sud

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. Pokaždé to také neplatí, zrovna jako v tomto případě. Pět let po úspěšné mafiánské sáze "Mafiáni" se Martin Scorsese vrátil k podobnému vyprávění, tentokrát mapující historii jednoho casina v Las Vegas. Kamerové záběry jsou skvostné a kýčovitě barevné interiéry casina působí naprosto nadpozemsky. I přes tříhodinovou stopáž dokáže pan režisér diváka upoutat rovněž díky nabitému scénáři. Robert De Niro je jako vždy vynikající, role Sama Rothsteina mu byla psána jako na tělo. Sharon Stoneová v roli vypočítavé mrchy podala svůj životní herecký výkon (dokázala, že není jen a pouze sexsymbol, ale také vynikající herečka) a Joe Pesci dovedl svou postavu magora z "Mafiánů" do dokonalosti. Martin Scorsese stvořil mohutné epické dílo s autentickou, drsnou (scény s tužkou a s baseballkama se skutečně vymikají Hollywoodským tendencím), ale přezevšechno i malebnou tváří s jeho obvyklým filmovým posláním - obžaloba zatracování starých hodnot v proměnách času. 90%. ()

Falko

Martin Scorsese vo svojej najlepsej forme vo filme o mafianoch, prani spinavych penazi, bohatstve, drogach, zufalstve, nefungujucom manzelstve a to vsetko v Las Vegas. Dlha minutaz mi vobec nevadila, pretoze film mi ubehol ako po masle a to si ho kedykolvek rad zopakujem. Dokonca premyslam, ci to nie je moj najoblubenejsi film od Scorseseho. Sharon Stone zahrala svoju Ginger tak skvele a presvedcivo, ze si nominaciu na Oscara za hlavnu ulohu urcite zasluzila a ja som jej ho prial, avsak rovnako presvedcivo zahrala aj Susan Sarandon v drame MRTVY MUZ PRICHAZI (1995), ktora si Oscara vtedy mohla prebrat. Agresivny Joe Pesci tiez nemal chybu a uz sa nemozem dockat na MAFIANOV (1990), ktorych som sice videl, ale nic si z toho nepamätam... 27.12.2009 _____ Robert De Niro - (Sam Rothstein) +++ Sharon Stone - (Ginger McKenna) +++ Joe Pesci - (Nicky Santoro) +++ James Woods - (Lester Diamond) +++ Frank Vincent - (Frank Marino) +++ Kevin Pollak - (Phillip Green) +++ Don Rickles - (Billy Sherbert) +++ Alan King - (Andy Stone) +++ Hudba: Robert Mackston, Todd Milner, Robbie Robertson +++ Hudobný doprovod: Robert Mackston, Todd Milner, Robbie Robertson +++ ()

castor

Pro někoho možná jeden z nejlepších titulů Martina Scorseseho, pro mě jen místy poutavý retropříběh o jednom úpadku z výšin bohatství. Nejen osud bosse velkého lasvegaského kasina, ale i hráče ovlivňuje sebeklam: on doufá, že ho ona skutečně miluje, oni doufají, že opravdu vyhrají. Scorseseho přístup, který je málo příběhový, mi nikdy moc neseděl, tentokrát je mimořádně dlouhý a maximálně ukecaný, kdy (přiznejme si) šlo několik desítek minut dialogů vystříhat. Na druhou stranu je nekonečné Casino s výbornými hereckými výkony (Joe Pesci vede) skvělou dobovou atmosférou a „milou“ brutalitou. Holt přece filmová událost, když to tu každý erudovaně tvrdí, tak proč nelípnout pět hvězd? ()

ClintEastwood

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích). ()

MM_Ramone

Martin Scorsese je neodškriepiteľne výnimočný režisér. Z jeho dieľne pochádza nejeden výborný filmový titul. No u mňa najviac zabodoval práve "Kasínom". Už i "Mafiáni", ktorých natočil v roku 1990 boli takmer dokonalým dielom. "Kasino" však vidím ako precízne vybrúsený diamant jeho tvorby. Okrem nádherného hereckého koncertu trojice hlavných predstaviteľov - Roberta DeNira, Sharon Stone a absolutne dokonalého Joea Pesciho, to má celé silnú pohlcujúcu atmosféru, ktorá vznikla vďaka kamere, strihu, scénaru a najmä režisérskej práci Martina Scorsese. ***** ()

Dan9K

Právě jsem zhlédl skvělý film, jmenuje se Casino. Přecijenom jsem si ale pak říkal: "Jsem si jistý tím plným počtem"? Tak jsem se rozhodl, že si přečtu komentáře, co dávají méně jak čtyři. Dal jsem jim šanci, aby mě přesvědčily svými zdrcujími argumenty, že si tenhle snímek pět hvězd nezaslouží...výsledkem této studie je nakonec pět hvězd...co se dá dělat... ()

Davies182

Nepochybuji o tom, že až se na tento snímek podívám (?) vícekrát, a nebude mi - doufám - vadit jeho délka, jako postupem času např. Civalovi, potom hodnocení o hvězdičku stoupne. Skvělé herecké výkony (Sharon Stone hodně překvapila, její uřvaná zfetovaná ježibaba neměla ke konci chybu) a Scorseseho umění samotné zde totiž zabraňují tomu, jít pod 80%. Ale ta stopáž... nenudil jsem se tak hlavně díky skvělému uřvanému přisprostlému Pescimu, a vypilovanému režijními artu, ale jinak bych Casino po prvním shlédnutí o nějakých 20-25 minut klidně střihnul. Jak ale říkám: mimo to jsou bezchybné kvality tohoto snímku přímo hmatatelné, a myslím, že se za několik let jistě po právu zařadí mezi kultovní filmy, stejně jako mnoho dalších skvělých Scorseseových perel s Robertem De Nirem. P.S. Už si brousím zuby na Taxikáře blu-ray, a nemůžu se dočkat! ()

