poster

Sněhurka a sedm trpaslíků

 • USA

  Snow White and the Seven Dwarfs

 • slovenský

  Snehulienka a sedem trpaslíkov

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

Režie:

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Nepamätam si, ci som niekedy v detstve tento animovany film videl, ale zazitok bol aj teraz dost velky. Najviac obdivujem animatorov, ako mohli tak krasne nakreslit a vo farbe natocit takyto film uz v roku 1937. To je hlavny dovod, preco si tento film zasluzi jednoznacne plne hodnotenie, aj ked sa dospely divak moze chvilkami nudit... 19.03.2010 _______ Adriana Caselotti - (Sněhurka) +++ Roy Atwell - (Doc) +++ Lucille La Verne - (Královna) +++ Moroni Olsen - (Čarovné zrcadlo) +++ Harry Stockwell - (Princ) +++ Hudba: Frank Churchill, Leigh Harline, Paul J. Smith +++ Produkcia: Walt Disney +++(15.8.2008)

 • liborek_
  *****

  Sněhurka od Disneyho je prostě dokonalost sama. A dětem stejně jako dospělým bude fuk, že je stará skoro sedmdesát let... Podobně jako u Dumba je animace velice krásná a má to, co většině dnešních animáků chybí... tedy kouzelný pohádkový příběh a něco, co se dá nazvat duší... Jednoduše řečeno, nejsou tyhle rané disneyovky tak chladné a vypočitavé, jako většina dnešních, technicky dokonalých kreslených filmů. Pokud k tomu navíc přičteme fakt, že je to úplně první animovaný celovečerák, který vyšel z hollywoodských studií, pak je bezpředmětné hodnotit toto průkopnické dílo níž než pěti hvězdičkami...(1.8.2006)

 • kinej
  *****

  Je pozoruhodné, že takhle starý film dokázal v rámci pohádek Disney překonat snad jen jednou maximálně dvakrát. Přitom je Sněhurka vlastně velice obyčejná pohádka, ze které je však i po letech cítit enormní množství energie a lásky do ní vložené. Kromě toho že se mi film líbil k němu cítím i neskonalý respekt k tomu, co dokázali tvůci ručně v roce 1939 vydupat ze země klasickými animačními metodami. Obdivuhodné jsou zejméná záběry se spoustou pohybujících se postav, z nichž je patrné že si v Diseny Studios svou práci nijak nezjednodušovali.(2.1.2012)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $1.499 million tržby americké : $184,925,486(4.5.2007)

 • formelin
  *****

  Nestárnoucí klasika. První celovečerní film studia Disney!(21.6.2007)

 • - Podľa pôvodných návrhov sa mala Snehulienka podobať na animovanú postavičku Betty Boop, mala mať sexi veľké oči, úzky driek a širšie boky. (krasomama)

 • - Britský výbor filmových cenzorů ho zařadil do kategorie “A“, jelikož mu začarovaný les a čarodějnice připadali pro mladé publikum příliš děsivé. Rozpoutali tím celonárodní diskuzi – většina místních autorit film ale jednoduše zařadila do kategorie “U“. (džanik)

 • - Na filmu se podílelo 32 animátorů, 102 asistentů, 20 lidí dělalo náčrty, 25 umělců vytvářelo barevná pozadí a 158 žen kreslilo kontury a vybarvovalo. Byly vytvořeny 2 milióny obrázků s 1500 barevných odstínů. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace