Subjektiv

Organizovaný zločin v kasinu je technologický proces. Kamera švenkuje po cestě peněz, z automatických sčítaček do účtárny, do kufříků a k šéfům. Větší vzdálenosti překlene střihem. Výrobní prostředky: hrací automaty, ruleta, karty. Seznam položek a činností... Organizovaný zločin v kasinu je firma s jemně strukturovanou a dobře definovanou hierarchií. Kamera hledá obličeje krupiérů, jejich šéfů, šéfů šéfů, šéfů šéfů šéfů, končí de Nirem a vševidoucím okem. Zločin má své "mateřské a dceřinné firmy"... Organizovaný zločin v kasinu je manažerská záležitost. Řídí se z pracovních obědů, kanceláří a "valných hromad"... Organizovaný zločin v kasinu je jazzový rytmus, svižný, promyšlený, brilantní a přece pln improvizace... Organizovaný zločin v kasinu je televizní estráda plná lesku, pozlátek, světelných show a nevkusných hudebních a tanečních čísel... Organizovaný zločin je násilí - tvůrce i ničitel kapitálu. Organizovaný zločin je pěst, tužka, basebalová pálka či bouchačka Joe Pesciho... Organizovaný zločin je soukolí, stroj - a do stroje city nepatří... Organizovaný zločin v kasinu je Casino... Jenže! Kam se vyvinul od Kmotra organizovaný zločin ve filmu? Nabral na tempu, nabral na tempu, nabral na tempu... Proč třebas stále platí "čím vyšší šéf, tím méně přímé vyjadřování"? Protože se na to těšíme a tak se nám autoři zavděčí? Proč stále platí Vzestup --> Žena --> Pád? Proč zločinec je kůl a poctivec nudař, srab a vůl? Já vím... líp se na to kouká. Ale ne každému. Slabé ****. ()

novoten

Scorseseho očividná srdcovka. Šarmantní Sam, vytrvalec Nicky a hysterka Ginger v eposu, vedle kterého stydlivě blednou leckteré gangsterké skvosty. Ta hříšná a penězi cinkající atmosféra Vegas umí pohltit do posledního centu. ()

tron

Scorsese znova vo svete gangsterov. Opäť sa potvrdzuje, že to nie je môj obľúbený režisér, žiadna srdcovka, ale filmy robí dobré. Kasíno je každopádne pridlhé, takže občas ustúpi dej ligotavej atmosfére a na scénu prichádza nuda a zbytočne naťahované scény/scenár. Ale i tak je výsledkom kvalitná, drsná a nadpriemerná zločinecká dráma. Vtipná, surová, smutná, nebezpečná. Stávkou na istotu sú výborné dialógy, atmosféra Las Vegas a samozrejme herecké výkony. To posledné sa netýka len De Nira a jedovitého Joea Pesciho (ktorého fakt nie je múdre naštvať), ale aj podporných rolí (Crenna, L.Q.Jones, Pollak, Woods, Stone). ()

B!shop

Jeden z nejlepsich Scorseseho filmu se skvelejma hercema v cele s Robertem De Nirem. I pres svou delku film nema ani jednu slabou chvilku a ma docela svizny tempo, je napinavej a prostredi kasin je tu vyobrazeno fakt perfektne. Skvelej film. ()

Gimli

Ten film je mimořádně ukecaný, dlouhý a nepřehledný. Zahraný je sice skvěle, ale to bohužel není všechno. Stačilo by to sestříhat, povyhazovat aspoň pětinu dialogů, míň experimentovat a mohlo to být mnohem, mnohem lepší. Zklamání! ()

Karlos80

Takový milý a hezký mafiánský film ze života:-ú) No nekecám, viděl jsem dost filmů za mého života, kde třeba teče krev, ale podobné scény které jsem viděl zde jsem ještě v žádném jiném filmu předtím neviděl. No tady se namítne otázka, že jsem toho za svůj život asi moc hodně ještě neviděl..? Ale už jen ta scéna ubodání propiskou nebo neuvěřitelně živé brutální umlácení, fakt jako docela síla. Jeden z nejlepších monumentálních mafiánských filmů vech dob, s dobrými hereckými příležitostmi pro De Nira, Stoneovou a Pesciho. Snímek který ve svém žánru určitě nezklame. Tady Scorsese skutečně zabodoval a jako předloha mu mohl posloužit třeba "Kmotr", nebo některé 70s italské gangster/mafia filmy. "TOP 5" gangster movies of all time. ()

