Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Aj po toľkých rokoch to má stále čosi do seba.(27.12.2009)

Videla som to po rokoch a mala som obavy, aby ma tak chronicky známy príbeh nenudil. Zbytočné obavy. Tieto staré Disneovky boli, sú a budú najlepšie a všetky tie moderné animáky im nesiahajú ani po členky.(9.9.2008)

Nádherná klasická pohádka zpracovaná Disney studiem do celovečerního animovaného filmu. Z dětství si ho pamatuji jen snad jednou, moc v televizi tato pohádka nebývala a velice silně na mne zapůsobila. Nádherné zpracování, opravdu nádherné. Z dnešních počítačově vyráběných filmů typu pohádek na Minimaxu je mi zle. Není nad pracný, klasicky animovaný film :-)(20.11.2011)

Klasika, pustil jsem si ji i ve 22 a bavila mě stejně jako před lety (( ::(4.12.2005)

Klasická pohádka v té nejklasičtější podobě. Tohle by měli dávat pravidelně v televizi. Nevím jak vy, ale já mám staré Disneyovky raději, než ty nové.(30.4.2003)

• - Postava prince měla mít původně mnohem více prostoru. Potíže s jeho animací nakonec vedly tvůrce k podstatné redukci jeho “role“. (džanik)

• - Vôbec prvý film štúdia Walt Disney. (Raccoon.city)

• - Film měl začínat scénami se Sněhurčinou matkou. Z obav před cenzory byly ale nakonec vystřiženy. (džanik)