Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Některé moderní animáky, které běží v kinech se ani nepřibližují tomuto skvostu, který od roku svého vzniku v ničem nezestárnul. Roztomilá animace a celkově pozitivní energie mě posadila do kolen...(26.12.2010)

Prvý a najlepší celovečerný animák všetkých čias.(31.12.2010)

Videla som to po rokoch a mala som obavy, aby ma tak chronicky známy príbeh nenudil. Zbytočné obavy. Tieto staré Disneovky boli, sú a budú najlepšie a všetky tie moderné animáky im nesiahajú ani po členky.(9.9.2008)

Kdyby Disney věděl, jaký blitky vznikají pod jeho hlavičkou dneska, obracel by se v hrobě. Tohle je krásná klasická pohádka, u níž jsem strávil velmi pěkný večer.(15.6.2009)

Nádherná klasická Disneovka :-) Ale musím říct, že ikdyž tuhle pohádku Disney nevymyslel, tak do ní přeci jen mohl trochu zasáhnout, protože ten konec mi přijde moc uspěchaný a nelogický, stačilo by i scénu navíc mezi polibkem a odchodem. Jinak krásná pohádka ... Disney jako vždy opět nezklamal.(14.2.2013)

• - Britský výbor filmových cenzorů ho zařadil do kategorie “A“, jelikož mu začarovaný les a čarodějnice připadali pro mladé publikum příliš děsivé. Rozpoutali tím celonárodní diskuzi – většina místních autorit film ale jednoduše zařadila do kategorie “U“. (džanik)

• - Animátor Ward Kimball chtěl dát výpověď poté, co byly jeho dvě hlavní scény (trpaslíci ládující se polévkou a trpaslíci stavící postel pro Sněhurku) vystřiženy. Walt Disney ho přesvědčil tím, že mu dal na starost vytvoření postavy Jiminyho Cricketa ve filmu Pinocchio (1940). (HellFire)

• - Studio Walta Disneyho zde poprvé použilo technologii tzv. rotoskopie, která byla poprvé použita v animovaném snímku Out of the Inkwell (od r. 1918). (hippyman)