Mahalik

Obr radost!!!! Já prostě věděl, že když si počkám, tak se dočkám. V televizi bohužel běželo Casino s dabingem tak otřesným, až nám praskali doma okenní tabulky, takže nemělo smysl dodívat film až do konce, protože by to akorát ztratilo na působivosti.___ Podle mě je Casino vrcholem tvorby Scorseseho & De Nira, je tu všechno, co dobrý film potřebuje a navíc je okořeněn geniálním prostředím hazardních her. Ve světě, kdy během jediné minutky ztratíte vše co máte nebo naopak přijdete k milionům (i když je to jedna ku miliardě...). A nad tím vším stojí na balkůnku De Niro ve slušivém sáčku s kamenným úsměvem, který napovídá, že ON je tady king a všichni mu můžou akorát **. A je div, že mi ze všech těch barevných cingrlátek, gigantických sfing a nápisů Night Club nebolela hlava a že to vlastně podpořilo všechnu tu atmosféru. Ke konci jsem byl napjatý jak struna a nebudu vám lhát, když napíšu, že jsem měl takovou tu náladu všehoschopnosti. Jako bych najednou mohl udělat roznožku na rozpálené asfaltce :D____ De Niro na Olymp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! YEAH ()

pepo

ďalší gangsterský epos martina scoseseho vyniká hlavne úžasnou atmosférou las vegas a skvelými hereckými výkonmi.len sem tam je to s tou brutalitou už preháňané ()

Reiniš

Působivému retru Martina Scorseseho nemám po formální stránce co vytknout. Atmosféra doby je vystižena přesně a herci v nezvyklých úlohách září. Příběh se ale v druhé půli pozvolna vleče a závěr odhadnete dřív než by si tvůrci přáli. Hysterické Barbie Sharon Stoneové jsem měl po pár minutách plné zuby a Joe Pesci by zasloužil kulku mnohem dřív, což byl ale zřejmě režisérův záměr. Casino je kvalitní krimi drama, jen mi bohužel z hlavy vyprchalo dřív než bych si přál. ()

Xmilden

Pro mě Casino představovalo vždy závěrečný díl mafiánské ságy očima Martina Scorseseho. Mafiány mám malinko raději, ale tím nechci ani v nejmenším naznačit že by snad Casino byl kdovíjak horší film. To rozhodně ani náhodou. Koneckonců když se před kamerou sejdou De Niro s Pescim tak se člověk nudit rozhodně nemůže. 95% ()

sepp

Film Casino nemohu hodnotit jinak nez jako vytecny. Trio Scorsese-De Niro-Pesci je jedno z nejdokonalejsich, jake kdy Hollywood vyprodukoval. Kdo si zamiloval Mafiany, pro toho je tento film povinnosti. Nelze jinak nez 5*. ()

lesumir

Jsou dva typy dlouhych filmu. Prvni je ten, ze uz v pulce koukate na hodinky, kdy to uz skonci, ale libi se vam to, jinak by jste to vypnuli. A potom jsou filmy jako Casino, jsou zatracene dlouhe, ale vam to nevadi, porad jen koukate na obrazovku a hltate kazde slovo, kazdou scenu z filmu. Jo, tohle je presne ono... Martin ve spolupraci se svymi stalicemi Joe Pesci a Robert De Niro vytvorili vynikajici mafiansky film, ktery vas nenecha v klidu, kdyz vam do toho jeste hysterci krasna Sharon Stone, ktera v te dobe prozivala nejlepsi leta a to se projevilo na jejim vykone, ktery je vynikajici. Scorsese za svou rezijni karieru mel hodne svych ovecek, zacinal s Harvey Keitelem a dneska ma Leonarda DiCapria, ale bossem stada zustane vzdycky De Niro! 9/10 ()

kinej

Film je postaven na podobné herecké sestavě jako předcházející Goodfellas. Filmová dvojčata De Niro a Pesci jsou i v tomto filmu "hustí." K tomu jim výborně asistuje Sharon Stone. Film je natočený velmi svižně. Za doprovodu hudby divák propluje téměř třemi hodinami, jako by to byla hodina jedna. Úžasný střih a kamera tomu silně napomáhají. Je zde pár opravdu úžasných scén, třeba hádky ožralé Stoneové a De Nira atp. Scorsese rád točí filmy o pravých drsňácích a i tentokrát mu to vyšlo. ()

Hrabka

Tohle prostě není nic moc pro mě. Nekonečný film, který jsem zkouknul asi na 5 zátahů. No prostě hrozně zbytečně zdlouhavé. Ale ne že by se něco dělo, samé kecy o ničem, nudné scény... Z hlavního hereckého tria se mi líbil jen De Niro. Ten se vážně do podobných rolí hodí. Děj je nezajímavý. Chápu, že se to někomu líbí, ale já mám radši když se něco děje, než takovouto tříhodinovou rozprávku, která je po většinu času nezajímavá. 70% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011