Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Leigh Harline

Mistrovské dílo z doby, kdy Disney byl skutečným králem.(11.6.2009)

Tak tady se zub času vůbec nepodepsal a skvěle jsem si užil tuto pohádku, kterou znám celou nazpaměť. Tehdy to musel být naprostý trhák a Oscar byl naprosto po právu zasloužený. Škoda, že se dnes podobně kvalitní animáky už moc netočí. [7,5/10] (Walt Disney) (Technicolor /// Produkce: Walt Disney /// Scénář: Ted Sears, Richard Creedon /// Kamera: Maxwell Morgan /// Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith /// Hlasy: Roy Atwell, Stuart Buchanan, Adriana Caselotti, Eddie Collins, Pinto Colvig, Marion Darlington, Billy Gilbert, Otis Harlan, Lucille La Verne, James MacDonald, Scotty Mattraw, Moroni Olsen, Harry Stockwell /// Oscar: Walt Disney (za filmové novátorství) /// Nominace na Oscara: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](12.4.2009)

Sněhurka od Disneyho je prostě dokonalost sama. A dětem stejně jako dospělým bude fuk, že je stará skoro sedmdesát let... Podobně jako u Dumba je animace velice krásná a má to, co většině dnešních animáků chybí... tedy kouzelný pohádkový příběh a něco, co se dá nazvat duší... Jednoduše řečeno, nejsou tyhle rané disneyovky tak chladné a vypočitavé, jako většina dnešních, technicky dokonalých kreslených filmů. Pokud k tomu navíc přičteme fakt, že je to úplně první animovaný celovečerák, který vyšel z hollywoodských studií, pak je bezpředmětné hodnotit toto průkopnické dílo níž než pěti hvězdičkami...(1.8.2006)

Marná byla moje snaha přistupovat ke Sněhurce skepticky - po 10 minutách jsem se přistihla jak zasněně hledím na cvrlikající holoubky (v reálu bych ta prašivá stvoření nejradši nakopla) a rozkošnou Sněhurku šudlící schody (zbytečný byl můj pokus zaplašit své okouzlení faktem, že to pěkně odflákla). Vrcholem bylo hlasité prozpěvování "hej hou" při němž jsem naznala, že na to abych definitivně vyrostla z disneyovek asi ještě nejsem připravená - díky bohu.(29.10.2009)

Klasika.Celý animák si vystačí, len so skvelom zasadenou hudbou, postavami a humorom. 90% - 5*(12.9.2010)