomalakis

Takovýho hejtu tady... Jo, není to noir, vůbec se to nebere krutopřísně, není to o netopýrovi ani o jeho ultimátním a sebestředném souboji, všude samé barvy, přehnaná stylizace, křiklavé kostýmy, studiové exteriéry, předvídatelné zápletky, nekonečně křečovité hláškování, teatrální přehrávání, postavy na hranici karikatur a tak dvojrozměrné a ploché, jak kdyby je vystřihli přímo ze stránek 50tkového komixu, a skoro jen čekáte na moment, kdy přijde hudební číslo a všechno se změní v muzikál... a proto to žeru. Protože fakt nepotřebuju, aby se film, kde se dospělej chlap převlíká za netopýra, bral totálně vážně. Navíc narozdíl od předchozího filmu má scénář hlavu a patu. Postavy mají v příběhu svoje místo, jasné motivace, nikdo tu není navíc a všechny jejich linky se logicky a jasně sbíhají ve finále. Navíc jsem radši, když je femme fatale filmu charismatická záporačka než jen další zbytečný Waynův přívěsek. A že je Uma sexy, si tu evidentně všichni všimli, jenže ona i skvěle hraje a s Arnoldem si role viditelně užívají a i Clooney s O'Donnellem zvládají s přehledem přeopatrnělého, zbohatlého sólistu, respektive nezvladatelně sebedestruktivního hejska, kterým udělá Silverstoneka čáru přes rozpočet... Goldenthal opět spáchal parádní hudební doprovod, který je jen o chlup slabší než minule, ale hlavně bohužel nebyl nikdy oficiálně vypuštěn do světa. ()

SirGawain odpad!

Sakra chce se mi brečet. Po prvních dvou skvělých filmech přišel ten nejrozpoluplnější režisér co existuje a udělal ze skvělého základu ten nejhorší film z jeho tvorby. Já se du vyplakat :-( ()

Chladek odpad!

Nejhorší díl celé série. I když to zřejmě mělo působit efektivně, jak o sebe klapli botama a vysunuly se jim nože, bylo to k smíchu a následující hokej s padouchy byl více než trapný. Pěkně zpracovaná byla Uma Thurman, ale to je tak všechno. Arnold dělal co mohl, ale jinak ve všech směrech je tenhle film ohromný propadák. J. Schumacher tímto dílem poskvrnil celou až doteď (téměř) dokonalou řadu. ()

AdrianMonk

Cože? Cože? Po dvou skvělých dílech od Burtona, nadprůměrnému Batmanu navždy TOHLE?????? Dvě hvězdičky jen z nostalgie a z lásky k Batmanovské série. Ještě že pak přišel Nolan. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)