Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Leigh Harline

Některé moderní animáky, které běží v kinech se ani nepřibližují tomuto skvostu, který od roku svého vzniku v ničem nezestárnul. Roztomilá animace a celkově pozitivní energie mě posadila do kolen...(26.12.2010)

Klasika, která musela tehdy působit jako malý zázrak, skutečně smekám před tím, jak přirozené jsou pohyby všech postav, s tím museli mít tehdy spoustu práce. Bohužel příběh obsahuje všechno to, na co disneyovky o půl století později doplatily - morální ponaučení, legrační zvířátka a iritující písničky. Nicméně všem mladším osmi let nelze než doporučit.(8.10.2004)

NFR 1989, Oscar 1 nominace: Hudba (1938) + (1+7 - Walt Disney (1939))(2.4.2004)

Snehulienke som akosi nikdy neprišla moc na chuť.(14.1.2013)

Kráľovná medzi rozprávkami. Vizuálna nádhera a špičková úroveň. Originálna, ešte ručná animácia. Je to krásne, emotívne, poučné a zábavné filmové umelecké dielo. Svojou nadčasovosťou dokáže očariť aj dnešné deti. Pre mňa osobne najdokonalejší Disney.(3.8.2011)