Slasher

V řadě ohledů skvělý a vysoce dívatelný, přesto o hvězdu slabší Scorsese. Přišla mi škoda, že náběh na epický pocit zabila zrovna linie s femme fatale manželkou, co se chová jako větší a větší kráva na pěst, přičemž právě ta zápletka pro sebe urve největší prostor. První polovina neměla chybu, už jako náhled do chodu věcí ve starém Vegas potažmo americký mafie, jen kéž by tak dál... ()

movie

Scorsese opět dokazuje, že je výborný režisér a vypravěč a že pod jeho zlatými ručkami podávají herci obvykle své nejlepší výkony... Robert De Niro a Joe Pesci tu hrají jako bozi, jenže musím přiznat, že v některých místech jsem se díky téměř 3hodinové délce trošku nudil! Nicméně závěrečná čistící akce je úžasná a vůbec posledních 20minut má nesmírný spád a sílu. ()

monolog

Tenhle film se mi od Scorseseho asi líbí nejvíc, co jsem viděl. Ještě tak Mafiáni se mi líbili, ale většinou mi přijde příliš zdlouhavej a nudnej a obvykle o ničem. Ale tenhle film ne. Možná že jeto tím, že mám rád mafiány nebo se tady obzvlášť vycajchnoval, každopádně kdykoliv jsem to potkal náhodou v televizi, musel jsem se na to dodívat, i kdyby to začínalo jánevímkdy. Možná je to taky tím, že mi to připomínalo romány Arthura Haileyho (Hotel, Letiště atd). Přestože nehlavnější postavou je tu De Niro, podle mě tu nejvíc exceluje Joe Pesci. Ten jeho drsnej tvrďáckej nervák, kterej pro ránu nejde daleko a spíš nejdřív udeří a až pak se zeptá, kdo jste, ten je skvělej. Sharon tu má asi taky životní roli. Postava feťačky a hysterky jí sedla jako ulitá. Myslím, že zatím nikdy jindy tak dobře nehrála. Příběh se mi líbil, hlavně ty části o chodu kasína a problémy s podvodníky a jeho chodem a vůbec zařizováním, pozdější vyřizování účtů mě už tak moc nebralo, i když taky bylo zajímavý. Jen ten konec, ten úplnej konec mě dost naštval. Proč skončit jak skončil Scorsese? To tomu hodně moc ubralo. Kdyby De Niro umřel nebo makal jinde, nebo se z něj stala opilecká troska, sedělo by mi to tam mnohem líp. Ale aby dělal to, co tam nakonec dělal, to mě naštvalo a málem to ubralo nějakou tu hvězdičku na mým soukromým píplmetru. ()

Boss321

Skvělý snímek z mého nejoblíbenějšího prostředí - casina. Příběh nás zatahuje do casin a jejich napojení na mafii. V hlavní roli se představí, kdo jiný než nejlepší představitel mafiánů, Robert De Niro. Zdatně mu sekundují Sharon Stone a Joe Pesci. Celkový skvělý dojem podtrhuje, kromě vynikajícího scénáře, režie mistra Martina Scorsese, který to opět zvládl. ()

pan Hnědý

Jakmile Martin Scorsese přestane točit, na tohohle filmového tvůrce budeme čekat dalších sto let. Martin Scorsese předvádí v režijním křesle opravdové umění. CASINO má sofistikované dějové limity, které se vyústí v dech beroucím závěru, který diváka zaráží do sedadel. Zavede do naprosté blízkosti mafiánského prostředí, kdy se divák stane jeho součástí - během tří hodin se naprosto vžije do všech postav, znamenitého děje a po dlouhých, ale krásných minut jeho divák nestačí vstřebat všechny detaily, které se odehrávají před jeho očima. Herecké obsazení je dokonalé a všichni herci na plátně dokazují své herecké limity. Hlavní trojice jsou herecké diamanty: fenomenální Robert De Niro: výborná hlavní postava (ve své době jednička v Hollywoodu), ďábelský Joe Pesci geniální (skvělý vývoj postavy - nezapomenutelné) a skvělá Sharon Stone servíruje emoce a vášeň. CASINO je má krevní skupina, a mluví mi z duše. Drsný námět v podsvětí mafie, devastujících scén, geniálních hereckých představení a naprosto působivé přenesení knihového původu Nicholase Pilegga na filmové plátno. Miluju ten pocit, když někomu doporučím CASINO a jsem ve velkém očekávaní na jeho kritiku. Nejlepší je sledovat diváka, který CASINO vidí poprvé a je skvělé sledovat, co s ním dokáže udělat. Scorseseho tvorba je ve svém žánru stále nedostižná. Když jsem po dlouhých, ale krásných minut při závěrečných titulcích mrknul víčky a ohlédl se kolem sebe, byl jsem v jiném světě. ()

Jara.Cimrman.jr

""Federální agenti sledovali Nickyho tak dlouho, až jim došel benzin." Nějaký ten fórek se v ruletě občas objevil, ale jinak se Capo di tutti capi Scorsese tradičně vykašlal na mé filmové choutky a aby mě naštval, tak vytvořil film, který milují všichni ostatní a já v něm tu auru výjimečnosti nedokážu objevit. Mě totiž mafiánské praktiky nikdy nijak zvlášť nezpříjemňovaly život, komentování děje přes rozhovory postav mi připadalo poněkud nepřehledné a za obětování tří hodin svého života jsem očekával mimořádný zážitek. Ten se nedostavil, i když jsem ho toužebně vyhlížel - tedy minimálně ve formě sexu s Ginger. ()

H34D

Nechci, aby se tento komentář příliš zvrhl v průjem superlativů, ale Casino je mistrovský kousek - skutečně jeden z mála filmů, který je po všech stránkách dokonalý. Ať už je to vzrušující a intenzivní vyprávění génia Scorseseho, kdy nám formou vnitřních monologů předkládá komplexní mafiánský svět, schopný odřiznout člověka od okolí na bezmála 3 hodiny, ať už je to vytříbený styl s vybroušenými dialogy, perfektním využitím hudby a herci v životních pozicích, anebo prostě fascinující zpověď výjimečného člověka s jednou nohou v podstvětí... Tohle snad ani nemůže být "jenom" film. 10/10 ()

xxmartinxx

Nezastavitelné tempo tohohle hektického filmu musí strhnout a zároveň otupět - což je ovšem přesná trefa do černého, protože co se zpočátku jeví jako cool historka, končí jako nesnesitelný nápor na člověka, který nejde zvládnout. A je to sakra intenzivní pocit. ()

Zíza

Fakt mě ten film moc bavil: svým stylem vyprávění, zajímavými osobnostmi i příběhem. Přestože je tak dlouhý, ani jednou jsem nezačala mít pocit, že se nudím. A hned od začátku jsem fandila De Nirovi a nikomu jinému; jak to s ním dopadne, mi nebylo lhostejné... prožívala jsem to s ním jako kamarádka :-) ()

dobytek

Jakmile Scorsese točí něco o mafiánech, obvykle je výsledek hodně dobrej. A když se k tomu navíc přidaj herci jako Robert De Niro a Joe Pesci, tak je na světě další 5-hvězdičkovej film. Výhrady bych měl snad jenom k tomu, že jsem se chvílema ztrácel ve vedlejších postavách. Vypravěč každou chvíli někoho dost podrobně představil, jak kdyby se mělo jednat o postavu, která třeba bude hodně důležitá pro další děj a dotyčná postava se pak ve filmu už skoro neukázala. No možná, až se podívám podruhý, tak to ani vnímat nebudu. 90% ()

Melies

9 / 10 Scorseseho chirurgicky presná pitva amerického sna za pomoci hereckého ansámblu najvyššej akosti, opantávajúcich, dlhých záberov a raketového strihu je pútavá do začiatku do konca a to aj napriek svojej trochu rozvláčnej stopáži. Nepopieram, určitý pocit déjà vu je namieste, čo však ako výčitka neobstojí ani zďaleka. A tak na chvíľu zabudnite na to, že Pán Režisér už podobných filmov natočil za tucet, vyberte si z účtu tučnú hotovosť a vstúpte do Kasína - verte mi, na tento pobyt len tak ľahko nezabudnete. Teda za predpokladu, že nie ste na Čiernej listine spolu s Al Caponem. ()

Arx

Dokonalý film s výbornými herci a chytlavým příběhem. Scorsese je výborný vypraveč příběhů a dokonale ví jak má vypadat kultovní film o Mafiánech. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011