poster

Sněhurka a sedm trpaslíků

 • USA

  Snow White and the Seven Dwarfs

 • slovenský

  Snehulienka a sedem trpaslíkov

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

Režie:

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  *****

  Walt Disney..a ještě k tomu v životní formě! :) Kdo by neznal tuhle muzikálovou pohádku?! Pokud se někdo takový najde..rychle do půjčovny..tohle je povinnost!(22.8.2005)

 • TeeAge
  *****

  Toto je základ ;)(9.12.2006)

 • Falko
  *****

  Nepamätam si, ci som niekedy v detstve tento animovany film videl, ale zazitok bol aj teraz dost velky. Najviac obdivujem animatorov, ako mohli tak krasne nakreslit a vo farbe natocit takyto film uz v roku 1937. To je hlavny dovod, preco si tento film zasluzi jednoznacne plne hodnotenie, aj ked sa dospely divak moze chvilkami nudit... 19.03.2010 _______ Adriana Caselotti - (Sněhurka) +++ Roy Atwell - (Doc) +++ Lucille La Verne - (Královna) +++ Moroni Olsen - (Čarovné zrcadlo) +++ Harry Stockwell - (Princ) +++ Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith +++ Produkcia: Walt Disney +++(15.8.2008)

 • tahit
  *****

  Pohádka, která nezestárla. Ne náhodou je i po tolika letech vzniku stále přepůvabná. Snad právě proto, že dovedla působivě upoutat okouzlující filmově malovanou řečí. Walt Disney zde dokonale dětskou optikou ztvárnil svého pohádkového ducha. V tomto ohledu byl opravdovým mistrem kresleného filmu a jeho ateliéry odvedly skvělou práci. Protože dá dětem to, po čem prahnou. Přestože romantika dětské fantazie je dnes asi jiná, je patrno, že tento hodně letitý pohádkový film má všechny předpoklady požitku jako dnešní produkce a dobře působí na dětskou duši. Nakonec občas i na dobrý kreslený film se podívám rád.(2.7.2010)

 • liborek_
  *****

  Sněhurka od Disneyho je prostě dokonalost sama. A dětem stejně jako dospělým bude fuk, že je stará skoro sedmdesát let... Podobně jako u Dumba je animace velice krásná a má to, co většině dnešních animáků chybí... tedy kouzelný pohádkový příběh a něco, co se dá nazvat duší... Jednoduše řečeno, nejsou tyhle rané disneyovky tak chladné a vypočitavé, jako většina dnešních, technicky dokonalých kreslených filmů. Pokud k tomu navíc přičteme fakt, že je to úplně první animovaný celovečerák, který vyšel z hollywoodských studií, pak je bezpředmětné hodnotit toto průkopnické dílo níž než pěti hvězdičkami...(1.8.2006)

 • - Na premiéru do Carthay Circe prišla celá hollywoodska smotánka, obecenstvo sa smialo a plakalo 87 minút. Z Disneyho šialenstva sa stal jeho najväčší triumf. (Fleur6)

 • - Marge Champion, ktorá sa stala modelom pre postavu Snehulienky, vybrali na konkurze spomedzi 300 uchádzačiek. V štúdiu predhrávala každý záber, ktorý animátori spracovali do kreslenej podoby. Jej pohybový talent využili aj pri postave najmenšieho trpaslíka. Za deň si zarobila 10 dolárov. (krasomama)

 • - V původní pohádce královna umírá po tanci v rozžhavených kovových botách, ke kterému byla přinucena. Disney tuto scénu zavrhl. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace