Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Leigh Harline

Toto je základ ;)(9.12.2006)

Rozpočet $1,488,000Tržby USA $184,925,486Tržby Celosvetovo $190,000,000za predaj od 2009Tržby za predaj Blu-ray v USA $55,267,944 //počet predaných kusov 2,074,993za predaj od 2009 Tržby za predaj DVD v USA $57,146,328 //počet predaných kusov 2,700,438Úžasné čo dokázali pod záštitou Walta Disneya v danom roku stvoriť, je to hravé, zábavné, roztomilé, dojemné,... ohľadom animácie to je brilantná práca prešpikovaná do detailov. /100%/(17.8.2009)

Nádherná klasická pohádka zpracovaná Disney studiem do celovečerního animovaného filmu. Z dětství si ho pamatuji jen snad jednou, moc v televizi tato pohádka nebývala a velice silně na mne zapůsobila. Nádherné zpracování, opravdu nádherné. Z dnešních počítačově vyráběných filmů typu pohádek na Minimaxu je mi zle. Není nad pracný, klasicky animovaný film :-)(20.11.2011)

Ze všech zpracování Sněhurky je tohle zřejmě to nejnaivněji pohádkové a dětem nejsrozumitelnější. Disney prostě věděl jak udělat radost...jenže po přečtení Sněhurky od Neila Gaimana, troufám si říct že největšího literárního mága naší doby, se už na roztomilou kreslenou holčičku, která se vzala odnikud a měla pleť bílou jako sníh a rty rudé jako krev, nedokážu dívat tak jako dřív... A ta roztomilá zvířátka mě taky pěkně štvou:)(30.4.2003)

Nádhera, prostě nádhera! První klasický Disney, kterého jsem viděl. Když jsem byl tak v 1.třídě, byli jsem na Sněhurce se školou. Líbila se mi. Ale až teď jsem z ní nadšen. Sněhurka je velice roztomilá, vtipná, nádherná (až magická) animovaná pohádka pro děti i dospělé. Rozplýval jsem se nad ní jak malé děcko - možná i víc. Lesní zvířátka mě dojímala k slzám, trpaslíci byli úžasní a ty písničky...i v českém znění je to nádhera. Hned teď potřebuji další dávku: Krásku a zvíře. Vytvořil jsem si nebezpečný návyk na klasické disneyovky ;-)(23.5.2003)