poster

Sněhurka a sedm trpaslíků

 • USA

  Snow White and the Seven Dwarfs

 • slovenský

  Snehulienka a sedem trpaslíkov

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

Režie:

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Hudba:

Leigh Harline
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mariin
  *****

  Tak tohle patří k absolutní světové špičce. Když jsem to viděl cca jako 7letý ještě za socialismu, netušil jsem, že to není nový film. Rok vzniku 1937! Vše poctivě kreslené. Naprosto pozitivní obsah, bez cynismu, vulgarit a narážek. Výtvarné i hudební skloubení - něco úžasného! Při poznávání starších amerických filmů jsem si už nejednou uvědomil, že máloco z úspěšné evropské tvorby 50.-70. let, nemělo svou předlohu již dávno v USA. A to se týká též animáků...(27.11.2009)

 • kinej
  *****

  Je pozoruhodné, že takhle starý film dokázal v rámci pohádek Disney překonat snad jen jednou maximálně dvakrát. Přitom je Sněhurka vlastně velice obyčejná pohádka, ze které je však i po letech cítit enormní množství energie a lásky do ní vložené. Kromě toho že se mi film líbil k němu cítím i neskonalý respekt k tomu, co dokázali tvůci ručně v roce 1939 vydupat ze země klasickými animačními metodami. Obdivuhodné jsou zejméná záběry se spoustou pohybujících se postav, z nichž je patrné že si v Diseny Studios svou práci nijak nezjednodušovali.(2.1.2012)

 • NinadeL
  *****

  Ale chci ten dabing s Ellou Šárkovou v roli královny!(29.10.2009)

 • liborek_
  *****

  Sněhurka od Disneyho je prostě dokonalost sama. A dětem stejně jako dospělým bude fuk, že je stará skoro sedmdesát let... Podobně jako u Dumba je animace velice krásná a má to, co většině dnešních animáků chybí... tedy kouzelný pohádkový příběh a něco, co se dá nazvat duší... Jednoduše řečeno, nejsou tyhle rané disneyovky tak chladné a vypočitavé, jako většina dnešních, technicky dokonalých kreslených filmů. Pokud k tomu navíc přičteme fakt, že je to úplně první animovaný celovečerák, který vyšel z hollywoodských studií, pak je bezpředmětné hodnotit toto průkopnické dílo níž než pěti hvězdičkami...(1.8.2006)

 • Houdini
  *****

  NFR 1989, Oscar 1 nominace: Hudba (1938) + (1+7 - Walt Disney (1939))(2.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace