Sněhurka a sedm trpaslíků

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1937, 83 min

David Hand

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Klasika, která musela tehdy působit jako malý zázrak, skutečně smekám před tím, jak přirozené jsou pohyby všech postav, s tím museli mít tehdy spoustu práce. Bohužel příběh obsahuje všechno to, na co disneyovky o půl století později doplatily - morální ponaučení, legrační zvířátka a iritující písničky. Nicméně všem mladším osmi let nelze než doporučit.(8.10.2004)

Marná byla moje snaha přistupovat ke Sněhurce skepticky - po 10 minutách jsem se přistihla jak zasněně hledím na cvrlikající holoubky (v reálu bych ta prašivá stvoření nejradši nakopla) a rozkošnou Sněhurku šudlící schody (zbytečný byl můj pokus zaplašit své okouzlení faktem, že to pěkně odflákla). Vrcholem bylo hlasité prozpěvování "hej hou" při němž jsem naznala, že na to abych definitivně vyrostla z disneyovek asi ještě nejsem připravená - díky bohu.(29.10.2009)

Nádherná klasická pohádka zpracovaná Disney studiem do celovečerního animovaného filmu. Z dětství si ho pamatuji jen snad jednou, moc v televizi tato pohádka nebývala a velice silně na mne zapůsobila. Nádherné zpracování, opravdu nádherné. Z dnešních počítačově vyráběných filmů typu pohádek na Minimaxu je mi zle. Není nad pracný, klasicky animovaný film :-)(20.11.2011)

Walt Disney..a ještě k tomu v životní formě! :) Kdo by neznal tuhle muzikálovou pohádku?! Pokud se někdo takový najde..rychle do půjčovny..tohle je povinnost!(22.8.2005)

Prvý a najlepší celovečerný animák všetkých čias.(31.12.2010)

• - V jedné ze scén Šmudla a Kejchal tančí se Sněhurkou, ale je možné zpozorovat, že Šmudla střídavě v jednom záběru tančí a ve druhém bubnuje. (chleba24)

• - Deanna Durbinová byla zkoušena jako “Sněhurčin hlas“, ale Disney ji nakonec odmítl, protože měl pocit, že zní příliš dospěle. (džanik)

• - Film měl začínat scénami se Sněhurčinou matkou. Z obav před cenzory byly ale nakonec vystřiženy. (džanik)